Šteňa a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Amaguk » Pia 05.12.2008 12:01

pozeraj temy v tejto sekcii, iste tam odpoved na tvoju otazku najdes... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Magdalena87 » Štv 10.12.2009 18:49

ahojte, mam doma uz takmer 2 tyzdne dvojmesacne steniatko americkeho kokrika.. ked sme si ju priniesli bola velmi malinka a vychnudnuta.. kosti jej trcali, aspon mne to tak prislo, ze je moc drobunka.. bola som v chovatelskom a tam som jej kupila granule clubprolife medium..papa ich ako besna, stale je hladna.. :) za tie 2 tyzdne nam pekne narastla, ale nie je tlsta, ale uz nie je ani kostnata, je vyssia..vtedy sa nas kazdy vypytoval, ci to uz vobec malo mesiac, a ona ma uz dva mesiace a tyzden.. len taka vec, mozem jej davat aj varenu stravu? granule papa pekne a to som rada, nevedela som cim ju krmili predchadzajuci majitelia a myslela som, ze nebude chciet granule, ale s tym problem nie je.. ale zakazdym ked nieco s priatelom jeme, vzdy steka.. tak ked ranajkujem, musim jej hadzat trosku chlebiku, skusila som jej dat kusok maska, ale to naozaj len kusocky... moze uz taketo veci? varenu zeleninku, polievku zeleninovu? ci mam jej davat cisto len tie granule? behom par sekund ich zje a stale si pyta..
Magdalena87
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod vavrena » Štv 10.12.2009 19:41

Magdalena, skús si aspoň zopár príspevkov z tejto témy prečítať, keď už do nej píšeš :no: . Ano, psy aj šteniatka mäso jesť môžu, a mäso s granulami by sa striedať (v ten istý deň) alebo podávať súčasne nemalo.

Offtopic: A okrem toho navštív témy o výchove a výcviku, psíča vám zjavne skáče po hlave, minimálne pri jedle :no: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 11.12.2009 0:25

Ak nechceš, aby vás pri jedle otravovala, nedaj jej nikdy v živote od stola, ak šteká, ignoruj ju, odvykne si. Pes má svoj určený čas a miesto na jedlo, ja neznášam, ak nejaký pes žobre od stola a slintá...
my používame kúsky tvrdého chleba ako odmenu...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Magdalena87 » Pia 11.12.2009 10:24

vavrena píše:Magdalena, skús si aspoň zopár príspevkov z tejto témy prečítať, keď už do nej píšeš :no: . Ano, psy aj šteniatka mäso jesť môžu, a mäso s granulami by sa striedať (v ten istý deň) alebo podávať súčasne nemalo.

Offtopic: A okrem toho navštív témy o výchove a výcviku, psíča vám zjavne skáče po hlave, minimálne pri jedle :no: .

vavrena, to ze som tu asi znamena, ze mam zaujem sa co najviac dozvediet..len mam ju necele 2 tyzdne, nikto uceny z neba nespadol..a predtym, nez som napisala, som si aj prispevky precitala.. tak isto, ako aj ked som pisala do sekcie americky koker a precitala som si vsetkych 46 stran.. sama viem, ze davat jej jedlo, len aby nestekala nie je spravne.. a tiez nemam rada, ked pridem na navstevu a nieco jem a pes odomna zobre.. tuto maniu ma asi tyzden..ani nie.. a velakrat jej nic nedam, ale sem tam ano..
asi sa nemozem ani dalsie veci popytat, lebo budem sprdnuta.. a pozerala som vychovu a vycvik ale naozaj je tam toho kopu a ja nemozem presne vediet, kde bude par vetami spomenute stekanie pri jedle, lebo v hlavnej sekcii som to nenasla, vy sa tu v tom lepsie orientujete.. ale ako som uz pisala.. mam zaujem sa v tejto tematike vzdelavat, tak prosim, trosku strpenia :ua: :ach:
Magdalena87
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod vavrena » Pia 11.12.2009 10:39

Offtopic: Mala som pocit, že ak sa pýtaš, či tvoje šteniatko môže jesť mäso v téme o tom, ako šteňa mäsom kŕmiť, že si ju nečítala. Prepáč, ak bola reakcia prehnaná, vyznelo mi to tak. Držím palce so psíčaťom, a ak žobre, NIČ jej nedávaj :no: . Ja tiež kŕmim počas jedla, ale psiská nikdy nežobrú, a ak sa mi náhodou skúsia napchať nebodaj do taniera, reagujem strašne nahnevane. Takže u nás sa neskučí, nežobre, neskáče, a predsa sa najeme (obrazne) z jedného taniera. Ale to naučíš len tak, že nebudeš odmeňovať nevhodné správanie, skús jej dať najavo, že ťa to hnevá - vynadaj jej, rozčúľ sa, alebo normálne zavrč - z taniera môže dostať až vtedy, keď bude sedieť a čušať. Mnohí zastávajú názor, že pes počas jedla nesmie dostať z taniera nič, alebo až po jedle smie dojesť zvyšky. V podstate je na tebe, čo si vyberieš, my sme zvolili pre nás všetkých najpriateľskejšie riešenie. Ja sa s nimi skrátka rada delím o jedlo (ale len o vhodné jedlo a nerobí mi problém jesť, ak na mňa vytrvalo čumia) - ale to papaníčko rozdeľujem ho ja a pri akomkoľvek otravovaní mňa alebo môjho taniera nedostanú nič, a aj zvyšky vyhodím.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Magdalena87 » Sob 12.12.2009 10:48

Vopred sa ospravedlnujem ze to idem pisat sem, ale uz druhy den to hladam v sekcii Vychova a vycvik, ale nemozem to tam najst :ua: mame s nou taky problemik, asi pred tyzdnom sa stopla a nechce vobec vonku curat, vlastne ziadnu potrebu tam nevykonava. Od zaciatku ako ju mame pekne cika aj kaka na noviny, sem tam jej ujde mimo, ale to je naozaj len obcas.. cez noc mam pocit, ze uz zadrziava moc, lebo celu noc neviem o tom, zeby vstala, pekne spinka a hned rano ked sa zobudime, sups ho obrovska mlacka na novinach.. ale nie a nie vonku cikat..chodime von kazde 2- 3 hodiny.. byvame vonku len 10-20minut, lebo sa potom trasie a knuci, predsa len je malinka.. ale uz nas niekedy chyta zufalstvo, ze co robime zle, preco necika vonku. Vela znamych mi povedalo, ze to je v poriadku a normalne, ze to kazde steniatko, ale ja neviem neviem :plac:
Magdalena87
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12


Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Yorky » Uto 22.12.2009 23:41

Mojmu 3 mesačnemu yorkshirovi som začal nedavno varit a odvtedy sa granul ani nechyti :no: takže teraz musim stale len vyvarat :heh:
Yorky
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Pezinok

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 23.12.2009 11:06

vie, čo je dobré... a surové je ešte lepšie... :jop: a menej práce...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Bee House » Uto 19.01.2010 21:55

ja svojej varim odkedy som si ju priniesla ako dvojmesacnu. Nemozem povedat, ci jej to chuti viac ako granule, lebo ich raz za cas dostane a zerie ich rovnako rychlo ako varene. Odhodlavam sa prejst na surove, len mam z toho akysi iracionalny strach :pac:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Molly_Ter » Pia 16.04.2010 11:44

vau.. tak som sa zas niečo nove dozvedela... len taka otázka mozno som presmykla odpoved ale vazne som si nevsimla vysvetlenie... prečo sa nemôže kombinovať varena a granule? co sa moze stat?? :oo: lebo ja jej obcas tak aj dám.. :nwm: Mám 3mesačné šteniatko
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 19.06.2010 8:13

mozem sa spytat :hi: ked davate svojim psikom surove maso :hi: ci sa nebojitee ze moze dostat nejaku chorobu ked to neni uvarene.. dakujem
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod zuzka:) » Sob 19.06.2010 17:50

to je asi otázka skôr do "surovej stravy" :no:
ale ja väčšinou dávam premrazené mäso, takže prípadné choroboplodné zárodky sa zničia. ale asi väčšinu kupujem v normálnej mäsiarni, teda mäso určené pre ľudí a to je veterinárne kontrolované, takže to dávam mraziť len zásoby, to čo dostáva v deň nákupu, dostáve hneď čerstvé, nepremrazené...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod pimpa » Ned 20.06.2010 14:01

akurat predvcerom sme stretli znameho doktora, ktory nam dal prednasku na temu maso. cez prisnejsiu kontrolu prechadza hovadzie, vdaka chorobe sialenych krav. to sa moze podavat surove, bravcove radsej uvarit alebo premrazit, vela prasiatok sa krmi psimi granulami a vsakovatym odpadom no a kurcatam sa vyhybat, tie sa zase dopuju. to si mozes vsimnut ked krajas kurca, niekedy ho je citit jak po liekoch :ua:
a to je este plno veci o ktorych nevieme. takto si po :kak: miesto na zivot dokaze asik len clovek.
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava