Šteňa a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod maros2910 » Pon 30.12.2013 22:28

Ahojte.Kupil som Americkeho kokra.Poradte aku stravu.Je to fenka Maggie. Ma 6 tyzdnov.Vsade mi hovoria ze iba granule.Tak neviem.Dik za odpoved.
maros2910
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod zuzka:) » Ned 05.01.2014 15:25

kŕmiť môžeš čím len chceš, granule, varená strava či surová. ale granule si vyber nejaké kvalitné. a ak chceš kŕmiť inak, tak si o kŕmení určite niečo naštuduj, hlavne keď máš šteňa. na fóre je o všekých typoch kŕmenia toho dosť :smile:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod WorkingAmstaf » Str 15.01.2014 20:37

Ahojte , chcem sa opýtať , je náročné odchovať celý vrh na BARFE ? :)
WorkingAmstaf
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod adusmak » Str 30.04.2014 21:20

Ahojte, už som písala v téme GR , kde som spomenula že mám 8 týždňové šteniatko GR a strašne málo mi papala granulky. Dávam RC. Má dostatok pohybu a dosť sa mu venujeme. Aj keď papala za deň len polovicu dennej dávky hovienka mala 3 za deň a normálne. Potravu mala kedy chcela a aj vodu. Poradili mi kŕmiť len v čase kŕmenia že bude hladná. Dnešný deň ráno hranie potom venčenie ( také akurát na šteniatko) a potom som jej dala granulky veď hádam musí byť aj hladná. No zjedla veľmi máličko :plac: Olovrant odmietla . Na obed som už bezradna dala trochu ryže so zeleninou a tú trocha spapala. Normálne som bola rada. Prosím nedsudzujte ma ale keď bolo večerné kŕmenie zase granulky nič ! Tak som sa na :kak: a dala som jej ryžu zmiešanú z varenou zeleninou z domácej morčacie polievky a k tomu mäska . To ste mali vidieť aká rýchlosť to bola a ešte si pýtala, lebo najprv som jej dala len trocha. Normálne vyjedla celú misku. Až som mala strach že jej bude zle :hi: Potom odbehla na dvor kde sa :kak: a ľahla spokojná do pelecha. Tak neviem mám prejsť na varenu stravu??
adusmak
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Trenčín

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod katkariinka » Str 30.04.2014 22:24

adusmak, varena, alebo este lepsie surova strava, je podla mojho nazoru pre psa vzdy zaujimavejsia ako nejake granula. Hlavne tam je vacsia variabilita, takze sa psovi ani nezunuje tak rychlo.
Ak by si chcela prejst na surovu/varenu stravu, treba si v prvom rade o tom riadne nastudovat a az potom zacat.

Ako dlho je u teba? Cim bolo krmene u chovatela?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod adusmak » Pia 02.05.2014 10:21

katkariinka píše:adusmak, varena, aldúfamo este lepsie surova strava, je podla mojho nazoru pre psa vzdy zaujimavejsia ako nejake grčo saa. Hlavne tam je vacsia variabilita, a psovi ani nezunuje tak rychlo.
Ak by si chcela prejst na surovu/varenu stravu, treba si v prvom rade o tom riadne nastudovat a az potom zacat.

Ako dlho je u teba? Cim bolo krmene u chovatela?



Varenu stravu som si nastudovala (aspoň dúfam že dobre) Ráno jej dávam granulky ( Inak dávala som jej RC nechcela tak som jej dala brit čo jej daval chovateľ no ani to) Kúpilo som čistý lososovy olej a ten som strekla trochu na tie granulky a na obed ich doslova zožrala. Na večeru som jej zase ponúkla granulky no zase nič. Cítila že si pečieme rybu tak žobrala. Dala som jej medzi tie granulky trocha rybičky a tú zjedla. Teraz ráno zase som jej dala granulky a zase vymýšľa. Skôr si myslím že je riadna výmyselnička :jazyk: . A máme ju dva týždne.
Inak ba varenu stravu by som chcela ísť postupne. Ráno a obed a olovrant granulky a večera varené. Chcem kúpiť Roboran no myslím si že v granulkach ma dosť vápnika. Inak už ochutnala aj tvaroh so surovym vajíčkom. :kak: má pravidelne a normálnej konzistencie.
adusmak
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Trenčín

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava