Pomlete mäso

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Pomlete mäso

Poslaťod Marian134 » Štv 21.02.2013 13:59

Zdravým , dneska som v mäsiarni kúpil pomleté mäso su to zvyšky mäsa nepotrebného a pomletých kosti a chcel by som vediet či niekto tým krmi a či to je dobre pre psa ? dam aj fotky ako to asi vyzera ....
Surove:
Obrázok
Uvarene:
Obrázok
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Pomlete mäso

Poslaťod Mackie » Štv 21.02.2013 14:05

viewtopic.php?f=5&t=3663

ak nie je ochutene, tak v pohode, od masa to ma sice daleko, ale aj tak dobre
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pomlete mäso

Poslaťod lucik » Štv 21.02.2013 14:20

uvarené by som to nedávala kvôli kostiam, surové v pohode ak tam nie sú pomleté párky a podobné údeniny (v mäsiarstvach také mletiny bývajú)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pomlete mäso

Poslaťod miusiatko » Štv 21.02.2013 14:24

teda neviem co by malo byt dobre na nepredajnych pomletych zbytkoch neznameho povodu a obsahu. Ved nemas ani sajnu o tom, co v tom je a kolko.
Ani zadarmo
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomlete mäso

Poslaťod Marian134 » Štv 21.02.2013 14:51

Bral som to len na skúšku odporučil mi to kamarád že on tým krmi.Akurat som to dal mojej Sely aj s ryzov a spapala všetko ciže asi jej to chuti ... a v mesiarni mi povedali ze je to pomlete mäso a kosti ... a ako myslis ze neviem čo to je ? ved ked su to pomlete mäsa a kosti co by malo byt natom až take zle že ani zadarmo ?
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Pomlete mäso

Poslaťod miusiatko » Štv 21.02.2013 15:03

V masiarni povedali....
aj keby to hned boli len maso a kosti - kolko coho? Kolko je tam pomletych len holych kosti? Vies? Ci ani nie? Kolko a akeho masa tam je? Prevazne vnutornosti (ak ano ake?)? Je tam aj nejaka svalovina? Kolko je tam tuku?
A preco platit za zbytky, ktore by sa uz len vyhodili???
Pre mna teda surova (alebo varena) strava znamena viac ako "nejake maso a kosti", potrebujem vediet, cim zvierata krmim. Aby sa nahodou nestalo, ze 3/4 krmnej davky tvoria kosti. Alebo oblicky. Alebo co ja viem co dalsie tam pomleli.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomlete mäso

Poslaťod Marian134 » Štv 21.02.2013 15:10

čiže odporučali by ste mi už to asi radšej nekupovař asi čo ?? a čo by ste mi poradili v mäsiarni pýtat ?
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Pomlete mäso

Poslaťod Sunny » Štv 21.02.2013 15:43

A tak zase raz za čas kúpiť, prečo nie, prípadne to použiť ako vhodný materiál na zamiešanie so zeleninou a tak, ale určite by to nemalo tvoriť hlavnú časť kŕmnej dávky.
Čo u mäsiara - závisí od toho, koľko chceš investovať :smile: Najlacnejšie sú rôzne kuracie súčiastky, sem tam sa podarí za dobrú cenu srdce, jazyk, bravčové špice, chvosty, z paprčiek sa dá robiť super huspenina... Čistá svalovina býva už drahšia, to asi keď tak brať radšej od rôznych firiem, čo rpedávajú mäso pre psov.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pomlete mäso

Poslaťod skacenka » Štv 21.02.2013 15:49

My sme takúto kuraciu "pomletinu" zvykli kupovať v KE v hydinárňach - pre mňa presne to isté ako BORDY kocky, dokonca menej kostí bolo v tomto :nwm: stálo nás cca 0,30 centov kilo. Nekŕmili sme tým každý deň, ale nevidím nič zlé na tom, že sa to sem tam skŕmi :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Pomlete mäso

Poslaťod Mackie » Štv 21.02.2013 15:57

suhlas, ak si je clovek vedomy, ze to nie je "maso", tak naozaj nevidim problem
a tym ochutenim som mala na mysli vsetky tie masove vyrobky, jednoducho ak su to cisto masovokostne zvysky, nie je to o nic horsie ako to mlete mrazene maso pre psy, ktorym ludia bezne krmia
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pomlete mäso

Poslaťod MisheliQ » Štv 21.02.2013 16:04

Offtopic: No nie všetci tým mletým kŕmia z dôvodu, že pes si potrebuje/by si mal aj prečistiť zúbky a potrénovať žuvacie svaly, pre niektorých je cieľom práve toto

Ako tu bolo písané, varené by som to psom nikdy nedala kvôli kostiam, ktoré to obsahuje (a je jedno či sú pomleté alebo nie, nevieš na aké časti to je pomleté a aj malý úlomok môže spraviť šarapatu). (ale ja ani mleté nekupujem)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pomlete mäso

Poslaťod Marian134 » Štv 21.02.2013 16:07

Ano su to čisto mäsovo kostne zvyšky pomlete kilo stoji 50centov ... čo je velmi nizka cena za kilo tak som to skusil zobrať a krmim aj granulami aj varenym mäsom (divina väčšinov ) a inymi vecami ... nie len čisto tymto čiže možem to v pohode davať a miešat s inymi vecami ano ?
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34


Späť na Varená Strava