Solené mäso

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Solené mäso

Poslaťod bela2001 » Ned 17.02.2013 17:02

no my by sme to aj robili,len to mäso nie je od nas,ale mame prilezitost ho mat z kuchyne,kde sa vari pre pacientov,ale ako som pisala,tam solia malo,kedze koli roznych chorobam tam nemozu vela dochucovat.
Dostavala Trainer,len z toho ma oranzovu srst,tak sme vyskusali Hills,neviem ci v tychto je sol,to som sa nepozerala,ale urcite tam je- sodik 0,18%
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Solené mäso

Poslaťod skacenka » Ned 17.02.2013 19:03

Sodík je len zložka soli, neni to tak že soľ=sodík :nie:

Čo sa týka toho soleného mäsa-naozaj to v jedálničku psa nemá čo hľadať..
Buď kŕm len granulami, alebo sa trošku premôcť, namiesto granulí kúpiť mäsko a ryžu/cestoviny/vločky a zeleninu/ovocie-trošku sa pohrať a týmto kŕmiť..
Čo sa týka varených kostí-to už vôbec nie, naozaj nemajú v jedálničku psa čo hľadať ...ani ak je "zvyknutý" :ach:

Pýtala si sa , chcela si poradiť...buď si tieto rady vezmeš k "srdcu" a budeš psíka kŕmiť tak ako treba alebo bola tvoja téma a otázka úplne zbytočná :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Solené mäso

Poslaťod zuzka:) » Pon 18.02.2013 18:25

bela2001 píše:na den dostava 200 g granul,tak to je napisane na davkovani na vreci,takze jej nedavam malo

neriad sa iba tabulkami na granuliach, každý pes je iný, neexistuje univerzálna tabulka. mám 2 psy, medzi ktorými je 10 kg rozdiel a žerú úplne rovnako, ten menší dostával jeden čas dokonca viac. tabuka na granuliach mi bola uplne na nič.
ak má sklony k priberaniu, bolo by fajn menej energetické krmivo, z kroého môže dostať viac, ale nepriberie... a ak stále priberá, tak zabezpečiť dostatok pohybu...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Solené mäso

Poslaťod bela2001 » Pon 18.02.2013 20:35

no ona ma light kde je malo tuku
nepribera,ale je na rovnakej vahe ako ked po kastracii pribrala
pohybu ma dost,pretoze je vonku a tam je pustena+ stale beha za niecim a chodim s nou von a cez leto sa s nou snazim behat,takze to je ok
len nemozem jej dat vica granul ako je napisane,skoro na vsetkych granuliach bolo to davkovanie rovnake,takze priblizne tolko jemdavam a dostava 2x denne
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava