Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.
Odoslať odpoveď

aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Str 04.04.2012 13:07

zobrali sme si z uulku krasneho krizenca len tym ,ze bol v utulku je velmi vyhladovany az su mu chudacikovi rebierka vidno :plac: osobne si mylsim ,ze varena strava je lepsia a preto by som ho chcela naucit na nu .. len neviem ak postupovat ...v utulku jedli asi barsco a tak ma asi pokazeny zaludok neviem ako mu mam davkovat papanicu ani kolko a ani vlastne co by bolo teraz pre nho najvhodnejsie tak, aby sa mu to brusko dalo dopriadku :nwm: ..ci uz ma niekto skusenosti s takymto pripadom alebo nie velmi mi pomoze kazda rada ,dakujem :smile:

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Str 04.04.2012 13:15

Ja mam tiez psíka z útulku a aj napriek tomu že ho mám už 5 rokov jedlo ma velmi rad a je pazravi. To nanom uz nezmanim lebo v utulku si zvikol nato ze ked to nezje ryychlo nebude mat... Podla mna je varená strava dobra ja mu dávam varené psie cestoviny s mäsom surovým alebo so psími salámami. Asi by nemal dostavať naraz veľa žrádla ale racej castejsie pocas dna a mensie dávky.... napríklad 4x za deň ...myslím že po čase by to malo zabrať a určite sa mu zlepší aj postava :) :no:

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Str 04.04.2012 13:47

Ronica, prečítaj si tu na fóre o varenej a surovej strave, je tu naozaj všetko, hlavne táto téma:
viewtopic.php?f=15&t=1412&p=29163&hilit=ako+pribrat#p29163
Ja som si vzala vyhladované šteňa, kŕmili sme niekoľkokrát denne so zvýšeným obsahom tuku a sacharidov. Teraz cez zimu som bola nútená opäť "vykrmovať," ale to nebol vyhladovaný, len chudý. Bežnú dávku 3% váhy sme zvýšili až na 5%, kŕmenie dvakrát denne miesto jedného, a vyše tretinu dennej dávky tvorili sacharidy - obilniny, kukuričné vločky, zatiaľ čo v bežnom provoze tvoria prílohy len do 20%. Pes sa konečne osvalil a netrčí mu chrbtica, trvalo to nejaký mesiac.
Dôležité pre vyhladovaného psa je kŕmiť na viackrát, dopriať dosť pohybu, aby sa osvalil a dôraznejšie dbať na prísun potrebných živín.
Aha, a čo sa týka citlivosti žalúdka - to musíš ty otestovať, aký je citlivý, začala by som s ryžou a varenou kuracinou a postupne pridávala ďalšie druhy vareného či surového mäsa a surových kostí, popridávať aj iné prílohy (vločky zvyšovať po lyžici, nie naraz 100 gramov), zeleninku najprv neutrálnu - varenú mrkvu, trocha zeleného šalátu a potom skúšať, čo sadne a chutí viac.

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Str 04.04.2012 13:56

Mimo akýchkoľvek rád ohladne druhu krmiva musím upozorniť s tromi výkričníkmi na jednu jedinú - POMALY!!!

Velmi často sa stáva, že ludia zoberú psíka z útulku, chudáčika s trčiacimi rebrami, chcú mu dopriať vela stravy, paradoxne ich to často zabije (vždyma tie správy velmi zoberú - konečne psík nájde ten svoj vysnený domov, a užije si ho len pár dní) - majú slabý žalúdok, nezvyknutý na množstvvo krmiva, ochabnutý, lahko sa pretočí. Treba ho na pravidelnú výdatnú stravu navykať velmi opatrne.

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Str 04.04.2012 18:31

Offtopic: Ronica: To je Gabris zo Slobody? :-) Držím palce, je to fešák.

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Štv 05.04.2012 10:58

ano to je gabrisko =) zamilovala som sa do nho na prvy krat ako som ho videla a vedela som ,ze aj ked je to nerealne ,zoberiem ho otial a tak sa aj stalo =)

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Štv 05.04.2012 11:09

Tak asi to až také nereálne nebolo, nie? :lol: Super, držím vám veľmi palce.

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Ned 08.04.2012 19:30

tiez som sa chcela spytat co mam robit s pazravostou ? teda neviem na kolko je to o pazravosti alebo o nejakom reflexe co ma este z utulku, rychlo vsetko zozrat bez prehltnutia, aby mu to nahodou niekto nezobral :lol: ..som si vedoma ,ze sa to casom zlepesi ked si zvykne ,ze papanicu dostava pravidelne ale ako mu vysvetlit aby jedol pomalsie a nenahadzal to do seba behom 5 sekund :ach: ..?

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Pia 22.06.2012 18:38

Offtopic: Všimla som si, že je Gabris opäť v útulku. Nevyšlo vám to? :ua:

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Pia 10.08.2012 10:31

Offtopic: To je skoda gabrisa sme chodievali vencit aj my :ua:

Pes z utulku potrebuje hlavne výzivnu stravu bohatu na bielkoviny atd,lebo strava v utulkoch nie je bohvie aka dobra co mam skusenost sloboda zvierat bratislava ludia krmili psov varenymi kostami a cez plot im to hodili samozrejme psy sa pobili no strasne :pac:

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Str 14.11.2012 19:52

Tiež som si dávnejšie zobrala psíka z útulku a tiež mám ten problém.Na pribratie určite odporúčam roztopiť bravčovú masť a močiť v nej kúsky chleba... psík si to určite obľúbi.... :no:

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Sob 17.01.2015 19:14

Máme tiez obdobny problem, zobrali sme si psika zachraneneho z mnoziarne v katastrofalnom stave, je dost podvyziveny, zubky ma odhnite ale nemozu ho operovat kym nepriberie aspon kilo....

ma slabunky zaludok, toleruje len velmi male mnozstva stravy naraz... ucime sa byt vonku, hygienu a tak .. psik ale ma uz takmer devat rokov...

co na pribratie, posledny prispevok som citala ze chlebik s mastou to vyskusam ... pripadne ak mate nejake rady sem s nimi ... mam uplne mini granulky pre seniora psa ... kvalitne ale tie len prehlta a nechce ich stale...

skusam aj masko s ryzou mixovane s mliekom to toleruje ale teda je len po lyzickach ...

privitam rady ... pripadne skusenosti ...

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Sob 17.01.2015 20:02

Maznáčik, mléko není dobré na žaludek, který je v "katastrofálním" stavu. Nasadila bych dietu bez granulí. Pouze vařené suché drúbeží maso uvařené s rýží a se strouhanou mrkví. Žádné mastné maso a chleba s mastí už vúbec ne. Mast je těžká na žaludek a chleba múže začít v žaludku kvasit. Pomalinku bych ho přivykala na tuto stravu a postupně bych zvyšovala dávku. A velmi opatrně.
Co je to za plemeno?

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Sob 17.01.2015 20:17

je to maltezsky psik .... ma 2,2 kg aktualne ... ok skusim takto ...

Re: aka strava je vhodna pre vyhladovaneho psika z utulku?

Sob 17.01.2015 20:40

Kuř. prsa jsou na to nejlepší. Ty múžeš použít i jako pamlsek. A nevařila bych to dlouho, aby tam zústali aspoň nějaké tělu prospěšné látky. Králík je také vhodný. Určitě ne žádné kosti, ani mleté. Časem múžeš začít dávat - a opět začínat po troškách - libové hovězí = zadní. A zkus mu dát trošku Glukopuru do pití.
Odoslať odpoveď