tepelne upravene ryby

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

tepelne upravene ryby

Poslaťod adri » Uto 31.01.2012 17:53

zdravim,
kupili sme od FALCA morske ryby cele (balenie po kile/6ks v baleni). doteraz vsetko velmi chutilo (maso, losos, vemeno), ale toto bol asi zasah vedla, pesanda to nechce, rano nic a ked to dostala navecer, zozrala len hlavy. manzel vravel, ze ma pocit, ze to vonia ako udene, aj konzistencia masa je dost maka.
tak ma napadlo, ze ako som ju ""donutila" zrat kura (najskor pecene maso, potom surove), tak chcem skusit aj tu rybu upiect. viem ale, ze kosti mozno zrat len surove. ma niekto skusenosti s takymi malymi rybkami (je ich tak 6-10/kg)?
mozem to len upiect a dat jej aj s kostami, hlavou, plutvami? (vykostovat to veru nebudem).
inak by som to asi pomlela/rozmixovala a upiekla z toho keksy.

adri
adri
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: tepelne upravene ryby

Poslaťod sasaalex » Str 01.02.2012 12:33

ak vonia ako udene, nie je aj nasolene? potom do koša, inak male ryby -mozno aj mixer a je po kostiach..
sasaalex
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: tepelne upravene ryby

Poslaťod adri » Str 01.02.2012 15:29

nie, slane nie su ...oni isto nie su ani udene, mozno je to nejaky druh "rybus udenalis" :smile:
s rozmixovanim nevidim problem, ale citala som, ze varom/pecenim aj rybacie kosti tvrdnu, ale ked su to take male rybicky, snad by stacilo vytiahnut chrbticu .... preto sa pytam, ci ma niekto osobnu skusenost s krmenim tepelne upravenych (ale nevykostenych) ryb.
adri
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: tepelne upravene ryby

Poslaťod vavrena » Str 01.02.2012 15:42

Jo, ja, včera som chalanom piekla pstruha, bo milostiví odmietli zožrať surového.. hodila som ho na kvapku oleja asi na čojaviem, 20 sekúnd? panvica bola rozpálená, mäso sa zvonka upieklo, ale keď som ho otvorila, zvnútra bola chrbtica taká krvavá a mäkká. Skontrolovala som tenké kosti, na omak pohoda, mäkké, psy ich zožrali tiež bez problémov.
Pred časom som im takto chcela spríjemniť lososa, ale tam sa to nepodarilo, o pár sekúnd som to prešvihla a upiekli sa aj kosti, no psy ich aj tak nechceli, nechali ich v miske, vykostili rybu ako mačka v rozprávke :lol: .
V každom prípade rýchlo pečené rybky podať aj s prílohou, prípadne ich nasekať a pomiešať ešte s kadečím, aby sa pes nedrhol kostičkami.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: tepelne upravene ryby

Poslaťod usagi » Ned 19.02.2012 22:55

ja tak zvyknem osmahnut pangasa - inak mi ho nezje :yes: ostatne rybky surove :smile:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: tepelne upravene ryby

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 20.02.2012 1:24

že pstruha. mňaaaam. :lol:
toho mám ja tak raz za mesiac.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín


Späť na Varená Strava