davkovanie

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: davkovanie

Poslaťod Rauke » Pia 05.09.2008 9:18

vobec ziadny sport.ona ma proste taky metabolizmus. 1kg zozerie uplne bezne. samozrejme u granul je to menej. ale take cestoviny s masom... nema problem 2x denne po pol kila. a vobec nepribera. stale je stihla. my dve mame rovnaky metabolizmus... :lol: mozme doslova zrat a nie je to vidiet... proste jej to rychlo vsetko spali. ale teda treba povedat ze je to hyperaktivny pes. mame obrovsky dvor a ona v kuse lieta, cez den takmer vobec nespi... vzdy je cula, ma vela energie v kuse lieta... ten 1kg vary to na nu vobec nie je vela, najma v chladnejsom obdobi
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: davkovanie

Poslaťod p.cikova » Str 13.10.2010 19:48

Ahoj chcem sa spýtať ohľadom dávkovania mojho psíka mam Nemeckú dogu psíka má 75kg a 14mesiacov bude mať chceme prejsť na krmenie barfom. Chcela by som sa poradiť koľko a čo by malo obsahovať papanie na týždeň. Ďakujem vám :lol:
p.cikova
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: davkovanie

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 13.10.2010 19:59

V téme BARF toho máš hojnosť.... :jupi:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: davkovanie

Poslaťod Smazja » Ned 28.11.2010 0:22

Dobrý :)
Ja som z toho jeleň- :pac: ......náš malý žerie kura ryža....má 8 týždňob a 8, 5 kila.....vie mi niekto povedať dennú dááávkuuu???? lebo vôbec netušííím kolko mu má dávať.....aby som mu nedávala málo, to by ma mrzelo a zasa aby nebol z neho tlouštík.... :nwm:
A ešte sa chcem opýtať. Mám 23 kilovú stafordku tá má hovädzie ryže a má rok a tri mesiace. Tam je aká dávka? Prosím napíšte mi to laicky....
Ďakujeeeem velmi pekneee :lol:
Smazja
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: davkovanie

Poslaťod Sunny » Pon 29.11.2010 12:11

Malý žerie iba kura a ryžu? A stafordka zase iba hovädzie a ryžu?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: davkovanie

Poslaťod Smazja » Uto 30.11.2010 13:11

Ano ano, ale chceme to zmeniť kvôli vitamínom.ale ajtak by som chcela vedieť aké dávky. A stafordka má dietu, lebo má alergiu a kadečo.
Smazja
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: davkovanie

Poslaťod Sunny » Uto 30.11.2010 13:25

Citujem samu seba
Sunny píše:Denná dávka (nie len mäso, ale všetko aj s prílohami), by mala byť 2-4% hmotnosti psa, šteniatka vo vývoji až okolo 10%. To len tak orientačne, dávku si upravíš podľa toho, či priberie/schudne/je to OK, to uvidíš.


Stačí pozrieť stranu dozadu a čítať :nwm: Nehovoriac o tom, že v téme Varená strava aj Surová strava je to rozoberané sto krát dokola...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: davkovanie

Poslaťod anemika » Uto 19.07.2011 11:33

Dievky, pes ktoreho mame u dcery, zial je to najdusik, krizencek bielej rasy, asi bolonacik, s maltezakom,pripadne bisonikom,no mame s nim nenormalne problemy. Granule uz nemoze ziadne, ani bez obilinin, hnackuje, nechce jest, neprijima vodu. ked dame varenu ryzu, kur.maso, zeleninu, to je vsetko ok. prosim vas ake je davkovanie pre psa cca 7kg.Granul je to cca 100g denne. Viem, ze a to tu pisalo, no nemam cas to hladat.

Este aj ked mimo tejto temy, co mu pridavat do tohto jedla, aby mal dostatocny prisun zivin, myslim vitaminy a pod. staci colostrum? Ci? dakujem vam pekne.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: davkovanie

Poslaťod Sunny » Uto 19.07.2011 11:44

Prvý príspevok prvej témy v tomto fóre - je v ňom všetko po lopate vysvetlené: viewtopic.php?f=5&t=3270#p98956
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: davkovanie

Poslaťod anemika » Uto 19.07.2011 12:04

3% jeho vahy? tak to neviem, ci som dobre vypocitala. 7kg je 7000g. z toho 3% su 210g. to sa mi zda strasne vela,granule ma 100g denna davka. nie?
Pytala som sa na kontretny produkt doplnku vyzivy.alebo nejaky iny, je to vazne chory pes, nechcem na nom experimentovat.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: davkovanie

Poslaťod Dana D » Uto 19.07.2011 12:21

So psíkom máte vážne zdravotné problémy, ale tebe sa nechce o tom nič čítať a čakáš, že to niekto bude riešiť za teba ...
a potom keď ti poradí, tak nečítaš poriadne a neveríš ...
Tak čo vlastne chceš?
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: davkovanie

Poslaťod Sunny » Uto 19.07.2011 12:23

Skús tých 100g granúl nechať nacucať vodou, koľko z nich bude...
Moja 6,5 kilová parsonka denne zožerie cca 300-350g a je tak akurát - a gram tuku na nej nenájdeš.
Konkrétny produkt ja osobne odskúšaný nemám - spomínaný bol ale tuším Biocal (ten obsahuje vápnik) a Roboran (taká všehozmeska vitamínov a minerálov a neviem čoho ešte).

Offtopic: Že je pes vážne chorý sme si mali vycucať z malíčka... Ako je chorý si máme tiež domyslieť. Experimentovať nechceš - ale kŕmiť varenou stravou, čo určitý experiment je, kým človek vychytá správne pomery a psove chute, chceš. Nehovoriac o tom, že kŕmiť varenou nie je o dávaní ryže a kuracieho mäska s mrkvou, to nestačí. Ale na to sú tu témy, nikto ti to tu nebude zas a znova dokola vypisovať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: davkovanie

Poslaťod Amaguk » Uto 19.07.2011 12:31

co to znamena, ze je vazne chory? Co mu je?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: davkovanie

Poslaťod anemika » Uto 19.07.2011 12:32

Sunny tak dakujem pekne za radu a poucenie. Sice som majitel Pp psov, no temto nie je pri mne. Poziadala ma dcera o radu, zije na druhom konci republiky a naozaj si uz ani veterinar nevie rady.Ani moje kamaratky z klubu..tak som v dobrej viere skusila tu.
Toto forum navstevujem casto, len mi velmi prekazaju hned utocne prispevky. dakujem za rady, skusim citat a nabrat informacii sama, ako mi cas dovoli.Zial granule nemoze vobec, barf sa neodvazim, koli jeho zdraviu,jeho crevny a zaludocny trakt je zahadou aj pre lekarov, ostala mi len varena strava. Ta mu neskodi,Uz som asi zabudla ako sa tu niekedy reaguje. nevadi.
Niekto by takeho psika vzal a utratil, ja to nedokazem. zelam vam len zdravych a krasnych psov.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: davkovanie

Poslaťod Amaguk » Uto 19.07.2011 12:39

no nebudem komentovat, kto tu ako reaguje, takze radsej k veci a teme:
anemika, z tvojej prvej otazky nie je nijako jasne, ze pes je chory. Co presne mu je?

A co sa mnozstva zradla tyka: bezne davkovanie pri varenej strave a barfe je 2-3 percenta idealnej vahy psa (t.j. nie aktualnej, ak ma pes pod alebo nad).
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava