davkovanie

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: davkovanie

Poslaťod anemika » Uto 19.07.2011 12:42

dakujem, takze sa to berie podla standartu? tam je vaha cca 5.5-6kg.Vidis, v tomto som uplne mimo, ja avam len granule a nie je problem. dakujem pekne, tak mi vychadza cca 150-180g denna davka.Dufam, ze som to spocitala dobre, som zo skoly uz daaavno prec.

zabudla som, pes je alegrik na obilniny, urcite druhy masa, najlesie mu ide morcacie a aj kuracie. Inak granule jedol PP, acana, aj tie su uz mimo, najhorsie je, ze ked ma problemy, nechce pit vobec vodu.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: davkovanie

Poslaťod Amaguk » Uto 19.07.2011 12:45

3% zo 6kg je 180 g :yes:
ale vzdy zavisi od toho, ako psik reaguje, co nechudne a pod.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: davkovanie

Poslaťod anemika » Uto 19.07.2011 12:49

On je pekne osvaleny, nema tuk, len nam je ho luto s tym bruskom sa trapi. ten PP jedol cca rok a pol, potom nastali problemy, vymenila na acanu, rybaciu a to jedol tiez asi rok a zas problem. Tak ho vyliecila s tou ryzou a maskom, zelenina varene, to mu neprekaza.Chovatelia mi radia, aby som davala to, co mu nerobi problemy.len viem, ze tu treba tie doplnky stravy, u veterinara je to tak, ze da to, co je pre neho naj biznis, to vieme.
Dakujem ti za rady.ten psik ma aj luxaciu pately, takze aktivne nebeha, len sa chodi cca po hodinke 3 krat denne tusim vencit.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: davkovanie

Poslaťod Amaguk » Uto 19.07.2011 12:51

ak je alergik na obilniny, tak granule jasne , ze nie su pre neho vhodna strava - vzhladom na ich zlozenie. Ak nie je alergicky na ryzu, davajte, alebo prestriedavat s psenom, pohankou (to, co jedia napr. celiatici)
v podstate sa vsak pes da v pohode krmit aj bez obilnin resp. s ich minimom
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: davkovanie

Poslaťod anemika » Uto 19.07.2011 12:53

dakujem pekne, som zas o nieco mudrejsia.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: davkovanie

Poslaťod Sunny » Uto 19.07.2011 12:55

Offtopic: Tak sa fakt ospravedlňujem, že som si dala tú námahu a dala ti sem presný link s odpoveďami na tvoje otázky. Nabudúce sa na to vykašlem.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: davkovanie

Poslaťod anemika » Uto 19.07.2011 12:57

Ak si to vzala na seba, hm...nevadi..pekny den aj tebe zelam.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava