cestoviny alebo ryža??

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Katush » Sob 27.12.2008 22:45

..ja pridávam ryžu, ovsené vločky aj cestoviny. Striedam. Nevšimla som si, že by niečo z tých 3 robilo hoc len jednému hafanovi zle. :no:
Katush
Junior
 
Príspevky: 270

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Kikz » Pon 16.02.2009 20:26

Mne kamaratka ktora sa tvari akoze ,,ona vsetko ohladom psov vie" povedala ze dat psovi ryzu to je ako cisty zlocin..vraj mu to zaludok vobec nestravi a dokonca mu moze uskodit :ach: neviem sice co je na tom pravdy ale niekde som toto citala ohladom varenych zemiakov.... krom toho ja davam pesovi castejsie ryzu ako cestoviny, bo tie vecsinou polovicu povyhadzuje von abo neha v miske... :ach:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Cathie » Uto 17.02.2009 1:25

Border-cori tak to je pekna blbost :pac: Vsak vseobecne sa pre psy odporuca (vratane vsetkych veterinarov) ako dieta - ryza s varenym kuracim masom. To by bolo asi divne, keby ju nevedeli stravit :joint:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Kikz » Uto 17.02.2009 12:08

Hej viem :pac: ....fsak co najdu sa aj taky ludia. Este ze ta moja odbornicka nema psa :lol: asi by bol ukrateny o ryzu :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod zaza33 » Sob 20.06.2009 10:45

No mi davame ryzu aj cestovinky,moj ma rad to aj to!ale najviac miluje cestoviny s bielym jogurtom a s granulami moze taketo spojenie? :ach:
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod dana033 » Sob 20.06.2009 10:51

zaza33 píše:No mi davame ryzu aj cestovinky,moj ma rad to aj to!ale najviac miluje cestoviny s bielym jogurtom a s granulami moze taketo spojenie? :ach:


Mylím že to tu bolo už viac krát písané že sa nemôžu granule miešať s vareným
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod maydanoz » Str 09.09.2009 22:02

davate cestovinu a ryzu celozrnnu alebo obycajnu? celozrnne je lepsie
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Owecka753 » Štv 10.09.2009 20:34

mojmu je jedno aka ryza,on je na nej zavislak
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Berenise » Ned 13.09.2009 9:11

maydanoz píše:davate cestovinu a ryzu celozrnnu alebo obycajnu? celozrnne je lepsie


Jasné,že je lepšia :no: Pozrite na porovnanie živín, + pridávam upozornenie na uskladnenie uvarenej ryže :smile:

http://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30

:vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:
Zvyšky každej uvarenej ryže treba rýchlo schladiť alebo zmraziť, pretože sa v nej rád množí Bacillus cereus, ktorý vás potom môže prinútiť trénovať krátke trate a brušné svalstvo. Smile Zanechá po sebe narušenú flóru a zapálenú sliznicu čreva. Uvarená ryža pri uskladnení v chladničke ostáva bezpečná maximálne dva dni.
Berenise
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Evika » Pon 14.09.2009 8:52

Mojej dávam len ryžu, z cestovín sa mi vždy :kak: Alebo vločky, tie ľúbi.
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod WhIsPeR » Pon 14.09.2009 14:52

Ja obmienam ovsene vlocky(zmacane) a ryzu :smile: .Nemame snicim problem vsetko jej chuti :ha: ale dakedy skusim aj tie krupy alebo pohanku jej supnut co nato povie......
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Gomez » Str 21.10.2009 16:47

na mojom tiež nevidím žiadne prehánky či mu dám ryžu, cestoviny alebo krupý, osobne preferujem cestoviny.
Tie zožere aj samotné.
Gomez
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod molly » Str 04.11.2009 0:06

ja striedam ryžu, ovsené vločky, krúpy a cestoviny, ale nad cestovinami mi najviac ohŕňa nos :pac: keď ich ale dostane s bryndzou, tak len tak sa po nich zapráši :heh:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. ( Gene Hill )
molly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 306

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Gomez » Štv 12.11.2009 20:39

dám to sem nech, to potom admin presunie do chorôb ak sa to tám bude viac hodiť.

Na 90% je moj pes alergický na ryžu. Keď mu ju dám tak na druhý deň je samý červený fľak. Je pravdepodobnosť že bude alergický aj na iné obiloviny?

Sorry, ale toto diskusia sa mi vidí najtrefnejšia.
Gomez
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: cestoviny alebo ryža??

Poslaťod Owecka753 » Štv 12.11.2009 20:51

gomez, moze byt,najlepsie by bolo,keby si zasiel ku veterinarovi a urobil by testy,ake ma psik alergie,nie je to ziadna sranda,poznam psa co je alergisky aj na ryzu,dokonca aj na jahnacinu a podobne veci..jedine co moze je bravcove maso,vajcia...a uz mu v ziadnom pripade nedavaj ryzu :nie:
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava