Plesnivý chlieb

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Plesnivý chlieb

Poslaťod Kikz » Sob 12.01.2008 16:31

čo mám robiť, keď moja starká dala psovi kúsky splesnetého chleba namočeného v polievke :oo: ??? vraj je to penicilín a že sa mu nemôže nič stať... to mi povedala. Nahnevala som sa na ňu, ako môže dať psovi niečo skazené preboha ???!!! :pac: :hmm:
čo myslíte? nemôže mu z toho byť nejako zle? chápem, otráviť sa (teda dúfam) nejde z toho...ale predsa mám obavy. bude mu nevoľno, hnačka ??? :nwm: môže mu z toho prísť zle ?
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Amaguk » Sob 12.01.2008 16:48

jeziiis, ziadny penicilin :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:
hned to vyhodte a starkej vysvetli, ze dava psovi jed - konkterne vo fome mykotoxinov, co su dost velke svinstva, kedze sa nedaju zlikvidovat ani varenim a v organizme mozu narobit dost velku sarapatu...preto treba vsetky plesnou napadnute potraviny vyhadzovat (samozrejme, s vynimkou plesnovych syrov :no: )

hnacku ani ziadne ine priznaky z toho mat ale nebude, len mu to uz druhy krat nedavajte
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Kikz » Sob 12.01.2008 16:55

JJ však som si myslela :vykricnik: ...neviem od kial nabrala taku sprostosť že penicilin.... ja by som to v živote psovi nedala :aaa: nabuduce musim dávať väčší pozor čo a kto dáva corčovi jesť :fizel:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod lubkka » Ned 13.01.2008 18:24

lol.. penicilinn :lol: :lol:
ale babka chcela urcite len dobre.... :lol: on to prezije nebojj...
lubkka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod P-E-T-O » Uto 15.01.2008 16:46

nic mu nebude....ale neriskuj.... :no: a nech mu to nedava... :nie:
aj ja vas podporim...:D
Obrázok
P-E-T-O
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Ivanka.P » Str 16.01.2008 11:40

Aj naša babka si myslí, že pes je odpadkový kôš, na nedojedené veci.

Taký guláš /asi aj dosť ochutený/ a ine veci. Akurát ju tak prehnalo, že až. Jasné, že sa pokazené a plesnivé chleby nesmú dávať. Treba poučiť celú rodinu. Ja milujem odpoveď typu: "Ty jej ani nedopraješ, pozri ako jej chutilo" :hmm: ale to že ju bolelo brucho a osrala celú záhradu už nevidela. Vtedy som jej ukázala, čo to so psom urobilo a už sa ma všetci pýtajú, kým jej niečo dajú.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 11:46

nuz na dedine to tak chodi co nedaju prasiatkam zbasti havo,
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Silwuska » Str 16.01.2008 11:55

Ivanka.P píše:Aj naša babka si myslí, že pes je odpadkový kôš, na nedojedené veci.

Taký guláš /asi aj dosť ochutený/ a ine veci. Akurát ju tak prehnalo, že až. Jasné, že sa pokazené a plesnivé chleby nesmú dávať. Treba poučiť celú rodinu. Ja milujem odpoveď typu: "Ty jej ani nedopraješ, pozri ako jej chutilo" :hmm: ale to že ju bolelo brucho a osrala celú záhradu už nevidela. Vtedy som jej ukázala, čo to so psom urobilo a už sa ma všetci pýtajú, kým jej niečo dajú.


Si z mala co maju taketo stastie...ja kebysom aj nasim ukazala co to zo psom spravi tak mi povedia, ze to tie blyvajzy co mu davam ja... :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod lusy » Str 16.01.2008 12:17

Ivanka.P píše:Aj naša babka si myslí, že pes je odpadkový kôš, na nedojedené veci.

Taký guláš /asi aj dosť ochutený/ a ine veci. Akurát ju tak prehnalo, že až. Jasné, že sa pokazené a plesnivé chleby nesmú dávať. Treba poučiť celú rodinu. Ja milujem odpoveď typu: "Ty jej ani nedopraješ, pozri ako jej chutilo" :hmm: ale to že ju bolelo brucho a osrala celú záhradu už nevidela. Vtedy som jej ukázala, čo to so psom urobilo a už sa ma všetci pýtajú, kým jej niečo dajú.


tak to poznam tiez. ked som prisla aj so psom k nasim ako prve som im zakazala dat cokolvek ale cokolvek psovi. jeden den mal hnacku a ja ze dam mu teda az vecer varenu ryzu. idem k miske a vidim zbytky zo sosovicnej polievky. :pac: ma skoro porazilo. po hadke s nimi uz mu nic co som tam bola nedali. :smile:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Silwuska » Str 16.01.2008 12:23

:ach: ja po hadke s rodinou nachadzam stale viac tanierov polozenych na psovej myske...mam pocit ze to uz robia schvalne len aby ma nasrali :hmm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 12:37

to mam aj ja tisickrat som hovorila nic im nedavajte bez dovolenia,to hlavne rodicia tiez "a coze sa stane druhi psi zozeru vsetko",otvoria okno a tam kusok salamiku,tu kusok jaternicky a ked im hodia kosti ide ma roztrhnut od jedu,a psi samozrejme s vysvietenymi ockami cakaju co im hodia,potom mati lamentuje ze je spinava malovka,to ze ich ona naucila je vedlajsie,a pri miske vymrvaju,co uz nedaju si povedat,len sa vzdy modlim nech volaku hnacku nedostanu z tych blbosti
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Silwuska » Str 16.01.2008 12:40

Tatiana...tak tak...to si mozme ruky podat...ale ja sa bojim horsieho, ako su srajdy...v ludskej strave je priliz vela soli a korenin...bojim sa o pakovu pecienku, ladvinky...ale aj o jeho vahu... :ua:
Ale to tej rodine proste nevysvetlim...rozmyslala som uz aj nad tym, ze ked pojdeme najblizsie na veterinu, ze by som tam zavolala popredu, ze prideme, a ze ci by na znamenie nemohli mojej mati vysvetlit ake hrozne (mozu aj prehanat) dopady na zdravie psa maju tieto "dobroty" ...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 12:44

ved to ,mozem hovorit radsej tomu predchadzat ako potom hladat priciny,a veticky "sak to zozrala a nic jej nie je"to ma fakt dojima,lebo potom starost a naklady su na mne,takze tak
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Kikz » Str 16.01.2008 14:17

U nás je to našťastie nie najhoršie a vtedy čo dala starká corimu ten plesnivy chlieb sa s nou cino pekne pohadal :lol: on je na takéto veci alergicky by ste ho mali vidieť ked ideme na nakup prve leti do chovatelskych potrieb a psovi vybera dajake dobroty.... len starká si nedá povedať :pac: stále je presvedčená o tom, že je to pre neho zdrave, lebo že v tej plesni ma liek... ona neni normálna... už minule mi davala nejaku staru skysnutu polievku že pre psa... no som jej to mala sto chuti vyliat na hlavu mali ste citit ten zapach z toho :ach: to je už hrozne čo ona vyvadza.... všetci su z toho nešťastný však chuuuda pes ked musi take zvyšky dojedať... nepoviem ked mu ponamačam rožok v mlieku (ak nieje na mlieko alergicky) ale tak skazene potraviny idu psovi? preboha :oo: .... a okrem toho ....my prasiatka ani ine zvery okrem dvoch mačičiek a psa nemáme :lol: starka si ho asi zmylila s nejakou svinkou :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 15:21

my napr.ani zvysky z jedal prasiatkam nedavame iba srotik,zemiakove lupienky,zmesku a do toho nadrhnutu repu,u nas su na zvysky sliepky,mna len dopaluje ze mi psom hadzu zakazane veci hlavne udene
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Ďalší

Späť na Varená Strava