Plesnivý chlieb

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Kikz » Uto 16.02.2010 15:19

meraja píše:booože krajec to nikomu neuškodí,ale vies plnu misu.alebo viac



Meraja ja som vtedy nemyslela splesnen krajce chleba ale suché. Ak ich nemá namočené v mlieku alebo pd. tak ich nezie a zahrabe si ich.
Ale inač ked s auž bavíte o tom, ja mu tiež do jedla pridávam malé kúsky chleba alebo i. pečiva, zatial no problem :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod simi nova » Uto 16.02.2010 15:21

asi tak :jupi:
simi nova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod simi nova » Uto 16.02.2010 15:29

simi nova píše:
Indiaana píše:
Border-cori píše:... no som jej to mala sto chuti vyliat na hlavu ...


Kika ty si zlá :ha: Ale aj moja starká toto večne robí, ale nehovorí, že je to penicilín :haha: Starý ľudia sú už raz taký :ua: A nepresvedčíš ich o opaku... :nwm:


starka je starka, ale ani ona by snad nezjedla plesnivy chleba :ha:


osobne si myslim, ze plesen je len vizualnakoncovka niecoho, co vo vnutri potraviny uz davno zike a rastie a preto si myslim, ze to ani starka, ani zrejme nikto dobrovolne nezje
simi nova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Kikz » Uto 16.02.2010 15:44

No ale v podobe plesnoveho syray, kto by odolal :angel:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod simi nova » Uto 16.02.2010 15:51

plesnovy syr je mnaaaaaaaaaaaaam :ahoj: suhlas :ahoj:
simi nova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod simi nova » Uto 16.02.2010 15:56

Border-cori píše:No ale v podobe plesnoveho syray, kto by odolal :angel:



ok, a je zasadny rozdiel medzi uslachtilou plesnou v syre a prirodzenou v starkinom chlebe? do kelu...to je otazka
simi nova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Kikz » Uto 16.02.2010 15:59

Ved to :pac: ze myslim ze to je dost zasadny rozdiel. Ale nech :aaa: ludia by ho predsa nejedli keby to bolo take zle ako so splesnetym chlebom :joint:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod simi nova » Uto 16.02.2010 16:06

asi nie, ja sama ho jem a s chutou, ale pol kila denne asi nie. nejaky spolocny zaklad asi tam predsa len je, si myslim
simi nova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod simi nova » Uto 16.02.2010 16:09

Border-cori píše:Ved to :pac: ze myslim ze to je dost zasadny rozdiel. Ale nech :aaa: ludia by ho predsa nejedli keby to bolo take zle ako so splesnetym chlebom :joint:




http://www.svetjedla.sk/clanok.php?id=379
Niektorí ich nenávidia, druhí sa im snažia prísť na chuť a my ostatní ďakujeme pastierom, ktorí kedysi dávno zabudli svoju desiatu v jaskyni.

Povesť o pastierovi, ktorý v jaskyni zabudol desiatu, chlieb s čerstvým ovčím syrom, sa rozpráva vo francúzskom Rogueforte. Čerstvý syr sa premenil na lahodnú pochúťku vďaka pliesni Penicillium z miestnych jaskýň. I keď najslávnejší syr s modrou plesňou dostal meno podľa miesta vzniku a pokiaľ zreje v miestnych vápencových jaskyniach, plieseň sa dnes už kultivuje v laboratóriách.

tak kde je ten zasadny rozdiel?
simi nova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Reni021 » Ned 08.05.2011 11:00

Kikz píše:čo mám robiť, keď moja starká dala psovi kúsky splesnetého chleba namočeného v polievke :oo: ??? vraj je to penicilín a že sa mu nemôže nič stať... to mi povedala. Nahnevala som sa na ňu, ako môže dať psovi niečo skazené preboha ???!!! :pac: :hmm:
čo myslíte? nemôže mu z toho byť nejako zle? chápem, otráviť sa (teda dúfam) nejde z toho...ale predsa mám obavy. bude mu nevoľno, hnačka ??? :nwm: môže mu z toho prísť zle ?

áách ... :pac: To poznám :) Ak mu nedala príliš veĺa tak sa mu nič horšie nestane ale v každo prípade na to veľký POZOR :fizel: Vysvetli to svojej babke že v tom chcele , ktorý je už plesnivý je jed! :au: Alebo keď sa nenechá odbiť je som doma vysvetlovala takto: ' Ani ty by si to nezjedol' :))
Reni021
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod angela0071 » Pon 01.08.2011 13:27

moja babka robi to iste aj ked mala ona psa napchala mu do misky par co a potom obsral cely byt ked sme jej zato vynadali ze ho nema krmit sladkostami plesnivymi chlebami a neviem akymi kebuzinami tak bola urazena. Samozrejme si hustila svoje aj ked sme jej vysvetlovali ze to nesmie zrat tak furt rozpravala ze to neni pravda. Ked sme k nej prisli s nasou labradorkou hned jej isla napchat nejake sprosti lebo labrador je pazravec zozerie vsetko ale to ze my jej udrziavame vahu aby nebola tucna to ju vobec nezaujimalo....samozrejme hned ako sme k nej prisli sme ju upozornili ze nic jej nedavat ona ma doma svoje a uz jej isla nakladat nieco ani neviem co to bolo a ked sme jej vydanali tak sa samozrejme urazila.....
su to proste babky
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod rita10 » Pon 05.11.2012 22:55

Tatiana píše:nuz na dedine to tak chodi co nedaju prasiatkam zbasti havo,


presne tak ... psovi sa može dat plesnivy chlieb nic sa mu nestane... ale ani to netreba davat pravidelne ... ked je tam len taky malý kusok tak to je nic ... ale ked je uz cely chlieb od plesne tak to uz pes ani nezje
rita10
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod Adynko » Pia 09.11.2012 21:25

No ja som si neni istá ale možno mu bude zle teda stalo sa to aj nášmu a najprv mu bolo zle ale prešlo to
Adynko
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Plesnivý chlieb

Poslaťod harexkal » Ned 03.03.2013 0:50

Amaguk píše:moze, ak nema alergiu na psenicny lepok
moj napr. miluje vsetky pecivarske vyrobky bez rozdielu - ci slane abo sladke :smile:

ale listkove cesto by nemal ci sa mylim?moj mi zo stola ukradol rozok 30 sekund nepozornosti a uz bastil ten rohlik ako keby tam mal 10kg masa asi ho odchovam na pecive :D:D:D:D
Staff/pitt krizenec Tyson 4,5 mesciaca sikula je to :}
harexkal
Snoopy
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Nitra-DOlne Obdokovce

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava