Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 13:09

Tatiana píše:cena stenata byva niekedy podstatna,ked za steniatko s PP date napr.15 000,a bez PP 6000 to iste plemeno,vacsina ludi sa rozhodne pre druhu moznost,ak chcu vystavovat urcite si najprv pozistuju za kolko u koho az potom sa rozhodnu,tak to chodi cena je velmi PODSTATNA

Sorry ale ja ako chovatel Ti musim oponovat. Pre mna je dolezite ci zaujemca ma zaujem o psa na dalsi chov alebo nie. S tymi druhymi sa ani nebavim :nie: . A nebudem sa tu zase rozpisovat. Nadobudzacia cena stenata je len zlomok s dalsich nakladov co caka buducehoi majitela v prvom roku. Aspon co sa tyka plemena, ktore chovam ja. Pokial niekto chcer kvalitne zviera s kvalitneho spojenia, tak tvoja pripomienka je uplne bezpredmetna. Tu sa nebavime o 1000 Sk ale Eur. :no: Mna nezaujimalo co stoji stena so spojenia co som chcel, respektoval som akukolvek ponuku... A naklady v prvom roku uz dosuiahli cenu stenata. Nemam na to.... nechovam... a ked chcem mat psa pre seba, netreba s papiermi. Ale to je uz ina kapitola...

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 13:24

... A naklady v prvom roku uz dosuiahli cenu stenata...


mna uz po par mesiacoch :pac:

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 13:45

tak som to zle napisala,lebo kazdy kto chce stena s PP si uz dopredu zisti kto chova vybrane plemeno,vie co to obnasa,aj v poradovniku byvaju takito ludia,chcela som tym napisat ze bezny obcan si vzdy najprv zisti co to stoji a podla toho sa rozhoduje,a tiez kupou stenata naklady zacinaju a neda sa to porovnavat,lebo strava je zaklad,ale aj vetko,vystavy skusky odchovy,krytie nieco stoji

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 14:56

yetti píše:
Tatiana píše:cena stenata byva niekedy podstatna,ked za steniatko s PP date napr.15 000,a bez PP 6000 to iste plemeno,vacsina ludi sa rozhodne pre druhu moznost,ak chcu vystavovat urcite si najprv pozistuju za kolko u koho az potom sa rozhodnu,tak to chodi cena je velmi PODSTATNA

Sorry ale ja ako chovatel Ti musim oponovat. Pre mna je dolezite ci zaujemca ma zaujem o psa na dalsi chov alebo nie. S tymi druhymi sa ani nebavim :nie: . A nebudem sa tu zase rozpisovat. Nadobudzacia cena stenata je len zlomok s dalsich nakladov co caka buducehoi majitela v prvom roku. Aspon co sa tyka plemena, ktore chovam ja. Pokial niekto chcer kvalitne zviera s kvalitneho spojenia, tak tvoja pripomienka je uplne bezpredmetna. Tu sa nebavime o 1000 Sk ale Eur. :no: Mna nezaujimalo co stoji stena so spojenia co som chcel, respektoval som akukolvek ponuku... A naklady v prvom roku uz dosuiahli cenu stenata. Nemam na to.... nechovam... a ked chcem mat psa pre seba, netreba s papiermi. Ale to je uz ina kapitola...



Tak to je dosť zvláštny prístup, od teba ako chovatela. Aj ked cem psa len pre seba, mám právo si kúpit psa s PP, z vynikajúceho chovu a so zdravotnými a povahovými zárukami, ktore PP a dobrý chovatel poskytuje. Nehovoriac o podpore chovateľa. Takto by si ma ako záujemcu o tvoje šteňa a ako ten, ktorému záleží na plemene a či sa budú podporovať množitelia vadných zvierat, príliš neoslovil.

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 19:54

Ulfheiðr píše:
yetti píše:
Tatiana píše:cena stenata byva niekedy podstatna,ked za steniatko s PP date napr.15 000,a bez PP 6000 to iste plemeno,vacsina ludi sa rozhodne pre druhu moznost,ak chcu vystavovat urcite si najprv pozistuju za kolko u koho az potom sa rozhodnu,tak to chodi cena je velmi PODSTATNA

Sorry ale ja ako chovatel Ti musim oponovat. Pre mna je dolezite ci zaujemca ma zaujem o psa na dalsi chov alebo nie. S tymi druhymi sa ani nebavim :nie: . A nebudem sa tu zase rozpisovat. Nadobudzacia cena stenata je len zlomok s dalsich nakladov co caka buducehoi majitela v prvom roku. Aspon co sa tyka plemena, ktore chovam ja. Pokial niekto chcer kvalitne zviera s kvalitneho spojenia, tak tvoja pripomienka je uplne bezpredmetna. Tu sa nebavime o 1000 Sk ale Eur. :no: Mna nezaujimalo co stoji stena so spojenia co som chcel, respektoval som akukolvek ponuku... A naklady v prvom roku uz dosuiahli cenu stenata. Nemam na to.... nechovam... a ked chcem mat psa pre seba, netreba s papiermi. Ale to je uz ina kapitola...



Tak to je dosť zvláštny prístup, od teba ako chovatela. Aj ked cem psa len pre seba, mám právo si kúpit psa s PP, z vynikajúceho chovu a so zdravotnými a povahovými zárukami, ktore PP a dobrý chovatel poskytuje. Nehovoriac o podpore chovateľa. Takto by si ma ako záujemcu o tvoje šteňa a ako ten, ktorému záleží na plemene a či sa budú podporovať množitelia vadných zvierat, príliš neoslovil.

...neviem sice o co Ti ide ,ale cloveku ako si Ty co nebude dalej chovat by som urcite nepredal, pravo mas kupit si co chces a kde chces ale ci to kupis to je otazne... :no: U mna rozhodne nie :nie:

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 21:02

pravdu povediac, ani ja logike tvojej argumentacie nerozumiem, ani nechapem o co ti ako chovatelovi ide, aky chovatelsky zamer tymto sledujes.
Nemyslim, ze nevyhnutne vsetky stence hoci aj od prefektnych rodicov su jednoznecnene vhodne do chovu, o tom by mali rozhodovat ine kriteria, a nie podmienka povodneho chovatela. napr. ja ako potencialna majitelka by som som si velmi rozmyslela, ci kupim stena od chovatela s takymto podmienecnym postojom: bud budete chovat alebo nic. :ua:
zrejme nachadzas dost zaujemcov tak ci tak, ale mna by to skor odradilo. nemam rada totalitne prikazy a pristupy :nie:

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 21:27

Amaguk píše:pravdu povediac, ani ja logike tvojej argumentacie nerozumiem, ani nechapem o co ti ako chovatelovi ide, aky chovatelsky zamer tymto sledujes.
Nemyslim, ze nevyhnutne vsetky stence hoci aj od prefektnych rodicov su jednoznecnene vhodne do chovu, o tom by mali rozhodovat ine kriteria, a nie podmienka povodneho chovatela. napr. ja ako potencialna majitelka by som som si velmi rozmyslela, ci kupim stena od chovatela s takymto podmienecnym postojom: bud budete chovat alebo nic. :ua:
zrejme nachadzas dost zaujemcov tak ci tak, ale mna by to skor odradilo. nemam rada totalitne prikazy a pristupy :nie:

nemam zaujem zdovodnovat ani pokracovat v tejto debate. Potencionalnych zaujemcov som si vzdy vyberal sam a nemienim menit svoje rozhodnutia ani v buducnosti ohladom mojho rozhodovania :no: :joint: a vies co je totalita :otaznik: ludia si na stenata cakaju v poradocniku aj 2 roky dopredu len na ilustraciu a ver ze vazcsina je so zahranicia.... :no: HOWGH....

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 21:40

skoda, ze nemas zaujem pokracovat v diskusii...myslela som, ze sa nieco nove dozviem, kedze zrejme vies, preco si zvolil prave takyto pristup. Mozno to nie je totalitny pristup, ale bez blizsieho poznanie tvojho zameru sa mi ako taky javi...
...ale ked nechces vysvetlovat - je to tvoje rozhodnutie ne, respektujem ho.

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 21:43

Amaguk píše:skoda, ze nemas zaujem pokracovat v diskusii...myslela som, ze sa nieco nove dozviem, kedze zrejme vies, preco si zvolil prave takyto pristup. Mozno to nie je totalitny pristup, ale bez blizsieho poznanie tvojho zameru sa mi ako taky javi...
...ale ked nechces vysvetlovat - je to tvoje rozhodnutie ne, respektujem ho.

presne tak.. pokecajme radsej na nejakej vystave osobne, bude to asi lepsie... :yes:

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 21:48

hm, vystavy sice nie su prave moja "salka caju", ale ktoho vie, mozno raz...
:joint:

ale akosi sa nam stratila povodna tema:
Aris, preco chces menit psikovi stravu? ak je to cisto a len kvoli financiam - moja skusenost je, ze maleho psa prestavujes na kvalitnej domacej strave aj za lacny peniaz. :yes:
myslim, ze pred par mesiacmi sme tu uz takuto debatu mali :smile:

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 21:54

Amaguk píše:hm, vystavy sice nie su prave moja "salka caju", ale ktoho vie, mozno raz...
:joint:

ale akosi sa nam stratila povodna tema:
Aris, preco chces menit psikovi stravu? ak je to cisto a len kvoli financiam - moja skusenost je, ze maleho psa prestavujes na kvalitnej domacej strave aj za lacny peniaz. :yes:
myslim, ze pred par mesiacmi sme tu uz takuto debatu mali :smile:

:jop: ano presne,tato tema bola o niecom uplne inom a mrzi ma ze sklzla az sem aj mojim pricinenim.. :poklona:

Re: Starí pes a varená strava

Štv 10.01.2008 19:11

Amaguk píše:hm, vystavy sice nie su prave moja "salka caju", ale ktoho vie, mozno raz...
:joint:

ale akosi sa nam stratila povodna tema:
Aris, preco chces menit psikovi stravu? ak je to cisto a len kvoli financiam - moja skusenost je, ze maleho psa prestavujes na kvalitnej domacej strave aj za lacny peniaz. :yes:
myslim, ze pred par mesiacmi sme tu uz takuto debatu mali :smile:



Nie stravu meniť nechcem chcem ju nechať tak ako je, ale predsa senior potrebuje niečo iné ako štena, alebo dospelý pes a je to môj prvý senior a potrebujem vedieť čo a ako mu to mám dávať. Nie nie je to kvoli financiam, ale s tých dôvodov čo som uviedla vyššia. Ano s tej debaty som sa poučila za čo tebe a ešte pár ľudom veľmi dakujem a sama to vidím na psíkovi je to úžasné :jop: . Potrebujem len vedieť aký vit. mu mám dávať či mu nemám upraviť množstvo radšej na pár menších adt. Takže všetko o senioroch sem pls napíšte(teda strava adt)

Re: Starí pes a varená strava

Štv 10.01.2008 22:11

s konkretnymi vitaminy na konkretneho psa Ti musi poradit vet.po nete nikto neuvidi tmu psovi do ust,nikto nevie ci nema problemy s dychanim,klbmi,alebo srdcom.ked Ti vet doporuci nieco konkretne,potom sa da disktutovat o tom,co by bolo dobre a co lepsie.

Re: Starí pes a varená strava

Štv 10.01.2008 22:35

Aris píše:Nie stravu meniť nechcem chcem ju nechať tak ako je, ale predsa senior potrebuje niečo iné ako štena, alebo dospelý pes a je to môj prvý senior a potrebujem vedieť čo a ako mu to mám dávať. Nie nie je to kvoli financiam, ale s tých dôvodov čo som uviedla vyššia. Ano s tej debaty som sa poučila za čo tebe a ešte pár ľudom veľmi dakujem a sama to vidím na psíkovi je to úžasné :jop: . Potrebujem len vedieť aký vit. mu mám dávať či mu nemám upraviť množstvo radšej na pár menších adt. Takže všetko o senioroch sem pls napíšte(teda strava adt)


podla toho co viem, tak pre starsieho psa sa odporuca:
- davaj mu menej tucnu stravu, skor chude maso (napr. kuracinu, morcacie, rybu), spolu s rastlinnymi olejmi (napr. striedat slnecnicovy a olivovy), ak lubi orechy, raz za cas mu daj na spestrenie,dobry aj netucny tvaroh, vajicka;
- mal by mat dostatocny prisun vlakniny - takze ako prilohu by som volila ovsenne vlocky, celozrnne cestoviny, hnedu ryzu alev v poho je aj normalna (najma ak ma nejake zazivacie tazkosti, tak biela ryza je idealna, lebo je lahko stravitelna) a struhanu abo mixovanu zeleninu (mrkva, cvikla, cinska kapusta), tam ma zaroven aj zdroj vitaminov;
- raz za cas mu mozes dat nejake probiotika, napr. rozdrvit par tabliet panagamin bifi, vitamin C (vekom sa jeho prirodzena produkcia u psov znizuje) a nejaky kalciovy doplnok (alebo nejaky vitaminovo-mineralovy pripravok napr. Roboran);
- pridavaj mu nejaku klbnu vyzivu (napr. obden pol tablety Proenzi), alebo huspeninku z bravc. noziciek :)
- a, ano, odporuca sa dennu krmnu davku rozdelit na viac casti.

ale toto su naozaj len take vseobecne voditka, vela zavisi aj od zdravotneho stavu, zataze (vydaja energie) a celkovej kondicie havina :smile:
mozno som este na nieco zabudla, ak si spomeniem, doplnim

Re: Starí pes a varená strava

Pia 11.01.2008 8:26

Doplní Amaguk, skúšala som čínsku kapustu, všetkým nám veľmi chutí, ale ten výsledný produkt v podobe plynov, nebol nič moc :ha:
Odoslať odpoveď