Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.
Odoslať odpoveď

Starý pes a varená strava

Pon 07.01.2008 18:30

Potrebujem poradiť ako a čím mám krmiť staršieho psa (9 rokov jazvečík). Doteraz bol kŕmení vareným mäsom so zeleninou a s vločkami(pri ňom nechcem už riskovať BARF má už svoj vek) a mlieko(sem-tam). Koľko mu mám davať tuku, aké zložky by mala jeho strava obsahovať a v akom množstve by mal dostávať stravu????

Re: Starí pes a varená strava

Pon 07.01.2008 19:05

no ja by som nemenila nejak velmi stravu,akurat by nemal bastit vela kosti,pridat nejake vitaminky,alebo prejst na granulky pre seniorov

Re: Starí pes a varená strava

Pon 07.01.2008 19:11

ja bych tiež nemenila. Akurát pozor na príliš tuku, ak už sa moc nepohybuje. Musíš ho pozorovať. Neexistuje presný návod na množstvo, či tuk. Tie vitamíny budú postačujúce, podľa mňa.

Re: Starí pes a varená strava

Pon 07.01.2008 19:17

Tatiana: granule mu nechutia a nemám na ne peniaze :plac: A aké vitamíny by ste mi odporučovali???

Re: Starí pes a varená strava

Pon 07.01.2008 19:19

to by som sa ja osobne poradila s vetom. Nech ho pozrie, v akom je stave (či bude treba doplnky na kĺby, svaly, neviem, ..hocičo iné),alebo budú stačiť obyčajné, nejaký roboran, alebo čo. Ale povedala by som, že pri jazvečíkovy by som sa zamerala na výživu chrupaviek.

Re: Starí pes a varená strava

Uto 08.01.2008 7:13

Aris píše:Tatiana: granule mu nechutia a nemám na ne peniaze :plac: A aké vitamíny by ste mi odporučovali???

... to nenajdes na granule pre jazvecika peniaze ked ma uz 9 rokov? Co si myslis ze krmenie seniora masom vyjde lacnejsie ako kvalitne granule pre jazvecika? Sry :nie: tak toto asi nikdy nepochopim... Pre boha kolko denne zozerie ten pes granul? 200-300 g? no comment... Nakup vitaminov a nasledne varenie masa s prilohami Ta vyjde urcite drahsie ako bezne granule... Pokial sa pozeras na peniaze... A este jedna otazka v profile nemas uvedeneho psa resp psov ktorych chovas... kolko ich mas?

Re: Starí pes a varená strava

Uto 08.01.2008 10:52

yetti píše:
Aris píše:Tatiana: granule mu nechutia a nemám na ne peniaze :plac: A aké vitamíny by ste mi odporučovali???

... to nenajdes na granule pre jazvecika peniaze ked ma uz 9 rokov? Co si myslis ze krmenie seniora masom vyjde lacnejsie ako kvalitne granule pre jazvecika? Sry :nie: tak toto asi nikdy nepochopim... Pre boha kolko denne zozerie ten pes granul? 200-300 g? no comment... Nakup vitaminov a nasledne varenie masa s prilohami Ta vyjde urcite drahsie ako bezne granule... Pokial sa pozeras na peniaze... A este jedna otazka v profile nemas uvedeneho psa resp psov ktorych chovas... kolko ich mas?



Ako sorry, ale ja nezarábam a rodičia sú my neni ochotný platiť granule :plac: Mám dvoch psov a tá strava ma výde asi tak na 300sk(pre jedneho) mesačne. A kedyže si to prečítaš poriadne tak zistíš, že jemu ani tie granule nechutia :nie: Aspoń sa znažím psíkom variť lepšie a nedávam žiadne granule pretože na ne nemám peniaze a Tesco a spol. je určite horšie dávať psíkovi ako varenú stravu :yes: a stačí ti pozrieť avatar a zistíš, že mám dvoch psíkov :no:

Re: Starí pes a varená strava

Uto 08.01.2008 11:10

Aris píše:
yetti píše:
Aris píše:Tatiana: granule mu nechutia a nemám na ne peniaze :plac: A aké vitamíny by ste mi odporučovali???

... to nenajdes na granule pre jazvecika peniaze ked ma uz 9 rokov? Co si myslis ze krmenie seniora masom vyjde lacnejsie ako kvalitne granule pre jazvecika? Sry :nie: tak toto asi nikdy nepochopim... Pre boha kolko denne zozerie ten pes granul? 200-300 g? no comment... Nakup vitaminov a nasledne varenie masa s prilohami Ta vyjde urcite drahsie ako bezne granule... Pokial sa pozeras na peniaze... A este jedna otazka v profile nemas uvedeneho psa resp psov ktorych chovas... kolko ich mas?


Ako sorry, ale ja nezarábam a rodičia sú my neni ochotný platiť granule :plac: Mám dvoch psov a tá strava ma výde asi tak na 300sk(pre jedneho) mesačne. A kedyže si to prečítaš poriadne tak zistíš, že jemu ani tie granule nechutia :nie: Aspoń sa znažím psíkom variť lepšie a nedávam žiadne granule pretože na ne nemám peniaze a Tesco a spol. je určite horšie dávať psíkovi ako varenú stravu :yes: a stačí ti pozrieť avatar a zistíš, že mám dvoch psíkov :no:

zacnem asi od konca:
AD1/ trochu som vyuzil tvoj prispevok aj na to aby som poukazal na aktualny avatar kazdeho uzivatela na fore. V tvojom pripade je avatar autenticky s tvojim profilom, ale v profile nic nemas... a na to som chcel poukazat ostatnym ktori boli proti aktualnym autentickym avatarom :lol:
AD2/Vies a k problemu som sa postavil asi tak ze som si myslel ze zodpovednost chovatela voci psovi je v prvom rade v tom ze vie ci na to ma alebo nema, myslel som chovat psa, resp psov. Nie je to len o tom ze mam psikov ale ci ich aj uzivim. :nwm: tym som sa Ta vobec nechcel dotknut, urcite sa snazis dat psikom len to najlepsie co im mozes dat :poklona:
Vies mnohi chovatelia resp. akoze buduci chovatelia, sa v prvom rade pytaju co stena stoji. Ale to je velmi chybny postoj. Nadobudacia cena stenata je podstatne nizsia ako len krmne naklady pre stena. A to nehovorim o dalsich nakladoch.
nechcem tu rozpisovat ktoa kolko da do krmenia psika resp psikov, to vobec nebolo korenom mojho prispevku. :smile:

Re: Starí pes a varená strava

Uto 08.01.2008 11:15

Ja iem, že si ma nechcem uraziť :lol: :no: a v profile som to už napravila. Ono ja som si tých psíkov nevyberala oni prišli jeden ked som mala 6 a druhu no to si ani nepametám také 4 takže ja som si to nevyberala. Áno je chyba ak sa niekto pýta kolko pes stoji resp. štena pretože je to len malá suma proti tumu čo pes stojí, teda jeho náklay na stravu, vet. starostilovosť, rôzne vit., obojky, vodítka, misky atd. Je to neporovnateľná suma s tou sumou kolko stojí štena :no: , preto by si mal najskôr chovatel zistiť toto nie koľko stojí štena :no:

Re: Starí pes a varená strava

Uto 08.01.2008 12:30

asi tak ,kupou to len zacina,ale myslim ze jazvecik senior toho vela nezje,do tej stravy mu pridavaj ten Roboran,a ak chces mozes mu kupit nejaky pripravok na klby,jazveciky maju skor problem s ochrnutim zadnych noziciek,staci Canvit Chondro,nie je drahy a pre jazveca vydrzi dlho

Re: Starí pes a varená strava

Uto 08.01.2008 20:19

yetti píše:Vies mnohi chovatelia resp. akoze buduci chovatelia, sa v prvom rade pytaju co stena stoji. Ale to je velmi chybny postoj. Nadobudacia cena stenata je podstatne nizsia ako len krmne naklady pre stena. A to nehovorim o dalsich nakladoch.


No, to je sice cista pravda, ale zas, ak viem, co to vsetko obnasa, som na to pripravena a nemam nejake zvlastne otazky na chovatela...na tu cenu sa ale potrebujem spytat, aby som vedela, kolko si pripravit :smile:

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 5:46

schnauzee píše:
yetti píše:Vies mnohi chovatelia resp. akoze buduci chovatelia, sa v prvom rade pytaju co stena stoji. Ale to je velmi chybny postoj. Nadobudacia cena stenata je podstatne nizsia ako len krmne naklady pre stena. A to nehovorim o dalsich nakladoch.


No, to je sice cista pravda, ale zas, ak viem, co to vsetko obnasa, som na to pripravena a nemam nejake zvlastne otazky na chovatela...na tu cenu sa ale potrebujem spytat, aby som vedela, kolko si pripravit :smile:


... ale nie ako prva otazka.... :pac: :lol:

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 10:12

Aris píše:Potrebujem poradiť ako a čím mám krmiť staršieho psa (9 rokov jazvečík). Doteraz bol kŕmení vareným mäsom so zeleninou a s vločkami(pri ňom nechcem už riskovať BARF má už svoj vek) a mlieko(sem-tam). Koľko mu mám davať tuku, aké zložky by mala jeho strava obsahovať a v akom množstve by mal dostávať stravu????


otazka hlavne stoji: preco mu chces menit stravu :otaznik:

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 10:15

a co by mala byt akoze prva otazka??? mne pride normalne spytat sa na cenu. jasne, ze to nebude jediny moj naklad vynalozeny na psa, ale predsa je to vacsia cena ako tie neskorsie mensie, ktore budu prichadzat postupom casu. jasne, ze sa moze stat, ze pes bude potrebovat operaciu a cena bude tiez velka, ale snad sa nebudem pytat chovatela, co by ma vysla operacia toho ci toho. a tiez cely zivot sa tomu psovi nic stat nemusi. tak neviem co vadi na otazke ohladom ceny stenata.

Re: Starí pes a varená strava

Str 09.01.2008 13:01

cena stenata byva niekedy podstatna,ked za steniatko s PP date napr.15 000,a bez PP 6000 to iste plemeno,vacsina ludi sa rozhodne pre druhu moznost,ak chcu vystavovat urcite si najprv pozistuju za kolko u koho az potom sa rozhodnu,tak to chodi cena je velmi PODSTATNA
Odoslať odpoveď