ked je pes vegetarian

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod Offca » Uto 04.01.2011 13:27

A môžem tipovať plemeno? Niečo nižšie pri zemi, asi dlhšia srsť... A určite to má strašne blízko k prírode :lol:

Pri prípadoch, kedy pes odmieta nakryť fenu, sa už nečudujem ani prípadom, kedy pes odmieta mäso :joint:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 04.01.2011 17:35

Offtopic: tuším ani nemá srsť, ale vlasy....

to sa čudujem, že aj keď ste BARF skúšali od mala, mäso nechcela, moje šteniatka by od mala zjedli aj klince - naozaj sa mi stalo, že zjedli aj kúsok látky, kúsok molitanu.... neviem si predstaviť, že by odmietli mäso...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod sisulqa » Uto 04.01.2011 19:45

hmm a co to ma s tym spolocne? YT snad nieje pes? Ked bola mala zozrala by mi aj ruku, cim je starsia, tym horsie..
sisulqa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod rischa » Pon 02.01.2012 13:36

O takom psovi vegetariánovi som ešte nepočula, ale mäso jesť musí :ua:
Smutný, nudný či beznádejný deň - Všetko sa to odrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpatá guľa, ktorá ti vyšteká ako sa teší že si konečne doma :)
rischa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Bydlisko: Michalovce

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod dadae33 » Štv 27.03.2014 19:08

Moj psik je alergicky na masove bielkoviny dostava granule brit cestoviny a zeleninu a teraz idem testovat sojove maso ci znesie jeho zaludocek :nwm: ..... Nieje to nic prijemne 5rokov zraval maso a zrazu ho nesmie ale od kedy mu ho nedavam je mu omnoho lepsie :no:
dadae33
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod Mackie » Štv 27.03.2014 23:05

soja pre psa nie je vhodna
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod dadae33 » Sob 29.03.2014 17:55

aha tak ju teda nebudeme testovat :smile:
dadae33
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod zuzkazuzicka » Sob 28.10.2017 21:04

Teoreticky nieje problem nahnat vsetky makronutrienty a vitaminy z rastlinnej stravy (okrem B12).
Ale pes je, na rozdiel od cloveka, skutocne vsezravy - ma kratke tenke crevo ktore mu umozni vypudit natravane zvysky zivocisnej potravy skor ako sa zacnu vstrebavat transmastne kyseliny (clovek ma dlhsie tenke crevo, cize vstrebavame nasytene tuky a iny odpad, co sposobuje vacsinu kardiovaskularnych problemov). To kratke tenke crevo je pre vsa vegetariana nevyhoda - majitel sa musi uistit ze zerie daleko viac ako bezna davka pre psa jeho hmotnosti.

Co sa stravy tyka - odporucam vysokobielkovinove granule ako zaklad - napr
https://najzoo.sk/annamaet-dog-extra-26-protein,
nebala by som sa napr konopneho proteinu ako pridavok.

Kazdopadne rozhodne psika sledovat a byt pripraveny doplnat chybajuce nutrienty, pripadne konzultovat s veterinarom.
zuzkazuzicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava