Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

ked je pes vegetarian

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: ked je pes vegetarian

Poslaťod Silwuska » Pon 14.01.2008 6:52

Je to hlupost ...ziadny pes na svete nieje vegetarian...je to proste bud zle naservirovane masko, alebo zly vyber masa (napriklad moj neda husacie do huby ani za svet)...pripadne to moze byt tym, ze pes proste maso nepozna...pozna len granule a nic vic...skuste dat naopak psovy, co zere cely zivot maso, granule...mozno by ich aj ocikal, ale do papule by ich nedal :nie:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re:

Poslaťod P-E-T-O » Uto 15.01.2008 16:31

bielyhavko píše:náš pes tiež meso moc nemusí žere iba šťavu ale pokial je meso to ee nechce.Najradšej má to čo je na stole tak jej vždy dáme polovicu s taniera.

ani ja neodolam nedat mu polovicu taniera... :smile: ked sa na mna tak pozria usi da dopredu ej hned zje viac ako ja
aj ja vas podporim...:D
Obrázok
P-E-T-O
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod sisulqa » Uto 04.01.2011 13:08

No ako pekne ze sa smejete ze pes vegetarian byt nemoze, ale ta moja maso fakt nehce. Skusala som vsetky druhy od kuracieho, vnutornosti, ryby, vsetko. Zje maximalne tak sunku, kuracie prsia ked ma naladu, ale len tak aby sa nepovedalo. Za to s chutou laduje jablcko, rajcinu, kapustu, oriesky, grep, jahody.A to ze nevie co je maso je blbost, lebo som ju od mala skusala barfovat.
sisulqa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod Offca » Uto 04.01.2011 13:27

A môžem tipovať plemeno? Niečo nižšie pri zemi, asi dlhšia srsť... A určite to má strašne blízko k prírode :lol:

Pri prípadoch, kedy pes odmieta nakryť fenu, sa už nečudujem ani prípadom, kedy pes odmieta mäso :joint:
Offca
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 04.01.2011 17:35

Offtopic: tuším ani nemá srsť, ale vlasy....

to sa čudujem, že aj keď ste BARF skúšali od mala, mäso nechcela, moje šteniatka by od mala zjedli aj klince - naozaj sa mi stalo, že zjedli aj kúsok látky, kúsok molitanu.... neviem si predstaviť, že by odmietli mäso...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod sisulqa » Uto 04.01.2011 19:45

hmm a co to ma s tym spolocne? YT snad nieje pes? Ked bola mala zozrala by mi aj ruku, cim je starsia, tym horsie..
sisulqa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Poslaťod rischa » Pon 02.01.2012 13:36

O takom psovi vegetariánovi som ešte nepočula, ale mäso jesť musí :ua:
Smutný, nudný či beznádejný deň - Všetko sa to odrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpatá guľa, ktorá ti vyšteká ako sa teší že si konečne doma :)
rischa
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod dadae33 » Štv 27.03.2014 19:08

Moj psik je alergicky na masove bielkoviny dostava granule brit cestoviny a zeleninu a teraz idem testovat sojove maso ci znesie jeho zaludocek :nwm: ..... Nieje to nic prijemne 5rokov zraval maso a zrazu ho nesmie ale od kedy mu ho nedavam je mu omnoho lepsie :no:
dadae33
Okoloidúci

Poslaťod Mackie » Štv 27.03.2014 23:05

soja pre psa nie je vhodna
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod dadae33 » Sob 29.03.2014 17:55

aha tak ju teda nebudeme testovat :smile:
dadae33
Okoloidúci

Poslaťod zuzkazuzicka » Sob 28.10.2017 21:04

Teoreticky nieje problem nahnat vsetky makronutrienty a vitaminy z rastlinnej stravy (okrem B12).
Ale pes je, na rozdiel od cloveka, skutocne vsezravy - ma kratke tenke crevo ktore mu umozni vypudit natravane zvysky zivocisnej potravy skor ako sa zacnu vstrebavat transmastne kyseliny (clovek ma dlhsie tenke crevo, cize vstrebavame nasytene tuky a iny odpad, co sposobuje vacsinu kardiovaskularnych problemov). To kratke tenke crevo je pre vsa vegetariana nevyhoda - majitel sa musi uistit ze zerie daleko viac ako bezna davka pre psa jeho hmotnosti.

Co sa stravy tyka - odporucam vysokobielkovinove granule ako zaklad - napr
https://najzoo.sk/annamaet-dog-extra-26-protein,
nebala by som sa napr konopneho proteinu ako pridavok.

Kazdopadne rozhodne psika sledovat a byt pripraveny doplnat chybajuce nutrienty, pripadne konzultovat s veterinarom.
zuzkazuzicka
Okoloidúci

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava