Recepty pre havinkov

Podeľte sa snami o Vaše recepty.

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 15.12.2011 7:33

mimushQa píše:
ZdenulkaM píše:to je recept pre psa :nwm:

áno je to recept pre psa ked sa to náchdáza vo fóre (recepti pre psov) .... no ale to je na každom aké mäso bude kupovať svojemu chlpáčovi alebo nie ...
ja mu kupujem kvalitne maso ale nevarim mu ho...naco :ach:
Margita píše:pri tom recepte by bola postupnost asi takato"vytiahol by tie stehna a zbytku by sa ani nedotkol a to myslim by spravila vacsina psov,
moje recepty vyzeraju asi tak ze zmiesam mlete maso s rozmixovanou zeleninou,nejake praskova spirulina,olej,vsetko sa to dobre premiesa a tem blivajz je vysledne "jedlo" :heh:

suhlas...u nas podobne :ahoj:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lagunasa » Štv 15.12.2011 7:44

u nas by to bolo na 100percent tiez tak isto. okrem toho cestoviny ani nemaju radi a ryzu len zamaskovanu.
a este by som namietala ze je dost nebezpecne davat psovi varene kosti (v stehne ) :nie:

baby, mate nejaky zaujimavy napad na stedrovecernu veceru pre psa? nejaku psaciu verziu tej nasej..... ale asi to vidim len na kus kapra alebo filety a hotovo....
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod x_mary » Štv 15.12.2011 7:48

U nás dostava vždy nejaku verziu rybacinky :fizel: a neskôr sa s Buddym vždy ocino podelí o opekance so syrom a smotanou ... :smile: to miluje :smile: viem, opekance su pečivo, a je tam muka a to všetko ... :hi: ale ved su VIANOCE !!! :lol:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod mimushQa » Štv 15.12.2011 13:36

Margita píše:pri tom recepte by bola postupnost asi takato"vytiahol by tie stehna a zbytku by sa ani nedotkol a to myslim by spravila vacsina psov,
moje recepty vyzeraju asi tak ze zmiesam mlete maso s rozmixovanou zeleninou,nejake praskova spirulina,olej,vsetko sa to dobre premiesa a tem blivajz je vysledne "jedlo" :heh:


ale nezabúdaj že AMY by zjedla aj mŕtvolu takže ona zje aj zeleninu :lol: a ja som spokojná z týmto receptom ... lebo má aj zeleninu i ked brokolicu zje ako poslednú ale vyzerá že jej to chutí :jop:
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod mimushQa » Štv 15.12.2011 13:40

a inak mi sme nemali problémy z kosťami podla mňa je to u každého psa individuálne . najviac čo tak to ked jej ocino varil a dal jej tam ešte niečo a neviem už čo sa :kak: . no a toť vše .
A Amy je naučená jesť všetko že nepreberá medzi jedlom .
A ona by zjedla hoc čo . :jop:
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lucik » Štv 15.12.2011 13:49

mimushQa, ty sa potrebuješ učiť na vlastných chybách a riskovať, že psovi prepichne kosť črevo? až potom si uvedomíš, že tepelne upravené hydinové kosti sú VEĽMI nebezpečné? potrebuješ to zistiť na vlastnom psovi, aby si sa poučila???
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lagunasa » Štv 15.12.2011 14:18

lucik ma pravdu!!!!!!!!!!!!! ver mi, mam s tym velke skusenosti a dokonca nebola tepelne spracovana ale surova. si neviem predstavit co by bolo ak by bola varena :oo: :oo: :oo: . skoncilo to az operaciou zaludka kde nam pan doktor povedal ze tu operaciu alebo rekonvalescenciu velmi kludne nemusi prezit lebo su to narocne operacie a liecenia!!!!!!!!! a to este mozme byt radi ze nas ta operacia vysla len cca 200eur. o este stale pokracujucom doliecovani ani nehovorim. to nam povedali ze nam to na konci zrataju a zaplatime naraz :ua: . takze ja silno hovorim NIE varenym kostiam po tejto skusenosti. dokonca aj surove budem odteraz sekat na mensie kusy a asi morcacie krky uz ani davat nebudem.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lucik » Štv 15.12.2011 14:25

ja poznám dvoch psíkov, čo ich museli operovať kvôli kuracím kostiam v tráviacom trakte.. weimar a kernteriér.. kernica to zožrala dokonca vonku, sprostá náhoda.. :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod mimushQa » Pia 16.12.2011 9:58

no dobre ale keby to bolo také nebezpečné tak prečo by barfit by to predával ???
ale ja nehovorím len čisto o tom že len toto varíme kuracie stehná má už menej prešli sme na kuracie prsia :no: ..... síce sú drahšie ale aj viac jej chutia a ja som do teraz nikoho nepoznala komu by sa niečo stalo z kuriacov kostičkov ..
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lagunasa » Pia 16.12.2011 10:16

weimar asi terier neni ale kernterier je tiez terier takze zase by to sedelo ze terieri su pazravy :ach: .
mimushQa, to ze nikoho nepoznas je len super!!! ale to neznamena ze sa to nemoze stat. ja som doteraz tiez ziadneho takeho psika nepoznala a napriek tomu sa nam to stalo a dokonca so surovou kostou ( kokso, si neviem predstavit aku hnusnu galibu by to spravilo ak by to bola varena kost.... to by jej asi pazerak uplne dorezalo a poprepichovalo ). vies, je troska nezodpovedne tvrdit ze " ved doteraz sme tak krmili a nic sa nestalo". moze sa to stat hocikedy. :plac:
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lucik » Pia 16.12.2011 11:01

weimar nezožral vonku, toho kŕmila babka na tajnáša zvyškami :ua:
kernica je pažroško asi.. inak, mne tiež bývalá sučka presne na tom mieste (kde zožrala tú kosť kernica) zbierala vyhodené kosti z nedeľných obedov.. prechádzali sme sa popri rieke a zrazu frnk, rozbehla sa, prebehla za val pod okná bytoviek a už chrúmala.. sme mali šťastie, že nikdy jej to zle neurobilo, potom sme dotrénovali privolačku, tak už nechodila zbierať :smile:

mimushQa, čo ti na to povedať.. :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod mimushQa » Pia 16.12.2011 11:45

dobre tak ododnes kŕmiť už nebudeme kuracinou
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lucik » Pia 16.12.2011 11:58

kuracinou? pochopila si snáď, že sme sa bavili o tepelne upravených hydinových kostiach, však??? :ach:
kuracina je fajn, ale s kosťami surová a varená len bez kostí..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod mimushQa » Pia 16.12.2011 12:59

dobre teda tak kuracinu budeme dávať len surovú :no:
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lagunasa » Uto 26.06.2012 17:16

inac, pozeram ze posledne sa tu rozoberala nasa Chiky s kostou.... Chiky je v pohode. uz sme na kostiach ale pre nu speci musim tie kosti sekat na pidi kusky.... je straaaaasne pazrava a teda leniva kosti kusat...

ale aby som sa drzala temy. toto som cez posledny vikend piekla pre nasich havkacov na dovolenku
Obrázok
je to zmes hovadzieho srdca, celozrnnej muky, kukuricnej muky, 2-3 vajicok, troska soli, vlociek a vody. natiahla som to na plech takto a posypala este mandlami a arasidami
Obrázok
ked sa mi to zdalo uz byt upecene ( asi hodinka az dve, neviem presne, nesledovala som cas, len to ako to vyzera ) tak som to nalamala a este doooost dlho susila v rure pri asi 100stupnoch. tusim aj 2 hodiny som to este susila....

este ma caka jedna varka dnes lebo mam len dva plechy :hi:
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Recepty