Recepty pre havinkov

Podeľte sa snami o Vaše recepty.

Recepty pre havinkov

Poslaťod Whip it » Ned 18.01.2009 16:00

Tymi diskutabilnymi som myslela okolnosti, nie samotny fakt. ja nepochybujem o tom, ze hrozno je skodlive. Niektoremu sa nestane nic, majitel je spokojny, ved hrozienko mu chuti, niektori na to mozu doplatit. Ja to pokusat nebudem, pretoze kumulacny efekt bezpecne funguje aj tu...hrozno mozem nahradit kopcom inych druhov ovocia, ktorym nic nepokazim.
Takze to, kolko kto moze je velice variabilne (jednak rozne zdroje uvadzaju rozne cisla a pak tu mame psov a ich "originalne" reakcie). to je cele, co som tym chcela povedat. ak ma clovek rozum, tak to riskovat nebude uz len z vyssie uvedeneho dovodu - hrozno je nahraditelne :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Tobin » Ned 18.01.2009 19:30

lucik píše:ze psovi davas obcas bryndzove halusky

Tak to mi pls ukaz, kde som to napisal.... Bolo to uuuuuuuuuplne inac, tak pls cituj spravne...
lucik píše: tak skus, prosim ta, nechat aj ostatnych vybrat si z fora, co povazuju za vhodne, hlavne ak si nepytaju radu, ale napisu tu nieco podla seba

OK, si liberal... :ach: ale mne to neda byt takym sposobom liberal, bo ak je nieco IMHO mozno nespravne, ci pochybne, diskutabilne, potencialne skodlive, a aj ked sa rada nepyta, myslim, treba na to upozornit, resp. podiskutovat. A vybrat si z fora mozme iba vtedy, ak pozname viac nazorov...
Lucik, ty, kedby si videla, ze niekto napise vyslovenu skodlivost, nechas to tak, nech si kazdy posudi sam? Ja nie... To iste je napr. o pive.... Ano, dam obcas pivo v lete, ale nikomu som to neradil a podiskutovali sme - dalo sa teda vybrat si z roznych nazorov.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod luckyA » Str 04.02.2009 20:16

ja tie chrbty davam macke -surove
zatial ma len 8 kilov a je vetcia ako kamoskin maltelzak :haha:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Bona » Pon 20.04.2009 13:56

Akurát som dopiekla keksíky so žihlavou,púpavou,mätou a medovkou.A podarili sa perfektne(neskor dám foto).V miske som zmiešala múku,ražnú,hladkú a celozrnnú,pridala som 2 vajíčka trocha mlieka,cukru, vody,štipku soli,pokrájala bylinky a hodila to do toho.Zmiešala,vykrajovala do krúžkov a upiekla. :no:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Lucifer » Uto 21.07.2009 17:14

Delim sa s Vami o dalsi uzasny recept, ktory ma nakopol zrealizovat dnesny den vdaka Arthurovym narodkam :lol:
Tento skvost sa vola: Brunova narodeninova torta:joint: Uplne nahodou pri nej pisu, ze ju mala tu cest ochutnat 20 clenna partia stvornozcov na narodeninovej party Bruna - labradora... :no:
Takze potrebne suroviny:
450 gr. mletej morcaciny alebo kuraciny (jasne, ze som mu dopriala morcacinu) :no:
2 ks na kocky nakrajanej mrkvy
285 gr. rozmrazeneho a povytlacaneho spenatu
165 gr. varenej hnedej ryze
1 polievkova lyzica rastlinneho oleja
1 ks suroveho vajicka
2 ks vareneho vajca natrvdo

Priprava:
1. Do velkej misy dame morku (kura), spenat, hnedu ryzu, mrkvu, olej, vajicko (surove) a dobre premiesame
2. Tuto masu natlacime do premastenej tortovej formy priemeru 22,5 cm
3. Na vrch masy poukladame na kruhy nakrajane tvrde vajicka a prekryjeme zbytkom masy. Pecieme 45 - 50 minut v predhriatej trube na 180 C.
4. Vyberieme z truby a 5 minut nechame "oddychovat" v tortovej forme. Opatrne to vyberieme z formy, nechame vpit mastnotu a pred dekoraciou nechame 15 minut chladnut.

Sorry za preklad...je to z madarskej kucharskej knihy pre psov :lol:
Vecer dodam foto :no: Musim to teraz strazit, lebo mam takeho blbeho tusaka, ze od tej torty budem musiet odhanat hlavne Dura :joint: Krasne to voni a este lepsie vyzera :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod zeane » Uto 21.07.2009 17:51

Offtopic: sľúb Ďurovi že mu takú na narodeniny tiež spravíš... A bude oslavovať každý mesiac :aaa:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Lucifer » Uto 21.07.2009 19:01

Offtopic: ...urobim mu ju na 80ku...vsak tu bude mat coskoro :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Amaguk » Str 22.07.2009 11:18

Lucif, super receptik :jop:
ja som Tesakovi robila nieco podobneho, ale nepiekla som to, len som tu gebuzinku zaliala zelatinou, nechala v mise stuhnut a vyklopila. V tychto hicoch tak odpada zhavenie rury t.j. zateplovanie bejvaku :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Lucifer » Str 22.07.2009 16:52

...diky :no: Naozaj to bol vydareny recept a aj ta torta sa velmi podarila :hi: Co som necakala, este aj Izzy ju zblajzol ako malinu :lol: Uz viem, aky darcek budem robit Vasim hafanom na birthday party :aaa:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod yloveyou10 » Štv 21.01.2010 13:42

Lucifer ahoj ze tu tvoju torticku si varila pre labradorka??????
Ktokoľvek si môže myslieť , že si nikto, ale tvoj pes vie , že si stredom vesmíru.(Pam Brovn ) Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré ťa miluje viac, ako seba a zarmúti ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba.. (Josh Billings)
yloveyou10
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 148

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lavyrle » Štv 21.01.2010 13:50

luckyA píše:ja tie chrbty davam macke -surove
zatial ma len 8 kilov a je vetcia ako kamoskin maltelzak :haha:


lucky, prosím ťa, my máme aj kocúrika, má polroka a chcem aj u neho prejsť spolu so psom na BARF...granule mu neberú, za to hovädzinku zožral za chvíľku :lol: môžeš mi napísať nejaký zásadný rozdiel oproti strave u psa??? Je tam niečo iné?
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod adushiik4 » Str 03.02.2010 18:05

Ozaaj, ja som túto tortičku robila svojmu krpcovi na narodeniny :king: chutila a moc, ďakujeme za dobrý nápad.
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lagunasa » Štv 24.06.2010 10:20

ahojte.
hladam informacie o BARFe a uz som prispela do jednej temy dost obsiahlym prispevkom viewtopic.php?f=52&t=4765&p=482556#p482556 no potom som nasla este dalsie temy tak ten prispevok len kopirujem lebo neviem do ktorej temy sa to najviac hodi.
poradite mi?
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Amy01 » Ned 25.07.2010 15:59

Játrové krekry:
Potřebujeme:
250g čerstvých hovězích jater
150g mouky
2-3 vejce
1 polévkovou lžíci oleje
asi 1/2 litru vody
Čerstvá játra za syrova rozmixujeme, vajíčka rozbijeme a s moukou a vodou smísíme do pevného těsta. Pomocí formiček nebo skleniček vypichujeme malé krekry a pečeme při teplote 180°C asi 25 minut.

Rybí tyčinky:
Potřebujeme:
250g čerstvé ryby (nebo klidňe i zmrazené filé z mořské ryby)
150g mouky
2-3 vejce
asi 1/2 litru vody
1 polévková lžíce rybího tuku
Rybu rozmixujeme (samozřejmě syrovou), přidáme veje a smísíme s moukou, vodou a olejem. Hotové těsto vyválíme a vytvarujeme malé tyčinky (výborňe to jde s formičkami na vánoční cukroví - dobře to i vypadá!). To celé upečeme při 180°C asi 20-25 minut do křupava, následňe zchladíme a podle potřeby s sebou bereme na výcvik.

Banánové placičky
Potřebujeme:
2 1/4 šálku celozrnných vloček
1/2 šálku odstředěného mléka
1 vejce
1/3 šálku rozmixovaných banánů
1 čajovou lžičku medu
Všechny přísady důkladně smícháme, na pomoučené ploše prohněteme a rozváléme. Malými formičkami (čím menší, tím lepší, koneckonců to mají být pamlsky a ne psí koláče) vypichujeme sušenky a při 150°C pečeme asi 30 minut.

Zdroj: Sabine L. Schäfer, Barbara R. Messika - Zdravá výživa pro psa - Syrová strava BARF.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod p.cikova » Uto 28.09.2010 17:47

Ahojte :smile: vedeli by ste mi povedať nejaký recept pre Nemeckú dogu ? :) Ďakujem :D
p.cikova
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Recepty