Recepty pre havinkov

Podeľte sa snami o Vaše recepty.

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Tobin » Uto 02.12.2008 15:36

Cathie, inspirovala si ma, aj Tob dostal na ranajky prazenicu.
Ale ak ti mozem odporucat, nie na masle, to je najnevhodnejsi tuk na tepelnu upravu, je malo nasyteny a rychlo sa okyslicuje. Lepsi je naozaj olej, ja som na tu prazenicku - napriek vsetkym mojim pindom o tepelnej uprave tukov - pouzil par kvapiek slnecnicoveho oleja. A chutilooooooooooooooooooo!!! :smile:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Cathie » Uto 02.12.2008 19:29

S tou prazenicou, to bolo tiez nudzove riesenie + mala nemala dlhsie vajce a my sme doma tiez nevedeli, co si dame jest. A tu som tiez kdesi narazila na to, ze niektori uz davali prazenicu psom, viedla sa tam o tom diskuska (aj Amaguk tam bola? tusim :no: ).. a ja som uplne neolejova, takze to ze to bolo robene takmer bez tuku mi maximalne vyhovovalo.

Tobin vdaka za tip, ak nabuduce bude prazenica, tak na slnecnicovom oleji. Chcela som aj olivovy, ale o tom som tiez ponachadzala protichodne info co sa tyka tepelnej upravy, takze.. olivovy nie :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Amaguk » Uto 02.12.2008 19:33

aj ja davam trochu slnecnicoveho a maslo zamiesam az uplne nakoniec, po odstaveni z ohna - to je mnamka :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Nika200 » Ned 14.12.2008 11:53

hojte my sme nelke urobili Psie keksíky s tvarohom a este sme pridali jedne platok syru ten som natrhala a trosicka tuniaku a teraz ťto peciem no uvidime inak ako to mam skaldovat? :lol:
Nika200
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Bona » Sob 17.01.2009 9:23

Dnes ráno som vstala o pol siedmej(nemohla som spať)a upiekla som havinom keksíky.
Dala som tam
-2 vajcia
-0.5 kg hrubej múky
-nastrúhanú mrkvu
-nastrúhané jablko
-mlieko
-ovesnné vločky(celé aj pomleté)
-lyžičku oleja
-maslo
-čajovú lyžičku kypriaceho prašku
-posekané hrozienka
-tvaroh
-med
-yogurt
-banán
Všetko som zmiešala a dala upiecť.Po upečení sa keksíky po psoch len tak zaprášili... :jop: :hi:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Aris » Sob 17.01.2009 19:51

Môže pes kypriaci prášok :oo: ? A tie hrozienka? Som počula, že hrozienka psovi nie :nwm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lucik » Sob 17.01.2009 19:55

precoby hrozienka nee? hrozienka obsahuju bor, ktory je spolu s fosforom prospesny na vstrebavanie kalcia.. aspon tak to vysvetlovala teta Sehnerova..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Aimée » Sob 17.01.2009 20:21

lucik píše:precoby hrozienka nee? hrozienka obsahuju bor, ktory je spolu s fosforom prospesny na vstrebavanie kalcia.. aspon tak to vysvetlovala teta Sehnerova..
ano, tak to vysvetlil aj mne vetox - v malom mnozstve raz za cas su velmi zdrave a to iste susene slivky. moja hroyienka miluje :jazyk: , davam ako pamlsky. ale opakujem este raz v malom mnozstve, to znamena cca. za hrst na jeden krat. to, ze som sa veta na to pytala, vzniklo vlastne tak, ze ja hlupana som skrz hrozienok poslala svojho skrecka do nebicka - :plac: dostaval hrozienka pravidelne, ale vzdy tak 2-3 kusky, a ray som mu dala za hrst, co je pre take malinkate stvorenie straasne vela. Do rana ho nafuklo ako balon a este pol dna sa zvijal hore bruskom v krcoch. V zivote si to neodpustim :plac: :plac: :plac: V pripade psa nebezpecne mnozstvo predstavuje pol kg az 1 kg /zalezi od vahy psa/. Predpokladam, ze tolko by hafovi nikto ani nedal a ani sam pes by ich tolko na jedno posedenie nezmlsol.. :no:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Aris » Sob 17.01.2009 20:25

Aimeé to ešte nepoznáš môjho. ten by zežral aj 1kg, ale zas tolko by som mu nedala. Ale čo ten kypriaci prášok?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lucik » Sob 17.01.2009 20:27

ja som davala tiez ako odmenky, alebo do zradla ked robim tvarohovo-vajickovo-medovo-skoricovu zbrndu, tak tam dam za hrst hrozienok predtym napucanych vo vode
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Tobin » Ned 18.01.2009 2:31

Z hrozna a hrozienok su problemove jadierka, vo vacsom mnozstve su pre zvieratka toxicke.
Jezisimisi, ved kym volaco, dajte si hladat... Neda sa vsetko pisat dvatristyripatkrat, a tlacitko "hladat" ma kazdy
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=5&t=3432&st=0&sk=t&sd=a&start=29
Ale bacha, kazdy pes je inac citlivy... niektory moze 20-30 deka, iny moze z hrsti hrozienok :prd: .....
Kypriaci prasok: Obsahuje vinny kamen, sodu bikarbonu a kukuricny skrob. Mohol by byt v pohode....
A vobec.... kym sa sem zverejni nejaky recept, nestaci vychadzat z toho, ze sa po tom "len zaprasilo", ale je dobre overit si vhodnost receptury a najprv konzultovat s relevantnymi temami s pouzitim "Hladaj", ci su vsetky sucasti OK... Take selijake experimenty, ak nejaky nevhodny recept niekto zoberie tak, ako je napisany, moze pre havopsa nedobre dopadnut :plac: :plac: :plac:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Whip it » Ned 18.01.2009 4:53

Tob, ja som akurat dnes citala o hroznach, ono je cele diskutabilne, jeden zdroj pise, ze nezalezi na kostkach:
Types of grapes involved include both seedless and seeded, store bought and homegrown, and grape pressings from wineries

je to odtialto:
http://en.wikipedia.org/wiki/Grape_and_ ... ty_in_dogs
iny web pravi:
The toxic principle is unknown. Grapes contain low amounts of tannins compared to acorns, a known kidney toxicant in large animals. Grapes lack significant amounts of Vitamin D, another known kidney toxicant. It is unlikely pesticide residue is involved due to the wide variety of grape types involved. So far the majority of toxicosis reports have been in dogs. However, feeding grapes or raisins to cats and ferrets should also be discouraged, as poisonings have been reported in these species as well.

je to z:
http://thehappiestdog.blogspot.com/2007 ... ethal.html
co je na tom pravdy netusim... :nwm:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lucik » Ned 18.01.2009 9:57

Tobin, a co tak, aby rozmyslali ti, ktori ten napisany recept pouziju, kym ho pouziju? Tak ako zo vsetkeho napisaneho na fore, si predsta treba vyberat, co aplikujem na svojho psa a co nie.. By mi muselo hrabat, aby som vsetko, co napisem, hladala na fore, ci to nenapisal uz niekto iny, alebo co ten niekto iny na to napisal.. Ok, beriem to hladanie, ked niekto hlada radu.. ale nie, ked prezentuje svoj nazor..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod Tobin » Ned 18.01.2009 10:31

lucik píše:a co tak, aby rozmyslali ti, ktori ten napisany recept pouziju, kym ho pouziju

No ved o to ide, nad receptami by sa nemalo rozmyslat, nie kazdy totiz sa nad tou recepturou zamysli, ta moznost je dost pravdepodobna a nacpe svojho psika nevhodnostami. Povie si: Je to recept z Dogfora, tak bude OK.
Preco by malo spekulovat 30 ludi, ked IMHO by mal jeden - autor receptu?
RoyalCanin píše: hroznach, ono je cele diskutabilne,

Sorry, Royalka, toto sa mi nezda diskutabilne: "Symptomy su traviace tazkosti vratane zvracania a hnacky, nasleduju nahle poruchy az zlyhanie obliciek, zacinajuce okolo 24 hodin po poziti. Mnozstvo spapaneho hrozna je 0.4 az 1 kg na kilo vahy psa (t.j. 10 kilovy pes by musel spapat 5 kg hrozna). Su zazanmenane pripady, ked dva psy na nasledky zomreli, traja museli byt uspati, a pat psov sa podarilo zachranit.
Vzhladom na prudkost a potencialny uhyn, veterinari z the National Animal Poison Control Center (NAPCC) odporucaju pri podozreni z otravy hroznom "
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Recepty pre havinkov

Poslaťod lucik » Ned 18.01.2009 14:06

Mato, ty robis bez rozmyslu vsetko, co si tu precitas, aleboco? Takmer na vsetko, co sa tu napise, existuju rozne nazory, je na kazdom jednom, co si z toho vyberie.. teraz akoze ked ty si nabity teoriou o vyzive a napises, ze psovi davas obcas bryndzove halusky, tak ja si to precitam a ze "ooo, pome pse, ideme na halusky, pripadne na pivo, lebo Tobin tu tak mudro pise a on pivo aj halusky dava, tak to musi byt dobreee"!
ty si takisto, napriek X nazorom proti, myslis, ze vasa "socializacia" s druhym pitbulom, ked sa "hrali", bola OK metoda.. tak skus, prosim ta, nechat aj ostatnych vybrat si z fora, co povazuju za vhodne, hlavne ak si nepytaju radu, ale napisu tu nieco podla seba - teda svoj nazor (svoj recept v tomto pripade)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Recepty