Hovädzie+Ryža

Podeľte sa snami o Vaše recepty.

Hovädzie+Ryža

Poslaťod Jack » Ned 16.03.2008 10:04

Prísady :

Hovädzie Mäso - od firmy BORDY, 10kg = 320sk
Ryža - CBA, 1KG = 32 sk
Ovsené vločky - CBA, 10 sk
Mrazená zelenina (hrášok,mrkva) - 2x 350g, 700g= 40 sk

Postup :

Mäso si dáme variť na asi tak 30 minút na miernom ohni. Zatiaľ si pripravíme ryžu a zeleninu. Ryžu dáme do čistého kastóla, čím širší tým lepšie. Pridáme vodu asi tak 1/2 výšky ryže v hrnci. Varíme na miernom ohni za občasného miešania, kým sa nevyparí všetka voda. Potom ryžu zložíme so šporáka, zakryjeme pokrývkou a dusíme asi tak 30 minút. Na prípravu zeleniny nám stačí obyčajný kastról kde varíme na miernom ohni asi tak 10-15 minút. Zatiaľ sa pozrieme na mäso. Ak je dobre uvarené môžeme ho precediť a dať ho na veľký pekáč. Potom postupne pridávame prísady. Najprv ovsené vločky, vysypeme tam celé balenie a dobre zamiešame. Potom pridáme zeleninu a taktiež zamiešame. A nakoniec pridáme ryžu. A opäť zamiešame. Necháme vychladnúť a môžeme to pobaliť do sáčkov. Množstvo mäsa na jeden sáčok si musíte odhadnúť sami podľa váhy Vášho psa. Mne vyšlo 23 sáčkov, balil som to približne po 500g. Balíky som naukladal do mrazničky a každý deň si vyberiem jeden sáčok a dám rozmraziť.

Poznámky :

Celkovo to vyšlo na cca 400 sk. Príprava trvala asi tak 1 hodinu a pol.
Psom to chutí, je to zdravé a lacnejšie ako granule. Samozrejme že to granule celkovo nemôže nahradiť.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod lucik » Ned 16.03.2008 13:51

jaaak varit masko, jaaak varit zeleninku?? surove! :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod Jack » Ned 16.03.2008 13:59

Moje surové nezožerú !!
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod Amaguk » Ned 16.03.2008 14:42

no, moj toto bordy maso tiez nechcel v surovom stave :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod katka » Ned 16.03.2008 17:30

mnoo...ja tiež dávam surové...hovädzie kupujem od f. Pesko....mrazené a mleté.....papá to aj moja rozmaznaná fretka :yes:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod Baarbora » Ned 16.03.2008 18:05

ja ma podobny recep,ale nevarim 10kg. vacsinou tak 500g. hovadzie mlete osmahnem spolu zo zeleninou, prelejem vodou, ale len tak 1-2 cm nad maso, povarim, pripadne dolejem trochu vody a nasypem ryzu. chvilu povarim(necham prevriet) a odstavim. do hodiny sa ryza uvari, resp, rozvari a vznikne taka jedna masa. pridat trochu cesnaku a pes sa za tym ide zblaznit :lol:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod Amaguk » Ned 16.03.2008 18:14

jeden problem s tymito mletymi maskami je, ze by nemali tvorit hlavnu sucast psej stravy - pes ma hlavne hryzt, zut, trhat a chrumat :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod Baarbora » Ned 16.03.2008 20:03

"pes ma hlavne hryzt, zut, trhat a chrumat"
to by si mal precitaj moj pes,ten je schopny hltaj aj maso o rozmerov 5x5 cm :ach: no ale aspon to kompenzujeme trhanim a hryzenim paprciek,spikovych kosti a bravcovych kosti :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod Silwuska » Pon 17.03.2008 17:20

Amaguk píše:jeden problem s tymito mletymi maskami je, ze by nemali tvorit hlavnu sucast psej stravy - pes ma hlavne hryzt, zut, trhat a chrumat :no:


No ved presne zato by som chcela aj s toho vetamixu...lebo tam maju aj kusove maso...u bordyho ne :nwm: a aj to viac chuti ked to zuzle a ne mlaska.. :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod Eva K. » Štv 20.03.2008 10:54

My to robíme nasledovne. Uvarené na 3 dni. Robím to večer.
5 kociek hovädzieho mäska fy Bordy dám variť do hrnca s vodou. Varím cca 20-25 minút. Kocky vyberiem tak, aby sa nerozsypali do zvláštnej nádoby / používam plastové nádoby s vekom. Zoberiem ryžu, alebo cestoviny zavarím do vývaru, pridám trochu ovsenných vločiek, aby to zhustlo. Varím cca 15-20 minút, hrniec odstavím a necham vychladiť až do rána. Vznikne hustá kaša. Do pánvice VOK dám olivový olej a vysypem tam 2 sáčky mrazenej poliekovej zeleniny
od Radomy. Nechám podusiť cca 10-15 minút. Keď nie som lenivá, tak nastrúham koreňovú zeleninu / to, čo sa dáva do polievky, niekedy pridávam aj mrazený špenát a zelenú petržlenovú vňať.. Preložím do plastovej nádoby s vekom.
Ráno potom presne odvážim pomer mäska, prílohy a zeleniny. Vychladnuté mäsko sa dá krájať, tak aj zuby sú zamestnané. V plastových nádobách sa to dobre skladuje a v chladničke nič nie je cítiť. Pripravené na 3 dni max. 1/2 hodiny roboty. :jazyk:
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod zuzupes » Pia 21.03.2008 8:34

ahojte, kde je ta firma Bordy? alebo ako sa dá od nich zohnať mäsko? a to majú len mleté?
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod kikula22 » Pia 21.03.2008 8:38

V téme ,,!Kto má záujem o meso!" je tam o tom popisane maš tam aj kontakt aj cenník. :ahoj: :ahoj:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod zuzupes » Pia 21.03.2008 11:35

:jop:
dakujem
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod Aris » Ned 23.03.2008 12:57

Božíčku ludia vy tým psíkom vyvárate. Ja mu bachnem do misky surový kur. chrbát ovsenné vločky surovú zeleninu a je to(no takto Očkovi Arisovi to varím, ale dé hodku tak 20min)
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Hovädzie+Ryža

Poslaťod zuzupes » Ned 23.03.2008 17:23

ja tiež keď sa rozhodnem že čosi uvarím, tak to varenie trvá maximálne 10minút. vlastne okrem bravčového, to varím cca pol hodinku, bojim bojim choroby.
Aris,
a vločky nevaríš, ani nenapučíš?
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Ďalší

Späť na Recepty