2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Výstavy, ktoré už máme za sebou - podeľte sa s nami o vaše výsledky, zážitky a pripomienky

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.01.2016 9:12

Sťažuj sa organizátorom. Keď sa nikto nesťažuje tam, kde má, tak sa tu sťažuješ zbytočne. Nič sa tým nezmení. :jazyk:
Problém je v tom, že žiadny vystavovateľ, ktorý nie je spokojný, sa nesťažuje organizátorom a čakajú na nejaký zázrak, či čo. (A ja, keď som sa sťažovala, tak som bola poslaná do ****, že som jediná, kto sa sťažuje.) Keby sa tak viac ľudí zobralo, tak by to určite efekt malo.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 12.01.2016 9:32

Najhoršie je to, že nikdy nevyhovieš. Rozumiem organizátorom, že sú sami prekvapení, že sa toľko ľudí prihlási na toho ktorého rozhodcu. Už to im má dať echo, že je žiadaný a ľudia ho chcú. Ale chápem aj ľudí, že sa prihlásia na konkrétneho rozhodcu a potom zistia, že je zmenený. To vôbec nepoteší... Ale ako to spraviť, aby boli aj rozhodcovia vyťažení tak akurát, aby sa aj posudky písali a aby boli ľudia s výberom spokojní? Na jedno plemeno jedného rozhodcu? To by sa organizátor nedoplatil...

Čo sa týka nás, budem rada, ak dostaneme ten posledný CAC na Ch, bo rozhodkyňa, čo máme, má rada oooobrovských samcov. :ua:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod wewerica » Uto 12.01.2016 9:35

Vikiki22 píše:Sťažuj sa organizátorom. Keď sa nikto nesťažuje tam, kde má, tak sa tu sťažuješ zbytočne. Nič sa tým nezmení. :jazyk:
Problém je v tom, že žiadny vystavovateľ, ktorý nie je spokojný, sa nesťažuje organizátorom a čakajú na nejaký zázrak, či čo. (A ja, keď som sa sťažovala, tak som bola poslaná do ****, že som jediná, kto sa sťažuje.) Keby sa tak viac ľudí zobralo, tak by to určite efekt malo.


v propoziciach je vzdy pisane ze rozhodca si vyhradzuje pravo na zmenu rozhodcu, takze ani to stazovanie ti nepomoze,kedze to je v pravidlach...
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.01.2016 9:37

Formálne to isto nepomôže, ale do budúcna, ak sa nad tým organizátor zamyslí, tak bude inak vyberať rozhodcov.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod wewerica » Uto 12.01.2016 9:40

s rozhodcami je to tazko,kazdy ma na nieco ine aprobaciu a ak niektory vypadne tak to musia vseliako riesit aby to dane plemeno bolo odposudzovane.
ja by som bojovala za mensie pocty psov v kruhoch,niekedy ked ma rozhodca 130 psov a posudzuje este aj ked sa uz zacnu zaverecne sutaze....
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 12.01.2016 9:41

ale veď to je samozrejmé, že musia mať právo na zmenu, čokoľvek sa môže stať tomu rozhodcovi, minule jeden čo mal posudzovať v Miláne zomrel chudák... nikdy nebudú všetci spokojní. raz ľuďom vadí, že je veľa výzdoby, že radšej mali investovať do ocenení alebo do komfortu pre vystavovateľov, potom zase že nie je výzdoba... Vždy bude niekto, komu niečo vadí...

A ten posudok - mňa by len zaujímalo, na čo to ľuďom je, keďže aj tak ten posudok je subjektívny pohľad na vášho psa a permanentne vidím ľudí, čo postujú posudky na svojich psov s komentárom "pán rozhodca si pomýlil plemeno, lebo napísal, že môj pes je..." takže ani s posudkami ľudia nie sú spokojní. Opísať vám ho opíše aj slovne, či chcete to mať na papieri? na čo???
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.01.2016 9:49

S takýmto pohľadom sú teda výstavy úplne zbytočné, keď nikoho nič nezaujíma a všetko je subjektívne... Áno hej, mňa výstavná atmosféra baví, aj rada chodím. Ale keď vidím, čo všetko sa tam niekedy deje, tak ma veru aj chuť prejde. Väčšine vôbec nezáleží, či ten rozhodca vôbec ním posudzované plemeno pozná (áno, stalo sa mi to už v kruhu). A tak celkovo by som asi all round možnosť zrušila. Veď neexistuje, aby si jeden človek zapamätal a vedel aspoň trochu optimálne posúdiť 344 plemien psov. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 12.01.2016 9:51

all rounderov by som zrušila aj ja. to súhlas 100%
určite by sa mali posudky hovoriť aspoň nahlas POVINNE, keď už sa nepíšu.

mňa sa v záverečkách allrounder rozhodca opýtal, čo je to za plemeno... :hmm: :hmm: :hmm:
a Chile (Leonova mama) sa to stalo v kruhu, vyvolali ju v Bulharsku, či kde a rozhodkyňa sa vedúcej kruhu pýta "Hova - čo?"
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.01.2016 10:00

Mne sa stalo v kruhu aj to, že rozhodca nevedel max. výšku bernardínov (nemajú ju udanú v štandarde) a hádal sa s majiteľom a nakoniec psa posúdil mimo konkurencie. Nehovoriac o tom, že ak rovnaký pes dostane od all round rozhodcu BOB a na druhý deň dostane od rozhodcu, ktorý má aspoň tušenie o plemene V2 v triede strednej, tak ako... Sorry. Je to čisto len "pichnem naslepo". [emoji38]
Ale OK. Bohužiaľ, radím sa medzi málo ľudí, ktorí si rozhodcov vyberajú a idú na výstavu preto, aby sa dozvedeli niečo o kvalite svojho psa, nie kvôli zbieraniu titulov. Moja chyba. [emoji38]
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 12.01.2016 11:05

môj názor, človek by mal posudzovať plemená, ktoré chová - vlastní. tak ako to je pri prvom požiadaní o titul rozhodca. musíš mať 5 vrhov daného plemena. ale plus si môžeš ešte dve pridať. aké chceš. ale potom je to už len o pridružovaní plemien. neexist, že niekto je tak super, že môže posudzovať úplne všetky plemená. potom sa tu ponúka možnosť - jeden rozhodca na +-3 plemená a proste sa prestriedajú v kruhu. nezarobia strašné prachy, ale kvalita stúpne.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod hruska » Uto 12.01.2016 11:15

Ved ak vidia, ze kazdy je ticho a hlavne stale chodi na vystavy, tak zmena nenastane. Ak vystava, tak klubovka ci specialka. Aspon pre mna. Aj ked ja mam nevystavny material u vsetkych :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.01.2016 11:20

Tiež preto preferujem radšej klubovky a špeciálky. A pri ostatných podľa rozhodcu - keď viem, že sa aspoň okolo retrieverov točí.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 12.01.2016 11:32

myslim, ze kto sa v chove pohybuje a vybera napr. psa na krytie a vie ako ma plemeno vyzerat, nevyberie psa spatneho, hoc ma aj titul sampion vesmiru. u nas (csv) take vidim casto v inzeratoch, multismapion a neviem co, luxusne steniatka a pritom su to rodicia dost podpriemerni... kto chova a vie, aky ma potencial pes, nepozera na tituly. kto chce zarabat a nevie ako na seba uputat, ohana sa titulmi z vystav a hlavne z krajin, kde je ucast za plemeno jeden ci dva kusy...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Slausa » Uto 12.01.2016 17:48

Idem v sobotu, ako stážistka, ale neviem kam :no:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 16.-17.1.2016, Nitra

Poslaťod Lindchen » Uto 12.01.2016 18:00

wewerica píše:Lindi mala by som tam aj ja vystavovat bigla,tak sa vidime pri kruhu :lol:

Tak sa vidíme v kruhu o BOBa :heh: .

Nesťažujem sa na výstave, pretože organizátor má právo zmeniť rozhodcu a ja aj verím, že je náročné to zladiť. Ale proste naštve, že tam idem kvôli konkrétnemu. Nevadí, tomu novému sme sa páčili :lol: .

Len výlev, z výstav sa už ozaj stáva také instatné posudzovanie, vložte do automatu fotku psa a 40 eur a vypľuje vám to CAC :nwm: . Možno prehnané, ale medzinárodky tam smerujú. Škoda, že klubovky máme vždy na opačnom konci republiky, ale fakt že pomaly na Ukrajine :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy v minulosti