2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Výstavy, ktoré už máme za sebou - podeľte sa s nami o vaše výsledky, zážitky a pripomienky

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod moschino » Uto 01.12.2015 7:23

Offtopic: čo človek potrebuje k tomu, aby mohol posudzovať? teda u psov neviem, ale pri hospodárskych zvieratách, hydine a holuboch, čo som pomahala raz, tak to bolo teda odborné posudzovanie :ach: holuby a králiky vyhrávali podľa mena majiteľa a jeho známych a podľa toho, ako bolo zviera rozhodcu (alebo ako sa volá ten človek, čo posudzuje na výstavách) ohodnotené majiteľom toho zvieraťa na inej výstave :ach: nejednému holubovi sa napr. vytrhlo pero priamo tam pri posudzovaní a až potom sa písal posudok. Ak to takto má byť aj pri psoch, tak to celé kašlem a dám toho Frrr predsa len fiknúť a bude pokoj
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod janna » Uto 01.12.2015 7:31

Ja som bola zasa v nedelu svedkom v kruhu civav, ako sa jedna vykadila v strede kruhu. A celkovo vsetky civavy sa nejako bali a jednu dokonca museli tahat, vobec nechcela ist :D
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Bad » Uto 01.12.2015 7:48

Offtopic:
moschino píše:tak to celé kašlem a dám toho Frrr predsa len fiknúť a bude pokoj

Nechtěla jsi ho uchovnit? Co to má společného s výstavami (pokud šlo o to uchovnění) ? :nwm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod moschino » Uto 01.12.2015 8:03

Offtopic: veď chcela som... lebo je to fakt vydarený kúsok psa, aj chovateľka je za uchovnenie, dokonca už sa informovali 4 chovateľky zo 4 rôznych štátov o ňom... ale ja chcem psa na šport a tie jeho guľky nám v tom mnohokrát trochu zavadzajú :ua: a kedže na preteky chodievajú aj háravé feny, nie každý dá vôbec vedieť, že fena hára, štartuje bez podložky, všade čúra, kvapká... a psa plného hormónov ide poraziť :pac: fakt som na vážkach, čo robiť... už som sa dokonca pýtala aj na spermobanku v TT :heh: tá výstava je také nutné zlo k uchovneniu, aj pre mňa. A celé ma to stále viac odrádza vôbec na nejakú výstavu chodiť
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Bad » Uto 01.12.2015 8:19

Offtopic: Moschino, však dej tu povinnou/né výstavy k uchovnění, uchovni, jestli máš zájemce tak ho nech nějakou dobu se rozmnožovat a když tak pak....S tou inseminací - musí nejdřív krýt přirozeně, až pak lze inseminovat (toť alespoň pravidlo :ha: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod moschino » Uto 01.12.2015 8:29

Offtopic: veď práve, že najskôr musí prirodzene. A to sa bojím, že bude ešte viac mimo z tých háravých, keď bude kryť aj prirodzene :prd: lebo plán bol dať uchovniť, raz nakryť (ale zas nechcem hociakou fenou, nejakou, čo sa k nemu aj hodí povahovo / exteriérovo... lebo zas z tých fien, čo bol záujem sa mi naozaj páčila len jedna :nwm: ) a potom zbehnúť do spermobanky a hneď dať aj fiknúť a hotovo, vybavené :lol: zas ale nechať uchovňovať a čakať potom zas na vhodnú fenu, to bude bohvie kedy... budeme sa možno aj pár rokov trápiť na parkúre, lebo "zas niečo hára" ... neviem, či mi to stojí za to. A možno ani potom sa nenájde fena, čo by sa aj mne k nemu hodila :nwm: nechcem aby dával štence hore - dole. Moc sa do toho nevyznám, ale čo si všímam, tak tu v okolí kryjú stále tie isté psy a to sa mi nepáči. To môžem celé okašlať, dať fiknúť a veselo sa venovať agility. Ako viem, že sa dá fungovať aj s nevykastrovaným psom, ale čo to stojí nervov niekedy :prd:
a vlastne neviem čo robiť :joint: :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod wer » Uto 01.12.2015 8:46

Vsak minimalne by si prispela k tomu, aby nekryli stale rovnake psy :jazyk:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 8:54

Offtopic: keď máš takého úžasného psa, nerozumiem, prečo by si ho nedala na krytie, aby svoje gény a šikovnosť predával ďalej... TO je cieľ chovateľstva, aby sa rozmnožovalo to naj... a tým zabrániš točeniu tých istých vrhov a možno nekvalitných...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod moschino » Uto 01.12.2015 8:58

Offtopic: no, áno, ale keď už, tak chcem fenu, čo sa k nemu hodí a s predpokladmi na šport, nie hociakú, čo je milá, pekná, doma len spinká na vankúšiku a cupitá popri kočiari. A potom povedať niekomu, že mne sa nepáči, aby s ich fenou boli šteniatka len preto, aby nejaké boli a aby sa prispievalo do chovateľstva :angel: a možno taká ani tak ľahko nebude a ja budem "bojovať" každé preteky a možno práve kvôli tomu nebude tak dobrý, ako by byť mohol. Zas na druhej strane, ak bude fakt dobrý, isto sa nájde aj dobrá fena k nemu, lebo po takom psovi bude záujem...

Leila, ja nehovorím, že je úžasný, možno nakoniec taký nebude :nwm: ale ja som si nekupovala psa s cieľom chovu a podávania génov ďalej. Má súrodencov, jeho mamka bude kryť druhýkrát s parádnym psom na šport, z toho vrhu budú tiež super psy... ja ak by som ho aj niekedy predsa len dala do toho chovu, tak sebecky pre to, aby mi jedno šteňa po ňom ostalo :hi:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 9:12

Offtopic: mne to pride divne cele... tak ho vykastruj a hotovo... - nazor cloveka na fore
ale byt tvoja chovatelka, porozpravam sa s tebou o tom a ak by som ho ja potrebovala do chovu, navrhnem riesenie. a hlavne, ak ona vedela, ze ho planujes kastrovat. osobne sa vzdy majitelov opytam, ci chcu chovat alebo zvazuju kastraciu alebo im je to jedno a teda sebecky - za seba - kto chce kastrovat, tomu dam "menej" kvalitneho psa... ako chovatel predsa vidi ona viac na tvojom psovi, nez ty - ako klady, tak zapory a tiez vidi suku, co by na neho sla... a nie takto rozoberat to na fore, kde do plemena vidi malokto a rovnako do tvojho psa. neidem teraz ho zhadzovat a ani hovorit v superlativach, ale treba to prehodnotit s chovatelom a clovekom teda, co je v plemene doma. ak by si mala csv hned ti poviem co a ako :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod pigie » Uto 01.12.2015 9:20

Offtopic: Mne to pride logicke, ze ludia, co nechcu chovat, tak beru menej kvalitne stence - ja som na rovinu hovorila, ze mne staci nestandard :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Vikiki22 » Uto 01.12.2015 9:26

Offtopic: Tiež som si vravela, že chcem flata HLAVNE na šport a MOŽNO na chov, tak som si aj vybrala, a holt, zatiaľ je Freya najúspešnejšia hlavne na výstavách. Človek mieni, osud mení - či ako to je? :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 9:32

ja poviem tak - so spravnym majitelom sa da vzdy dohodnut... a majitelov si vyberam tak, aby sme sa dohodnut vedeli :)
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod moschino » Uto 01.12.2015 9:36

Offtopic: áno, keď vyberáš majiteľov pre psy na výstavy... tam je predpoklad, že chcú chovať. Alebo si vyberieš majiteľov, čo chovať budú chcieť. ale tu išlo o vrh skôr na šport :smile: a ja riešim len to (ak niekto nepochopil, lebo mám pocit, že sa tu rieši niečo ako že som si vzala psa s predpokladmi na chov a chovať odmietam :no: ), či chovať a možno si tým sťažiť to, na čo som si toho psa brala. Keby mám mať psa doma na gauči a na občasné výlety, neriešim, či rieši háravé feny
Naposledy upravil moschino dňa Uto 01.12.2015 9:40, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 9:39

Offtopic: ja si myslim, ze k sportu vedie hlavne majitel, iste, predpoklady treba nejake, ale je to skor o majitelovi a jeho chuti sa venovat tomu. na tovjom mieste sa skutocne poradim s chovatelkou, ona ti fundovane odpovie, ci je to potrebne alebo nie. neviem ako je stary psik, ale ak je mlady, nechala by som ho dozriet este a potom by som riesila definitivu...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy v minulosti