2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Výstavy, ktoré už máme za sebou - podeľte sa s nami o vaše výsledky, zážitky a pripomienky

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod moschino » Uto 01.12.2015 9:48

Offtopic: však my sme to s chovateľkou riešili už viackrát :no: ešte budem čakať nejakú dobu. Veď som aj písala na začiatku hore, že neviem čo robiť, zvažujem, či chov alebo robiť lenšport, na ktorý som si psa brala. Zas nejdem dávať výstavne nádejného psa zajtra pod nôž bez toho, aby chovateľka o tom vôbec vedela :ach:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod elfinka » Uto 01.12.2015 9:56

Leila Tobrok píše:Offtopic: ja si myslim, ze k sportu vedie hlavne majitel, iste, predpoklady treba nejake, ale je to skor o majitelovi a jeho chuti sa venovat tomu.

Offtopic: zasadne nesuhlasim. Ano ak ide o sport "doma na dvore si postavim 4 prekazky" pripadne "s odretymi usami v 7 rokoch splnim zakladnu skusku a staci mi" tak je to jedno ktore stena si z vrhu vyberies, skoro kazdy pes (ked to neni zrovna Fido :haha: ) ma aspon nejake predpoklady na taky ten nezavazny sport ako doplnkovu aktivitu.

Ale ked mas psa na sport v prvom rade, ked chces sutazit - tak zalezi aj na drobnostiach, a nevidim dovod preco by si mal clovek brat na sport povahovo horsie stena len preto, ze to co sa na sport hodi viac je zhodou okolnosti aj krajsie. Teda je to na chovatelovi, ja by som potom radsej hladala iny vrh, ak by mi kvoli vyzoru chceli podstrcit menej perspektivne stena.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 10:08

podla mna, ak si vyberam psa na sport, vyberiem si urcite plemeno a urcity vrh s predpokladmi, ale viest psa k tomu, aby sportoval, to je predsa na majitelovi, hodinach treningu, motivacii. zase napisem, ze kto chce psa len na sport nemoze mat pekneho psa (pri pracovnych plemenach neuznavam show a sport linie - aj pekny pes musi vediet pracovat). len hovorim, ze kto by ku mne prisiel s tym, ze chce psa hned kastrovat, tak mu teda rozhodne to najkvalitnejsie a najlepsie co doma mam nedam - na co potom chovam???
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Efa » Uto 01.12.2015 10:13

moschino možno by nebolo na škodu zvážiť "dočasnú" kastráciu suprelorinom, pes dočasne stratí záujem o háravky a môžete naplno športovať no a v prípade ak by si neskôr zmenila názor, Frapca uchovnila a našla vhodnú suku na ktorú by si ho bola ochotná pustiť, tak jednoducho vysadíte a po nejakom čase sa mu schopnosť rozmnožovania vráti ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 10:16

Efa píše:moschino možno by nebolo na škodu zvážiť "dočasnú" kastráciu suprelorinom, pes dočasne stratí záujem o háravky a môžete naplno športovať no a v prípade ak by si neskôr zmenila názor, Frapca uchovnila a našla vhodnú suku na ktorú by si ho bola ochotná pustiť, tak jednoducho vysadíte a po nejakom čase sa mu schopnosť rozmnožovania vráti ...


no teda, ak sa to dá, tak myslím, že to dosť vecí rieši :jop:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod moschino » Uto 01.12.2015 10:24

Leila Tobrok, neviem, či nepíšem zrozumiteľne, ale neviem, kde som písala, že chcem HNEĎ kastrovať :ach: zvažujem možnosti a riešim ich aj s chovateľkou. A nesúhlasím s tým, že je to len o majiteľovi psa, aký dobrý v tom športe bude. Ako jasné, keď niekto ten šport robiť nevie, nemá to ani ako toho psa naučiť. Ale ja vidím, mám psy a sú ako čierna a biela, ako sa s nimi pracuje. A s obomi sa snažím pracovať rovnako. S jedným sa môžeš snažiť a nebude z neho to, čo môže byť z iného, na tréning ktorého stačí oveľa menej

a súhlasím s elfinkou :jop: ja som na šteňa čakala niečo cez 2 roky, lebo som chcela tento konkrétny vrh. Chovateľka mi sama toto šteňa vybrala a ja som s ním maximálne spokojná :pusa: :aaa: úplne dokonalý, je ešte lepší, ako som čakala a preto verím, že v tom športe bude raz fakt dobrý :yes: a preto premýšľam o všetkých pre a proti výstav a krytia voči športu

Efa, ďakujem. Presne o tomto sme sa s chovateľkou bavili :yes: máš s tým viac skúseností? stačí do SS
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 10:40

nehovorim konkretne o tebe, pisem o sebe, ze keby mne to niekto povie, ze chce kastrovat...

tiez som napisala "ja si myslim, ze k sportu vedie hlavne majitel, iste, predpoklady treba nejake, ale je to skor o majitelovi a jeho chuti sa venovat tomu.". cize pes musi mat predpoklady ale rozvija to dalej majitel. pes sa "sam" ucit nebude... majitel sa predsa musi venovat. o tom ake budu vysledky, to je ina. hovorim, ze treba aj majitela, co vie, ako robit so psom...

toto: "Ako jasné, keď niekto ten šport robiť nevie, nemá to ani ako toho psa naučiť."
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Elis » Uto 01.12.2015 11:12

Efa píše:moschino možno by nebolo na škodu zvážiť "dočasnú" kastráciu suprelorinom


ufff- to ne. tohle není bez rizika. prostudovat, konzultovat před aplikaci, fakt...

za me - radsi vychovat psa tak, aby mu haravka nevadila. da se to :yes:

Leila Tobrok píše:ze keby mne to niekto povie, ze chce kastrovat...


jen k tomuhle - nikdo nedokaze odhadnout, jak nakonec dopadne stene. ani ten nejlepší chovatel -však staci, ze nadeji pak chybi zub, ze...
vzdycky je to jen nadeje. na cokoliv -na vzhled, na sport...
a nikdy nevis, jak se zmeni názor majitele stenete v prubehu casu.

vis kolik chovatelu znam, co lituje svého rozhodnuti, ze tam ci onam dali "horsi" stene ? to horsi stene se ma nakonec kralovsky a ma i výsledky, na rozdil od slibu jinych - ukazana plati :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Buchťa » Uto 01.12.2015 11:21

Moschino, Suprelonin nedoporučuji. Jsou o něm dost diskuze, co se týká negativních účinkú, včetně raka :ua: .
I sám výrobce uvádí, aby nebyl používán na psy, se kterými se do budoucna počítá do chovu.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod moschino » Uto 01.12.2015 11:48

ďakujem za názory. Ešte tomu stále dávam nejaký čas, sopliak má 18,5 mesiaca. Snažím sa pracovať tak, aby tie háravky neriešil, je lepšie, ako Baxy v jeho veku, takže ešte mám svetielko nádeje :ha: :haha: ale keď beží parkúr s nosom na zemi, ide ma poraziť :prd: :hi: a takto sa rýchlo bežať nedá :pac:
bolo by to iné, keby sa ľudia na tých akciách vedia tolerovať a s háravými fenami sa netvárili ja nič, ja muzikant :nwm: a ono stále niečo hára :prd: majiteľovi feny sa nechce fenu "diskriminovať" 2x do roka, majiteľ psa to rieši celý rok.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 11:51

Elis píše:
Efa píše:moschino možno by nebolo na škodu zvážiť "dočasnú" kastráciu suprelorinom


ufff- to ne. tohle není bez rizika. prostudovat, konzultovat před aplikaci, fakt...

za me - radsi vychovat psa tak, aby mu haravka nevadila. da se to :yes:

Leila Tobrok píše:ze keby mne to niekto povie, ze chce kastrovat...


jen k tomuhle - nikdo nedokaze odhadnout, jak nakonec dopadne stene. ani ten nejlepší chovatel -však staci, ze nadeji pak chybi zub, ze...
vzdycky je to jen nadeje. na cokoliv -na vzhled, na sport...
a nikdy nevis, jak se zmeni názor majitele stenete v prubehu casu.

vis kolik chovatelu znam, co lituje svého rozhodnuti, ze tam ci onam dali "horsi" stene ? to horsi stene se ma nakonec kralovsky a ma i výsledky, na rozdil od slibu jinych - ukazana plati :joint:


pravda, ja viem akurat od mojich zaujemcov, co mi hned napisu, ze chcu suku ale chcu ju kastrovat, alebo chcu psa, ale po puberte chcu kastrovat, nechcu chovat. jasne, clovek mieni, priroda meni. ale iste "plany" alebo ako by sm to nazvala chovatel predsa len ma. aspon smerovanie svojho chovu a mat doma bohovske stena, nedam ho rodine, kde mam pochybnosti, ale do aktivneho domova. vsetky moje stenula isli do domova, kde sa s majitelmi komunikuje a ano, jeden psik ide na kastraciu - to bolo aj tak dohodnute a o tom som vedela a aj majitelia od zaciatku... nic nie je biele a ani cierne, je to predsa priroda...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod hruska » Uto 01.12.2015 12:03

Offtopic: a ja mam akeho psa, ked sa ludom paci, mnohym ludom sa paci a dokonca aj ludom z veeelmi vzdialenych destinacii sa paci, akurat rozhodcom nie,, resp by sa nie, lebo este sme na vystave neboli :heh:
Podla mna u stenata tazko vediet, ja som si ho brala v pol oku ako skarede kacatko, by mi v zivote nenapadlo, ze sa o par mesiacov neskor bude takto pacit..a podla mna ani chovatel nevedel :heh:

a co sa tkya znasania haraviek, zatial pohoda, uvidime v janurai, ked sa mu to pod nosom rozhara :heh: :au:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 01.12.2015 12:29

ja si myslim, ze potencial vie chovatel odhadnut uz u stenata (teraz ale nie ako v niektorych inzeratoch niektorych choviek, co citam, to mi je skor na zaplakanie...). samo, su plemena, kde asi tazko, ale su take, kde vies povedat co a ako. u csv na 95% vyberiem stena, ktore bude exterierovo super, povahovo +- tazko - csv vedia v puberte zmenit povahu totalne opacnym smerom, ako bolo... ale da sa povedat, ktore ake bude.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod wer » Uto 01.12.2015 19:20

Hruska, co znamena "pacit sa"? Ved to je cisto subjektivne. :nwm: A co sa tyka chovu, tam je taka ta lubivost laickej verejnosti uplne irelevantna :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: 2x Medzinárodná výstava psov, 28.-29.11.2015, Nitra

Poslaťod hruska » Uto 01.12.2015 19:26

Akurat ze laicka verejnost ma ine poziadavky jak rozhodcovia, ktorym ide v prvom rade o krasu a standard vyzorovy, ak ked ten, imho, je tiez casto dost "siroky a prisposobivy poziadavkam subjektivnym :D
Ak ide konkretne o mojho psa, myslim, ze ani vyzorovo nie je nejaky uplny nestandard a ocenuju ho aj zahranicni chovatelia, aj ked jasne ze lepsie vidiet osobne.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy v minulosti