MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Výstavy, ktoré už máme za sebou - podeľte sa s nami o vaše výsledky, zážitky a pripomienky

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Vikiki22 » Sob 16.08.2014 18:48

Takže môžem dúfať, že nás pustia tiež? :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Evikulik » Sob 16.08.2014 19:39

my mame tiez 3mesacne steniatko a iba sa ma spytali ci mam ockovak viac nic a sla som hned dnu...sami sa iba pozastavili na nej ze jeee ake steniatko...takze my ideme zajtra zas :lol:
Evikulik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Vikiki22 » Sob 16.08.2014 19:53

Super. Ďakujem za info. Takže zajtra ideme! Snáď sa s niekým stretneme. :ahoj:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Margita » Sob 16.08.2014 20:02

Offtopic: ja keby som mala male stena na takehoto akcie ho isto netaham,ohnisko kadejakych nakaz,sa to tam len hemzi kotercakom....ale tak moj nazor no...

ja som bola od 9-18 :heh: psy som videla len tych co presli okolo mna,nakupena kopa nezmyslov,tri piva, ciganska,vystava ako ma byt.len by som teda uvitala viac stankov :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Evikulik » Sob 16.08.2014 20:49

sto ludi sto chuti :) kazdy mame na to svoj pohlad :no: ale dnes som oplachla veeeela...zajtra uz nemozem zobrat vela prasulov do penazenky inak zas pojdem domov s plynmi rukami :lol:
Evikulik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Vikiki22 » Ned 17.08.2014 19:33

Nuž, veľmi komorná výstava to bola... Katalóg na túto výstavu ešte nikdy nebol tenší, hŕstka vystavovateľov a takmer žiadni návštevníci. Slabota na medzinárodnú výstavu. :ach:
ALE na druhej strane vládla všade príjemná atmosféra, ľudia sa bavili a všetko klapalo, takže z tohto pohľadu podarená výstava. :jop:
My sme si výstavu plne užili aj s malou, s každým sa pomojkala, pohrala so psami, takže si z výstavy odniesla len tie najpríjemnejšie zážitky. Postretávali sme more DogFórakov, ďakujem za pokec. :no:
P8170061.JPG

A v novembri už ideme naostro... :hih:

Fotky tu, ale nájdete tam len flatov. Musím už kúpiť tie baterky do foťáku :bum: : http://vikiki22.rajce.idnes.cz/Medzinar ... Bratislava
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod clupko » Pon 18.08.2014 10:10

my sme boli tentokrat len v nedelu kuknut - vsetko fajn, len teda to, co som videla u boxerov ma dost sokovalo.. zhodou okolnosti v poslednom cisle pes pritel cloveka je aj clanok ako vystavit boxera, a po precitani som si myslela, ze autor musi prehanat, to predsa nie je mozne aby to takto fungovalo. a pri tom kruhu som to videla na vlastne oci. oni tych psov fakt neovladali, a to som tam bola pri posudzovani na CACIB! stavali ich proti sebe, psy sa tam metali na voditkach, skakali obeseni na tenkych vystavnych retiazkach, a popri kruhu pobehovali "pomocnici" vystavovatelov s nejakymi chlpatymi navnadami. a kym som tam bola, rozhodkyna len raz povedala, ze nech ich nestavaju proti sebe, inak ich vyluci - ale robili to po upozorneni rovnako ako pred nim, takze to asi az tak vazne myslene nebolo. toto je u boxerov fakt bezna prax? :oo:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Vikiki22 » Pon 18.08.2014 10:25

Áno, je. Bohužiaľ. Na každej jednej výstave sa toto robí, ja som dokonca na medzinárodke v TN videla, ako sa boxeri napádali. A všetko to bolo OK, rozhodca to ako keby ani nevidel. Byť mnou, tak to ani neposúdim. Nech sa pekne naučia tí boxerkári normálne vystavovať bez škrtenia, agresivity... Však pre Boha, boxer je také ovládateľné plemeno, len v kruhu tomu nesvedčí. :ach: Ten článok v PPČ je veľmi dobrý a výstižný. :jop:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod lucik » Pon 18.08.2014 11:32

ja som článok nečítala, ale o doublehandlingu som sa dozvedela po tom, ako som pred pár rokmi dostala pri kruhu do hlavy medicimbalom, ktorý si tam pohadzoval pomocník - na SVETOVEJ výstave boxerov :oo: :ach: A teda tam pískali hračkami, pohadzovali si loptičky, pešky, pokrikovali na psov, psov stavali proti sebe v kruhu, vystavovali sa dokonca psy s vylepenými kupírovanými ušami (origoš s páskou v uchu v kruhu).. oficiálne je doublehandling zakázaný, ale ešte som nezažila, aby niekoho kvôli tomu čo i len upozornili, nieto ešte vylúčili.. nemecké dogy, dobermani, boxeri - najčastejší doublehangling.. :ach:

My sme boli na výstave v sobotu a pani kanadská rozhodkyňa posudzovala tak pomaly, že sme skončili po 15tej - už začínali záverečky.. a v posudku 2 riadky, to ma trošku sklamalo, aj keď teda nevytkli nám nič, Shellynka bola 4. v triede mladých zo 6 sučiek.. čakala som trošku obsiahlejší posudok, keď to už trvalo dlho.. :smile:
A vraj u bradáčov mali v sobotu super rozhodcu, ktorý meral všetky partie tela, neboli ste niekto u bradáčov v kruhu?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod wendy1 » Pon 18.08.2014 11:35

Lucik kto vyhral?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Vikiki22 » Pon 18.08.2014 11:54

No, čo sa posudzovania týka, v nedeľu to v kruhu s retrievermi frčalo jedna radosť. Rozhodca síce milý, každému aj ruku podal, ale posudzoval hádam rýchlosťou blesku. 85 psov posúdil do 13:00. Neviem síce aké posudky písal, ale 7 flatov posúdil komplet aj o BOB-a za 20 minút. :heh: Len ma nemilo prekvapilo, komu zadal BOB-a. Vyhral to pes s takým lalokom, že by mu niektoré molosy mohli závidieť. :oo: A síce nemám nič proti labradorom, ale to čo bolo v kruhu, to bolo hrôza sa na to pozerať, taká vyžratá bola väčšina. :ua:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod lucik » Pon 18.08.2014 12:18

Ja som v sobotu po posúdení nás behala po výstavisku, ale potom v záverečkách VIII. FCI skupiny som videla číslo 1057, čo podľa katalógu je maďarská sučka z triedy strednej BELLISSIMA SARRACENIA. Vcelku sa mi páčila, taká bledožltá, v dobrej kondičke, nevyžratá, mala pekný pohyb.. No v labíkoch sú strašné rozdiely veru - v tej váhe aj typoch, aj som sa obávala ako bude vyzerať moja Shelly s ostatnými mladými sučkami v kruhu, ale nebolo to zlé, mne sa mladé sučky páčili, aj keď tam bola Shelly najtenšia, nebola tam tuším žiadna vyžratá..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod Silvuch » Pon 18.08.2014 12:20

aj rotvici nemaju?

a tu hla chrtovite. Dik Shel za tlmocenie. :ha: Tak viem "viac".
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod lucik » Pon 18.08.2014 12:42

Offtopic: môže byť, že aj iné plemená, u rotvíkov som nebola asi v kruhu ešte :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: MVP CACIB Bratislava 16-17.8.2014

Poslaťod wendy1 » Pon 18.08.2014 12:44

Vdaka baby, Silvuch chrt nechrt, ale ta prva foto je az anorekticka a posledna tiez. To je podla mna uz pes podvyziveny. Neviem no. :nwm:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy v minulosti