DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Výstavy, ktoré už máme za sebou - podeľte sa s nami o vaše výsledky, zážitky a pripomienky

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod katkariinka » Pon 25.02.2013 9:27

A ešte jedna poznámka rano sa začínalo neskor kvoli nejakym spominanym problemom na cestach. vela vystavovatelov al. rozhodcov ostalo stat v kolonach tak nam bolo povedane a s tym tiež organizator vela nenarobí.

Nebola som na vystave, ale ak bola podobna situacia ako v decembri, tak tie kolony boli kvoli vystave - a s tym uz moze organizator nieco robit.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod šeltie » Pon 25.02.2013 14:35

nie kolony neboli. kolony boli na dialnici a s tym organizator už duplom nič neurobi jedine tak cesta po duhovom moste
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod kikaku » Pon 25.02.2013 17:15

tak ja som vystavovala obidva dni, a mozem povedat, ze v organizacii dopravy nebol vobec ziadny problem, ja som bola praveze velmi spokojna ako to mali zorganizovane. V sobotu rano to bol "hardcore" ale na tom ma vinu pocasie...isla som zo ZA a od P. Bystrice po Trnavu bola priemerna rychlost na dialnici 80km/h :vykricnik: ...proste nieco priserne, smykalo sa, auta v priekope, husto snezilo, hmla...no hroza, cesta do NR mi trvala 3,5h co bezne zvladam za 2! Vela vystavovatelov meskalo, prip. nedorazili vobec, viem ze cesi mali problem na priechode, kde sa skrizili kamiony...v podstate, kto sa poobhliadol po parkovisku, tak mohol spozorovat, ze kazde 5 auto bolo kdesi suchnute a pod.
Parkovanie bolo vsak uplne bezproblemove, ja som dorazila okolo 9:00 do NR a zastavila som auto v "kolone" asi tak 100m pred vstupom do arealu, kde nas uz odklanali bud na vedlajsie parkoviska, alebo ked sa to pohlo aj dovnutra, lebo miesta tam bolo stale dost.
A k tym ulickam "uzkym"...ja teda neviem ako to tam byva zvykom, lebo v NR som vystavovala prvy krat...ale oproti TN je to podla mna este veelky luxus :lol: ...btw...uzke ulicky si sposobuju vystavovatelia sami, nechapem, ked niekto posudzuje ako 5 plemeno v poradi, preco si tam tie prepravky, stoliky a stolicky a neviem co este musi nadrbat uz hned z rana...to potom jasne ze sa tam neda ani prejst...sak podla katalogu sa da pekne odhadnut kedy asi idem a podla toho aj ku kruhu pridem nie? A po odvystavovani sa zase pobalim a odpracem...ja to tak robim a keby bolo takych viac, urcite by sa nikto nestazoval na nedostatok miesta :no:
...v kazdom pripade za mna 1000x lepsia Nitra ako Trencin :joint:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod lenli » Pon 25.02.2013 21:55

uzke ulicky si sposobuju vystavovatelia sami, nechapem, ked niekto posudzuje ako 5 plemeno v poradi, preco si tam tie prepravky, stoliky a stolicky a neviem co este musi nadrbat uz hned z rana


Bola to moja prva vystava, takze priznam sa tiez sme cakali pri kruhu. Kde teda clovek ma pockat kym neprijde na radu, ked nie pri kruhu? Akoze kebyze je krajsie tak sa ideme prejst a necakam pri kruhu, ale ked leje ako z krhly tak neviem - je niekde na vystave miesto kde sa da v tom case byt?
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod Haleth » Pon 25.02.2013 22:05

Nie :heh:
Jediné riešenie by bolo zväčšenie priestorov a zároveň väčšia ohľaduplnosť od vystavovateľov. Ale tam si ide každý sám za seba, zaberie čo najviac miesta a nestará sa. Takže často ani ako divák nevidíš na psov v kruhu.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod zeane » Uto 26.02.2013 0:02

kikaku píše:tak ja som vystavovala obidva dni, a mozem povedat, ze v organizacii dopravy nebol vobec ziadny problem, ja som bola praveze velmi spokojna ako to mali zorganizovane. V sobotu rano to bol "hardcore" ale na tom ma vinu pocasie...isla som zo ZA a od P. Bystrice po Trnavu bola priemerna rychlost na dialnici 80km/h :vykricnik: ...proste nieco priserne, smykalo sa, auta v priekope, husto snezilo, hmla...no hroza, cesta do NR mi trvala 3,5h co bezne zvladam za 2! Vela vystavovatelov meskalo, prip. nedorazili vobec, viem ze cesi mali problem na priechode, kde sa skrizili kamiony...v podstate, kto sa poobhliadol po parkovisku, tak mohol spozorovat, ze kazde 5 auto bolo kdesi suchnute a pod.
Parkovanie bolo vsak uplne bezproblemove, ja som dorazila okolo 9:00 do NR a zastavila som auto v "kolone" asi tak 100m pred vstupom do arealu, kde nas uz odklanali bud na vedlajsie parkoviska, alebo ked sa to pohlo aj dovnutra, lebo miesta tam bolo stale dost.
A k tym ulickam "uzkym"...ja teda neviem ako to tam byva zvykom, lebo v NR som vystavovala prvy krat...ale oproti TN je to podla mna este veelky luxus :lol: ...btw...uzke ulicky si sposobuju vystavovatelia sami, nechapem, ked niekto posudzuje ako 5 plemeno v poradi, preco si tam tie prepravky, stoliky a stolicky a neviem co este musi nadrbat uz hned z rana...to potom jasne ze sa tam neda ani prejst...sak podla katalogu sa da pekne odhadnut kedy asi idem a podla toho aj ku kruhu pridem nie? A po odvystavovani sa zase pobalim a odpracem...ja to tak robim a keby bolo takych viac, urcite by sa nikto nestazoval na nedostatok miesta :no:
...v kazdom pripade za mna 1000x lepsia Nitra ako Trencin :joint:


ja len na to čo som vyznačila - musíš tam byť pred začiatkom posudzovania, pretože inak nevystavuješ, bo papiere sa vybavujú DO začiatku... A potom čo? Sadneš do auta a tie dve tri štyri hoďky si počkáš?
Bejvávalo, že ani v NR nebývalo tak divno s priestorom. Netuším prečo je z dvoch vjazdov jeden a prečo sú zo štyroch vstupov pre peších dva a prečo sa už okolo deviatej - pol desiatej odkláňa na okolité parkoviská mimo areál. Vystavovať, tak za to vraždím - prepravka, stolička, taška s vecami pre mňa, taška s vecami pre psa, vyčesaný pudel. Vo februári je celkom samozrejmé, že nebude sucho, ani čisto na zemi. Ja som išla našťastie na čumendu - aj tak nás tam po príchode baby sušili, Rensová capkala tých 100-150metrov po vlastných a bola mokrá skoro až za ušami... A to mám trpaslíka a ak by som mala pomocníka so sebou, tak s božou pomocou prenesiem pudla niekde pod bundou a s ďalšou božou pomocou nejako dočešem na mieste. A čo také kráľováky, beardedky, lhasáci, bišóni, husky, špice.... A čo venčenie? To mínové pole vonku stálo za pohľad. Škoda, že ma nenapadlo to odfotiť...

edit - neprežila som hrubky
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod kikaku » Uto 26.02.2013 0:56

tie hrubky som nepochopila ale nevadi :smile:

...mne je jasne ze tam treba byt DO zaciatku...ale napr. ja to robim tak (kedze som vacsinou sama ako aj teraz)...pridem, zaparkujem, vezmem kabelu, papiere a idem zapisat psa...a potom v zavislosti od toho ako daleko parkujem a kedy vystavujem, prejdem bud na 1x alebo na 4x (vid pripad Nitra), kedze som parkovala na vonkajsom parkovisku
...a toto je tiez uhol pohladu...proste je normalne, ze ked je tam pomaly 2000 vystavovatelov, nie kazdemu sa podari zaparkovat si to priamo pred vstupom nie? To asi organizator nedokaze zabezpecit...a aj ked som zmokla do spiku kosti (lebo samozrejme fajne prsalo) a taktiez psica, nebudem sa rozhorcovat nad niecim, za co nikto nemoze :nwm:
A ked uz potrebujem stolik a neviem co este na upravu psa, ktore si tam dopracem, tak preco to mam rozkladat hned zrana a hned pri kruhu, ked viem ze do kruhu sa dostanem najskor o 12tej?! Ved ja to beriem, ze kazdy ma rad urcity stupen pohodlia, ale tak trosku tej ohladuplnosti by nikomu neuskodilo (ja viem asi som naivna)
Mna napr. neskutocne na :kak: ked som v nedelu rano prisla ku kruhu (vystavovala som ako prve plemeno) a uz tam ani nebolo kde zlozit prepravku pre psa (a to som tam bola cca o 8mej) trosku som sa porozhliadla a kukam jee fajn tamto je volno...prisla som tam idem zlozit prepravku na zem a priskoci ku mne chlapik a drzo mi povie "ale tu NIE! tu uz to mame obsadene, tu este pridu" ...som myslela ze mi asi oci vypadnu z jamiek! Nabuduce si asi zoberiem fixu a vyznacim stvorec 1x1m s napisom RESERVE KIKA! Takze o tomto to je!
Tiez nechapem, ked tam niekto pride rano, rozlozi si "kempovy tabor" a potom tam cely cas spi alebo cita noviny :pac: Ved nech idu na kavu, vencit psa, pozriet ine kruhy...atd. Proste sorry ale ja to vnimam takto. Presne ako Haleth pise, kazdy za seba a nevidi si dalej od nosa...hrozny to narod!
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod zeane » Uto 26.02.2013 1:35

to by tam bol cvrkot, keby väčšina vystavovateľov kolovala po výstavisku... Ja teda nemám príliš čo obzerať na výstave psov 4,5 hodiny. Hovorím ale o tom, že bol minimalizovaný priestor medzi kruhmi - nezriedka tak, že sa proste nedalo prejsť. To, že sú ľudia sebci a niektorí vozia celú chovku o desiatich psoch (vystavujú dvoch najmladších) asi neostane asi iné ako zvyknúť si.
Ale na druhú stranu - kto môže za to, že musíš zabiť čas medzi príchodom na výstavisko do 9:30 a vystavením - čo trebárs u mňa trvá, pretože trpasličie pudle sa posudzujú posledné - a to na všetkých SK výstavách, líši sa len to, či skupina aprikot - red - strieborný je pred čierny - hnedý - biely, alebo naopak. A keď už si chcem niečo pozrieť, tak just presne pudle - no a nechať psa 3-4 hodiny samotného v aute? Pre mňa nepadá do úvahy. Rovnako ako kolovať 3-4 hodiny po výstavisku s 30 cm psom. A keďže sa vystavujeme poslední, tak aby si nepocuchala výstavnú frizúrku, tak samozrejme nutne potrebujem na fleku prepravku a pre mňa stoličku. No a z tohoto sa to asi všetko odvíja. Úprimne mňa viac srdia dobráci, ktorí odvystavujú prví a potom stoja po skupinkách vo vchode do kruhu a bavia sa medzi sebou - aj keď by to mohli kľudne robiť niekde inde.
To, že bude nanič počasie - s tým by mal ale hlavne rátať hlavne organizátor - vo februári je predpoklad že bude hnusné počasie a svinstvo na zemi - preto parkovanie v blízkosti výstavných hál je možno námet na zamyslenie - prečo som sa pred dvoma - troma rokmi doprčic do toho areálu dostala ešte aj 11:30 a teraz o dve hodiny skôr zaháňali na parkoviská 100 - 500 m od haly? Nie každý pes môže zmoknúť - bohužiaľ, ja mám predpísaný v štandarde taký účes, ktorý by som po zmoknutí psa na kožu bez dvoch uterákov, spreja s vodou, fénu, kefy, hrebeňa stolíka a dvoch hodín snaženia asi ťažko vykúzlila. To ani nemusím do kruhu. A to nehovorím, že ak už som sa dostala nejakým šťastím do haly bez straty plyšu, tak venčiť vonku v mínových poliach a hustom daždi ma tiež nenadchýňa. Že sa to dá riešiť, sme videli v hale v Inchebe.
A ešte stále sa mi zdá 88 chlpatých psov na kruh strašne moc. :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod lulu939075 » Uto 26.02.2013 8:13

ja len k tomu prichodu do 9:30 bola som oba dni,v sobotu sme prisli na osmu ale v nedelu sme sa tam dotrepali az okolo 11tej a teda nebol problem si prevzat cislo v kruhu.Bola som tam s Chriskovou chovatelkou aj tak sme este asi hodinu cakali na vystavovanie a to nehovorim ze poom dalsie dve ci tri kedze mala aj pudlu trpazlicku hnedu ktora isla ale ze skor uplne posledna.Videla som to tql viac ludi robit ze nepridu rano na vystavu ale neskor odvystavuju a idu.Nas norfolk dokonca dostal BOBa ale ani sme nesli do zaereciek a zdrhali sme domov,podla mna tiez odflaknuta organizaciq.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: DUO NITRA DOG 23. - 24.2.2013

Poslaťod AndreaT » Uto 26.02.2013 11:49

Dajú sa už niekde pozrieť celkové výsledy za oba dni. Zaujímal by ma aj najkrajší pes výstavy a najkrajší psí pár. Ďakujem
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava


Predchádzajúci

Späť na Výstavy v minulosti