DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Výstavy, ktoré už máme za sebou - podeľte sa s nami o vaše výsledky, zážitky a pripomienky

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod lucik » Sob 01.12.2012 22:24

Jessi, zapisovala som pri labíkoch a teda môžem povedať, že posudzoval naozaj divne.. to, čo niektorým psom vytkol, u niektorých prehliadol alebo aj to nadiktoval a neprihliadal na to.. fakt netuším podľa čoho sa rozhodoval :nwm:
A teda mám dojem, že u labíkov posudzoval nejako tak inak ako pri predošlých plemenách.. resp. možno u chesapeakov už tiež - možno to bolo tou rozhodkyňou v zácviku, ktorá tam hospitovala.. naozaj neviem :nwm:

VD je podľa mňa normálna známka, to nie je odchýlka od štandardu.. odchýlka je už Dčko..

čo sa týka dopravy, nás to len lízlo, lebo sme prišli skoro ráno ako personál a strihla som si to mimo poradia až k bráne (stálo sa len na Výstavnej ulici kvôli kontrole očkovákov a nemali sme žiadneho psa)..

a Momoo, čo sa týka posudkov v angličtine, to je na vyžiadanie rozhodcu, aj ja som písala v angličtine a aj zajtra budem.. rozhodca má na to právo - požadovať to.. dokonca môže požadovať posudok v JEHO jazyku, ale to by asi moc chceli :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod Legantiss » Sob 01.12.2012 22:38

Tak toto bol náš posudok : correct bite, very good construction, head in balance with body, very good front, correct chest for the age, excellent rear angulation, very good .... ( neviem preložiť) , very good movement. A keď som si pozerala pri labíkoch V mali poväčšine 1 max 2 miesto :nwm:
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod AlicaGGG » Sob 01.12.2012 23:01

stano: hej, o tom kratkosrstom psovi to uz viem, ale nechapem... viem ze kratandy su vzdy horsie hodnotene, ale aby ho uplne zrusila? ved bol podla mna krasny, fakt sa mi pacil... ale teda myslela som, ze on ma D a ineho poslala prec... toto aj nam pochvalila - rear angulation, to je uhlenie zadnych, hej?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod Madnesska » Ned 02.12.2012 11:16

neviete o koľkej bude dnes vyhodnotenie?
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod katkariinka » Ned 02.12.2012 14:54

Dnes opäť super výsledok, V1, CAC. :)
Pred nami malo byť 40 psov, čo som akosi nečakala. Tak sme išli do vedľajšieho nákupného centra na kávičku. Veronika nás priebežne informovala o počte psov pred nami, takže sme sa vrátili práve včas. Dakujem!
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod lucik » Ned 02.12.2012 19:44

Jessi píše:Tak toto bol náš posudok : correct bite, very good construction, head in balance with body, very good front, correct chest for the age, excellent rear angulation, very good .... ( neviem preložiť) , very good movement. A keď som si pozerala pri labíkoch V mali poväčšine 1 max 2 miesto :nwm:


fu a včera to ešte nebolo nič oproti tomu, koľko VDčiek zadal dnes goldenom (aj pár flatom).. psy v triede mladých mali VDčka všetci :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod Haleth » Ned 02.12.2012 20:49

Ja zas nerozumiem, ako sa môže niekto ešte pozastavovať nad zlými/nevyhovujúcimi posudkami, keď každá výstava je totálne subjektívna. Jednému sa páči to, druhému iné, často posudzovateľom nevadí ignorovať štandard. Mne sa chcelo plakať, keď som videla víťazných dobermanov. Keby som tých psov videla niekde inde, silno a dlho premýšľam, či je to doberman, nieto ešte papierový, nebodaj chovný. Vedľa rotwajloidného buldozéra nemá elegantný pes ba ani suka šancu... Samozrejme doublehanding je samozrejmosťou, ktorú tak isto bez mihnutia oka ignorujú všetci. Nehovoriac o psoch vyvesených na šibenici a majiteľ nikde. Ale čo, veď sme na Slovensku...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod obsidian » Ned 02.12.2012 20:52

Dobrych exotov si ta Nitra popozyvala :money: Len tak dalej a ludia sa naseru a na slovenske vystavy vyseru :jazyk: :lol: Dufam, ze uz im konecne svitne, za co vlastne platia :no:
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod hruska » Ned 02.12.2012 20:53

Tak mna by nastvalo, keby ze moj standardny pes dostane Dcko, alebo este lepsie, rozhodkyna ho vyhodi z kruhu, lebo ma kratku srst (=rozhodkyna zjavne nepozna standard). Za to clovek plati tolke peniaze? Uprimne sa vystavujucim cudujem, ze na ten cirkus maju nervy :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod Kamelia » Ned 02.12.2012 21:22

ja to zhrniem:

SOBOTA - dopravna zapcha, nezvladnuta organizacia, nakoniec sme parkovali v shopingu Central, chvalabohu ze aspon rozhodcovia meskali a zacalo sa posudzovat 10:15, v hale zima, prievan, malo kosov, vsade :kak:

NEDELA - lepsia organizacia dopravy, v hale M2 sa kurilo a bolo tam prijemne, ale tie kose a zaho :kak: male plochy travnikov boli des, moje stena sa radsej :kak: na plienku...


...vystavovali sme len v nedelu u p. Javorcika: velmi prijemny rozhodca na psa aj cloveka, posudzoval detailne a my mame VN a posudok pekne dlhy :lol:
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod Mayaa » Ned 02.12.2012 22:28

lucik píše:
Jessi píše:Tak toto bol náš posudok : correct bite, very good construction, head in balance with body, very good front, correct chest for the age, excellent rear angulation, very good .... ( neviem preložiť) , very good movement. A keď som si pozerala pri labíkoch V mali poväčšine 1 max 2 miesto :nwm:


fu a včera to ešte nebolo nič oproti tomu, koľko VDčiek zadal dnes goldenom (aj pár flatom).. psy v triede mladých mali VDčka všetci :nwm:

Luci, nemáš náhodou zapísané komplet dnešné výsledky flatov? My sme dnes na výstavu nemohli...
S týmto rozhodcom máme z minulosti dobré skúsenosti, flatov už na Slovensku posudzoval, tak sme prekvapení z toľkých VD, ktoré sa spomínajú.
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod lucik » Pon 03.12.2012 10:59

ojj, veruže nemám, keby povieš dopredu :ua: ale kochala som sa, flatíci sú úžasní :love:
nepamätám koľko z nich dostalo VD, ale kopec VDčiek rozdal pri goldenoch - psoch, hovoril, že je sklamaný našimi goldenmi.. napríklad v triede mladých ani nezadal CAJCa, všetkým dal VDčka.. potom sučky to vylepšili..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod wendy1 » Pon 03.12.2012 14:28

My sme obstali ozaj super a to opat vdaka Veronike, v triede otvorenej nam udelil CAC a v piatok na specialke Wendy splnila podmienky a moze sa stat chovnou fenou.( Na specialke sme ziskali V6 z 9,ale podla toho co tam bolo tak sme mohli mat aspon V4 alebo V3. ) Na klubovku uz nastastie nemusime ist a ani by som nesla aspon tu na SVK. Je to ozaj podla mna o funkcii v klube.:( Trochu ma to mrzi, lebo by ma zaujimal nazor tohto rozhodcu ak by nebol nuteny posudzovat inac ale spravodlivo.
AKurat ma prekvapilo ked mi povedali ze ostatne fenky mali VD po nas na medzinarodke 1.12.2012.
Na specialke sa mi dost nepacilo to, ze povyhravali psy aj feny na zaklade toho kto bol na konci voditka a co som videla tak u nas to dopadlo asi najhorsie. Fenka co ziskala CAC z 9 feniek v triede otvorenej bola podla mna najhorsia zo vsetkychv tejto triede a to som povedala este na zaciatku, ale majitelka bola .... :(
Preto viac ma zaujimalo ako dopadneme u francuza a ako dopadne ona - VD5 z 5 suciek.
Tymto sa chcem podakovat Veronike.:D
Lucik ja som si ta ani nevsimla kedze mam brilky na dialku a bola som aj v strese.:D
2.12. sme uz neboli, ale Wendy ziskala to co mala tohto roku, este buduci rok ak sa podari a mame dokonceny sampionat.
Chcem sa este opytat, ak napr. CAC ziskala v juli 2012 a v r. 2012 ziska posledny CAC napr. v maji tak ma ukonceny sampionat alebo musi ziskat posledny CAC napr. v auguste?
V sobotu vyhrala majitelka BOB u nas co si to ozaj zasluzila.:D
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod katkariinka » Pon 03.12.2012 14:58

wendy1 píše:Chcem sa este opytat, ak napr. CAC ziskala v juli 2012 a v r. 2012 ziska posledny CAC napr. v maji tak ma ukonceny sampionat alebo musi ziskat posledny CAC napr. v auguste?

Predpokladam, ze si chcela napisat, ze posledny CAC ziska v maji 2013...
Je jedno, kedy tie CACe ziska, len musia byt z aspon 2 roznych rokov. Takze pokojne aj 3 v decembri a 1 v januari dalsieho roka.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: DUOCACIB Nitra 1. & 2.12.2012

Poslaťod wendy1 » Pon 03.12.2012 15:06

ANo takto som to chcela napisat, dakujem za opravu aj odpoved.:D
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy v minulosti