CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Výstavy, ktoré už máme za sebou - podeľte sa s nami o vaše výsledky, zážitky a pripomienky

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod anemika » Sob 30.07.2011 18:17

Ja nemam nic proti vam, len reagujem na to, co tu citam.Prosim odpovedz mi na tieto otazky.

1. Su verejnoprospesne prace zadarmo?
2. Bola pri toaletach moznost umyt si ruky?
3. Boli pristupne kosa na odkladanie psich vykalov?
4.Bolo zabezpecene vhodne parkovanie pre vystavovatelov?
5.Behali po vystavisku tulave psy?
6.Kazdy "romsky navstevnik" vystavy si zaplatil vstupne, ako kazdy iny?

Len tolko. ja sa nemiesam medzi organizatorov, urcite sa neopovazim hodnotit pracu, ta je zasluzna. na vystave som nebola a ver mi, ze uspechy vystavovatelom doprajem, nezavidim im. Ja som sa rozhodla vystav ako vystavovatel nezucastnovat. Psy mam pre radost.
Zaverom ti blahozelam k vitazstvu.

P.S. Chcela som vystavu navstivit v nedelu. Pan Boh zaplat za zle pocasie, chcela som ukazat priatelke z USA, vystavy u nas. No keby videla tych neoblecenych. Mozes ma nazvat aj rasistom, hanbila by som sa ako pes...aj ked to neboli moje deti.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod meggie26 » Sob 30.07.2011 18:40

ďakujem za blahoželanie a netrvdím, že závidíš alebo niečo podobné.
Taktiež netvrdím, že výstava nebola bez chýb. Jednoduché príslovie: "Kto nič nerobí, ten nič nepo :kak: "
vidíš ako jednoducho sa to dá napísať nepáčilo sa mi toto toto toto toto, páčilo sa mi toto toto toto
ver tomu, že organizátori sú si vedomí, čo do budúcna zlepšiť

mňa len dostávali do vývrtky poznámky typu: "dievčina nešťastnica", "Ja nabuduci rok organizujem DUOCACIB LUNIK IX", "Ak CACIBu psy dostanu "King of Lunik" a feny "Queen of Lunik" atď atď

pardón ale tak takýto výsmech si nezaslúžili.
viem je to hlavne o tom ako kto prezentuje svoj názor, ale aj negatívny názor alebo kritika sa dá povedať slušne a vecne bez zbytočných emočných zaobalení.

a môžte si myslieť čo len chcete a kľudne vám to tu napíšem verejne ... áno s Dodikee som kamarátka, mám ju nesmierne rada a vážim si ju. Budem za ňou stáť a "biť" sa za ňu keď to bude nutné. Taktiež si nesmierne vážim p. Šustera, ktorý ma veľa naučil a ďakujem mu za každú jeho radu alebo pripomienku, či už kritiku.

a keď už sme aj pri tých záverečných súťažiach z malých bradáčov som tam mala jediná štandardného jedinca keďže kupírovanie je zakázané!!!

asi toľko, veľa tu bolo povedaného hlavne negatívneho, zlého a závistlivého ... skúsme sa nad tým zamyslieť. Som presvedčená o tom, že z konštruktívnej kritiky, ktorá bola ľudsky podaná si organizátori zobrali len to najlepšie a verím, že sa vyhnú v budúcich ročníkoch chybám, ktoré tam boli. Taktiež im zo srdca prajem aby sa nenechali znechutiť zbytočnými príspevkami a išli si ďalej svojou cestou, ktorá možno ukáže ako neokrádať a nezarábať na vystavovateľoch ale pomôcť im už teraz v neľahkých podmienkach pre chov psov s PP.

Ešte raz veľká vďaka!!!
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod anemika » Sob 30.07.2011 19:49

Mrzi ma, ze si mi neodpovedala ani na jednu moju otazku. Vies, aj to bola odpoved.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod bubka » Sob 30.07.2011 20:09

anemika, nerozoberali sa odpovede na tvoje otazky na predoslych 30 stranach? :lol: je tam toho popisaneho viac nez dost o tom.. a preco prave clovek, ktory na vystave vobec ani nebol, tu pozaduje dalsie vyjadrenia od organizatorov? :jazyk:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod anemika » Sob 30.07.2011 20:16

Bubka, poziadala som o vyjadrenie toho, s kym som tu komunikovala. o tom snad je Dog forum. O komunikacii, No a kazdy komunikoval na tej svojej urovni. Pekny vecer ti zelam.

A preco ma to zaujima? Ci mam svojim priatelom v buducnosti tuto vystavu odporucit, ci nie.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod hickok » Sob 30.07.2011 21:06

Do tejto, ako, vidim, velmi plodnej diskusie, co sa rozsahu tyka, som sa rozhodol zapojit aj ja. Vopred dufam, ze moje slova nikoho neurazia a pokial ano, dufam, ze prijme zaroven moje ospravedlnenie.
Podla mojho nazoru, pokial ma tim organizatorov take obrovske skusenosti, co sa tyka organizovania klubovych akcii a vystav svetoveho a europskeho formatu a nepochybne skusenosti z posobenia v kynologii, su spomenute nedostaky vystavy vo Velkej Ide rozoberane v predoslych prispevkoch ABSOLUTNE NEPRIPUSTNE . Nemyslim si, ze vybrat sa cestou nizkych poplatkov za vystavu, je uplne ta spravna cesta a uplne chapem organizatorov, ze existuju materialy, z ktorych sa jednoducho bic upliest neda :no: Jednoducho povedane, za malo penazi, malo muziky.
Dalej tu boli kritizovane vystavy, ktorych organizatori sa nabalia. Ja by som velmi rad vedel, o ktoru vystavu sa jedna a upozornujem, ze nepatrim k oranizacnemu vyboru ziadnej vystavy, takze sa nemam preco urazat ani nic podobne...
Vratme sa teda k meritu veci, je mi srdecne jedno, ze sa organizator nabali, pokial spravi, ako hovorite u Vas na vychode, "zrobi" :lol: perfektnu vystavu. Inak, na tomto fore som pomerne casto, i ked prispievam malo a musim povedat, ze kritika inych vystav tu zaznieva vo velmi nizkej miere. Osobne si casto pisem so svetoznamym handlerom Fabriziom Mannim, s ktorym komunikujem vyslovene "profesionalne", t.j. vymiename si skusenosti o vystavach, vystaviskach a v neposlednom rade sa bavime aj o rozhodcoch. Pre Fabrizia je napriklad TOP vystava v NR a myslim si a som velmi rad, ze clovek ako spominany pan v zelenych teniskach, takto hodnoti niektoru vystavu, je to podla mna super a budem mimoriadne rad, ked bude na vychode vystava, o ktorej sa tu budeme vsetci vyjadrovat v superlativoch.
A v posledom rade sa obraciam na Vas, Vychodniari, neurazajte sa za kazdu hovadinu, pretoze takymto sposobom sa nikdy nezbavite komplexu menejcennosti. Dokazte, ze na vychode sa da spravit super vystava, aj ked nemate vystavisko ako v NR a BA. Ved vystavy vonku su uplne super a a ja proti nim nemam absolutne nic. Neberte to, prosim, tak, ze kazdy caka na moment resp.malu chybicku, aby na Vas mohol zautocit a ze Vam stale niekto ublizuje, pretoze takymto spravanim mi velmi pripominate jedno etnikum.
hickok
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod anemika » Sob 30.07.2011 21:39

Dovolim si nesuhlasit a neviem, preco sa tu uz zabrda do vychodu a zapadu. Ved zapad je sami vychodniari.!! Tato diskusuia nie je o krajoch Slovenska. Podotykam, na vychode su nadherne vystavy ako medzinarodna, tak narodna v Presove. Az na posledny pripad medzinarodnej vystavy, kde musela byt z dovodu neserioznosti najomcu Mestskej haly v Presove presunuta do KE.V septembri bude nadherna vystava v Po a ak vyjde slniecko a dazd nas obide, bude na uzasnom mieste.

Ale toto sa mi uz naozaj nepacilo, vytahovat temu vychodniar-zapadniar.No, ale prezrela som si tych 5 prispevkov, 2 su tiez o vychodniarskej vystave- nie zrovna kladne . tak uz je to jasne aj mne. A pozor- z vychodu uz ani slnko velmi zdrave nie je. :lol:

Proste, na vystave chybali smetne kose, tulali sa tam psy z osady,parkovanie bolo mizerne. Pokial viem, vela ludi tu vychvalilo areal.

Tak sa drzte merita veci a nie hned tahat dalsie drievka do ohna.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod pimpa » Sob 30.07.2011 21:42

hickok píše:A v posledom rade sa obraciam na Vas, Vychodniari, neurazajte sa za kazdu hovadinu, pretoze takymto sposobom sa nikdy nezbavite komplexu menejcennosti. Dokazte, ze na vychode sa da spravit super vystava, aj ked nemate vystavisko ako v NR a BA.

:oo: :oo: :oo: menejcennosti? tak to poznas malo vychodniarov, co je velka skoda :jazyk:
Nahodou v Presove su pekne vystavy a kym nezrusili Barcu tak aj tam boli vydarene vystavy pod holym nebom.
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod hickok » Sob 30.07.2011 21:45

Sorry, ak som sa Vas prilis dotkol.
Pripajam sa k nazoru, ze Barca bola super.
hickok
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod Imrich S » Sob 30.07.2011 23:55

Tak vážení...
Čo sa výstav v Barci týka, spomeňte si aké tam boli toalety? Jedny jediné v kaštieli, ale na to ste asi už akosi zabudli. Tam ani nebola snaha zabezpečiť prenosné!
Parkovisko zabudli ste už na to, že okrem "vyvolených" parkovali všetky autá mimo areálu ale zdá sa tam to bolo v poriadku... Vo Veľkej Ide aspoň tí, ktorí prišli skôr sa dostali bez protekcie dnu. Stačilo prísť skôr.
Voda pre psov bola len na jednom mieste, (na toaletách) v ak neberiem do úvahy rybník.
Prezentácia? Už si nepamätáte, že bola len - vo výstavnej kancelárii? Odstáli sme tam nie minúty, ale hodinku, možno aj viac.... Niektoré plemená v katalógu boli nerozdelené podľa farebných rázov, rozhodcovia nevedeli ako majú posudzovať. To bolo v poriadku?

Výstavy v Prešove fajn, krásne ale posledná preložená do haly v Ke - môžeme mať rôzne názory, ale opäť v rámci ekonomiky za veľa peňazí málo muziky, alebo inak povedané otras!!! Tých pár rozhodcov ktorí u niektorých plemien ani nevedeli ako sa zadáva CACIB, o tom, že štandard plemien im bol vzdialený, ani hovoriť nechcem. To bola naozaj hanba! Aby medzinárodku posudzovalo 8 rozhodcov, to je možno len v rozvojových krajinách. To je v poriadku? Možno pre niekoho, kto na výstave zarába áno, pre mňa rozhodne nie!

Opäť kladiem otázku.
Kto z vás kritikov usporiadal nejaké kynologické podujatie? Ak áno, aké? Napíšte. Naozaj ma to zaujíma.
Asi by bolo celkom zaujímavé pozrieť sa na to ako dopadli psy najväčších kritikov. Asi nie veľmi dobre však?

Verím, že ZŠK pôjde svojou vlastnou cestou. Dúfam, že výstavy sa nebudú usporiadavať za účelom obohatenia sa súkromných a vyvolených klubov, kde si zisk rozdelia ich majitelia. Zdá sa, že ten model kritikom vyhovuje, kto vie prečo asi... Asi vedia, prečo kritizujú práve výstavu kde je to postavené na iných základoch.

Organizátori, všetci ktorí ste sa podieľali na usporiadaní výstavy vo Veľkej Ide, nedajte sa znechutiť. Kritika je účelová. Niekomu, kto si z výstav urobil súkromný biznis ste stúpili na kurie oko! Pokračujte v tom čo ste začali. Junior handling nech zostane bez poplatkov, snažte sa aj naďalej spolupracovať s chovateľskými klubmi, výstavné poplatky držte na najnižšej možnej hranici, aby tituly nezískavali psy majiteľov, ktorí na to "majú", ale tí najlepší... Aj toto mnohým, ktorí majú špatných psov vadí. Tí si radšej zaplatia viac, ale nechcú prísť do konfrontácie s kvalitnými jedncami menej solventných majiteľov a radšej si za titul "priplatia" viac.
Verím, že budúcnosti zisk z výstav konečne neskončí vo vreckách vyvolených, ale bude slúžiť rozvoju kynológie, najmä mládežníckych odvetví. Držte sa. Vaši kritici sú len "pisálkovia" a ak nedajú odpoveď na moju otázku čo pre kynlológiu urobili, aké podujatie usporiadali, tak je jasné, že neurobili nič okrem vypisovania na fórach...
Imrich S
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod Imrich S » Ned 31.07.2011 0:18

anemika píše:Ja nemam nic proti vam, len reagujem na to, co tu citam.Prosim odpovedz mi na tieto otazky.

1. Su verejnoprospesne prace zadarmo?
2. Bola pri toaletach moznost umyt si ruky?
3. Boli pristupne kosa na odkladanie psich vykalov?
4.Bolo zabezpecene vhodne parkovanie pre vystavovatelov?
5.Behali po vystavisku tulave psy?
6.Kazdy "romsky navstevnik" vystavy si zaplatil vstupne, ako kazdy iny?

Len tolko. ja sa nemiesam medzi organizatorov, urcite sa neopovazim hodnotit pracu, ta je zasluzna. na vystave som nebola a ver mi, ze uspechy vystavovatelom doprajem, nezavidim im. Ja som sa rozhodla vystav ako vystavovatel nezucastnovat. Psy mam pre radost.
Zaverom ti blahozelam k vitazstvu.

P.S. Chcela som vystavu navstivit v nedelu. Pan Boh zaplat za zle pocasie, chcela som ukazat priatelke z USA, vystavy u nas. No keby videla tych neoblecenych. Mozes ma nazvat aj rasistom, hanbila by som sa ako pes...aj ked to neboli moje deti.


Odpoveď:
1. je úplne jedno kto sa verejnoprospešných prác zúčastňuje, len nie je potrebné odsudzovať Rómov, práve naopak Bohu Vďaka, že sa našla cesta ich motivovať aj v prospech organizovanej kynológie.
2. Ak prevádzkovateľ Toi toi nezabezpečil možnosť umytia si rúk dostatočou zásobou vody, je to iste aj jeho vina a verme, že zástupcovia obce z toho vyvodia dôsledky. Ale odpovedajúc na otázku. Pri hlavnom vchode boli aj klasické WC s možnosťou umytia si rúk.
3. Áno koše som videl, môžeme polemizovať, že ich mohlo byť viac.
4. Vhodne parkovanie? Položme otázku čo je vhodné parkovanie? Počas svetovej výstavy v Bratislave bolo vhodné parkovanie? Viem podstatene väčšia akcia. Ak tam organizátor zabezpečil parkovanie 10 km od areálu, tak v prípade Veľkej Idy parkovalo minimálne 200 áut v areáli a ďalšie niekoľko sto metrov a od výstaviska.
5. Behali po výstavisku túlavé psy? Odpoveď otázkou. Behali po výstavisku psy nedisciplinovaných vystavovateľov? Áno žiaľ behali aj tie.
6. Každý nerómsky návštevník si kúpil vstupenku? Koľkí z nás nerómov sa vyhovárali, že si "zabudli" doma vstupenku, ktorú dostali od usporiadateľov a pritom ju dali svojim kamarátom? Prečo riešime opäť Rómov? Ubližovali niekomu? Okradli niekoho? Anemika, prepáčte ale Vaša otázka má rasistický podtón. V USA nikomu (už aspoň navonok) nevadia černosi. Prečo nám tu majú vadiť Rómovia? Možno raz budú Vaši susedia, alebo budete v príbuzeneckom vzťahu...
Imrich S
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod Mackie » Ned 31.07.2011 0:42

Imrich S píše:Kto z vás kritikov usporiadal nejaké kynologické podujatie? Ak áno, aké? Napíšte. Naozaj ma to zaujíma.

mnohi zrejme ziadne takehoto velkeho rozsahu - maju asi rozum a nejdu do niecoho, na co nemaju
hickok píše:A v posledom rade sa obraciam na Vas, Vychodniari, neurazajte sa za kazdu hovadinu, pretoze takymto sposobom sa nikdy nezbavite komplexu menejcennosti. Dokazte, ze na vychode sa da spravit super vystava, aj ked nemate vystavisko ako v NR a BA.

organizatori nie su vychodniari, pokial viem, takze ak uz niekoho vyzyvat, treba si overit, koho

nedostatky vystav v Barci, Presove - bolo ich treba adresovat organizatorom, teraz je uz trosku neskoro, a porovnavanie v style "kto do mna kamenom ja do neho vacsim" je trosku odveci

je sranda sledovat, ako "odporcovia" akceptuju plusy a poukazuju na minusy, kym "zastancovia" vyzdvihuju len plusy a minusy zahravaju do autu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod novikovic » Ned 31.07.2011 5:44

hickok píše:. Osobne si casto pisem so svetoznamym handlerom Fabriziom Mannim, s ktorym komunikujem vyslovene "profesionalne", t.j. vymiename si skusenosti o vystavach, vystaviskach a v neposlednom rade sa bavime aj o rozhodcoch. Pre Fabrizia je napriklad TOP vystava v NR a myslim si a som velmi rad, ze clovek ako spominany pan v zelenych teniskach, takto hodnoti niektoru vystavu, je to podla mna super


Fabrizio je profesional a v jeho prípade nie je nutné dávať úvodzovky. Ak sa s ním bavíš vieš iste aj aké má profesionálne ceny za vystavovanie + ďalšie bónusy za dosiahnuté tituly. Všetci profi handleri potrebujú výsledky aby bol ich príjem čo najvyšší. Nielen podľa zelených tenisiek poznajú Fabrizia niektorí rozhodocovia. Ktorí? Najmä tí, ktorí stále dokola posudzujú na rôznych výstavách v celej Európe a väčšinu z nich vidíme aj na zozname v Nitre. Takéto výstavy kde majú profesionáli , nazvyme to mierne, spriaznené duše, majú radi. Všetci vieme prečo, veď z takýchto výstav oni žijú. Ale čo my ostatní? Máme šancu stáť na "bedni" v záverečkách ak sú tam "svetoznámi zelenoteniskáči"?
novikovic
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod Dream » Ned 31.07.2011 10:52

Offtopic: Imrich deti do 6 rokov mali vstup zdarma ak sa nemylim, a tie chudence za to akych maju rodicov nemozu a ver mi ze je to smutne ako ziju cigani lenze zatial vsetky riesenia ich situacie boli viac menej neuspesne

ale spat k vystave napriklad v katalogu bolo uvedene ze CAJC,CAC,CACIB a BOB ziskaju stuzku, diplom a medaili dostali sme CAC a vies co z toho sme ziskali ? NIC.

akoe keby to nebolo uvedene v katalogu nejak zvlast to neriesim, ale naco to pisu do katalogu prosim, ked uz organizujem podujatie takehoto rozmeru tak ten katolog by mal obsahovat korektne info ci nie.

apropo nikto nehani pracu organizatorov vsetka cest za odvahu nieco take zorganizovat tu ide o to aby to buduci rok nolo lepsie.

alebo mame byt ticho ????
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: CACIB Veľká Ida (KE) 23.- 24.07.2011

Poslaťod anemika » Ned 31.07.2011 11:03

Bol mi vymazany prispevok?????

posledné príspevky boli premazané, užívatelia by sa mali vrátiť späť k vecnej dikusii. t.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy v minulosti