Taste of the Wild

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Bad » Str 26.06.2013 9:56

jsem se držela tvých čísel, ať lze srovnávat.
U štěňat na barfu je udávaná denní dávka až 10% hmotnosti (ale to je snad i s ostatními přílohami, ne?) , u dospělých 2-4% hmotnosti. Denní dávka Orijen pro 50kg dospělce mě vyjde na cca 70Kč (a to jsou nadstandartně drahé granule, zvlášť po nedávném velmi citelném zdražení ), kilo krmného hovězího (ale krásná čistá svalovina) na tuším 70-90Kč (dle dodavatele), samozřejmě krmné kuře je daleko levnější, skelety...., mléčné výrobky drahá záležitost......
A k tomu, dostupnost vhodného masa.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Taste of the Wild

Poslaťod hriva » Str 26.06.2013 10:04

Offtopic: ja by som sa stena veľkého plemena neodvazila krmit surovym alebo varenym. Aj keby ma to malo vyjsť lacnejšie :nwm: tam stačí ze malinko nedodrzis pomery minerálov a môže byt z toho problém
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Taste of the Wild

Poslaťod lubo » Str 26.06.2013 10:05

martinusss píše:lubo, to ano, zrejme preto ty do tych tvojich rotvajlerov pchas iba granule a nie surove maso so zbytkami krvi, aby ti nahodou nezozrali zakaznikov..


Nemam naladu ani potrebu sa dohadovat o nezmysloch ktore si pocul a evidentne nemas o tom ani najmensiu predstavu.
Za dalsie to s touto temou nema nic spolocne.
A za posledne krmim surove varene aj granule .

Odporucam vela studovat vela rokov praxe a potom nieco tvrdit. Nieco co ma zmysel a nie to co povedala jedna babka teda vlasne dedko.
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Str 26.06.2013 10:29

Offtopic: Sakra, nespamujte, tu je skrytá podtéma o Marcovi. Jedine tu ho môžeme ohovárať, lebo Diamond Pet Foods podľa neho stojí za ignorovanie, takže je tu predpoklad ignorovania tejto témy. :lol:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Puk » Štv 27.06.2013 20:49

martinusss píše:granule by mali zrat iba psy, ktore su agresivne a ktore by si mohli popliest cerstve maso s vasou rukou. inak sa nie je o com bavit. granule nemaju sancu.


Škoda, že nie je vyhlásená anketa o "perlu" roka. Táto múdrosť by bola horúcim ašpirantom na absolútne prvenstvo!!!! :haha: Niekedy sa jeden fakt nestačí diviť.... :ach:

Dědek : ešteže máš tam to slovíčko "prý", takto je to OK.
K zloženiam, pozri, pokiaľ je momentálne v "móde" grain free krmivo, je to zase len trend istej doby, ktorú čo nevidieť vystrieda iný. Nemám nič proti tomuto kŕmeniu (a značke už vôbec nie), pokiaľ sa ním kŕmia malé plemená. Veľkým by som, z viacerých dôvodov toto skrmoval len s prestávkami a opatrne. Sám vieš veľmi dobre, že dnešný pes nie je len mäsom živý a ... To isté platí aj pre zloženie krmív. Za určitých zásad, čo by tam byť nemalo (deriváty živ. a rastl. pôvodu, farbivá, soľ, schutňovadlá, sója, brutál chémia, "prázdne" hydrolyzované bielkoviny, atď, atď:::) je na individualite psa, čo mu sadne. A na peňaženke majiteľa... Takže treba hľadať. Pokiaľ sa ma pýtaš na konkrétne krmivo, strašne rád by som vyskúšal Innovu, či Blue Buffalo. Ale aj u nás na Sk viem svojich psov slušne nakŕmiť zopár značkami, ktoré tu, našťastie, sú. Ich názvy zverejňovať nebudem, vzhľadom na vyššie napísané. Na ďalšie Tvoje otázky odpovedal Exor - myslím, že aj jemu, aj pár ľuďom isté veci došli... Na Tvoju otázku, aj keď je to neslušné odpoviem protiotázkou : Čo má koza z toho, že dýcha? :no:
Exor, :jop: :jop: :jop:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Taste of the Wild

Poslaťod trish » Pon 01.07.2013 10:04

Ahoj Puk,
rozhodla som sa pre prispevok do tejto temy, tiez z dovodu, ze rozmyslam vyskusat jednu, pripadne dve receptury Taste of the Wild, ale najma inspirovala ma tvoja veta je momentálne v "móde" grain free krmivo.
V kratkosti, hladam, a planujem vyskusat na isty cas niektore z grain-free receptur granul, ci najdem tie spravne zatial netusim, zatial hladam :yes: Nechcem kvoli tomu zakladat novu temu a ani pisat do temy otazok Marca Varhola. Mam pocit, ze s tebou to bude prijemnejsia diskusia :no:
Takze hladam grain-free granule, zemiaky v zlozeni akceptujem, ale v co mozno najmensom mnozstve. Mali by to byt granule pre psika s diagnozou exokrinna pankreaticka insufiencia, kvalitne proteiny z masa, pokial to nebude zrovna kura, neurazim sa :no: idealne percento proteinov cca 25, moze byt kusok viac, co sa tyka tuku idealne okolo 15, najdolezitejsi je obsah vlakniny idealne do 3, maximalne 4.
Budem vdacna za tvoje tipy :yes:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: Taste of the Wild

Poslaťod meggie26 » Pon 01.07.2013 14:28

Ahoj, neviem prečo chceš ísť do grain-free krmív, exokrinna pankreaticka insufiencia vzniká najčastejšie v dôsledku chronickej pankreatitídy alebo malabsorcia ... na tvojom mieste by som sa ohliadla po diete určenej na tráviace ťažkosti. Čiže nejakej intestinálke. Čo ti odporučil vet sa asi ani nepýtam :lol:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod trish » Pon 01.07.2013 16:12

Ahoj meggie26,
dakujem za tip :jop: Ako pises, ano pri EPI psikovi netravi dobre a z toho dovodu ho neplanujem krmit obilovinami :yes:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: Taste of the Wild

Poslaťod meggie26 » Pon 01.07.2013 21:08

No to je síce pekné ale vláknina je veľmi dôležitá pri trávení a tú dostaneme jedine z obilnín
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod trish » Pon 01.07.2013 21:54

Ahoj hrivushka,
ano, niektorym psikom velkych plemien nevyhovuju grain-free receptury, avsak zvacsa tie, ktore maju velmi vysoke percento proteinov a tiez tukov. Preto som napisala do tejto temy, lebo prave z ponuky receptur Taste of the Wild sa daju vybrat aj s nizsim percentom proteinov a tukov.

Ahoj meggie26 opat,
pokial je to co tvrdis pravda vláknina je veľmi dôležitá pri trávení a tú dostaneme jedine z obilnín, potom vyrobcovia grain-free krmiv klamu na svojich etiketach, pretoze vlaknina sa nachadza aj pri absencii obilnin v recepturach a castokrat v nie malom percente. Takze znova mozem s tebou suhlasit, avsak iba v tom, ze vlaknina je pre travenie dolezita. Pre psika s diagnozou EPI je rozhodujuci podiel (percento), povod (obilniny, zelenina, ovocie) a rovnako charakter vlakniny (rozpustna/nerozpustna) v krmeni. Pretoze vlaknina obsiahnuta v strave psika s diagnozou EPI narusa funkciu traviacich enzymov, ktore musia byt pridane do kazdeho krmenia psika, niekedy az o 50% a taktiez moze inhibovat vstrebavanie zivin. Takze to co si napisala moze byt pravda, avsak tyka sa to vyhradne zdraveho psika :no:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Bad » Uto 02.07.2013 7:44

trish píše:vláknina je veľmi dôležitá pri trávení a tú dostaneme jedine z obilnín

1.jako velmi cennný zdroj vlákniny pro psa je uváděna třeba červená řepa (je obsažena i v některých granulích)....
2.když odbočím k lidem, např. při diagnóze dráždivé střevo je vláknina vyloženě škodlivá.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Taste of the Wild

Poslaťod meggie26 » Uto 02.07.2013 7:49

Pokiaľ sa nemýlim tak pankreatická nedostatočnosť má hlavne problém so vstrebávaním a rozkladaním tukov. Preto by som možno skôr prihliadala na tukovosť krmiva ako na obilniny. Ja osobne som neni zástancom grain free krmív. Vznik týchto krmív bolo za účelom odstránenia obilnín z krmiva, ktoré sú bohaté na nenasýtenú mastnú kyselinu Omega6 a tým predýsť zvýšeným zápalovým procesom. Skôr by som prihliadala na pomer Omega 3 a Omega 6 v krmive v celkovej receptúre a nie len odstránením obilnín za účelom zníženia Omega 6 obsahu.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod trish » Uto 02.07.2013 8:27

Ahoj Bad,
ano cervena repa je velmi zdrava zelenina, ale nie prilis vhodna pre EPI psika z dovodu, ze obsahuje z pohladu zeleniny dost vysoke percento sacharidov. Takze zo zeleniny davam prednost najma listovej zelenine ako su rozne salaty ci spenat alebo redkvicka (symbolicke mnozstvo), bylinky su velmi dolezite, ale tiez musim byt opatrna, musim ale davat pozor,, aby zelenina ktoru zvolim, psika nenaduvala, teda sice napriklad brokolica ci uhorka paprika ma vyborne cisla, ale jej spracovanie by pre psika mohlo sposobovat problem :ua: Z ovocia je napriklad vyborny na travenie banan, ale znova nie vhodny pre EPI psika (vela sacharidov), idealne je male bobulove ovocie a ananas, ale len striedmo :ua:

Ahoj meggie26,
EPI znamena neschopnost pankreasu vyrabat a vylucovat potrebne traviace enzymy (vsetky traviace enzymy), ktoré telo potrebuje k traveniu potravy a vstrebavaniu zivin. EPI sposobuje, ze telo doslova hladuje bez ohladu na to, kolko potravy pes skonzumuje. :ua: Nelieceny pes doslova moze umriet od hladu...
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Bad » Uto 02.07.2013 9:48

Offtopic: Teda už řádně OT : Trish, nebo granule Exclusion (třeba tady : http://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/exclusion - nebo jinde, kde budou mít třeba víc informací) ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Uto 02.07.2013 13:27

Včera som koštoval príchuť - diviak. Nevidím žiadny rozdiel medizi diviakom a bizónom v chuti. Ale inak sa vôbec nedivím, že to psom chutí. Chutí to tiež ako škvarky. :jop:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy