Taste of the Wild

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Taste of the Wild

Poslaťod lubo » Sob 05.01.2013 16:10

Taaste som nikdy neskusal nepoznam ale trainer je u mna iba priemerne krmivo.
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Taste of the Wild

Poslaťod deeeee » Sob 05.01.2013 17:17

lubo píše:
deeeee píše:
Katka2641997 píše:ale pri taste of the wild nie je napisana nijaka mucka,ani pri treineri,tak ako sa mam potom rozhodnut?


made in italia alebo made in USA?
vyber si :ach:

Dva krat som sa nechal ukecat raz pred tromi rokmi a teraz nedavno na Trainer a naozaj veeelka bieda maju strasne daleko od kvality a na druhej strane moja skusenost najlepsie granule ake som kedy mal boli z USA


tak to veru áno :D my a Vaši krásny rotweilery vieme o čom hovoríme :no: a ako to vyzerá s Fromkami? už boli pod prísnym testom?
deeeee
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Taste of the Wild

Poslaťod deeeee » Sob 05.01.2013 17:43

bela2001 píše:teda radsej Taste...?
ale ked kupujem zo zoofstu nie je to z Polska?
a velmi jej ani nechutia
a keby boli biedne,tak by vsetci tady na fore(znalci granul) nepisali,ze su celkom ok


celkom ok? leda tak cena, nikdy sme psom nekúpili trainery stačilo nám prezrieť vzorku.
pre náročnejšieho chovateľa je zloženie podstatné a až potom porovnáva ceny. Taste of Wild sa vyrába zatiaľ v USA, osobné a dobré skúsenosti máme s kačacími, neobsahujú canolu, v ostatných je canola, a z tých rybacích s canolou majú riedku stolicu. už len z toho sa mi potvrdzuje že canola je len lacná náhražka a preferujeme kurací tuk alebo lososový olej. kombinácia masa s rastliným olejom nemusí mať vždy pekné následky :kak: čo sa týka aj alergických reakcií

zoofast má jediný problém, že taste of wild ma u nich zlú dostupnosť koľkokrát sme čakali aj 3 týždne a nakoniec sme si museli objednať iné než kačku a tal sme zistili aká je canola fajn :kak: , modifikovaný repkový olej si môžu nechať

vyskúšaj kačku ak bude dostupná , my už kŕmime Fromm Familly, tiež import U.S.A a okolie si dosť chváli. kamarátka je chovateľka čiváv a urobila som menší tesť chutnosti U.S.A (FF) versus EU (RC)
:haha: o RC ani nezavadili

fenečka je trošku prieberčivejšia tá musela okoštovať až potom jej zachutili ale aj tak (RC) zjedia keď nemajú na výber hladný pes zje aj OK krmivo.


posledne na výstave rozdávali vzorky a kámoška čo má tie čivavy sa ma pýta , že čo tie trainery majú pekný obal aké sú aj ovocie majú nakreslené na obale vypadajú super. tak som ju poslala pre vzorku nech si pobere domov a posúdi sama, aké sú krásne žltučké samá kukurica a jak krásne voňajú po ??? za pár dni doma mi len už dodala, čo sa mi veľmi ľúbilo a výstižne ,že už vie po čom, po pripálenom oleji :jop:

pokiaľ granule nie sú tmavšej farby a necítiť z nich čerstvosť po mäsa nemá to cenu.
deeeee
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Marco Varhol » Sob 05.01.2013 18:28

pokiaľ granule nie sú tmavšej farby a necítiť z nich čerstvosť po mäsa nemá to cenu... Toto si teda zabil.
Ozaj uz si niekedy rozmyslal ako sa dosahuje cierna farba extruziou. Ako vonaju granule kde citit cerstvost po mase?
Prirodne aromy, cucoriedky, fermentovane extrakty, cervena repa atd...
Podla fotiek granul mas krmiva s roznou farbou a napr trainerky kralicie su cierne ako uhlie. A to podla tvojho hodnotenia znamena ze budu kvalitne ci co... :haha: To urcite nie. Toto je velky omyl hodnotenia.
Prepaleny olej... Uz si niekedy videl ako sa aplikuju tuky a oleje do granul a kde sa to vlastne deje?
Hodnotit krmiva na zaklade vzorky :pac: Velka chyba. Vzorka ma spatny obal, aroma sa strati velmi rychlo a krmivo v nom velmi rychlo oxiduje. Potom zacne pripominat farby laky ci ine divne vone.

Kvalita TASTE OF THE WILD Pacific Stream Canine Formula 13,6kg cca 45euro daj si dole 23% DPH v Polsku vsetky naklady spojene s dovozom a prekupovanim a kde sme pri akej realizacnej cene. Pozor a to je tam 10% vlhkost.

Male plemena psov nepotrebuju v krmive tolko uhlohydratov preto su pre nich tebou spominane krmiva vhodnejsie. Vacsinou su tam len sladke zemmiaky. U inych plemien to vsak koli krmivu vyrobeneho z Grain-Free konci :kak:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Taste of the Wild

Poslaťod bela2001 » Sob 05.01.2013 18:39

uz jej nemozem davat Taste,lebo light nevyrabaju,potrebuje menej tuku,takze uz ich nekupim,
aj my sme museli na ne cakat 3 tyzdne a nakoniec ich priviezli
deeeee- pravdepodobne hovoris o Natural,ale tie my nemame,ved som pisala,ze teraz mame Fitness a tie vobec nie su zlte,ale aspon tam nie je mucka

Presne ako pise Marco my tiez mame kralika so zemiakmi a tie su uplne tmave a nie zlte po kukurici ako pises ty,takze potom si ich neskusal (Fitness) asi si len z daleka videl Natural.Druhi psi maju Naturalky a nie su take zlte ako pises.
Len ked sa zlozia hlavne suroviny,teda mäso a kukurica,tak mäso ti tam nezafarbi tu granulu,ale kukurica,takze preto su take zlte.
Aspon nie su chem. konzervovane a ani testovane na zvieratach nie su.
Skor ked su granule tmave a nemaju prirodzenu farbu po tych surovinach,tak nie su dobre,ale su prifarbene a nie prirodne.Keby si trochu rozmyslal...
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Taste of the Wild

Poslaťod lubo » Sob 05.01.2013 18:48

deeeee píše:tak to veru áno :D my a Vaši krásny rotweilery vieme o čom hovoríme :no: a ako to vyzerá s Fromkami? už boli pod prísnym testom?

Dakujem za pochvalu mojich rotvikov ...Fromky su prave vo faze testovania uvidime ako dopadnu :-)
Naposledy upravil lubo dňa Sob 05.01.2013 19:16, celkovo upravené 1
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Marco Varhol » Sob 05.01.2013 21:05

Kukurica nikdy nefarbi granulu. Vyskusaj si to doma. Kukurica sa melie 3 az 4x podla pouzitej technologie. Ak je kupovana vacsinou nefarbi vobec a ak je mleta pred varenim tak len vybieli. Zomel kukuricu a vypal ju v peci. Zafarbi ju kuraci alebo kacaci tuk, pripadne kukuricny olej ale toho je treba ozaj vela. Olej ci tuk je posledny pred susenim a neprechadza extruderom.
Pozor casto niektori vyrobcovia miesaju susenu krv koli vyraznej farbe a atraktivite vone. To mas tu prirodnu aromu aj v US ci Ca krmivach. Europa tiez nie je vynimkou.
To je nieco podobne ako ked povie chovatel granula je mastna tak je kvalitna. Pritom je to len stara pouzita technologia nastreku. :ha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Taste of the Wild

Poslaťod bela2001 » Sob 05.01.2013 21:29

ja som mylsela,ze ked tam je kukurica,nie ze to zafarbi,ale je trochu zlta,ze je tam vidiet ta kukurica
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Taste of the Wild

Poslaťod deeeee » Ned 06.01.2013 13:43

Marco Varhol píše:Kukurica nikdy nefarbi granulu. Vyskusaj si to doma. Kukurica sa melie 3 az 4x podla pouzitej technologie. Ak je kupovana vacsinou nefarbi vobec a ak je mleta pred varenim tak len vybieli. Zomel kukuricu a vypal ju v peci. Zafarbi ju kuraci alebo kacaci tuk, pripadne kukuricny olej ale toho je treba ozaj vela. Olej ci tuk je posledny pred susenim a neprechadza extruderom.
Pozor casto niektori vyrobcovia miesaju susenu krv koli vyraznej farbe a atraktivite vone. To mas tu prirodnu aromu aj v US ci Ca krmivach. Europa tiez nie je vynimkou.
To je nieco podobne ako ked povie chovatel granula je mastna tak je kvalitna. Pritom je to len stara pouzita technologia nastreku. :ha:


také niečo jak RC nastrekovanie mi pošepkal chovateľ? :ach: neviem kuknem na granulu a viem že je to samá kukurica, aj keď je biela či žltá je mi to jedno, stačí že si to doma vyskúšal ty, vidím že je ta granula bledá žeby z nedostatku masa zrejme :ach:

neviem poraď mi jak bádam tak bádam ale v tých amerických a canadských značkách hľadám tu tvoju krv o ktorej som ani len netušila do nedávna :oo: nikde ju nevidím asi hovoríme o inom krmive asi americkú lacnú konkurenciu európskemu drahému krmivu

Duck, duck meal, chicken meal, egg product, sweet potatoes, peas, chicken fat (preserved with mixed tocopherols), potatoes, roasted quail, roasted duck, smoked turkey, natural flavor, tomato pomace, ocean fish meal, salt, choline chloride, dried chicory root, tomatoes, blueberries, raspberries, yucca schidigera extract, dried Enterococcus faecium fermentation product, dried Lactobacillus acidophilus fermentation product, dried Lactobacillus casei fermentation product, dried Lactobacillus plantarum fermentation product,dried Trichoderma longibrachiatum fermentation extract, vitamin E supplement, iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulfate, zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide, thiamine mononitrate (vitamin B1), manganese proteinate, manganous oxide, ascorbic acid, vitamin A supplement, biotin, niacin, calcium pantothenate, manganese sulfate, sodium selenite, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, riboflavin (vitamin B2), vitamin D supplement, folic acid.

kde to tam je? žeby natural flavor?

vtom prípade hneď začínam kŕmiť trainerami :smile: lebo krv žiadnom prípade, som za kukuricu, dobre sa nám po nej kaka :smile:
Naposledy upravil deeeee dňa Pon 07.01.2013 14:21, celkovo upravené 1
deeeee
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Puk » Sob 12.01.2013 12:39

bela2001 píše:citala som,ze si psa krmil granulami AG a tie su chem. konzervovane,takze nic moc,velice tu pises o krmivach,ale sam si krmil chem. vyrobenym krmivom a zlozenie nebolo velmi dobre


Nič v zlom, ale fakt ešte veľa, veľa študovať a premýšľať! :ach:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Taste of the Wild

Poslaťod hugo7 » Pon 04.02.2013 14:30

zobral som na skusku sierra mountain, tak som zvedavy, co to bude robit s "drobcami". potom dam vediet.
granule jedia len obcas, ked zabudnem rozmrazit maso, takze hadam nimi nic nepokazim...
Obrázok Obrázok
hugo7
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Taste of the Wild

Poslaťod hugo7 » Uto 19.02.2013 15:33

takze dogika mi z nich nafukuje a to ich este len miesam na zaciatok s proplankou.
alebo to je prave tym miesnim? to by nemal byt problem ci? :ua:
Obrázok Obrázok
hugo7
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Štv 21.02.2013 9:32

Hugo, neviem ti poradiť, vlastne píšem iba preto, že som zvedavý, ako to u teba dopadne. Daj prosím vedieť, keď budeš aspoň týždeň kŕmiť iba Tastom, dosť ma to zaujíma. Kde sa to vlastne na SVK dá zohnať?
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Bad » Pia 22.02.2013 9:53

Já jsem krmila Tastem, teď má Orijenky a pak zase bude Taste a žádný problém nebyl. Ale domnívám se, že to je čistě individuální záležitost.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Taste of the Wild

Poslaťod hriva » Pia 22.02.2013 10:57

My sme to mali tak, s tastom žiadny problém, len sa mi blbo zhanal a po orijene brutal hnacky
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy