Taste of the Wild

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Bad » Sob 11.05.2013 17:32

Neměla jsem rybí, ty Bady taky moc nemusí, a ty nové v červeném balení - divočáka. Jinak mezi tím zbytkem Bady nějaký rozdíl nedělal.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Bunny » Ned 12.05.2013 12:04

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli je lepší TotW nebo Orijen. Teď krmíme Orijenem, ale zjistila jsem, že pár metrů od domu máme prodejnu ve které prodávají jen granule Taste of the wild :D. Chtěla bych je vyzkoušet, ale nechci zbytečně cpát do psa něco horšího. :)
Bunny
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Zlín

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Pon 13.05.2013 13:48

Obe krmivá sa nachádzajú v TOP DRY FOOD 2012, takže kvalita bude dosť porovnateľná, resp. ťažko porovnateľná. Z toho čo o TotW viem, by som sa už nebál, že by som nimi nejak psovi ubližoval.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Str 19.06.2013 11:11

Včera som skočil narýchlo z Trainer Fitness na Taste of the Wild (High prerie) a hneď dvom psom. Zatiaľ bez problémov :kak: , žravosť veľmi vysoká. Tak som to ochutnal aj ja a môžem povedať, že to chutí super. Asi si poťukáte pri tejto myšlienke na čelo, aj ja bol som pripravený to vypľuť a zapiť. Nebolo však treba, chutí to ako bravčové škvarky, len s trochu jemnejšou chuťou. Povedal som si, že je to taká skúška kvailty a možno by si každý mohlol položiť takú otázku - zjedol by som aj ja sám tú značku granúl, ktorú dávam svojmu psovi? :lol: Ja som to skúsil a už si viem aj predstaviť niekoľko zaujímavých receptov. :ha:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod sarach » Str 19.06.2013 13:59

Exor píše:Včera som skočil narýchlo z Trainer Fitness na Taste of the Wild (High prerie) a hneď dvom psom. Zatiaľ bez problémov :kak: , žravosť veľmi vysoká. Tak som to ochutnal aj ja a môžem povedať, že to chutí super. Asi si poťukáte pri tejto myšlienke na čelo, aj ja bol som pripravený to vypľuť a zapiť. Nebolo však treba, chutí to ako bravčové škvarky, len s trochu jemnejšou chuťou. Povedal som si, že je to taká skúška kvailty a možno by si každý mohlol položiť takú otázku - zjedol by som aj ja sám tú značku granúl, ktorú dávam svojmu psovi? :lol: Ja som to skúsil a už si viem aj predstaviť niekoľko zaujímavých receptov. :ha:


:aaa: Ja som vždy prvú granulu hodila do seba. :lol: Či to bol Artemis, Canin Caviar, Trainer, Orijen (inak ten mi celkom aj chutil), ProPlan, Barking ... proste som kúsok odkusla a až potom som mu to dala. :hi:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Marco Varhol » Str 19.06.2013 16:01

Ako som uz spomenul davnejsie vytykam tieto body.

Americke krmivo s canola oil - velmi divne ked sa pozrieme na dlhodoby bojkot americkych vyrobcov proti pouzivaniu kanadskeho repkoveho oleja v krmivach.
Firma ma PO BOX a nechvali sa ako vyrobca s presnou adresou. Vyrobca od roku 2009. Kde sa to vlastne vyraba?
Skryta chemicka konzervacia. Aka je hodnota popola? Ak je uvedena na vreci hodnota popola vyssia ako 7,5% pri 32% N-latkach tak v krmive kvalita ziv.zlozky bude dost nizka.

Bez cerealne krmivo nie je vhodne pre vsetky druhy plemien.

Zlozenie ok.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Str 19.06.2013 16:24

Nepoužívajú canola oil aj Artemis, tuším aj Orijen? O jeho vhodností/nevhodnosti, to podľa mňa dosteraz nie je moc jasné ani z vedeckého hľadiska. Výskum spred mesiaca hovoril o repkovom oleji ako o najvhodnejšom pre ľudí. Nehovorím - psi sú psi.

Skrytá chemická konzervácia je práve v týchto olejoch, nie? Ale to spomínaš pri všetkých napr. rybých olejoch, nie? Čiže ju majú všetky rybie granule. Alebo sa mýlim?
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Marco Varhol » Str 19.06.2013 16:42

Ked si zoberies nejaku formulu a vzorec pre zakonzervovanie stanoneneho podielu tuku tak 150 IU/kg pri 18% tuku nie je mozne konzervovat. Ano rybie mucky su najsilnejsie konzervovane, ale v tomto pripade nie su nosnym zdrojom. Tak kde je dalsi konzervant? Ze by som sa opytal kolko BHA a BHT je v krmive? Ok pisem tam.
Hmm tak asi odpoved nepride... That was one of my fears and worries when I fed TOTW Salmon, I loved the results I was seeing...I fed two bags of it. However, when the company refused to respond to my e-mail and concerns over whether or not their fish was treated with Ethoxiquin (which can be cancerous causing) I refused to feed it any longer.

Este si treba vsimnut aj vodu a ta je 10% co krmivo zlacnuje. Tiez zemiaky rozdelit na tri suroviny krmne, klasicke a este bielkovina... prirodna aroma to je co? Aka je hodnota popola? Jednoducho sa mi zda toto krmivo podozrivo lacno vyrobene.
Mozno sa mylim ale chce to vediet ten popol.
Mam pocit, ze toto je nejaka zasterka na skutocneho vyrobcu, ktory davnejsie zlikvidoval chovy v USA. Preverim to a dam vediet. Ale ten vzorec mi niekoho pripomina. Kuknem trochu na fora v USA...

Neda sa vsetko utajit. Zatajovat sa ako vyrobca je na smiech ale chapem preco... uz viac o tomto krmive nie je co dodat. Zda sa, ze si nedaju pokoj. Firmy na tzv. ciernej listine vyrobcov Diamond & Nutro a Merrick.

http://www.petmd.com/news/alerts-recall ... cHIAOd7IZ5
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham


Re: Taste of the Wild

Poslaťod Marco Varhol » Štv 20.06.2013 9:19

Lenze ja som hladal na oficilanej stranke. No kedze vyrobca je jasny tak niet o com.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Štv 20.06.2013 12:27

Nerozumiem úple týmto predsudkom. Práve výrobca má tieto adresy všetkých fabrík, všetkých značiek na svojej stránke. Našiel som, že popol je tam 8,5%, čo je asi horšia kvalita, ale tak sú aj 10% niektoré. Mňa oslovujú najmä ich príchute a z tvojich doterajších príspevkov som mal pocit, že to je aj kvalitné a adekvátne cene. Preto som dosť prekvapený poslednými príspevkami.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Bad » Štv 20.06.2013 12:44

Offtopic: Jéžiš, tak už se kluci nějak dohodněte a dojděte k závěru, tož mám objednat, nemám..... :joint:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Marco Varhol » Štv 20.06.2013 13:09

8,5% hmm tak to bude velka kvalita. len kde je potom maso? Myslim si ze ked niekto napise na ich utajeny e-mail cez formular tak slusnost je aspon odpovedat. A ako som napisal nie som sam kde sa boja odpovedat na uvedene konzervanty. Potom sa necudujem ze ich na US forach tak osieraju.

...z tvojich doterajších príspevkov som mal pocit, že to je aj kvalitné a adekvátne cene. Preto som dosť prekvapený poslednými príspevkami.
Zlozenie je velmi zradne a nevenoval som tomu vacsiu pozornost. Ked som sa nato pozrel lepsie, vela veci mi na tom nesedelo. Je to len a len moj nazor.

Bad ja som len poukazal na toto krmivo ze patri do priemeru krmiv, ktore su chemicky konzervovane a jeho nakupna cena bude velmi nizka. Kvalita pouzitych mucok je koli cene a predaju na europskych trhoch dost nizka.
Analyza hovori nieco ine. Diamonds je firma, ktora si nic ine nezasluzi len ignoraciu. A to ze sa nepoucili len poukazuje na dalsie pripady. Precitaj si trochu viac o nich aby si pochopil.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Taste of the Wild

Poslaťod sarach » Pia 21.06.2013 13:10

Hm ... no super ... tak asi teda neobjednať ... :ua: ... a ostať v prípade núdze teda na Orijen ...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Pia 21.06.2013 14:35

sarach, a ty čo riešiš? pripomínam, že krmivo sa umiestnilo v TOP DRY FOODS 2012. Tam majú prísnejšie kritériá na krmivá, ako má Marco. Hlavne ak potrebuješ granule len pre prípad núdze, tak nerieš. Tak zaujímavé chute divočiny v inom krmive nemáš. :no:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy