Taste of the Wild

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Taste of the Wild

Poslaťod sarach » Pia 21.06.2013 18:56

Síce aj to je pravda. Videla som ten rebríček krmív, práve preto ma tie granulky zaujali. No uvidíme keď príde čas potreby. Len keby sa dali u nás normálne kúpiť v chováku. :ua:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Dědek Příhoda » Pia 21.06.2013 20:56

Exor píše:pripomínam, že krmivo sa umiestnilo v TOP DRY FOODS 2012. Tam majú prísnejšie kritériá na krmivá, ako má Marco.

:oo: pane Exor, to si dovolim oponovat, oproti panu Varholovi je ta anketa slaby odvarek, nebot tento pan je naprosto nestrany :fizel:
Navic pokud proštuduješ zahraniční a specialne emericky fora zjistis, ze naprosto prevazna vetsina lidi dava prednost orijenu i acaně práve pred TOTW, coz jeste samo nemusi nic znamenat, ale stejne... champion je proste ve složení šampion!
bud zdrav :dedo:
Dědek Příhoda
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: Taste of the Wild

Poslaťod hriva » Pia 21.06.2013 21:03

Taste of the wild už majú aj v zoodome. Len som zvedava na tie ich ceny :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Pia 21.06.2013 22:04

Dědek, ak si myslíš, že Marco je nestranný, tak si na omyle. Na to mám svoj názor, podporený aj niektorými argumentami. Nikdy síce žiadnu značku nepropagoval otvorene, ale vylučovacou metódou sa dá prísť na to, za ktorý team kope. To ale nebudem rozvádzať vôbec a už vôbec nie v tejto téme. Proti Marcovi nemám nič, je to odborník a samému mi na jeho názore záleží. Všimni si ale, koľko krmív odpísal len preto, že sú z toho štátu, z ktorého sú. Ani sa nepozrel na analýzu, na zloženie, len odpísal že sú srbské, nemecké, americké, poľské. Ergo kvalita nakoniec vyjde len severná itália (Trainer) a niektoré kanadské (Orijen a Acana). Pri Acane zdôrazňuje, že je to len prémiovka, tak bacha. Čo z tohto vyplýva? Aké krmivo ostalo jeho kritikou nedotknuté? Anketa Top dry foods je nestranná, Marco zaručenie nie!

Čo sa týka Acany a Orijenu, o tom nepochybujem, určite sú obe kvalitné. Lenže je tu ešte jeden aspekt a to síce peňaženka. Nie každý unesie finančné zaťaženie Orijenu a Acany a hľadá alternatívy. A tých veru nie je veľa. Keby všetci mali mini plemená, tak by Orijen zvládali. Nezvládajú ho ale bežní Slováci, ktorí majú plemeno, ktoré spotrebuje 12-15kg granúl za mesiac /1pes. To sú naozaj ceny a aj kvalita pre Američanov.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Radek » Sob 22.06.2013 16:12

Někdo prostě nemá rád Diamond, tak se ho trochu zastanu. TOTW na svých stránkách deklaruje, že jeho dodavatelé nepoužívají ethoxyquin http://www.tasteofthewildpetfood.com/faq/#195
Neustále se také připomíná nízká hladina vitamínu E 150 IU. V deklarovaném složení je uvedena minimální hodnota vitamínu E, že Diamond nedokáže přesně zaručit vyšší dávku je asi problém, ale průměrné deklarované množství je 300 IU. Další výtka byla ohledně použití canola oleje, stále se to tu vrací dokola. Myslím, že to bylo dostatečně vysvětleno třeba v diskuzi zde viewtopic.php?f=4&t=2126&start=15
Naráženo je na americké výrobce, jež bojkotují canola olej. A kteří to jsou? Blue Buffalo? Natures Variety? Annamaet? Možná si dá někdo práci a podívá se na každého výrobce jež má 5* na dogfoodadvisor a zjistí, že naprostá většina amerických výrobců canola olej ve svých recepturách používá. Než někdo zpochybní nezaujatost dogfoodadvisor.com, podívejte se na počet jeho fanoušků a třeba i návštěvnost na alexa.com
Jednu větu na závěr, že TOTW není nejlepší krmivo na světě je asi jasné, ale vyrábí slušné granule za dobrou cenu. Tak zase někdy.
Radek
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Noelle » Pon 24.06.2013 19:20

hrivushka píše:Taste of the wild už majú aj v zoodome. Len som zvedava na tie ich ceny :ach:


Tak zastavila som sa dnes v Zoodome:
TOW pre psov 13,61 kg - 51,95 (konkrétne tie kačacie)
TOW pre mačky 6,8 ks - 30,95 (pre psov tuším stáli rovnako)
TOW pre psov 2,?? kg - 11,?? (toto si nepamätám)
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Puk » Uto 25.06.2013 18:48

Dědek Příhoda píše:
Exor píše:pripomínam, že krmivo sa umiestnilo v TOP DRY FOODS 2012. Tam majú prísnejšie kritériá na krmivá, ako má Marco.

:oo: pane Exor, to si dovolim oponovat, oproti panu Varholovi je ta anketa slaby odvarek, nebot tento pan je naprosto nestrany :fizel: Offtopic: [OT] Júúúú, hele ho! Akýže srandista to sem zavítal! Tolik let a naprosto přímá úměra k naivitě? :oo: :ahoj:

Dědku, vieš prečo Austrália zakázala dovoz Orijenu na svoj kontinent?

Mňa bude skôr zaujímať, ak Obama podpíše s EU protokol o uvoľnení európskeho trhu pre USA potraviny, aký to bude mať dopad na ďalší kanál, ktorým sem poprúdia ďalšie splašky (GMO, chlórovaná kuracina, v amoniaku prané mäso a ďalšie chuťovky, ktoré aspoň zatiaľ - s výnimkou McDonaldov, mali utrum...)
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Dědek Příhoda » Uto 25.06.2013 22:11

Hoši plantažnický, já nevím za co kdo kope, ale tak nějak mi unika vyznam co by z toho asi Marco mel ze by tu neco vehementne prosazoval? Cehoz sem si mj. ani nejak nevsiml.Kolik lidi by timto forem tak ovlivnil? ... Toto se u ruznych anket a testu a dtestu a podobnych rici neda, tam je to masovy a to si o podmaz uplne rika a tam tedy duvod vidim, ale aby nekdo travil cas zde na foru radama pro par novych zakazniku to si zrovna nemyslim, to není žádnej kšeft ...

Austrálie pry zakazala Orijen pred peti lety a bylo to kvuli problemu s kocicim zradlem, psi granule bez problemu.. Je divne ze je to jedina z asi z 50 zemi kde s nim meli problem, myslím že jim to je jedno a ani už o klokanov nemaj zajem, myslím že jsou za vodou...
Pane Puku, asi do toho vidite vic nez ja, dle poctu prispevku soudim ze jste jiz asi zkuseny mazak, tak mi napiste znacku granuli, ktere maji lepsi slozeni nez novy Orijen, ať se pobavíme o necem smyslplnym .. Jinak exor, koukal jsem na to a ten totw neni o moc levnejsi nez Acana, tudiz uspora nic moc :ach: :dedo:
Dědek Příhoda
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Exor » Str 26.06.2013 9:09

Děda, na veľkom vreci Acana vs. ToW pri niektorých príchutiach robí aj 20€. Ak máš viac psov, tak je to dosť masívna úspora.
Čo sa týka ovplyvňovania, toto fórum čítajú aj neregistrovaní ľudia a celkovo najmä ľudia, ktorý sa zaujímajú o kynológiu. Ergo práve toto fórum je zamerané na užívateľov, pre ktorých nie je "mať a chovať psa" len konštatovaním. Neviem kde inde by ovplyvňoval takto špecificky zameraných ľudí. Kto nakupuje krmivo v hypermarketoch, toho na kvalitné krmivo asi ťažko nahovorí, ak ho to bude stáť x násobne viac financií. Práve tu sa ľudia rozhodujú medzi drahými a kvalitnými značkami.
IMHO myslieť si, že Marco je napr. stomatológ, či zvárač, ktorý sa vo voľnom čase zaoberá krmovinami, by bolo trochu naivné. Je logické, že je to profík a živí sa tým. Teda pre nejakú firmu aj pracuje a neobieha všetky konferencie, prednášky, výstavy len z pasie, aby našiel správne krmivo pre svojich psov. Ja mu to nemám za zlé, jeho rád a prehľadu si cením. Ja tam však vidím aj formu selektívnej manipulácie. Teda neupriamuje pozornosť na jednu značku, ale selektívne odrovnáva všetky ostatné.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Taste of the Wild

Poslaťod martinusss » Str 26.06.2013 9:15

vsetky granule na svete maju za ulohu napodobnit maso a myslim si, ze nic nedokaze tak dobre napodobnit cerstve maso ako cerstve maso. ani orijen s 80% cerstveho masa a vajec, ani ziadne ine granule nedokazu tak dobre napodobnit cerstve maso, ako cerstve maso. ja som to uz pochopil..

tak som premyslal, co by asi tak jedol moj pes, ak by zil v prirode a vyslo mi z toho, ze ziadne granule a ani nic uvarene ani upecene by to asi nebolo..

co sa tyka ceny.. pri cene "kvalitnych" granul 5€/kg by som na krmenie mojho 4kg psa potreboval denne 120 gramov granul za 60 centov, pri krmeni samotnym masom z ludskeho obchodu v pomere 1/3 kuracina, 1/3 prasa, 1/3 krava mi vychadza priemerna cena 3.50€/kg, co pri krmeni 5% zivej vahy pocitanej zo 4kg hmotnosti psa robi 200 gramov masa denne, za 70 centov. pri kombinacii so surovou zeleninou, ovocim a surovymi kostami sa v pohode dostanem na cenu 60 centov denne.

granule by mali zrat iba psy, ktore su agresivne a ktore by si mohli popliest cerstve maso s vasou rukou. inak sa nie je o com bavit. granule nemaju sancu.
martinusss
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Taste of the Wild

Poslaťod lucik » Str 26.06.2013 9:48

granule by mali zrat iba psy, ktore su agresivne a ktore by si mohli popliest cerstve maso s vasou rukou. inak sa nie je o com bavit.


:haha: si robíš prdel, že???
a čo poľovní psi, ktorí nosia zver (bažanty, zajace, kačice) alebo dohľadávajú strelenú (srnčiu, vysokú, čiernu)? :heh: (robím si srandu, sorry, ale ty si začal)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Taste of the Wild

Poslaťod lubo » Str 26.06.2013 10:13

martinusss píše:granule by mali zrat iba psy, ktore su agresivne a ktore by si mohli popliest cerstve maso s vasou rukou. inak sa nie je o com bavit. granule nemaju sancu.


Naozaj pekny nezmysel ktory potvrdzuje slabucke vedomosti v oblasti kynologie.
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Taste of the Wild

Poslaťod martinusss » Str 26.06.2013 10:21

lubo, to ano, zrejme preto ty do tych tvojich rotvajlerov pchas iba granule a nie surove maso so zbytkami krvi, aby ti nahodou nezozrali zakaznikov.

hruska, bol som nedavno v nemocnici a spoznal tam cloveka co cely zivot choval nemeckych ovciakov, na Rampovej ulici v KE su jeho vlciaky legendarne, vojaci odtial by vedeli rozpravat. on ma upozornoval, aby som si daval na surove maso a pach krvi pozor. keby moj pes nebol neagresivny, nedovolil by som si davat jej surove.
Naposledy upravil martinusss dňa Str 26.06.2013 10:30, celkovo upravené 1
martinusss
Nováčik
 
Príspevky: 32

Re: Taste of the Wild

Poslaťod Bad » Str 26.06.2013 10:24

martinusss píše:co sa tyka ceny.. pri cene "kvalitnych" granul 5€/kg by som na krmenie mojho 4kg psa potreboval denne 120 gramov granul za 60 centov, pri krmeni samotnym masom z ludskeho obchodu v pomere 1/3 kuracina, 1/3 prasa, 1/3 krava mi vychadza priemerna cena 3.50€/kg, co pri krmeni 5% zivej vahy pocitanej zo 4kg hmotnosti psa robi 200 gramov masa denne, za 70 centov. pri kombinacii so surovou zeleninou, ovocim a surovymi kostami sa v pohode dostanem na cenu 60 centov denne.

jenom k těmto propočtům - když si vezmu psa 50kg, tak denní dávka granulí bude cca 5x větší než u toho malého. Pokud ho budu krmit masem dávkou 5% hmotnosti, což je 2500g, to už je ale 12,5x více - tak to při těchto cenách nastejno nevyjde, že?

Offtopic: Jéje, už jsem chtěla napsat nějakou ffftipnou repliku k hruškiným rotvajlerům, a on předtím napsal lubo, tak nic.... :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Taste of the Wild

Poslaťod martinusss » Str 26.06.2013 10:42

Bad, 5% hmotnosti sa ma davat psom do 1 roka zivota, dospelym psom to maju byt 3%.. takze si skus este raz svoje prepocty prepocitat..
martinusss
Nováčik
 
Príspevky: 32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy