Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod ivana1 » Str 31.08.2011 21:08

Offtopic: Nový článok v Muj pes - Jak vybírat granule? - http://www.muj-pes.cz/vyziva/jak-vybira ... um=13-2011
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod juji » Pia 02.09.2011 7:58

Mate niekto skusenosti s miesanim roznych druhov znaciek v pripade, ze psovi nesadnu bezobilne granule? Planujeme samozrejme prechadzat postupne, ale ak mu Orijen ani po dvoch tyzdnoch nesadne a bude mat hnacky, mozme miesat s inou kvalitnejsou zmesou obsahujuou obilniny, napr FirstMate? Alebo tym len narusime pomer zivin?
juji
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod casira » Str 11.04.2012 18:48

Našla som niečo,čo ma zaujalo.Čo na to poviete?

http://tobrok.cwahi.net/granule-prehlad.htm
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod hriva » Str 11.04.2012 20:05

ja nesuhlasim s tým čo je napisane pri clinivet-vysoká žravosť. moj pes sa toho nechcel ani dotknut :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod Michal » Pia 11.01.2013 16:00

Ahojte,

Mam taku otazku ...prave som si pozeral zlozenie granul Royal Canin Medium Junior kedze tym krmim malu a nasiel som ze obsahuje Taurin...je to sice antioxidant ale tak ma napadlo ze ci nemoze mat vplyv na psa ze je az prilis zivy potom kedze dostava v podstate granulovany redbull...sice je to tam v malom mnozstve ale predsa je. Diky

MG
Michal
Okoloidúci
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod flerka » Sob 12.01.2013 9:50

Nasla som super stranku o granuliach,resp su tam aj konzervy,... vsetky granule su rozdelene podla poctu hviezdiciek ktore ziskali a nasledne si na kazde z nich mozete kliknut a precitat si cele hodnotenie...

http://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/dry/
flerka
Nováčik
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod miusiatko » Sob 12.01.2013 9:54

Michal píše:Ahojte,

Mam taku otazku ...prave som si pozeral zlozenie granul Royal Canin Medium Junior kedze tym krmim malu a nasiel som ze obsahuje Taurin...je to sice antioxidant ale tak ma napadlo ze ci nemoze mat vplyv na psa ze je az prilis zivy potom kedze dostava v podstate granulovany redbull...sice je to tam v malom mnozstve ale predsa je. Diky

MG

taurin sa do granul pridava bezne (napriklad v macacich je nutnost), je to aminokyselina bezne sa nachadzajuca v kazdom mase. Pes si ho sice vie vyrobit sam, ale posledne vyskumy ukazuju, ze taurin v strave (teda pridany do granul) je dolezity (predvsetkym na cinnost srdca), lebo nie kazdy pes si ho vyrobi dostatok.
Taurin nie je ziadny redbull :lol: v redbulle ide predovsetkym o kofein
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod Leila Tobrok » Str 03.04.2013 8:33

casira píše:Našla som niečo,čo ma zaujalo.Čo na to poviete?

http://tobrok.cwahi.net/granule-prehlad.htm


pozor, neide o rebríček. ide o hodnotenia, ktoré som našla aj tu a na iných stránkach, hlavne Marcove názory, s ktorými sa stotožňujem a sú orientované na moje plemeno. mám pocit, že si teraz všetci myslia, že som distribútor alebo mám zľavu na granule, keď niektoré svetoznáme dostali horšie hodnotenie.
nechápem už dnešných ľudí. Kŕmim BARFom, nepotrebujem granule. Ale mrzí ma, že som si dala námahu a prešla všetky témy granúl aj na tomto fóre, aj iné hodnotiace stránky, prešla zloženia, vypočula názory chovateľov a krmičov granúl a vypichla som hlavné body, strávila som nad tým mesiace a ešte som najhoršia...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod Althreya » Pon 15.07.2013 12:53

Toto je megazaujimava diskusia :) ja budem parafrazovat mojho veta ( jedneho z mnohych) Ak je Vas pes spokojny a zdravy tak netreba davat priliz vela casu do hladania krmiva. Niektore psy prosto potrebuju ine zlozenie ako len super masove bezobilninove granulky. Ja som za BARF ale moj pes to zrat nemoze a ani mu to moc nechuti. Ale ak si mam vybrat rada si kuknem rebricek aj ked by bol len osobny. Koniec koncov kazdy rebricek je viac ci menej osobny a zalezi na hodnotitelovi na co sa v rebricku zameriava. Myslim ze sa zhodneme ze sa neda spravit ultimatny rebricek najlepsich krmiv vieme sa len posnazit dat dokopy par dobry rad a skusenosti a podla toho sa nam to vykristalizuje samo.
Hovorim to len pre to ze napriklad nam zaludok zachranilo obilninove krmivo plne ryze a inych, pre psa nevhodnych, komponentov. Samozrejme potom sme ho zmenili ale my point is ze nikto nekupuje krmivo s Tesca ale snazi sa dat to nejlepsie a tu narazame na problem ze nie pre vsetkych je najlepsie rovnake. :) :pac:
ObrázokObrázok
Althreya
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod renqa » Sob 27.07.2013 19:45

Neviem či sem dával niekto link na túto stránku, ale vyzerá tiež zaujímavo: http://petfoodtalk.com/dogfoodreviews/
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod Marco Varhol » Uto 30.07.2013 9:59

Hmm Eukanuba dostala pekne hodnotenie. Niet sa co divit predsa len chovatelia uz vedia aj citat. Cena za posledny rok klesla tak vyrazne, ze vyrobcovi neostalo nic ine ako pouzit lacne nekvalitne suroviny. A to sa pise o americkej Eukanube, tej ktora v minulosti bola prikladom kvality. Na tej holandskej Eukanube je skoda aj nieco hodnotit.
Eukanuba Dog Food is a well-known brand that touts its brand as high quality and sponsors prestigious dog shows. Unfortunately, when you scrutinize the label of their dog food products, you realize it may not be so healthy for your dog. Eukanuba only received a 3 star rating from us because of the low quality ingredients that are used in most of the the foods.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod Terierka22 » Uto 10.01.2017 15:38

na co sa mam zameriavat pri vybere krmiva ?? som v tomto este novacik, co mi doporucili je krmivo OPTIMAnova, pozerala som aj na rebricek ale je ich tam mnoho, pravdaze pre mojho hava chcem to najlepsie
Terierka22
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod clupko » Uto 10.01.2017 16:01

zalezi aj od tvojho rozpoctu, medzi lepsie sa zaraduju timberwolf, acana, orijen, n&d, a vela dalsich. my napriklad krmime essential, acana nam nesadla.
neviem, kolko stoji vrece optimanova, zlozenie som kukla len namatkovo pre dospele psy vacsich plemien:
Fresh chicken (35%), Dehydrated Chicken (25%), Rice (15%), Oils and fats, Hydrolised chicken liver (5%), Rice protein, Yeast, Beet pulp, Sodium chloride, Monocalcium phosphate, Potassium chloride, Inulin (500 mg/kg-FOS), Glucosamine (350 mg/kg), Mannan-oligosaccharides (130 mg/kg), Condroitin (70 mg/kg), Yucca schidigera.
pozor na vseobecne formulacie ako "oils and fats" (alebo velmi caste "maso a vedlajsie produkty zivocisneho povodu"), to moze byt dost humus. taktiez nechapem, naco je v psom krmive sol, ale mozno mi to niekto vysvetli.
celkovo by som povedala, ze to krmivo nevyzera zlozenim velmi zle, ale su aj ovela lepsie. ak stoji 10-12kg vrece 20-30 eur, tak je to dobry deal :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Najlepšie granulované krmivo a konzervy - rebríček

Poslaťod dusanka23 » Uto 07.02.2017 19:27

Mojou značkou čislo 1 je optimanova, jedine takéto granule kupujem pre svojho psa :)) odporúčam
dusanka23
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy