Nutram

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Nutram

Poslaťod julieta » Sob 09.01.2010 20:59

ma niekto skusenosti s tymto kanadskym krmivom?
zlozenie pre adult dog:
Moučka z kučecího masa, rýže natural, výběrová celozrnná kukuřice, ovesný lepek, kuřecí tuk (stabilizovaný vit.E), lněné semínko, přírodní aromata (kuře, tuňák, krab, losos, kreveta, krůta), kuřecí maso, rybí moučka, vláknina z hrachu, kyselina fosforečná, chlorid draselný, sůl, brusinkový extrakt, taurin, cholin chlorid, sušené pivovarské kvasnice, měsíček lékařský-extrakt (zdroj luteinu), methionin, yucca schidigera extrakt, čekanka – extrakt (zdroj FOS), vitamin A, vitamin D3, vitamin E, vitamin K (menadione), vitamin B12, riboflavin, niacin, d-calcium pantothenat, pyridoxin hydrochlorid, thiamin mononitrat, kyselina listová, biotin, sulfát železa, železo proteinat, oxid manganatý, mangan proteinat, síran zinečnatý, zinek proteinat, sulfát mědi, měď proteinat, jodičnan vápenatý, betakaroten, kobalt proteinat, seleničitan sodný.
proteiny min. 24.0%
tuky min. 14.0%
vláknina max. 3.0%
vlhkost max. 10.0%
popeloviny-minerály max. 8.0%
vápník min. 1.7%
fosfor min. 1.1%
měď min. 20.0 mg/Kg
zinek min. 184.0 mg/Kg
vitamin A min. 12,000.0 IU/Kg
vitamin D3 min. 1,200.0 IU/Kg
vitamin E min. 125.0 IU/Kg
vitamin B6 min. 3.5 mg/Kg
sodík min. 0.39%
glukosamin min. 250 mg/Kg
chondroitin min. 250 mg/Kg
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Almo Nature - Nutram

Poslaťod petra b » Str 06.10.2010 21:05

...snad jsem nepřehlédla, že by tu bylo stejné téma...
jaké zkušenosti máte s těmito dvěma značkami, prosím?

AN jehněčí a Nutram jehně pro citlivé zažívání?

Ď.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: almo nature x nutram

Poslaťod Marco Varhol » Str 06.10.2010 23:10

petra b píše:...snad jsem nepřehlédla, že by tu bylo stejné téma...
jaké zkušenosti máte s těmito dvěma značkami, prosím?

AN jehněčí a Nutram jehně pro citlivé zažívání?

Ď.


Dve uplne rozdielne krmiva a to radsej pomlcim o konzervacii. Precitaj si zlozenie pozorne este raz oboch krmiv.

Almo Nature vyrabane v UK ma v zlozeni len jahna,ryzu a kukuricny gluten.
pri 25% N -latok 7.5%popol vlhkost 8% pre citlive travenie vhodne.

Nutram vyrabany v CA ma v zlozeni jahna, ryzu, kukuricu, kukuricny gluten, kuraciu mucku, kuracie, kuracie subprodukty...
pri 26% N-latok a vlhkosti 10% az 10% popola!!!!! Horsie mucky uz asi nezohnali.
Takze toto by sa malo skor volat Chicken/Maiz s prichutou jahnaciny. Pre citlive travenie nevhodne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: almo nature x nutram

Poslaťod petra b » Štv 07.10.2010 8:18

No, já jsem dříve krmila psy jedině masem a přílohami, nyní je ze mne granulář. Důvody bez komentáře.
Dva velcí psi, stáří 9 let,1 malý silný alergik od štěněte, stáří 3 roky, vyrostli na "superprémiových" granulích a byly problémy s průjmy, přibližně 5 let poté následoval Satisfaction jehně rýže (pinč rok a půl) s naprosto skvělými výsledky (u pinče to byl zázrak, je alergický na různé obiloviny, kukuřici a mnoho dalšího). Do ČR, jak jsem zde již někde psala, se ale tyto granule přestali letos dovážet. Takže nastala změna. Protože psi měli po zvláště kuřecích granulích průjmy a po Satisfactionu (plným konzervantů) prospívali skvěle,navíc s velkou chutností, což se nikdy předtím nestalo. Přemýšlela jsem tedy o všem možném, hledala jsem něco, na co jsem v podstatě nenašla u nás kritiky (vyjma soli) a to byl Nutram. (Osobně jediná moje výhrada je, že obsahuje místo jehněčí moučky, kuřecí) . Krom granulí (2/3) dávám psům ještě deně 1/3 bio masových konzerv.Psi jsou na Nutram nyní od léta převedení, stravitelnost dobrá - bobky malé, zápach zanedbatelný.Jak to bude do budoucna, to t.č. nevím. Ale páníčkovi se granule nelíbí, protože jsou měkkčí a dost se drolí. Někdo mu doporučil Almo Nature, které však neznám. Proto se ptám.
Nechci v žádném případě krmit brambory, hovězí, vepřové a kuře, chci jehně, rýži. Jeden pes je alergik. Cenově bez omezení.

Tak když někdo přijde s nějakým návrhem, budu ráda...

Nutram (žádná kukuřice tam ale není, jediné zrnko způsobí malému psovi alergii nepopsatelnou):

Krmivo pro psy s citlivým zažíváním. Pro psy hypersenzitivní až alergické na některé potraviny, uklidňuje žaludek a podporuje správné trávení. Obsahuje probiotickou živou bakteriální kulturu pro zdravé trávení. Přidaná prebiotika, včetně extraktu kořene cikorky (zdroj FOS) a mannanoligosacharidů (MOS), podporují správnou střevní mikrofloru a vylepšují trávicí funkce. Pro vyloučení rizik z dietních intoleranci je zdrojem vysoce stravitelných proteinů pouze jehněčí maso a vejce, uhlohydráty přináší vybraná rýže a ječmen.
* Vylepšená receptura vychází z osvědčeného krmiva Nutram True Lamb (jehněčí s rýží), které zároveň toto krmivo na trhu nahrazuje

Moučka z jehněčího masa, rýže natural, rýžová moučka, ječmen, lněné semínko, kuřecí tuk (stabilizovaný vit.E), vláknina z hrachu, přírodní aromata, sušená celá vejce, sůl, chlorid draselný, moučka z mořských řas, bakteriální kultury (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Bifidobacterium bifidum, Enterococcus faecium), mannanoligosacharidy (MOS), cholin chlorid, čekanka – extrakt (zdroj FOS), vitamin C, yucca schigidera, měsíček lékařský-extrakt (zdroj luteinu), vitamin A, vitamin D3, vitamin E, vitamin K (menadione), vitamin B12, riboflavin, niacin, d-calcium pantothenat, pyridoxin hydrochlorid, thiamin mononitrat, kyselina listová, biotin, sulfát železa, železo proteinat, oxid manganatý, mangan proteinat, síran zinečnatý, zinek proteinat, sulfát mědi, měď proteinat, jodičnan vápenatý, betakaroten, kobalt proteinat, seleničitan sodný.

proteiny min. 22.0%
tuky min. 12.0%
vláknina max. 3.5%
vlhkost max. 10.0%
popel max. 9.0%
vápník min. 2.0%
fosfor min. 1.3%
měď min. 18.0 mg/Kg
zinek min. 146.0 mg/Kg
vitamin A min 12,000.0 IU/Kg
vitamin D3 min 1,200.0 IU/Kg
vitamin E min. 150.0 IU/Kg
vitamin B6 min. 3.5 mg/Kg
sodík min. 0.39%

A o Almo Nature jehně jsem našla toto:

Holistické krokety Large Dog je kompletní krmivo pro dospělé psy. Obsahuje vysoký obsah čerstvého jehněčího masa, které krmivo dělá stravitelnějším a chutnějším a zároveň zajišťuje vyšší přísun kvalitních bílkovin důležitých právě pro velké psy, a garantuje vašemu psovi maximální požitek ze života na přírodní bázi. Extrakt zeleného čaje odbourává volné radikály, výtažky z jader hroznů působí jako antioxidant a to dokonce více, než vitamín C a E, vojtěška společně s měsíčkem lékařským jsou bohaté na minerály a podporují udržet zdravou pokožku a krásnou srst. Glucosaminsulfat a Chondroitinsulfat je potřebný pro zdravé klouby. Konzervace probíhá pomocí přirozených antioxidantů.
Složení:
Jehněčí maso (z toho čerstvé >20%), 26% celozrnná rýže, kukuřice, ječmen, kuřecí olej, olej z lososa, výtažek z yuccy, bylinky. Minerály: (celkový přísun 1%) Železo, zinek, mangan, selen, jód, síran měďnatý (obsah mědi 20 mg). Vitaminy: (celkový přísun 0,9%) Vitamin A 20000 IU/kg, Vitamin D3 1500 IU/kg, Vitamin E 150 IU/kg, Vitamin C 75 mg/kg, Vitamin B1-B2-B4-B6-B12, nyacin, pantotenát, kyselina listová, Biotin, Beta-karoten,Glucosaminsulfat 1g/kg, Chondroitinsulfat 1g/kg. Deklarované znaky: vlhkost: 8%, surové proteiny: 26%, popelovina: 8,5%, vláknina: 1,5%,.
Energetická hodnota: 3710 kcal/kg

Krokety? Jako něco jiného než granule?
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: almo nature x nutram

Poslaťod Murphy » Štv 07.10.2010 16:54

Za seba môžem odporučiť Acana Lamb/Apple. Fajná vôňa, psovi chutí, hnačky nemá.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: almo nature x nutram

Poslaťod petra b » Pon 25.10.2010 10:03

Nutram neprošel.Tak jsme na Almo Nature /jehně, large, holistic/. Ve stáří. Je to první model, co nám chutí!! :jop:
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: almo nature x nutram

Poslaťod aďka » Pon 25.10.2010 23:00

Ahoj čo tým myslíš,že neprošel.
Mám psíka,ktorý má asi citlivé zažívanie lebo nemá pekné h :yes: tak preňho hľadám to správne krmivo. To zloženie Nutramu sa mi páči.
aďka
Šteniatko
 
Príspevky: 87

Re: almo nature x nutram

Poslaťod petra b » Uto 26.10.2010 9:05

Já Nutramem krmila kdysi před deseti lety dva alergický psy a v pohodě. I když to bylo jiný složení. Potom přišel jeden špatnej kamion - granule byly žluklý a mnoho psů po ňom mělo problémy.Takže jsem tomu už nevěřila. Nyní jsem celé měsíce vybírala krmivo, na které bych převedla čtyři psy, aby mělo podobné složení jako ty, kterýma jsem krmila dosud (velmi chutný Satisfaction, který ale do ČR přestali dovážet, nebyla v ňom kukuřice, soja a oves (alergeny jednoho ze psů) a kuř. tuk a obsah tuku musí být nižší než 15). Tak jsem na to nakonec najela hlavně proto,že jsem se na něj nedopátrala téměř žádné kritiky¨(vyjma soli a místo jehněčího, že tam je kuřecí tuk a že tato řada neobsahuje žádná chondra),a navíc znám iks lidí, kteří tím krmí už dlouhá léta. Přechod byl pomalý, hodně pozvolný, docela dobrý.

Výsledek:
u všech psů výkaly světlejší, kvůli vyššímu obsahu obilovin. Krom alergika nutnost snížit krmnou dávku, jinak tendence k přibírání. Granulky jsou tvarově velmi maličké, takže velké plemeno je polyká bez kousání a dvoum velkým psům se někdy malá granule vzpříčí mezi zuby, takže se jim musí vyndat.

5 letá jezevčice zcela zdravá je v pohodě, chutnost dobrý, ale po Nutramu mírně přibírá, proto přejde na lightku.

U alergika pinče (3 roky) je vše v pořádku, chutnost sice není nějak super, ale pes je v pohodě. Nemá alergii na štěstí na kuře, takže mu nevadí, že místo jehněčího je tam tuk kuřecí. Jinak má alergii na mnoho potravin, takže výběr je v velmi omezený. Ten na tomto Nutramu zůstává dál. Dosud jsem nenašla žádné jiné granule, které by neobsahovaly některý z alergenů, které psovi vadí.

Vykastrovaný 9-letý labrador po Nutramu tloustl a výkaly měl řidší než dřív. Proto byl proveden přechod na lightku.

U 8letého NO, který má velmi citlivý žaludek a ač po vařeném kuřeti nemá problém, kuř. granule vždy špatně přijímal a míval po nich průjem, po Nutramu měl výkaly pevné, i když obsahují kuř. tuk místo jehněčího. Chutnost ale velmi bídná!!


Bohužel jsem k mé smůle koupila v létě první pytel a ten byl rozsypaný /granule byly hodně rozdrolené/, takže jsem ho měnila. Poté jsem koupila další pytel a NO jedl stále s větší nechutí, která se stupňovala, až přestal žrát úplně.
Při porovnání s granulemi z jiného pytle měly tyto naprosto jiný tvar, nebyly oblé a placaté a měly úplně jinou barvu (světlé a jakoby přesušené). Takže zbytek pytle letěl do koše a pes skončil s pokaženým žaludkem. Po zaléčení a dietě nyní přešel na AN a světe div se - výkaly skvělé a chutnost po mnoha letech perfektní.
Uvidíme, jak to bude dál.

Takže celkově Nutram pro citlivé zažívání bych doporučila, jen je nutno dávat větší pozor na kvalitu granulí a jakmile nastane problém s přijímáním, ihned zbystřit. Přeprava není asi nic moc. U nás prostě neprošel.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Almo Nature - Nutram

Poslaťod petra b » Sob 20.11.2010 17:29

Krmíte někdo Almo Nature, prosím?
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Almo Nature - Nutram

Poslaťod Marco Varhol » Sob 20.11.2010 20:12

Odpoved je velmi jednoducha Almo nature je v uplne inej lige ako Nutram. Crude Ash max. 8.0% pri Crude Protein min. 28.0%. Ta kvalita mucky musi byt velmi nizka. A to nehovorim o konzervacii.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Almo Nature - Nutram

Poslaťod petra b » Sob 20.11.2010 20:54

Já myslím typ holistic s jinou formou konzervace. Nikdo s tím zde fakt nekrmí? Jaká je na Slovensku vůbec cena? Ď.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Nutram

Poslaťod nefritt » Uto 22.03.2011 7:47

Tak koukám, že starý dobrý Nutram upadl v zapomnění. No musím říct, že u nás (u některých psů ze smečky) je stále oblíben a velice vděčně přijímám.
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Nutram

Poslaťod Marco Varhol » Uto 22.03.2011 8:12

Tak koukám, že starý dobrý Nutram upadl v zapomnění...
Staci sa pozriet na hodnoty a hadam je hned jasne ze chemia a vysoke hodnoty popola k proteinom budu typicke pre lacne krmivo. Kde je malo masa, tam je nizka cena. Tomuto nepomozu ani přírodní aromata... :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Almo Nature - Nutram

Poslaťod bela2001 » Ned 08.07.2012 19:21

Ahojte.
Co hovorite na krmivo Almo nature holistic?
sa mi zda,ze nejak menej mäsovej zlozky tam je
su dobre?lepsie nez trainer?



Almo Nature Adult Medium Chicken & Rice


Almo Nature granuly pre psov s jemným kuracím mäsom a celozrnnou ryžou, ideálne pre dospelých psov stredne veľkých rás, hypoalergénne, vyrobené z kvalitných surovín.

Receptúra založená na kurati a ryži robí z Almo Nature Holistic výborné kompletné krmivo pre psov stredne veľkých rás. Čerstvé kura kombinované s kvalitnou ryžou, vitamínmi a minerálnymi látkami tvorí krmivo, ktoré spĺňa prirodzené potreby psov. Kvôli častej zmene krmív alebo neznášanlivosti určitých zložiek môže tráviaci systém psov reagovať citlivo.
Ako následok týchto problémov sa objavuje zlé zužitkovanie potravy a problémy s tráviacim traktom. Z tohto dôvodu by mali citliví psi dostávať len hypoalergénne krmivo s obsahom vybraných zložiek.

Z dôvodu špecifickej telesnej stavby majú psi stredne veľkých rás, porovnaní s veľkými psami, zuby stojace tesnejšie pri sebe. Zo zbytkov potravy a baktérií v zuboch sa môže vyvinúť zubný kameň, ktorý poškodzuje chrup. Malé granuly, ktorých veľkosť je perfektne prispôsobená potrebám stredne veľkých psov pomáhajú posilňovať hryzacie svalstvo a uľahčujú príjem potravy.

Pre zachovanie zdravej kože a lesklej srsti sú vitamíny a minerály dôležité, pretože pôsobia aj zvnútra. Prírodné účinné látky pomáhajú udržovať kožu odolnú a srsť silnú a lesklú.

Pri výrobe krmiva Almo Nature Holistic Adult Chicken & Rice sú používané len najlepšie zložky. Almo Nature zásadne neobsahuje prídavné látky ako dochucovadlá a umelé konzervačné látky. Ako konzervačné prípravky týchto granúl boli použité prírodné antioxidanty.

Almo Nature Holistic Adult Medium Chicken & Rice v prehľade:
Krmivo pre dospelých psov stredne veľkých rás
Hypoalergénne krmivo - vhodné pre citlivých psov
Optimálna veľkost granúl
Čerstvé kuracie mäso
Kvalitná ryža
Vyvážený pomer vápniku a fosforu
Prírodné antioxidanty zaisťujú trvanlivosť a stabilitu produktu
Obsahuje zmes nutraceutík, ktoré majú pozitívne účinky na zdravie
◊ Lucerna, ktorá obsahuje životne dôležité minerálne látky
◊ Extrakt z hroznových jadierok podporuje celkovú kondíciu
◊ Kvety nechtíka pomáhajú udržovať zdravú kožu a lesklú srst



Zloženie:
celozrnná ryža (<26%), kura (z toho čerstvé mäso >24%), kukuričná múka, kurací tuk, červená repa, slnečnicový olej, lucerna, lososový olej, kvasnice, kvety nechtíku, extrakt z juky, extrakt zo zeleného čaju, extrakt z hroznových jadierok, minerálne látky a vitamíny.
Doplnkové látky:
vitamín A (18.000 m.j./kg), vitamín D3 (1.200 m.j./kg), vitamín E (500 m.j./kg), vitamín C (200 mg/kg), vitamín B1 (8,5 mg/kg), vitamín B2 (20 mg/kg), vitamín B12 (1,1 mg/kg), kys. listová (1 mg/kg), zinok (120 mg/kg), meď (25 mg/kg), mangán (28 mg/kg), železo (75 mg/kg), selén (0,18 mg/kg). Glukosaminsulfát (0,7 g/kg), chondroitinsulfát (0,7 g/kg).
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Almo Nature - Nutram

Poslaťod petra b » Ned 08.07.2012 20:17

já tím krmím už asi rok a půl a pes po letech časté a řídké stolice má bobky neobjemné,pevném vyprazdňuje se 2x denně a dobře se i udržuje váha, protože je již senior, chutnost výborná, krmím jen jehně, zvěřina mu chutnala ještě víc, ale přestala se nedávno prý dělat, možná jen dovážet do ČR, takže spokojenost
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Ďalší

Späť na Granule a konzervy