Eminent

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Eminent

Poslaťod Exor » Str 27.02.2013 12:44

Nemyslím si, že by krmivo Eminent spôsobovalo Marcovi radosť. Spôsobuje ju iba predavačom, ktorí Eminent predávajú za ceny podobné superprémiových krmív. S tým som sa fakt stretol, že toto krmivo má v jednom meste "monopol" a ľudia si myslia, že akú kvalitu dostávajú. V obchode som si pýtal adekvátnu náhradu Trainerov (potreboval som narýchlo) a bol mi ponúknutý Eminent. :haha:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Eminent

Poslaťod harexkal » Str 27.02.2013 19:14

tak trainer mam a teraz sa mam co pototo?myslite si ze to je ovela lepsie?:D keby to je take TOP tak by to stalo 100e 12 kg keby tam boli take kvalitne suroviny ani jedno neni take TOP kvalitne

preto barfujeme a mame v **** psovi sa dari aj mu chuti
Staff/pitt krizenec Tyson 4,5 mesciaca sikula je to :}
harexkal
Snoopy
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Nitra-DOlne Obdokovce

Re: Eminent

Poslaťod Exor » Str 27.02.2013 19:36

Nevidím dôvod, prečo by malo top krmivo stáť 100€. To už je len na obchodoch, koľko si nahodia nad výrobnú cenu. Veď som to písal, že za Eminent si pýtajú toľko, čo za Trainer, pritom vo väčšine e-shopov je cena skoro polovičná. Kvalita asi tiež. Rozdiel v surovinách vidím hlavne v tom, že Eminent používa najodpadovejší odpad z mäsovýroby, kde ešte aj pomieša rôzne druhy hydiny a k tomu ich zakonzervuje. Kdežto Trainer má vlastný chov týchto zvierat a do granúl ide rovnako kvalitná surovina, akú papáme my ľudia v hamburgeroch (netvrdím, že kuracie prsia a stehienka). Trainer tiež používa odrezky z prosciuto crudo. To je vzduchom sušená šunka akú na svk nevyrábajú. V IT je jej kvalita prísne kontrolovaná, takže ich odrezky sa spracovávajú do granúl. Majú to vymyslené... Fakt nevidíš rozdiel?
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Eminent

Poslaťod harexkal » Str 27.02.2013 19:44

a tak vies jedna babka povedala ja granulam uz neverim :} a ani moj pes je fakt ze traineri po 2-3 zacal jest dokonca samotne na ranajky zbastil :} ja nevravim ze trainer su zle alebo co vravim MAME ICH DOMA fitnesky ale vravim ze granule ako celok ma sklamali a aj mojho psa a teraz ked barfujeme mozem mu dat traineri aj tak sa na ne zvysoka :kak: a prosuto neni mega solene?ci ?neviem pytam sa:}........a co sa tyka eminent vobec sa tych granul nezastavam nikdy v zivote som ich este ani nazivo nevidel mna nezaujimaju len som sa spytal na ich kvalitu {serem na zlozenie} ked tam aj tak zavadzaju ved to poznate :}
Staff/pitt krizenec Tyson 4,5 mesciaca sikula je to :}
harexkal
Snoopy
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Nitra-DOlne Obdokovce

Re: Eminent

Poslaťod bela2001 » Str 27.02.2013 19:45

tak to som ani ja nevedela o Traineri,tak potom super,len keby tam toho mäsa bolo viac
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Eminent

Poslaťod Marco Varhol » Str 27.02.2013 22:00

Aflou nerozumiem co pises... Len som sa pousmial nad tymto ceskym krmivom pre hydinu.

Kvalitní česká krmiva Eminent jsou vyvinuta ve spolupráci s veterinárními lékaři. :haha: Hmm a ktori su to? Ked niekto zostavi krmivo kde svalovina z hydinoveho masa v susine je niekde pri 3-4% a ponukne krmivo pre alergikov s kuracim masom je pre mna debil a nie veterinar. Na druhej strane tento vyrobca sa uz vyznamenal krmivom Aport tak co ine sa dalo ocakavat. Skoda len, ze sa nepoucil a zlozenie z obalu akosi nesedi s tym co deklaruje na svojich strankach.
Mimochodom hypermarketove krmiva maju lepsie zlozenie ako tento zazrak.
Pozor na takychto basnikov. Dokladne si pred kupou precitajte zlozenie z vreca a snad pochopite...

harexkal pochvala za B.A.R.F.
Prosciutto crudo pouziva uz viacero vyrobcov. Sunka sa najskor odreze (na Slovensku si ju kupujete bez orezania) a tieto odrezky sa odsoluju. Nasledne sa odtucni, vysusi a vyrobí sa sunkova mucka. Tato sa opat vlhci a primiesava do vary.
A teraz k masu. Extruder bez lepidla nefunguje. Navysovanie masa sposobuje dva problemy. Granula je nestabilna a koli zlemu vzorcu formule u strednych a vacsich plemien gastro problemy . Čista svalovina vacsinou tvori v susine niekde okolo 20% a to su uz pomerne velmi kvalitne krmiva. Staci si zobrat kalkulacku a pocitat. Spickove extrudovane krmivo pri vlastnom zdroji masa a uhlohydratov a pri dnesnych opat zvysenych cenach sa nakladova cena pohybuje okolo 25-30 euro/15kg. Teda ak by bolo na trhu krmivo v MOC za 100 euro su len dve moznosti. Nie je to extrudovane krmivo alebo je to predrazene krmivo. Pozor na krmiva kde na obale vas ohuruju percentom masa ci ziv.bielkovin. Ide len o udaj marketingu. Vyrobca nikdy neuvedie tieto udaje v susine.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eminent

Poslaťod harexkal » Str 27.02.2013 22:33

tak vies len mne to pripadalo tak ako keby si sa mi vysmial do "xichtu" za to ze som sa na to spytal :ua: tak ale uz chapem :} diki za info btw

islo skorej o to ze toto krmivo som pozeral na heureke a bolo velmi zlacnene tak som si to radsej overil lebo toto krmivo nepoznam a neveril som mu hned na prvy moment tak preto som sa spytal :} a vravim ja radsej pre neho masko aj ked ani to neni to co by to malo ale myslim si ze nasi vasi chlpaci maju nadstandart oproti vacsine {pozri me sa na to uplne ze globalne} a evidentne sa nestazuje :jupi:......a este som zabudol toto je cely kolotoc kazdy jeden vyrobca granul "okrka" spotrebitela a mna to fakt nebavilo riesit po forach vsetko citat pocitat porovnavat zlozenia ved normalne je to na vysmech jadrova fyzika :D
Staff/pitt krizenec Tyson 4,5 mesciaca sikula je to :}
harexkal
Snoopy
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Nitra-DOlne Obdokovce

Re: Eminent

Poslaťod Aflou » Štv 28.02.2013 0:06

Nie že by som toto krmivo vyzdvihovala do nebies, ale chcela som tým povedať,že sa psovi nič strašné nestane, keď to bude papať napr.mesiac, dva. O cenách krmív v obchodoch si myslím svoje a preto už tri roky objednávam cez e shopy. :ahoj:
Aflou
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Eminent

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Sob 06.07.2013 21:02

cchem sa spytat na aku sortu mame prejst ak mame bernaka 1 rok aj mesiac doteraz sme mali eminent puppy large breed a boli sme spokojny so vsetkym okolo toho cim mame teraz zamenit?
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Eminent

Poslaťod tonamie » Sob 10.02.2018 12:38

Nova receptura Eminent gold
Prílohy
20180210_122558.jpg
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy