Caldor

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Caldor

Poslaťod johnyk » Štv 15.10.2009 21:26

Prosím znalých o radu. Máme 6 mesačného labradora, doteraz sme kŕmili PRO PLAN Puppy Sensitive losos a ryža, na striedačku s jahňacinou a kuracinou. Na http://www.aaapes.eu ponúkali Pro plan krmivá (chovateľské balenie 20kg, cena OK). V novej ponuke majú už len krmivo Caldor. Tvrdia, že Caldor Puppy All Breeds losos a ryža je to isté, možno aj lepšie. Náš pes nerobí rozdiely, zhltne absolútne všetko, takže nemám šancu rozhodnúť sa podľa toho, či mu chutí alebo nie (doteraz som neprišiel na nič, čo by mu nechutilo). Po vzorke 1kg, ktorú nám poslali, sa len tak zaprášilo, bobky sú bez zmeny, rozdiel, ktorý som si všimol bol v tom, že granule sú o čosi tvrdšie ako proplanky, o málinko väčšie, tmavšie a menej z nich cítiť rybacinu. Prosím o info, či je krmivo Caldor porovnateľné s pro plan. Ďakujem
johnyk
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Caldor

Poslaťod michaelak » Pia 16.10.2009 13:29

johnyk, na úvod jedna rada pre Teba: Ak Tvoja spoločnosť funguje len od 1.9.2009, tak neviem, prečo nám tu tvrdíš, že si predával aj PP a teraz už len toto. Považujem tento Tvoj príspevok za reklamu a zviditeľnenie sa. Prosím moderátorov o vymazanie web adresy z textu príspevku vyššie nakoľko sa zjavne jedná o reklamu.
Predpokladám, že si si chcel iba urobiť srandu, nakoľko toto zloženie predsa nemôžeš porovnávať s ProPlanom Losos a Ryža... Vraj superprémiové krmivo Caldor :oo: Takže prejdime k zloženiu toho tvojho zázraku:
Zloženie:
Losos (minimálne 20 %), ryža, kukurica, jačmeň, rastlinné tuky, živočíšne tuky, hemoglobínový prášok, pivné kvasnice, repná vláknina, celé vajcia v prášku, lecitín, cesnak, minerálne látky
Obsiahnuté látky: Hrubá bielkovina 27,00 % - žiadalo by sa doplniť, že prevažne je to rastlinná bielkovina - to je zrejmé zo zloženia, Hrubý tuk 16,00 % Tu sa opäť hodí doplniť, že je to prevažne rastlinný tuk - to je tiež zrejmé zo zloženia, Hrubá vláknina 3,00 % , Hrubý popol 9,00 % Tu je vidieť, ako je to s mäsovou zložkou v zložení, Vápnik 0,90 % , Fosfor 0,80 % , Sodík 0,30 % , Vlhkosť 9,00 %.

A toto je prosím Ťa čo? citát: Zdokonalené balenie pre výživu a zdravie :oo:

A ďalší citát: vyvinuté a odporúčané veterinármi a chovateľmi - môj dotaz ktorými? :hi:

Tmavšia farba granulí v Tvojom prípade bude spôsobená krvnou múčkou, alebo inak povedané hemoglobínovým práškom.

No a ako zlatý klinec programu by som zaradila cenu 61 ojro za 20 kilo - teda 3,05 ojro za kilečko, teda cca 92 koruniek za kilečko a to všetko ešte bez poplatku za dopravu - tá je ešte 9 ojro k cene. :joint:

V poslednom čase sa tu (aj na fóre) priam VYRÚTILO niekoľko "značiek" krmív, nechápem, prečo ak už niekto chce niečo predať, prečo sa nesnaží ponúknuť naozaj dobrý produkt a za dobré peniaze, namiesto toho Caldor a iné krmivá, ktoré zámerne nebudem menovať , ale kto číta , vie o ktorých hovorím. Okrem toho nikde nevidím registráciu toho Tvojho predajcu na ÚKSÚP-e...
Pre porovnanie tu je zloženie PP Losos a Ryža: http://cms.proplan.cz/www/cl-700/49-pro ... s-lososem/
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Caldor

Poslaťod johnyk » Pon 19.10.2009 9:12

Michaela, ja mám tiež úvodnú radu pre Teba: najskôr si prečítaj otázku, potom trošku porozmýšľaj a až potom napíš odpoveď. Nemám žiadnu spoločnosť, čo by predávala krmivá, žiadne granule som nepredával, ani nebudem, web adresu môžeš dať zmazať, bola tam len na to, aby sa ten, kto mi na moju otázku bude odpovedať, dostal k informáciám.
Srandu si nerobím, chcem len radu, nič viac. Kontakt na uvedeného predajcu som našiel tu, na tejto stránke a chcel som kúpiť PP granule, nemali a poslali mi poštou vzorku Caldor, a kedže nie som znalý problematiky zloženia krmív, požiadal som o radu.
Úplne mi stačí vecná forma odpovede: PP je neporovnateľné s Caldor, lebo: ...........................
Na zázraky, citáty, registrácie a zlaté klince nie som zvedavý.
Napriek úbohej forme odpovede, za info ďakujem
johnyk
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Caldor

Poslaťod michaelak » Pon 19.10.2009 10:07

johnyk píše:Michaela, ja mám tiež úvodnú radu pre Teba: najskôr si prečítaj otázku, potom trošku porozmýšľaj a až potom napíš odpoveď. Nemám žiadnu spoločnosť, čo by predávala krmivá, žiadne granule som nepredával, ani nebudem, web adresu môžeš dať zmazať, bola tam len na to, aby sa ten, kto mi na moju otázku bude odpovedať, dostal k informáciám.
Srandu si nerobím, chcem len radu, nič viac. Kontakt na uvedeného predajcu som našiel tu, na tejto stránke a chcel som kúpiť PP granule, nemali a poslali mi poštou vzorku Caldor, a kedže nie som znalý problematiky zloženia krmív, požiadal som o radu.
Úplne mi stačí vecná forma odpovede: PP je neporovnateľné s Caldor, lebo: ...........................
Na zázraky, citáty, registrácie a zlaté klince nie som zvedavý.
Napriek úbohej forme odpovede, za info ďakujem


Offtopic: Nebudem sa opakovať, podstatné som už povedala. Do budúcna by z Tvojej strany úplne stačilo, ak by si sem skopíroval zloženie podobných zázrakov, nieje potrebné sem zadávať linky na stránky - je to totiž reklama, ktorá je tu na fóre mimo iného zakázaná. Ale to si Ty určite prehliadol. Až doteraz som napr. bola presvedčená, že pre život a zdravie je dôležitý obsah obalu, ale Ty si ma presvedčil o tom, že pre život a zdravie je dôležitý obal. K tomu snáď dodám len DOBRÚ CHUŤ. Informácia o fungovaní predajcu je z verejne dostupných zdrojov akým v tomto prípade bol Živnostenský register. ( Výpis predajcu: spoločnosť funguje od 1.9.2009 - http://www.zrsr.sk/zr_vypis.aspx?ID=2&V=A ) Ak ťa môj príspevok rozčertil - chápem a ak som Ti ním spôsobila nejakú traumu , tak sa ospravedlňujem. Že Ty budeš aj ellis? inak si neviem vysvetliť tieto dva príspevky: prvý zo 17.6. 2009: (živnostenský list bol vydaný o 2,5 mesiaca neskôr, ako tu bol tento reklamný ťahák zverejnený )
Re: Purina Pro Plan
Ahojte, kde sa daju pozhanat najlacnejšie Pro planky, zatial najvyhodnejsie som nasiel
http://www.aaapes.eu/
20kg balenia za 69 EUR

a druhý v rovnakej téme zo 5.8.2009 :

Re: Purina Pro Plan
Ahojte, kde sa daju kupiť výhodne Pro planky ?
Zatial najlepšie som nasiel na
http://www.aaapes.eu/
Puppy Large Robust 20kg balenia za 69 EUR (3.5€/kg) . Odvtedy nič, sú to jediné dva príspevky, ktoré odkazujú na stránku predajcu - teraz je tu tajomný johnyk, ktorý zhodou okolností odkazuje na rovnakú stránku , akurát teraz je tu ako bonus už aj príbeh. :hi:
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Caldor

Poslaťod johnyk » Pon 19.10.2009 14:24

S tým obalom som to nepochopil. Granule boli v igelitovom sáčku, aj som ich koštoval :pac: , ale nepodarilo sa mi vydegustovať zloženie. Na balíku nič nebolo a info na ich stránke mi tiež nepomohlo, po zadaní do google som tiež nezmúdrel, tak som do otázky dal www adresu, aby si ten, kto bude odpovedať vybral to čo je podstatné. Za svoju ľahkovážnosť a lenivosť sa hlboko ospravedlňujem, snáď mi bude tebou a adminom odpustené.

To kedy firma vznikla, mám na háku. Ja mám firmu od 2003 a ponúkam bielu techniku a ešte ti môžem pomôcť aj s daňami, naozaj mám psa a včera obžral chlapcovi cyklistický prilbu (uvádzam, aby som poodhalil tajomné pozadie príbehu).

Ako viacerí, riešim nasledovné – kde zoženiem v najlepšej cene proplanky, natrafil som na uvedenú adresu, nemali, ponúkli Caldor, nepoznám, tak sa opýtam.

Ellis nie som, takže kombinuj a kombinuj a hľadaj triedneho nepriateľa ďalej, ale inšpektor Columbo z teba nebude. Dan Brown hľadá námet na ďalšiu knihu a po prečítaní viacerých tvojich príspevkov mám pocit, že si v konšpiračných teóriách dobrá.

Mnohým si určite dobre poradila, len dôležitá je aj forma akou sa informácie podajú, na tej prosím ťa popracuj. Tvoje reakcie sú dosť podráždené, kľud, :jazyk: pohoda, :aaa: nohy v teple, hlavne že sme zdraví, :ahoj: dačo si šľahni :joint: a uvoľni sa.

Stačí keď mi napíšeš, že Caldor nemám kupovať lebo obsahuje toto a toto a to je pre psa zlé, lebo mu to urobí toto a toto a ešte mi poraď kde kúpim PP za dobrý peniaz a ja budem spokojný. :jupi:

Tajomný Johnyk
johnyk
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Caldor

Poslaťod michaelak » Pon 19.10.2009 14:39

Offtopic: Žiaľ, s najlepším kaufom krmiva PP Ti neporadím. A tomu Danovi B. sa určite ozvem, vďaka za tip :smile: Pekný deň.
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam


Späť na Granule a konzervy