DaDo

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

DaDo

Poslaťod Jana » Uto 11.08.2009 19:27

Dnes som videla v našom Amazon PetShope granule DaDo -talianské. Pozná ich niekto?
Jana
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Granule DaDo

Poslaťod Marco Varhol » Uto 11.08.2009 20:47

S melaminom alebo bez. To bude urcite nejaky taliansky privat v nakupe za 10euro. Pekny obal talianske lacne mucky neboj bude z toho krmivo za 40-50euro v obchode. Vychvalene ale ved posli zlozenie a nazov vyrobcu.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule DaDo

Poslaťod Jana » Uto 11.08.2009 21:40

Zloženie nemám/zajtra pôjdem po vzorku-ak dajú/,potom to napíšem,ale som si všimla VALPET -PETFOOD INDUSTRY.
Asi výrobca.
Jana
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Granule DaDo

Poslaťod michaelak » Uto 11.08.2009 21:53

80 mg Alfatokoferolu vit. E veľa napovedá , rybacia múčka... atd :no: Ale obal je vkusný :smile:

Catalogo : http://www.valpet.it/products/pdf/Dado/ ... DE_DEF.pdf
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Granule DaDo

Poslaťod Marco Varhol » Uto 11.08.2009 22:02

Valpet srl je skupina ludi , ktori si davaju vyrabat tzv. premiove krmiva pod privatnou znackou v Taliansku. Bohuzial vsetky krmiva maju skrytu chemicku konzervaciu. Svoje produkty konzervuju hlavne s propyl gallate. Medzi ich produkty patria este Raff,Friendly,Dog club, a dalsie znacky urcene hlavne pre nizkoprijmove obyvatelstvo.

Presne som to tipol, ze to bude talianske krmivo co to stoji tipujem tak 20-30euro/15kg. Inac na premiove krmivo celkom slusne zlozenie len toho masa po vysuseni bude velmi poskromne. Ale v tejto kategorii su aj horsie krmiva.

Pre upresnenie v Taliansku ich vsetci poznaju pod hlavickou Progeo. http://www.progeo.net/

Teraz ma napadlo porovnat tieto dve krmiva a na otazku co ma lepsie zlozenie bude musiet predavac ak nechce klamat povedat ze DaDo. Aj ked oboje na prvom mieste v zlozeni v prepocte na susinu maju velmi malo masa, zivocisnu zlozku navysuju muckou z vedlajsich kuracich produktov a rybacou muckou(Eukanuba). Tieto mucky nepatria do kategorie kvalitnych okrem zlacnovania vyroby hlavne navysuju ziv.protein. Dado navysuje extraktom kuracieho proteinu. Tu vsak je mozne pouzit aj kurace perie, ktore navysuje protein. Ak by to tak bolo tak potom Eukanuba je v zlozeni na tom lepsie. Tu vidite priklad ze slovo premium a superpremium nejako nesedi.

Puppy large Eukanuba:
Chicken(min.20%), Corn Meal, Ground Whole Grain Sorghum, Chicken By-Product Meal (Natural source of Chondroitin Sulfate and Glucosamine), Brewers Rice, Chicken Flavor, Dried Beet Pulp, Fish Meal, Dried Egg Product, Fish Oil (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E), Brewers Dried Yeast, Potassium Chloride, Chicken Fat (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E), Salt, Calcium Carbonate, Choline Chloride, Fructooligosaccharides, Minerals

Puppy large Dado:
pollo (min. 27%), mais, riso (min. 8%), grasso di pollo, cicoria (fruttoligosaccaridi),
estratti di proteine del pollo, olio vegetale (omega 6), olio di pesce (Omega 3),
estratto di yucca, condroitina e glucosamina, lievito, Colina cloruro,
sostanze minerali, vitamine protette e oligoelementi in forma biodisponibile.

Propyl-gallate - je jed, ktory vsak v malych davkach je neskodny. Poznateho ho tiez v nemrznucej kvapaline v ostrekovacoch. V krmive je nebezpecny pretoze nesie riziko podla mnozstva zozrateho krmiva a je tiez sladky co sposobuje zvysovanie chuti a zavislosti na krmive.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule DaDo

Poslaťod angie53 » Uto 03.11.2009 12:31

Dado sú veľmi kvalitné granule, v prémiovej kategórii jedny z najkvalitnejších. Môžem Vás ubezpečiť, že nákupná cena nie je 10 eur.
A za to, že sa rozhodli na trhu preraziť s nižšou cenou neznamená, že vyrábajú nekvalitné veci. Zdá sa mi to omnoho sympatickejšie ako nenapísať na balenie skutočné zloženie vypýtat za 15 kilové balenie 80 eur a tvrdiť, že ten odpad je superprémiový. Nič v zlom.
A hlavne osobná skúsenosť je vždy najlepšia. Totiž niekto &Vás bude presviedčať, že aj také Tesco krmivo je pre jeho psa vynikajúce.
angie53
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Granule DaDo

Poslaťod Amaguk » Uto 03.11.2009 13:31

angie, na zaklade coho hodnotis tieto granule ako kvalitne?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule DaDo

Poslaťod Marco Varhol » Uto 03.11.2009 14:56

angie53 problemom bude to, ze dnes si da u Janka Hraska fy Progeo ci Valpet (preco asi menia nazvy firiem) vyrobit Dado a zajtra to bude Dudo ci iny nazov. Obchodnici potrebuju si dat lacno vyrobit produkt a potom ho pod 10eur ponuknut na predaj.
Pozri sa lepsie na cennik nakupu tohoto krmiva. Ubezpecovat ma nemusis, pretoze ich poznam. A dalej to nebudem komentovat len by ma zaujimalo kolko % masa je v krmive. Skus napisat aspon tento udaj, ked ako tvrdis je tak kvalitne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule DaDo

Poslaťod bullmastiff » Štv 05.11.2009 16:59

aj ja som si všimol tieto nove granule v chovprodukte, berieme odtial novu acanu uz pol roka a pytal som sa na dado, a vravel ze superpremiovka s nizsou cenou, ale s acanou by to neprirovnaval, tak som pochopil :ach:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Granule DaDo

Poslaťod Marco Varhol » Štv 05.11.2009 19:35

Tu mas vyber tzv. superpremioviek pre obchodne siete v Italii. :aaa: Predavac sa vyzna, ale klamat sa predsa len nema.

http://www.valpet.it/products/BrandDog.aspx?tipo=100
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: DaDo

Poslaťod redscorpion » Pia 03.05.2013 18:08

My sme kupovali Dado u nas v petshope, a napodiv aj ked pani predavacka povedala, ze su to premiove granule, nasej Tesske jedine vyhovovali. Je totiz alergicka na vsetko mozne... nepomohli granule ani za 80 e, ani za 50, ani nic....a to sme brali pre alergikov.Tazko teda povedat, ci su zle. Takze ja Dado chvalim, akoze viac ako royal, Eukanubu a neviem co este :)
redscorpion
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: DaDo

Poslaťod faust06 » Pon 27.05.2013 23:24

DaDo je velmi chutne krmivo humannej kvality.Ako prva zlozka je 38 % masa,bez homogenov a hormonov.Neobsahuje glutein.Je to specialne krmivo urobene na vahu a vek psa.Je kvalitativne porovnatelne s Karlie.Predava sa v celej europe dokonca v Turecku s nim pracuju velmi radi veterinari.V rakusko sa zacalo predavat zaciatkom tohto roku a ma velmi pozitivnu odozvu.Dalsie znacky firmy Valpet ako napr.Smaily, Hapy Dog alebo Gerald su urcene pre chovatelov, skoly a zdruzenia a preto su lacnejsie a maju vacsie balenia.Vyhradny distributor pre Rakusko,Svajciarsko a Nemecko je www.trecimepetfood.at S DaDa maju psi a macky krajsiu srst,a lepsie zazivanie ak ma vas pes alebo macka nejake problemy tak velmi odporucam vyskusat.
faust06
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: DaDo

Poslaťod Marco Varhol » Uto 28.05.2013 17:04

faust06 pollo disidratato (min 38%), mais, grasso animale, riso (min 8%), amido precotto, olio vegetale.
Ako prva zlozka je 38 % masa - asi musim ist k ocnemu. Kde je napisane mäso? Pre tvoju informaciu jedna sa o kuraciu mucku a to je trochu ina surovina.
Je kvalitativne porovnatelne s Karlie - Karlie s Flamingo je obchodna spolocnost zaoberajuca sa chovatelskymi potrebami. Trochu to mas popletene.
Talianske krmiva sa uz tradicne v tychto krajinach Rakusko,Svajciarsko a Nemecko velmi tazko presadzuju. Svajciarsko je vynimkou a nasiel som tam jedine talianske krmivo a to bol Trainer. A to len v par predajniach.
Dado predaval Placek ale kedze Brit s Ontariom dosahuje daleko lepsiu kvalitu a ma vacsi uspech na slovenskom trhu Dado v tejto sieti skoncilo.
Najpredavanejsie krmivo bolo Runner 20kg za 18euro...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: DaDo

Poslaťod faust06 » Uto 28.05.2013 19:54

Prepac Marco Varhol,mas pravdu pomylila som sa.Pred 3 tyzdnami sme boli na veltrhu v Bologni a v hlave mam strasne vela mien.Mala som na mysli Royal Canin.
faust06
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Späť na Granule a konzervy