Dávkovanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Dávkovanie

Poslaťod lucik » Pon 18.04.2011 18:23

:haha: no nám pribudne šteňulo beaucerona do bytu, budem v podobnej situácii ako Tania s tým rozdielom, že mám ešte dospelú labrošku.. tak verím tomu, že buď by časovaciu misku rozobrala, alebo keby sa otvorila, tak to zožere skôr ako malá.. :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Dávkovanie

Poslaťod Katka_5 » Pon 04.07.2011 9:45

náš malý nezje ani dennú dávku granúl myslíte že to vadí? nezdá sa mi to veľa 100g na deň, ale on nezje ani to..vyskúšali sme rôzne granule aj tie najkvalitnejšie druhy a ani sa ich nedotkne jediné, ktoré zje sú aport junior aj ke´d viem že nepatria medzi veľmi kvalitné už neviem čo mám robiť :ua:
Katka_5
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Levoča

Re: Dávkovanie

Poslaťod meginka » Pon 04.07.2011 16:26

Ja mam doma jack russela s bavorskym farbiarom ma 8 tyždnov a ma zozrat 150g dennu dávku a ona to tiež nezožere dufam že to nevadi ale nemožem ju štopať ako hus. Ona musi sama vedieť kolko vladze ajked je pravda že vonka žere travu, zeminu, papeky a všetko možne čo sa ej dostane pod labky. Krmivo som kupila na veterine RCjunior a zmiešanu s pedigree junior.
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Dávkovanie

Poslaťod Katka_5 » Pon 04.07.2011 16:34

No náš malý nechcel nič odkedy prišiel a to mal 6 týždňov vyskúšali sme už skoro všetky granule aj RC a žiadne sa neuchytili až tieto tak uvidíme :smile: ja si tiež myslím, že ho nemôžem napchávať keď sám nechce
Katka_5
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Levoča

Dávkovanie granúl

Poslaťod rasko » Štv 06.03.2014 8:53

mám psíka Cane corso 6 a pol mesiaca a začal som ho kŕmiť cca pred 6 týždňami krmivom - Brit Junior XL. Podľa tabuľky na obale je doporučená denná dávky 389g / 6 mesačné šteňa psa, kt. v dospelosti bude mať predpokladanú hmotnosť 50 kg /. Keďže mu táto dávka evidentne nestačila, navýšil som ju postupne na dvojnásobok. Pes túto dávku v pohode zvláda a vôbec nie je obézny, dokonca niekedy mám pocit, že aj to je málo. Ako je to teda s dávkovaním.
rasko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Dávkovanie

Poslaťod brokolica » Str 08.10.2014 7:26

Ahojte ľudia :)
Mám 4,5 mesačného weimarka a chcela by som sa opýtať na dávkovanie granul po zmene krmiva. Mesiac som kŕmila Brit Care (Lamb and rice pretože hnackoval), kde bola posledná denná dávka 480g (dostával 160-180g 3x denne -preto ta odchýlka pretože tabuľky na kŕmenie sú len orientačné a videli sme že pri dávke 160 je nervný = hladný :D). Teraz sme zmenili na Brit chicken a tam je denná dávka len 294g (povedzme 300 :-D), čiže pri kŕmeni 3x denne je to cca 100g na jednu dávku. Ide o to že doteraz mal 160 a zrazu prechádza na 100g a pozorujem, že býva ešte hladný. Predpokladám že dávka má síce nižšiu hmotnosť ale mala by mať rovnakú energetickú hodnotu. A chcem sa vlastne opýtať, či v prípade takejto zmeny hmotnosti dávky sa tiež má začať s novým krmivo na vyššej dávke a potom ju znižovať na tú "tabuľkovu" hodnotu alebo má dostávať stále rovnaké množstvo? Čo by sa mu zdalo dosť pritiahnuté za vlasy keďže granule majú inú výživovu hodnotu.
Ďakujem pekne za odpoveď :-)

edit: katkaariinka, áno, chyba v písaní, denná dávka bola +/- 480g a nie 380g :jop:
Naposledy upravil brokolica dňa Str 08.10.2014 18:24, celkovo upravené 1
brokolica
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: BA

Re: Dávkovanie

Poslaťod katkariinka » Str 08.10.2014 8:03

Nejak mi tie tvoje pocty nesedia. Ak dostaval 3x160-180g, tak dennu davku mal 480-540g. :nwm:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dávkovanie

Poslaťod Bad » Str 08.10.2014 8:38

Brokolica, řiď se kondicí štěněte. A jak víš, že zrovna to množství energie je pro tvé štěně dostačující? A jsou ty druhy energií na pytli shodné (ME, BE, SE) ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Dávkovanie

Poslaťod brokolica » Str 08.10.2014 18:32

Bad píše:Brokolica, řiď se kondicí štěněte. A jak víš, že zrovna to množství energie je pro tvé štěně dostačující? A jsou ty druhy energií na pytli shodné (ME, BE, SE) ?


Priamo kcal tabuľky som neporovnávala. Šla som na to laicky. Ak mám dve rôzne krmivá, ktoré majú rovnaké kritériá delenia na psíkov podľa váhy a veku, tak aj keď majú rôznu gramáž granulí na deň, tak obe krmivá musia predsa pokryť rovnaké (energetické) nároky šteniatka na deň. Aj napriek tomu, že jedno krmivo má dennú dávku 300g a druhé 480g. Snažila som sa to zrozumiteľne, len po 10h v škole je toho aj na mňa moc (myslieť jednoducho :hi: )

A áno, ďakujem za radu, platí to, čo si povedal. Nemožno sa riadiť výlučne tabuľkami, treba podľa psíka, ako sa správa a aké a koľko aktivity má. :smile:
brokolica
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: BA

Re: Dávkovanie

Poslaťod Soni a Ivka » Pon 22.06.2015 20:10

Prosím môj pes váži cca. 3,5 kg koľko mu mám davať krmivá ? :dancing:
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Dávkovanie

Poslaťod hriva » Uto 23.06.2015 14:07

To zavisi od znacky granul a aktivity psa, ci potrebuje pribrat/schudnúť, ci je kastrat, kolko ma rokov.....
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Dávkovanie

Poslaťod krista » Uto 23.06.2015 14:22

Offtopic: a teda ci je to prerastený york alebo stena vlkodava :lol:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Dávkovanie

Poslaťod Jozef333 » Uto 12.12.2017 13:42

Chcem sa spýtať čo si myslíte,či treba zvýšiť dávku granul pre našu 3.5 mesačnu Bellu BSO. Kŕmime ju granulami K-9 pre štence.Predpísana dávka na obale je 100-200G na 10kg hmotnosti.Já vychádzam z tej vyššej dávky 200g,pretože Bella je strašne pažravá a zožrala by minimálne 3 krát toľko.Momentálne má približne 14kg a dávame jej 3 krát denne po 100g granúl.
Lenže ona tú jednu dávku zožerie za 10 sekúnd a mám preto pocit,že jej dávka zrejme nestačí a je stále hladná.Nie je inak ani chudá a ani tlstá,pôsobí tak,že je hmotnostne akurát,takže neviem či je potrebné pretože miska je vždy po pár sekundách prázdna ,jej navyšovať dávku.Akú máte skúsenosť pri štencoch?
Jozef333
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Dávkovanie

Poslaťod Margita » Uto 12.12.2017 13:45

tak ono aj kopa dpspelych psov su ako kyseliny :lol:
pokial nie je chuda ani tlsta tak dostava tak akurat,ono ani nie je dobre sa nejako striktne drzat davkovania na obale,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dávkovanie

Poslaťod Monika 88 » Uto 26.06.2018 9:00

Máme doma šťeniatko Maďarskú vyžlu. Dávame mu 3x denne jesť má 2 mesiace 3x 110g dostáva je to málo alebo veľa?
:)
Monika 88
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy