Dávkovanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Davkovanie...

Poslaťod calwen » Pon 24.08.2009 22:13

Mne sa to zda malo ak nie je tucny a vybeha to tak by som mu kusok pridala
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Davkovanie...

Poslaťod rastog » Uto 25.08.2009 12:20

vzdy ked sa zacne skakat na linku tam kde ma ulozene granulky tak mu dam 30-40g a potom sa ukludni. aj mne sa to zda malo, ale prepocitavali sme to podla tej tabulky dvaja na sebe nezavisle a vyslo nam to rovnako. kazdy tyzden az do 3 mesiacov mame pridavat 30g tyzdenne podla toho co nam vyslo
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 320
Bydlisko: BA~ruzinov

Re: Davkovanie...

Poslaťod skcookie » Uto 02.02.2010 12:36

heh ja si pamatam ked som mojmu stafordovy mal cca 3 mesiace kupil nove granulky ale dost som sa ponahlal prec tak som rychlo kukol na davkovanie kukam 300 g ok, tak som mu dal do mysky a zral to asi 5 min. sa divam ze mu dako nechutia ked sa s tym bavi ale zozral, vyvalil sa na zem odfukol a spal....
no ked som prisiel vecer a kukam znova na davkovanie tak som prisiel na to ze 300 g nie je jedna davka ale na cely den :pac: no tomu mojmu to ale ocividne nevadilo taky bol spokojny cely den :angel:

Podla mna treba davat steniatkam urcite viac ako je pisane davkovanie hlavne svalnatym plemenam, kedy inokedy naberu poriadny zaklad ak nie ako stence (len im toho nedavajte naraz vela nevedia sa zastavit) kludne im davajte mensie davky aj 6x denne moj Dasty vyzeral ako macko peky tucnucky a postupom casu si uz zozral len kolko potreboval.
Obrázok
skcookie
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Žilina

Re: Davkovanie...

Poslaťod riki2007 » Uto 02.02.2010 17:22

Povedal ti cca dobre. Zalezi vsak od vyuzitelelnej energie a mnozstva pohybu stenata. Kazda strava to ma inak
pre stena je tych 30 g cca OK, akurat na kilo zivej vahy
t.z. 10 kg pes 300 g
t.z. 20 kg pes 600 g a pod.


WarLord píše:Mam 7 mesacneho staforda... Veterinar mi odporucil dennu davku 30g pre psa... Mne sa to zda velmi malo... Aky je Vas nazor? Je to v poriadku alebo davat mu viac?
riki2007
Nováčik
 
Príspevky: 37

Dávkovanie granúl!

Poslaťod Cháron » Ned 14.02.2010 15:23

Ahoj chcel by som poprosiť všetkých čo kŕmia granulami, aby sem napísali aké dávkovanie je na obale ich granúl a či ho aj dodržujú, alebo je to len bezcenná informácia.

Príklad: Canter Puppy VEK 7-9MESIACOV 500G -750G NA DEN

Ďakujem
Obrázok
Cháron
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Dávkovanie granúl!

Poslaťod Murphy » Ned 14.02.2010 17:27

Asi uplne bezcenna info to nebude, pre mna je dost smerodatne, ci 4 mesacne stena ktore vyrastie do 30kg potrebuje na den 400g alebo 750g . Vsetky davkovania granul najdes na strankach vyrobcov, dovozcov, eshopoch atd. Pre info : Ja som mala Trainer Fitness puppy maxi, originalna brozura made in italy uvadza 300g/den vo veku 3-4mes. Mozem potvrdit, ale v 4 mes. by som uz zvysila na 350-400g. Inak davkovanie trochu hovori aj o kvalite pouzitych surovin, z pilin a kosti psa nenachovas akurat mu budes davat velke davky.
A medzi nami, akosi si zabudol napisat, pre ake stena (vaha v dospelosti) to zistujes... A nazov tych granuli co pises mi absolutne nic nehovori.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Dávkovanie granúl!

Poslaťod Tomasko » Ned 14.02.2010 19:03

Osobne sa snažím dodržovať princíp - dôveruj, ale preveruj... je fajn dodržovať predpísanú dávku, ale nemôžeš to robiť naslepo. Musíš sledovať svojho psa, ako reaguje na granule, či mu stačia, koľko má pohybu atď... Je jasné, že keď je pes hyperaktívny, bude potrebovať väčšiu dávku ako nejaký gaučák, čo 90% dňa prespí :no:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Bratislava

Re: Dávkovanie granúl!

Poslaťod Cháron » Pon 15.02.2010 17:41

Murphy píše:Asi uplne bezcenna info to nebude, pre mna je dost smerodatne, ci 4 mesacne stena ktore vyrastie do 30kg potrebuje na den 400g alebo 750g . Vsetky davkovania granul najdes na strankach vyrobcov, dovozcov, eshopoch atd. Pre info : Ja som mala Trainer Fitness puppy maxi, originalna brozura made in italy uvadza 300g/den vo veku 3-4mes. Mozem potvrdit, ale v 4 mes. by som uz zvysila na 350-400g. Inak davkovanie trochu hovori aj o kvalite pouzitych surovin, z pilin a kosti psa nenachovas akurat mu budes davat velke davky.
A medzi nami, akosi si zabudol napisat, pre ake stena (vaha v dospelosti) to zistujes... A nazov tych granuli co pises mi absolutne nic nehovori.


Ja sa ti ani nečudujem že ich nepoznas ani ja nie to ma len tak niečo napadlo lebo niekde som to videl tak som dal

PRIKLAD.

Inak dakujem
Obrázok
Cháron
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Davkovanie...

Poslaťod Mackie » Sob 27.02.2010 22:38

snad to tu niekto najde.. mohli by ste mi niekto odvazit granule o velkosti cca 1x1 cm (pripadne este x1cm) a spocitat, kolko kusov je v 100 gramoch?
resp. ak mate nejake vacsie, pripadne aj mensie
diki
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Davkovanie...

Poslaťod calwen » Sob 27.02.2010 22:41

Mackie kludne...len necakaj ze to bude hned. Ale posnazim sa do pondelka.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Davkovanie...

Poslaťod zuzulka232 » Sob 27.02.2010 22:55

Co si to zadala za zahadnu ulohu Mackie? Co s nimi ides robit? :no:
Mala som cca.podobny rozmer, vyslo mi 73. :)
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Davkovanie...

Poslaťod krista » Ned 28.02.2010 13:01

Táákže,TF králik ,granule o priemere 1cm a hrúbke 8mm v 100 gramoch je 120 ks granuliek :lol:
Offtopic: ale teda Moris na mňa čumel v štýle "u šéfovej sú problééémy " :aaa:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Davkovanie...

Poslaťod Mackie » Ned 28.02.2010 14:09

dakujem vam :poklona:
aby som vas nenapinala, k eliminacnej diete (kacacie so zemiakmi - zive, nie granule) uvazujem, ze ako pamlsky kupim granule, lebo psiskam uz hrabe.. tak rozpocitavam, kolko by sme toho denne "pocvicili" a kolko by to bolo z krmnej davky a ako dlho by vydrzalo 15kg balenie a ci by sa prilis nevyvetralo, a tak :no:
zatial to vyzera na cca 5 mesiacov pri 50-70 granuliach denne na psa (= cca 50 "povelov") a denna davka masa bude moct ist dole snad aj o 200 gramov
pri cene 60-70€ za vrece to je celkom ok, do 15€ na mesiac na pamlsky pre 2 psov, kedze ine vydavky nemam
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Davkovanie...

Poslaťod Faya » Pon 01.03.2010 6:13

Chcem opýtať aj ja ohľadne kŕmenia. Máme 6m. retrievera (toller) a už ju dnes začíname kŕmiť len 2x (ráno a večer). A chcela som sa opýtať či gramáž 150 ráno a 150 večer je v poriadku na 6m. šteňa, pretože obed nám už neskonzumuje celý... A preto by som sa chcela spýtať či daná gramáž je v poriadku alebo ju treba zvýšiť. Na kŕmenie používam Purina Proplan. ďakujem za radu
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Davkovanie...

Poslaťod Mackie » Pon 01.03.2010 22:19

ja dakujem za spolupracu, nakoniec asi nic z toho, kedze granule, ktore jedine pripadaju do uvahy, momentalne nie su :ua:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy