Luso Dog

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Luso Dog

Poslaťod meggie26 » Pia 03.08.2012 8:28

celkovo bez betakaroténu nie ale so zníženým obsahom mám aj bielych aj čiernych bradáčov a viem čo je vyberať krmivo, ktoré nefarbí :yes:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod Koro27 » Sob 22.12.2012 20:11

ja som s nimi velmi spokojny, :ahoj: mam ich od jedneho co cvici psi na strazenie a do vojska a vsetko v poriadku, ked k nim pridam trochu varenej stravy tak je to uplne super :ahoj:
Koro27
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Luso Dog

Poslaťod bajuss21 » Štv 22.08.2013 6:47

my ich máme tiež na odporúčanie od známej, ktorá chová psíkov, konkrétne hi-tec puppy...malej chutia, dokonca mi lepšie voňajú ako tie drahé značky, ktorých vôňa sa mi protivila :ua: má dobré :kak:, srsť krásnu, uvidíme ako to bude neskôr :smile: zatiaľ sa nesťažujem :hi: mám ich z toho dôvodu, že si nemôžem dovoliť drahšie granulky, som vôbec rada, že mi rodičia prispievajú na tieto, keďže oni chceli pôvodne pre toho môjho krpca tesco granule :oo:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Luso Dog

Poslaťod Puk » Štv 22.08.2013 8:54

[quote="bajuss21 má dobré :kak:, srsť krásnu, uvidíme ako to bude neskôr :smile: quote]

Toto je to najpodstatnejšie. Len sa obávam, že neskôr to s istotou zistíš, akurát že už bude neskoro... :hmm:
Zdravá konštitúcia psa, alebo krátkodobá konzumácia - tu sa to zvládne, dlhodobo pochybujem. Čo myslíš, aké asi zloženie má krmivo, ktorého výrobná ena nepresahuje 25 centov za kilo? Čo za suroviny za 25 centov kúpiš? Piliny?... :pac: Ja fakt nechápem, ako môže niekto kŕmiť týmito španielskymi :kak:

Nikasik - hľadaj krmivo, ktorého rastlinné zložky nebudú obsahovať beta karotén. Je to žlté až oranžové farbivo - tak ako pomôcka : hľadaj také :no: Ale inak - ďaleko bežnejšie je, že čierny pes zhnedne, ako biely zožltne... ale to vo všeobecnosti, vždy to tak nemusí byť.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Luso Dog

Poslaťod bajuss21 » Štv 22.08.2013 11:26

taaakže poprvé akých 25 centov? keď za jedno balenie dám 30€? mám ju kŕmiť ešte väčšími sračkami ako napr. pedigree alebo hypermarketové krmivá? tak mi teda odporuč nejaké za ktoré nedám 50€ za 10kilové balenie :vykricnik: proste začínam mať pocit, že sú to všetko len takí čo kŕmia vysokoprémiovými krmivami, ale čo tak sa trochu vcítiť aj do ostatných??? :hmm: či by jej bolo lepšie na ulici alebo v útulku kde by skončila, kebyže ju nezachránim??? Robím pre ňu najviac čo môžem a snažím sa, tak trošku pochopenia!
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Luso Dog

Poslaťod Marco Varhol » Štv 22.08.2013 11:45

bajuss21 ty das 30euro/10kg tohoto srotu? To sa nechas takto okradat!
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Luso Dog

Poslaťod Puk » Štv 22.08.2013 12:47

[quote="bajuss21"]taaakže poprvé akých 25 centov? keď za jedno balenie dám 30€? quote]

25 centov je výrobná, nie predajná cena. Trochu rozdiel... :no:
Pred časom (cca 2 roky) mi ju núkal nejaký distribútor 20 kg za 20 €... Ale medzitým možno zdražela, lebo určite skvalitnili a vylepšili receptúru :haha: .
Nie, nikto si z Teba srandu nerobí, ale neviem, naozaj neviem, či hypermarketové :kak: nie sú na tom lepšie ako Lusodog, Fenomenale a podobné španielske vychytávky... :nwm:
Ak dávaš 30 € za 10 kg vrece, potom si asi nemala snahu nákjsť niečo iné, lebo za tú istú cenu môžeš svojho psa kŕmiť nepomerne lepšie, len stačí hľadať, povedzme aj na tomto fóre. A na doporučenie značky sa ma nepýtaj - to záleží na konkrétnom psovi, čo mu sadne. Prioritne si pozeraj zloženie krmiva za adekvátnu cenu. :jop:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Luso Dog

Poslaťod bajuss21 » Štv 22.08.2013 13:13

za 20kilové balenie...a v chovprodukte majú všetko 10kilové balenia od 40€ vyššie, však už som poskúšala všetko možné...Brit, RC, Eminent...všetko čo zjedla vyvracala, teraz s Lusodogom sa nestalo ani raz aby sa povracala alebo mala hnačku... :nwm: chcela by som lepšie, ale chcieť je pekná vlastnosť...
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Luso Dog

Poslaťod bajuss21 » Sob 28.09.2013 18:18

hlásim sa po mesiaci...ma napadlo, že tu napíšem ako sa máme s týmito granulami...môj pes ich žere jedna radosť, neomrzeli ho, a je krááásny, srsť má lesku zdravú, zúbky biele, :kak: pevné :smile: žiadne vracanie, žiadne hnačky :jupi: samozrejme, keď vyžere misku druhému psovi, ktorý má iné granule, tak jej hneď žaludok lieta....takže zatiaľ neplánujem meniť...keď vidím na psíkovi aký bol pred nimi a aký je teraz, tak si ich najviac chválim :smile: toť vsio :angel:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Štv 19.12.2013 14:27

prečítal som si všetky komentáre okolo luso Dog ,a vyšlo mi s toho jedno tí čo kŕmia danými granulami sú spokojní a tí čo neskúsili frflú.ja tiež nimi kŕmim a som spokojní :hi: cena/kvalita = :jop: mimochodom poznám chovateľa čo nimi odchoval viac výstavných úspešných :winner: psou, a to mne stačí :ahoj:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Štv 19.12.2013 22:17

haff a nie je to zvrátená logika? Keď už podľa zloženia vidím, že je to šrot, mám s nimi kŕmiť svojich psov len preto, aby som ich skúsil a až potom mohol frflať? :pac:
Keď niekto vyhráva výstavy, znamená to že je zdravý? Vidíš iba kvalitu srsti, zubov, pohyb a podobne. Nevidíš obličky, pečeň, kĺby. A ak ti toto pripadá ako dobrý pomer kvality a ceny, tak dávaj bacha keď budeš kupovať auto... :pac:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Pia 20.12.2013 10:05

autá kupujem vždy s automechanikom, stravu psou riešim s veterinárom a s luso Dog nebol žiadni problém. mimochodom ovládate španielsky že by ste si prečítali originál ,nie preklady možno aj španielčina ma tak ako angličtina viac významove slová a boli zle preložené .... mate dáke veterinárne štúdie že spôsobujú dane onemocnenia alebo aspoň výpovede chovateľov že im tieto granule spôsobili dáke zdravotné problémy ? nemáte ?či !a takto by sme si mohli písať do nekonečna každý má kúsok svojej pravdy ja vás nepresvedčím vy zase mňa ale písať o dačo čo som neskúsil len čítal .....
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Pia 20.12.2013 15:01

Áno, látky ktorými je toto krmivo konzervované, majú podložené negatívne dopady na organizmus aj štúdiami. Zvyšok zloženia ani netreba vedieť, stačí tá chemická konzervácia. Zahmlievanie prekladov asi veľmi neuspeje, pretože taký preklad zo španielčiny už dnes zvládne aj google (aj so všetkými synonymami a variáciami). Krm si čím chceš, je to tvoja slobodná voľba a ani ťa nebudem presviedčať o opaku. Skôr len nechcem, aby si ostatní po prečítaní tvojich príspevkov mysleli, že to krmivo je normálne. Tým zložením je ďaleko pod štandardom a je nedhodnotené. Podobný jedovatý šrot sa dá kúpiť aj lacnejšie. A to, že ti to schválil veterinár, sa nedivím. Veľa z nich predáva aj priamo v ordinácii krmivá s rovnakými jedmi, ako je v tomto krmive.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Pia 20.12.2013 19:49

áno môže byť ,tie látky sú v takej koncentrácii že škodia ? asi nie? chcel by som vedieť čim vy kŕmite ! ešte viac čo jete vy keď takto kontrolujete granule. v predajniach musia mať s vás radosť .ale asi vy si chováte a pestujete bio potravu a pijete len čistú vodu samozrejme z vašej studne a do úst nedáte čo ste si sam nedopestoval a nevychoval ...... nájdite mi jedinú štúdiu že stých granúl ochorel dáky pes nebodaj umrel ,nie hypotézy a ja sa vám tu na fóre ospravedlním :no:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Pia 20.12.2013 23:28

Je toho mnoho a veľa už aj na tomto fóre. Niečo málo teda môžem dať:
http://www.feingold.org/Research/bht.html
http://www.foodcanmakeyouill.co.uk/libr ... idants.pdf
Takže očakávam ospravedlnenie aj na základe týchto linkov a hlavne zastavenie šírenia týchto kecov.

V akej koncentrácii škodia? Predsa v každej, priamoúmerne množstvu. A pri kŕmení psov granulami, takto konzervovanými, tých psov vystavujeme dennodennému kontaktu s tými látkami. Ja neskúmam každú látku v obchode čo kúpim. Snaha ľudí by mala byť - pripravovať si domácu stravu s čo najmenej polotovarov a fastfoodov. Ak aj ale fastfoodu podľahnem, alebo nejakým polotovarom, bude to možno jedno jedlo týždenne, čo nie je dennodenné, ako u psov. Nevidím dôvod kŕmiť jedmi, keď sa dajú zohnať granule aj bez nich - konzerované prírodnými konzervantmi a za rovnakú, alebo nie o mnoho vyššiu cenu. Trh je veľký a reaguje na to, ako sa kupujúci stavajú ku komodite. Mnoho výrobcov konzervovalo chemicky, ale konzerváciu zmenili, keď sa chceli na trhu presadiť. Videl a čítal som už všeličo, ale aby sa niekto zastával karcinogénnych jedov v predražených granuliach, to mi nejak logicky nesedí.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy