Luso Dog

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Ned 22.12.2013 21:47

maso tam nemusí byt ak sú potrebné živiny nahradené. veď bielkovina sa dá vyťažiť aj s iných surovín aj ďalšie zložky masa..... keď chcem dať psovi maso dám mu maso ..... granule by mali byť plnohodnotné granulované krmivo obsahujúce aj iné prvky ... keby to maso čo je v hocktorých tebou vybraných granulách čo si si istý odvážiš koľko ho je tam na 10kg granúl ? akú ma nutričnú hodnotu ? príklad: 30g proteinu / pre kulturistov / nutričná hodnota môže byť aj pol kila kvalitnej hovedziny a spusta iných prvkov ....... takže stavať na maso v granulách . no neviem :pac:

Exor :nesedia mu hodnoti na obale a cena - takže luso dog klamú . samozrejme sa nedá porovnávať výrobné náklady:
usa / španielsko
cena práce : 7,25 $ (4,96 €) za hodinu. usa / 4.70e/h.esp
cena surovín / kvalitu zoberme že je rovnaká / : sú vyššie ako u nás .usa / stojí ako u nás.esp
technológia spracovania : ? / ?
obal : igelit.usa / papier .esp
reklama: ? / ?
obchodná značka :
distribúcia : dovoz spoza mora do eu ? usa / rozvoz po eu .esp
takže furt neplatíme len za obsah vreca ..........
tu som skončil v téme luso dog už tu nemám čo napísať .každí kto tu prispel ,prispel skusom pravdy. a už je len na čitateľoch čo si vyberú .........
...............................................................................................................................................upozornenie : sú to len moje myšlienky a info. z netu .........
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Ned 22.12.2013 22:09

Haff, k tomu mäsu - majiteľ zvieraťa predpokladá, že keď psa kŕmi, tak ho kŕmi plnohodnotne. Pes je mäsožravec (hoc nie iba mäso potrebuje) a je to pre neho najprirodzenejšia forma stravy a teda aj bielkoviny. Áno, bielkovinu vieš získať aj z iných zdrojov a to je práve zádhel. Majiteľ psa chce kŕmiť granulou s obsahom mäsa a množstvo výrobcov klame tým, že síce dosiahne cca 25% bielkovín, ale z toho živočíšnych je percento menšie a skutočné mäso ešte menšie. Rastlinné zdroje bielkovín ale pre psa vhodné nie sú, nie je to hydina. Pri kvalitných granuliach sa majiteľ psa môže spoľahnúť na to, že už žiadne mäso nemusí pridávať do stravy. Pri tých nekvalitných tá mäsová zložka bude chýbať všetkým psom, ktorých majitelia sa na to krmivo spoľahnú a už žiadne mäso nepridávajú. Preto sa aj tu na fóre diskutuje najmä o tom, aké je percentuálne zastúpenie mäsa u toho - ktorého výrobcu, z akého zdroja mäso pochádza a akej je kvality. To je to, čo robí granule rozdielnymi a preto sú aj na fóre niektoré zatracované a iné vyzdvihnuté. Najväčšia pravda je, že kto si chce byť istý tým, čo psovi dáva, musí kŕmiť surovou, alebo varenou stravou. Každý výrobca granúl má nad sebou väčší, či menší otáznik.
Prečo porovnávaš Luso Dog s americkými krmivami? Krmovo čo som dal ja - Golosi, je talianske.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Pon 23.12.2013 14:53

" Rastlinné zdroje bielkovín ale pre psa vhodné nie sú, nie je to hydina." zaujímave lebo rastlinné tuky sú vhodné dokonca aj sójový ...... a bielkovina sa dá vyťažiť aj s mlieka ..... /info: teraz nečerpám s krčmy :smile: ,ale s knihy správna výživa psov autor :eva maria bartenschlager /
Prečo porovnávaš Luso Dog s americkými krmivami? lebo viacerým ľudom európske značky niesu moc dobré :smile:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Pon 23.12.2013 19:25

Neviem čo je na tom zaujímavé, veď bielkovina a tuk sú úplne odlišné pojmy. :nwm:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod Pepino » Str 19.02.2014 21:11

Na cvičáku máme asi 6 PZ vlčákou a všetci krmia Luso Dogom a fakt sú v perfektnej kondícii takže aj Nám dnes dorazili a už naša fešanda zdlábla misku len sa po nej zaprášilo :heh: Doteraz mala práve špeciálné pre policajných psou a kupovali sme Proplan lebo to dostávala od malička ale teraz sme proste vyskúšali to to inak dávame cez výken varenú stravu s zeleninou a ovocím :jop:
Obrázok
Pepino
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Rožňava

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Štv 20.02.2014 20:56

sú dobré, ale asi nie na stále kŕmenie musím dať sčasti za pravdu Exorovy rozoberal som to s mojím kmotrom MVDr a dosť mi toho objasnil, bolo by to na dlhé písanie a neviem vôbec či by som to vedel podať ..... takže ja s nimi už len dokrmujem :no:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Pepino » Štv 20.02.2014 21:50

Velmi jej chutia ale striedáme ich lebo má dostávať 650 g na deň a má to rozdelené 350 ráno a 300 večer a dávám jej ráno Luso Dog a večer Proplan :jop:
Obrázok
Pepino
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Rožňava

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy