Luso Dog

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Sob 21.12.2013 14:46

ako som predpokladal polopravdy. áno odporúčam každému prečítať, a utvoriť si vlastný názor. pár citátov :
Antioxidanty
Pravda o BHA, BHT, TBHQ

"Existuje obrovské množstvo výskumov ukazuje, že vystavenie väčšine diétne potraviny
prísady, na úrovni sa zvyčajne nachádzajú v potravinách, nepredstavuje žiadne riziko pre všeobecné
populácie. Avšak, ako Borzelleca poukazuje na to, vzhľadom na počet obyvateľov je
biodiverzity, by to nemalo byť prekvapujúce, keby niektorí jedinci boli citliví
určitých potravinárskych prídavných látok."

"Je nemožné, aby niekto na testovanie všetkých týchto permutácií, a to aj v prípade, že bolo
my sme mohli nikdy dúfať, že udržať všetky tieto informácie, keď robíme naše nákupy.
Takže, sme sa nachádzajú v Si tuation, že bude musieť pripustiť, že právne predpisy naše
vlády zaviedli sú dostatočné, aby nás chránil. Vo väčšine prípadov,
dúfajme, že sú, ale pre niektoré z nás, že nie sú dosť a my zažívame
Zdravotné problémy, ktoré môžu nikdy byť správne diagnostikovaná

"Neverím, že potravinárske prídavné látky sú skutočne škodlivé a rozhodne nie som na žiadne
krížová výprava, aby je zakázané."
"Mojím cieľom v týchto knihách je poskytnúť vám informácie o práve to, čo
Tieto prísady sú, ako sú používané, a ako môžu spôsobiť zdravotné problémy
pre niektoré z nás."
"Majte prosím na pamäti, že právne predpisy uvedené v tejto knihe, pokiaľ nie je uvedené inak
uviedol, že EÚ."
"Etické úvahy stranou, som presvedčený o priame
relevantnosti štúdií na zvieratách na človeka. Tiež dôkazy v nich, pretože
nie je priamo prenosné na človeka, je otvorená rôznym formám výkladu tak,
žiadny definitívny záver nemôže byť nikdy dosiahnutá."

"ADI: je skratka pre "prípustný denný príjem". To je odhad výšky
látka v potravinách alebo pitnej vody, vyjadrené v telesnej váhy, ktoré môžu
byť prijaté denne počas celého života bez významného rizika ."

"BHA a BHT boli použité v potravinárskych produktoch, s určitým obmedzením, pretože
neskoré 1950s. TBHQ je viac Posledným prírastkom do zoznamu antioxidantov povolených
potraviny, v Európe, sa stala uznávanou antioxidant pre použitie v potravinách v roku 2004.
Ich plná mená sú:
BHA: Butylhydroxyanizol (E320)
BHT: butylhydroxytoluén (E321)
TBHQ: Terciárne-butyl-hydrochinón (E319)

"V roku 2004 sa EÚ rozhodla TBHQ bol non karcinogénne pre človeka.
Ich rozhodnutie bolo na základe dôkazov zo štúdií so psami, potkany
a myšou."

citujem teba :"V akej koncentrácii škodia? Predsa v každej, priamoúmerne množstvu. " skratka ADI ti nič nevraví. nie nech si to každý prečíta sam !!! som rád že si to tu pridal . čo sa tíka ospravedlnenia vychádza mi že nemám začo lebo sú to len polopravdy a každý čo si to prečíta cele si utvori vlastný názor. :ahoj:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Sob 21.12.2013 15:21

Štúdie boli, sú a budú. Niektoré niečo dokážu, iné vyvrátia. Ak to chceš riskovať na svojich psoch - prosím. Ale prečo to staviaš na úroveň všeobecnej pravdy a ideš ľudí presviedčať, aby kupovali šrot za veľké prachy, keď sa za rovnaké prachy dá kúpiť dosť kvalitné krmivo konzervované normálne.
Okrem iného, som uviedol len dva z mnohých článkov, rozhodne ich sem nebudem dávať všetky. Téma BHA a BHT má vlastnú diskusiu na tomto fóre.
Google prekladač funguje vidím. :lol:

Offtopic: Táto téma by sa ale musela preberať v každej téme pri krmive, ktoré tieto antioxidanty obsahujú. Preto ďalší spam na túto tému budem mazať.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod Marco Varhol » Sob 21.12.2013 19:00

Nechajme teoriu o skodlivosti tychto konzervantov a pozrime sa na vlastne studie spolocnosti napr. WALTHAM Centre for Pet Nutrition. Od roku 1960 vypracovali cca 600 studii, ale ani v jednej som sa nedocital o testovani BHT ci BHA na psoch.
Chcel by som aj takeho vyrobcu vidiet, co by taketo nieco zverejnil.
Pozrime a teda na tzv. utajovane studie, ktore mali napomoct lepsiemu predaju kritizovanej konzervacii. Od roku 1990 sa postupne tieto konzervanty nepouzivaju u vsetkych lepsich krmiv na trhu. Konzervuju sa s nimi tzv. pozbierane zivocisne tuky z restauracii ci inych prevadzok. Jedna sa vsak o lacnu triedu economical dry food. Spustacom boli vydane knihy napr. od Ed Kane, PhD. Nepise sa o testoch ale o presnom popisani prirodneho vitamínu E (d-alfa-tokoferol acetát).
Royal Canin casto v tomto obdobi tvrdo kritizovany na forach... Royal Canin/Waltham is the only food company still using BHA-BHT preservative/antioxidant in its food. Vo Svajciarsku vo svojom testovacom laboratoriu chcel svetu dokazat prospesnost BHA a BHT v krmive pre domacich milacikov. Bohuzial pre nich z USA chovatelia maciek a veterinari hladali hlavnu pricinu rakoviny obliciek prave vdaka tymto konzervantom. Tato studia nikdy nebola zverejnena, ale zrazu vsetky krmiva RC ukoncili kozervaciu BHA a BHT. Co bolo pricinou? Sudne spory v USA ci dokaz o tom, ze RC moze sposobovat zdravotne problemy. Dnes uz to nikto neriesi. Dnesne zverejnene studie, ze testovali na psoch BHT ci BHA by znamenalo vyrazne poskodenie vlastnej znacky.
BHA a BHT su problematicke konzervanty, pretoze sa v organizme správaju divne. Raz su prospesne a na druhej strane karcinogenne. Tak riesit ci je to vhodne v krmive je asi zbytocne. A polozit dnes otazku vyrobcovi, ze preco nekonzervuje BHT je jednoduche a odpoved bude vzdy rovnaka. Pise sa rok 2013 a chceme predavat! :pac:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Sob 21.12.2013 19:31

[quote="Exor"]Štúdie boli, sú a budú. Niektoré niečo dokážu, iné vyvrátia. Ak to chceš riskovať na svojich psoch - prosím. Ale prečo to staviaš na úroveň všeobecnej pravdy a ideš ľudí presviedčať, aby kupovali šrot za veľké prachy, keď sa za rovnaké prachy dá kúpiť dosť kvalitné krmivo konzervované normálne.
Okrem iného, som uviedol len dva z mnohých článkov, rozhodne ich sem nebudem dávať všetky. Téma BHA a BHT má vlastnú diskusiu na tomto fóre.
Google prekladač funguje vidím. :lo

len preto lebo vy tu strašíte :yes: a nik nedá taký dôkaz " áno uhynul mi s tých granúl pes ,alebo aspoň zhoršilo sa mu zdravie ,vypadala srsť , oslepol ..... " namiesto toho .. popravil sa, atd. ..... odporúčajú ich niektorí chovatelia čo na ných odchovali kvalitné jedince či po pracovnej i výstavnej stránke. a to že na výstavách sa hodnotí vzhľad ,nie obličky močové cesty či nádory tak to u mňa neobstojí som zdravotník a viem že každé vnútorné ochorenie sa prejaví aj navonok a u zvierat obzvlášť.aj prirovnávať štúdie ,robené pre ľudí , k zvieratám čo majú úplne iní metabolizmus je tiež ..... :pac:
a ak sa za rovnaké prachy dá kúpiť dosť kvalitné krmivo konzervované normálne, sem sním :smile: odporuč dáke!!nebránim sa aj iným značkám a pomôžeš aj ostatným čo toto čítajú :king: lebo tu na fóre som si prečítal o rôznych značkách a nič vám nieje dobré :nie: Google prekladač funguje :aaa:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Sob 21.12.2013 19:54

čakal som kedy sa ozve pán gastronomický guru .predkladať americké štúdie, a porovnávať ich právni systém kde sa dokážu súdiť aj zato že na ulici urobíte tieň je trocha silná káva :pac: sme v eu mame stanovené normy ,predpisy, a dané kontroly a zdá sa mi že prísnejšie ako usa a výsledok ? predáva sa :smile: :haha: a čo sa tíka RC čo za steroidy tam miešajú že s neho psi prerastajú chovatelia čo ich plemená majú stanovenú aj hornú hranicu výšky račej ním ani nekŕmia :pac: aj nadmerné množstvo bielkoviny zaťažuje obličky ....
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Sob 21.12.2013 23:48

Haff, mal som doma sučku, ktorá mala rakovinu močového mechúra (písal som to tu, alebo v inej téme tebe?), NEMALA žiadne vonkajšie príznaky, nepadala jej srsť, ani zuby, bola veselá a hravá. Ako zdravotníka ťa to teraz prekvapilo, alebo sklamalo?
Aj z eukanuby dakedy rástli nadmerne veľké psiská, teraz už aj z RC? Kde na to tí tvoji krčmoví kamoši chodia?
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Ned 22.12.2013 0:23

neprekvapilo a ani nesklamalo si jeden s mála čo včas riešia problémy keby si to nepodchytil isto by sa to prejavilo časom aj navonok ,alebo rovno zdochla . u nás v práci kŕmili RC a ti NO boli ako kone, z čoho asi ? z vody ,či zo vzduchu :-))))
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Ned 22.12.2013 1:21

Exor teraz vážne naozaj ťa prosím ak vieš mi poradiť granule z takýmto zložením :

30 % bielkoviny
16 % tuky
2,5 % celulóza
6,7 % popol
10 % vlhkosť
1,2 % vápnik
0,9 % fosfor
0,45 % sodík
vit.A 20000 mj/kg
vit. D3 2000 mj/kg
vit. E 120 mg/kg
B.H.T. 150 mg/k
je jedno či kuracie ,jahňacie ..... len bez B.H.T!!! v cene 2Okg/30e tak napíš sem lebo si písal že sú také poprípade o 2-3e hore .daj sem. prosím.
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Ned 22.12.2013 11:05

Myslím, že píšeš o Luso Dog Energy, že ano? Za prvé nerozumiem, prečo to krmivo volajú energy, keď má toľko tukov, čo bežne býva v normálnych neenergy krmivách. Za druhé, pri takomto zložení, aké si poslal, nemôže byť ani reč o nejakých kvalitnejších surovinách. Za takú cenu by bolo to krmivo nevyrobiteľné, alebo by ho distribuovali bez marže, čo je smiešne.

Napadá ma na porovnanie toto zloženie:
ZLOŽENIE: mäso a mäsové deriváty ( kuracie mäso min. 15%, hovädzie mäso min. 15% ), obiloviny( ryža min. 6%), kurací tuk, rezky z cukrovej repy, rybia múčka, kvasnice ( pivné kvasnice ), lososový olej, čakanka ( F.O.S ), minerálne látky, taurín, karnitín, rozmarínový extrakt , spirulina.
ANALÝZA: vlhkosť 8%, N-látky 30,00 %, surové tuky 20 %, surová vláknina 2,25%, popol 7,80 %.

Toto je energy krmivo (20% tuku), cena je 30€, ale za 15Kg vrece. Nie je to najkvalitnejšie krmivo, ale cena zodpovedá kvalite.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Ned 22.12.2013 13:39

áno o Luso Dog Energy, energy asi preto ze majú toľko bielkoviny . možno že klamu už načisto!!! a na rozbor peniaze nemám že by som to vyvrátil ,alebo potvrdil. potom môžu klamať aj na tom tvojom obale :lol: ináč ja ho mám za menej keď zoberiem viac. to čo si mi tu napísal 15kg/30e je už horný limit. tak daj sem značku a vyskúšam. dík :ahoj:
Naposledy upravil haff dňa Ned 22.12.2013 20:13, celkovo upravené 2
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Ned 22.12.2013 13:42

Zloženie, ktoré som uviedol v tomto príspevku je krmivo Golosti (Energy). Kedysi tiež robili chemickú konzerváciu, našťastie to zmenili a dnes zasa pre mňa tvoria najspodnejšiu hranicu kvality, akú som doteraz našiel, aby bola zároveň konzervovaná prirodne.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Ned 22.12.2013 14:22

dik za priamu odpoveď, moje názory už trocha poznáš :lol: dám tu jeden : jeden známi ma NO bes pp pracovne dostatočne vyťažený pasie kravy.... priam ukážka štandardu kŕmení zbytkami od stola kde tu granule coop jednota,keď bol malí dostal krabicu roboránu ktorú mu odporučil náš spoloční známi MVDr a to bolo všetko čo viem .... pes je pekný a vyzerá aj zdravý a myslím si že by mal v poriadku aj krvní obraz / s krvného obrazu sa dajú zistiť aj choroby z vonka nezistiteľné / a začo tomu vďačí ? genetike ,pohybu ,vode,strave ? ak strave ?veď nekŕmi top stravou ? vysvetli mi tie výsledky? podla vás sú všetky psi čo niesu kŕmené vami preferovanou stravou choré?
................................................................................................................................................... upozornenie : toto je môj subjektívny názor ,nemusíte sa sním stotožniť ........
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Exor » Ned 22.12.2013 14:56

haff píše:ak strave ?veď nekŕmi top stravou ? vysvetli mi tie výsledky? podla vás sú všetky psi čo niesu kŕmené vami preferovanou stravou choré?


Nie, ale táto tvoja logika je chorá. Ak je zdravý jeden (alebo niekoľko) psov, čo sa stravujú zle, sú zákonite choré všetky tie psy, čo sa zdravujú prvotriednou stravou? Mám pocit, ako by som si písal s malým dieťaťom. Ja som práve zástancom teórie, že psy boli vždy (už dlhé tisícročia) kŕmené zbytkami od stola. Lenže tie zbytky nikdy neobsahovali chemickú konzerváciu, či piliny, to sa ti snažím povedať.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Luso Dog

Poslaťod haff » Ned 22.12.2013 15:45

"sú zákonite choré všetky tie psy, čo sa stravujú prvotriednou stravou?" nič takéto som nenapísal,a ani to netvrdím len podotýkam že lacným " krmivom " sa dá tak isto vychovať kvalitní jedinec po všetkých stránkach.otázka tam nastáva načo platiť viac, či aby som sa mohol pochváliť značkou ? aj ta obchodná značka čosi stojí a dakedy možno viac ako zložky v potrave ... a tak ako si psí organizmus zvykol na zbytky od stola ,prispôsobí sa aj chem.látkam v potrave. tak ako ľudské telo na určité antibiotika / už im nič nespôsobujú / je to tvrdé ? ale je to tak !!!!
--- máme veterinárne a potravinové kontroly ,tvrdé predpisy a normy eu-------------------------
všetky potraviny čo sa dostanú na pulty obchodov v eu sú zdrav. nezávadné ak máš dáke podozrenie napíš hygiene na 100% to pôjdu skontrolovať a ak sa to potvrdí stiahnu to s predaja..... a nestrašte tu ľudí ........neveríte predpisom eu? JA TU LEN POUKAZUJEM ŽE AJ ZA MENEJ PEŇAZÍ SA DÁ VYCHOVAŤ KVALITNÝ PES
a vy tu robíte hon na čarodejnice !!!!!
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Luso Dog

Poslaťod Marco Varhol » Ned 22.12.2013 17:41

Myslim si ze toto vystihuje presne to, co si o tomto krmive myslim aj ja...
Luso Dog... no takových už je na trhu fakt dost, nějaké vedlejší produkty a chemického konzervantu BHT je tam víc nez vitaminu E. Za ty prachy tam fakt nehledejte maso... :ha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy