Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Specific

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Specific

Poslaťod pajo » Uto 19.05.2009 11:24

Mate niekto skusenosti s tymyto granulami ? diki :)
pajo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: Specific

Poslaťod Amaguk » Uto 19.05.2009 19:33

a co je to zazrak? ake to ma zlozenie?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Uto 19.05.2009 19:36

V prvom rade napis ake ma problemy psik, ked chces krmit tymto krmivom. Osobne sa mi toto danske krmivo vobec nepaci. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod pajo » Uto 19.05.2009 22:33

uz som od tohto upustil, ale dik za ochotu :)
pajo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Specific CID Digestive Support

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.03.2010 14:53

Dobrý deň, vedel by sa mi, prosím, niekto vyjadriť k tomuto krmivu?? Naša diagnóza je: chronický zápal hrubého čreva (fena)
Zloženie som si prečítala ešte u pána veterinára. Aj slovenský preklad aj US, na čo pán veterinár povedal, že US zloženie nás nemusí zaujímať, keď to máme v slovenčine, a že máme skôr sledovať zastúpenie jednotlivých látok ako napr. bielkoviny. Čo však nie je až taká pravda, pretože, ak si dobre pamätám, tak som čítala o tom, že podľa toho v akom poradí idú ingrediencie, tak v takom množstve sa tam aj nachádzajú (čiže čo je 1. toho je tam najviac atď.). V zložení však neboli uvedené žiadne čísla iba názvy ingrediencii. A anglické poradie ingrediencii sa o dosť líšilo od toho slovenského prekladu (v slovenskom bolo ako 1.napísané ryby a rybacie derivaty)
Na internete som zloženie v slovenskom jazyku nenašla, ale našla som v českom.

Anglicky:
Ingredients:
Cereals • Egg and egg derivatives • Fish and fish derivatives • Hydrolysed chicken protein • Sugar • Minerals • Oils and fats • Powdered cellulose • Plantago psyllium husk
zdroj: http://www.vetuk.co.uk/index.php?main_p ... dpkpuunae7

Česky:
Složení krmiva Specific CID Digestive Support:
Obiloviny, vejce a výrobky z vajec, ryby a výrobky z ryb, hydrolyzovaný drůbeží protein, cukr, minerálie, oleje a tuky, celulóza v prášku, Plantago-semena (lusky Plantago psyllium). Neobsahuje žádná umělá barviva nebo aromatické látky.
Obsah živin ve 100 g krmiva Specific CID Digestive Support:
proteiny 25g
tuk 13g
vláknina 1g
popel 5g
vápník 1.19g
fosfor 0.85g
měď (síran měďnatý) 1.02mg
vitamin A 847 MJ
vitamin D 85 MJ
vitamin E 24mg
Velmi dobře stravitelné složky: rýže, vejce, rybí moučka, kukuřice, hydrolyzovaný drůbeží protein, cukr, živočišný tuk
Antioxidant: BHT (E 321)

zdroj: http://www.patro.cz/objects/1075046714.html?
Caesar (15 r), Fergie (11 r), Aron (5 r)
foto (c) kennel de Bohemia Commander
https://animalfluencer.sk https://vegmapa.sk/
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Pia 05.03.2010 18:35

Toto krmivo na jednej strane vhodne znizena vlaknina ma druhej strane BHT. Osobne nedoporucujem. BHT moze byt silnym spustacom rakoviny hrubeho creva. Je dolezite v akom stadiu je psik momentalne. Hnacky, krv v stolici atd...

To samozrejme musi urcit veterinar. Osvedcuje sa klasicka liecba. Mineralna voda s vyzsim obsahom soli bez bubliniek podavana vlazna. Hovadzi vyvar s ovsennymi vlockami. Pozor ziadne strukoviny. A to hlavne nakoniec. Jednoducho nasadit probioticku liecbu s doplnkom Psyllium vlakniny. Ked granule tak klasicku dietu jeden druh dietneho masa napr. ryby a cerealie.

Je to mozne, ze tolko mudrych veterinarov este mame na Slovensku....
Aj slovenský preklad aj US, na čo pán veterinár povedal, že US zloženie nás nemusí zaujímať, keď to máme v slovenčine... :haha:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Sob 06.03.2010 7:35

Naše príznaky sú: exkrementy párkrát obalené slizom=odlupnutá sliznica čreva, zvracanie (1.3.)
Veterinár nám odporučil podávať tieto granule + ryžový vývar a čierny čaj. V utorok sa máme prísť ukázať + sa jej spraví hormonálne vyšetrenie nakoľko je fenka štíhlej postavy a nerastie jej srsť
a žiaľ je to možné...najprv kládol podozrenie, že to môže mať z BARFu (iróniou však je, že od polky augusta nebarfujeme)
Marco ĎAKUJEM!! :klobuk:
Caesar (15 r), Fergie (11 r), Aron (5 r)
foto (c) kennel de Bohemia Commander
https://animalfluencer.sk https://vegmapa.sk/
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tomasko » Sob 06.03.2010 8:57

tak toto by som okamžite menil veterinára, keby mi povedal, že kŕmenie prirodzenou stravou vedie k takýmto problémom :heh: No a k tomu, že "US zloženie nás nemusí zaujímať" sa radšej nevyjadrím. Vôbec ti nie je divné jeho správanie? :oo:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Sob 06.03.2010 10:01

Cierny caj sa podava u ludi s tymto problemom ale recepty starych materi v tomto pripade nie su na mieste.

U psa cierny caj nie. Existuje caj pre psov s tymto problemom, ale moc nam to psy nechcu pit. Preto sa aplikuje peroralne za pomoci striekacky. Ryzovy vyvar ano.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzulka232 » Sob 06.03.2010 15:21

Cierny caj je u psa s crevnymi problemali sice stary, ale osvedceny recept, Marco nic v zlom, ale liecbu by som nechala na veterinarov, asi im preslo rukami viac vyliecenych psov ako Tebe. :no:
zuzulka232
Šteniatko

Poslaťod Tomasko » Sob 06.03.2010 16:03

zuzulka, sú veterinári a "veterinári". Vieš koľko je takých "profíkov", kvôli ktorých liečbe bolo nutné psa utratiť aby netrpel, pričom pri správnom včasnom diagnostikovaní problému by psík ešte žil? Slepé dôverovanie veterinárovi (a vo všeobecnosti lekárom - lebo sa to týka aj tých ľudských!) je to najhoršie, čo môžeš urobiť. Lekár, čo povie, že "zloženie v originálnom znení je hlúposť, netreba si to všímať" a "možno to má z BARF-u" u mňa nie je lekárom :nie:
Tomasko
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Marco Varhol » Sob 06.03.2010 16:17

zuzulka232 problemom je, ze psovi podavas cerveny a nie cierny caj. O cajoch toho viem dost a nemusis ma presviedcat. Opakujem este raz tzv. cieny europsky caj je nevhodny, pretoze to nie je cierny caj. Lepsia je mineralka. Neplet si liecbu u ludi a u psa.

Prepac, ja jej psa neliecim na to ma svojho veterinara. Ale ked natrafis na blbca je lepsie radsej poradit. :ahoj:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod krista » Sob 06.03.2010 16:20

Marco,a z minerálok,ktoru by si radil? tiež ako u ludí,povedzme "odkyslenu" fatru? či zle hádam?
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzulka232 » Sob 06.03.2010 16:34

Tomasko, nehovorim, ze im slepo doverovat, ale asi by som sa v zavaznych veciach neriadila radami a uvahami laikov v oblasti zdravia, ked psika nevidia a nevysetria. Viem, ze nie je lekar ako lekar, ale v takychto veciach by som sa skor spoliehala na lekarov, ako na zarucene nezarucene ''rady''. Co sa tyka diety, tiez som zastancom, ze je dobre napr. kura s ryzou, aj ked na podobne problemy je dobre odlahcit stravu o tuky a bielkoviny, co je v beznej strave casto problem a v tychto dietach je pomer, aky je na dane ochorenie najvhodnejsi.. Psik mi podobnym presiel, ale uz sa ma nastastie dobre.. A co sa tyka lekara, ako vravis, nie je lahke najst dobreho, ktoremu sa da doverovat. Vypocula by som si nazor viacerych. :ahoj:
Marco, myslela som klasicky ''cierny caj'', ktory sa mozno podla Teba vola skutocne cerveny. Ale bezne medzi ludmi je znamy ako cierny. :) A neboj sa nehovorim o problematike u ludi, ale prave u psov, preto som sa Ti na to ozvala, ze ho ostro kritizujes. Poznam vela pripadov, kedy ho odporucali psikom na crevne problemy. Nie je nic lepsie ked pes zvracia, alebo ma zapal criev, ako slaby odvar (mierne osladeny) cierneho caju. Voda je v takych pripadoch tazka na citlivy TT. Takze ma o opaku nepresvedcis. :ahoj:
Naposledy upravil zuzulka232 dňa Sob 06.03.2010 16:46, celkovo upravené 2
zuzulka232
Šteniatko

Poslaťod Marco Varhol » Sob 06.03.2010 16:41

krista píše:Marco,a z minerálok,ktoru by si radil? tiež ako u ludí,povedzme "odkyslenu" fatru? či zle hádam?

Ano nehadas ale viec o com pisem. :jop:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Granule a konzervy