Purina Dog Chow

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod bela2001 » Sob 08.10.2011 17:48

Ja som skrmila 15 kg a celkom som bola spokojna,kúpila som na zimu activ,lebo sučka je vonku a dosť z nich pribrala aj jej chutili ale ked som jej 1 deň dala iné granule tak hned schudla.Podla mna sú také priemerné,ale dajú sa kúpit aj lepšie granule,trochu drahšie ale lepšie.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Laro22 » Sob 08.10.2011 18:37

aj nam chutia a stolica vyzera dobre tak som myslim chybu nespravil
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod hriva » Sob 08.10.2011 19:18

no su aj ovela ovela lepšie krmivá ako dog chow... ja by som tým nekrmila :nie:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Laro22 » Sob 08.10.2011 19:49

tak urcite su a vela ale aj horsie ved kolko ludi dava psom ani nechcem pisat co vsetko...a ja som len chcel vyskusat nieco nove...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Jaja7778 » Štv 04.09.2014 18:09

Ahoje, prosím vás aké máte osobné skúsenosti s Purina Dog chow jahňa + ryža? chystám sa objednať z atosu :)
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Aris » Štv 04.09.2014 19:13

Purinou Dog Chow som kŕmila jednu dobu ( cca dva mesiace), keď sme nemali peniaze na nič iné( ani na BARF). Nevšimla som si nič zlé, okrem veľkých kôp :kak: . Ale ak máš možnosť určite siahni po niečom kvalitnejšom :ahoj:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Jaja7778 » Štv 04.09.2014 19:16

fuha to neznie velmi lakavo :/ tiez ste mali jahna s ryzou?
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Aris » Štv 04.09.2014 19:21

Áno, mali sme to. Ale tak každý pes je individuálny. Len tá Purina ozaj nie je žiadna sláva. Takže určite ak máš financie siahni po niečom kvalitnejšom. Ja som to naozaj brala len z núdze.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Jaja7778 » Štv 04.09.2014 19:25

nooo asi si dam poradit a necham dog chow napokoii ... mozno ak zohnam kupim pol kila v chove co to urobi, aleeeee zatial radsej nie...vďaka inak dosť mi tvoja rada pomohla :)
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Marco Varhol » Štv 04.09.2014 21:04

Z recenzie:
Helena Jenisova: velmi kvalitny vyrobok pre psov s alergiou a chuti aj nasmu psovi
Ivan: dobrá cena aj množstvo
Lubor: Vhodný pre nášho psa s citlivou pokožkou a tráviacim ústrojenstvom.
Tovar nám odporučil zverolekár. :haha:
Stano: OK SUPER

A teraz par basnikov z eshopov.

Perla z mall.sk zlozenie Lamb/rice
Zloženie: Obilniny (min. 4% ryža), mäso a vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu (kuracie mäso min.4%), vedľajšie rastlinné produkty, oleje a tuky, zelenina (min. 0.5% čakanky), vitamíny a minerály.

No nejako pozabudli na to jahna.

Original :
Composition: Cereals (wholegrain 20%, rice 4%), Meat and animal derivatives (meat 14%, lamb 4%), Vegetable protein extracts, Oils and fats, Derivatives of vegetable origin (dried beet pulp 1.1%), Vegetables (dried chicory root 1.1%), Minerals.
Analytical constituents: Protein: 24.0%, Fat content: 12.0%, Crude ash: 8.0%, Crude fibres: 3.0%.

Vsimat si treba presnost nazvu suroviny. Ako vidiet z originalu horsi odpad uz nenasli. Vysoky popol k N-látkam poukazuje na nizku kvalitu produktu. Podiel jahnaciny je neznamy, skryvajuci sa za podiel z podielu a este sa uvadza s vodou.
Toto krmivo ma toho s jahnacinou velmi malo spolocne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Jaja7778 » Pia 05.09.2014 12:22

Marco, vďaka ja som včera popozerala asi 20 stranok na nete kde je o tomto pisane co sa tyka zlozenia nejak sa mi nepaci no chcela som skusit nieco nove, doteraz som krmila Eminentom tiez jahna + ryza, aj napriek kadejakym recenziam moj pes patri do skupiny tej ze toto mu sadlo asi najviac ma peknu srsť, ziadne velke kopy skor celkom ,,pekna'' stolica :D ani cervene brucho ako zvykol mavat z niektorych granul...u mna je teraz problem ten ze v chovproduke ich na nejaky cas nemaju chcela som skusit tuto purinu nakolko je cenovo prijatelna - chcem nejake granule do 3kg/1kg nakolko moj Leo je dosť žravý má 30kg tak si nemozem nejak vyberat...
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod citroniq84 » Sob 04.07.2015 17:10

agah na tomto fore je to o tom ze postavili svoje presvedcenie na tom ze niektore konzervanty poskodzuju psov co neni pravda alebo o tom do dnesnych dni ne existuju absolutne niake dôkazi jedno co je pravda existuje jeden vyskum na hypermarketove granule s teska a lidlu kde sa dokazalo ze tie psa poskodzuju vseobecna pravda je ze granulovane krmiva akej kolvek znacky a je jedno ci purina ci canin marp ktore kolvek hociako premiove moze bybolat u psa alergou to sa tyka cca 1% psov co sa tyka toho jak vykrmit vlkodava hmm je to zlozita otazka ja osobne by som kombinoval barf a granule styms ze hlavne barf kilo mesa ta vide na barf okolo eura niekde 2 :D ale zas stena je lepsie krmit stenacimi granulami a teda dospeleho barfom stym ze obcas mu daj nieake granule teda takto by som to ja robil a tak si myslim ze pre velke plemena je to to naj podla mna doplnam sem ze to je cisto môj osobny nazor
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod katkariinka » Sob 04.07.2015 17:13

Citron, za tych 6rokov uz snad v tom ma agah jasno...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod citroniq84 » Sob 04.07.2015 17:16

nevsimol som si datumi :D ale tak dufam ze hej kazdopadne nic sa nezmenilo ziadny relevantny vyslum dopadov konzervantov na psa nebol vedy a neni ani dnes :D tak bud fakt to neni take strasne kedze sa to neda dokazat (este stale)
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy