Purina Dog Chow

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Pia 24.04.2009 8:23

1. Cardiovascular Disease (88 or 15.1%)
2. Cancer (197 or 33.9%)
3. Arthritis (30 or 5.2%)
4. Gastric Dilitation Volvulus (68 or 11.7%)
5. Poisoning (1 or .17%)
6. Bacterial Infection (30 or 5.2%)
7. Viral Disease (9 or 1.6%)
8. Trauma (21 or 3.6%)
9. Intestinal Blockage (8 or 1.4%)
10. Post-Surgical Complications (5 or .86%)
11. Kidney Disease (24 or 4.1%)
12. Liver Disease (10 or 1.7%)
13. Euthanized Due to Poor Temperament (6 or 1.0%)
14. Deaths from Various Other Causes (37 or 6.4%)
15. Deaths from Unknown Causes (48 or 8.3%)

Amaguk - je to citat zo stranky, ktoru si uviedla. Na prvom mieste su choroby srdcia a nie rakovina.
Ale, rakovina sa uvadza na mieste prvom
. Na siestom su uvedene bakterialne infekcie, ktore mozu ale nemusia suvisiet s oblickami, pred nimi je ale otrava - ktora je najcastejsie nahodna a myslim si, ze je presna taka ista pravdepodobnost otravy aj u inych plemien. Z coho vyplyva, ze ako choroby charakteristicke pre chrty mozme z istotou povazovat len prve 4 jednotky. A to aj suhlasi s tym o com sa mozes docitat na vselijakych strankach suvisiacich s chrtami. Aj ked udivuje ma, ze na zozname chyba napr. epilepsia. a PSS, ktory je najcastejsou pricinou smrti steniat.
tak ci tak, ide tu o zdravie tvojho psa, ty si za neho zodpovedna a ked nechces vidiet, kde je v jeho vyzive pri tomto krmive problem, tak ho vidiet nebudes...

Zopakujem po treti krat - velmi dobre viem, ze toto krmivo nie je idealne, ze su lepsie. A ked mi niekto napise, ze je zle lebo obsahuje vela soje, tak to beriem (pokial je to pravda). Nemozem sa prehryznut jedine cez zavadzajuce ci nepravdive informacie, alebo cez reci "najlepsie je konske maso", to nie su vecne argumenty a tot ja odmietam. Tak - nech sa paci - napiste odkial informacia, ze obsahuje soju, co soja moze zapricinit v organizme stenata velkeho plemena, ktorych inych zloziek je v nom privela, a ktorych prilis malo. To bude osozne aj pre ostatnych a s tym ja mozem diskutovat.
Marco Varhol píše:Agah - v prvom rade ma nejaky polsky trh naozaj nezaujima.

Ano? Tak preco nielen tu ale aj v inych svojich prispevkach sa odvolavas prave na ceny na PL trhu?
Ak kupujes cez internet tak to nie je internetovy obchod...

A e-bay poznas? ja by som e-bay obchodom nenazvala. Nechapem aj tomu, co je zle na e.obchodoch? Ked kupujem lacnejsie cez net to iste co kupim drahsie v obchode to meni kvalitu tohto tovaru???
Moje informacie o trhu fy Nestle su pomerne presne a myslim si ze nie je problem sa informovat. Najnizsie klesol napr. Proplan v Taliansku kde sa aj vyraba. Bezne ho uz kupis 15kg za 40euro.

To tvrdis Ty, tak ako si tvrdil, ze neuveritelne klesli jeho ceny v PL. Teraz je to Taliansko. Ked skontrolujem aj ceny v Taliansku, na ktory dalsi stat sa povolas?
Dog Show ako som uz napisal je sojove krmivo a platit zan 30eur ci viac je tvoj problem.

DOG CHOW - uz po druhy krat prekrucas tento nazov. Ak to malo byt zabavne tak bolo len na prvy krat. Za 1 - odkial info, ze obsahuje soju. Za 2. - v com je ta soja zla pre stenata velkych plemien? za 3. Ake mnozstvo soje je pripustne a ake uz nie? za 4. Ktore ine krmiva tohto druhu soju neobsahuju?
Jeho hodnota konci pri 10eurach. A za tuto cenu si kupis v Madarsku dokonca aj krmivo s lepsim zlozenim i ked je len v igelitovom vreci.

To mas zase odkial? Alebo je to Tvoje vlastne hodnotenie? Pracovala som par rokov v obchode a viem, ze cena vyroby je najprisnejsie strazenym tajomstvom kazdeho vyrobcu. Robis sa strasne mudry a chces vytvorit dojem, ze mas overene informacie, v jednym zo svojich prispevkov doslova uvadzas cenu vyroby ineho krmiva. Poviem to tak - v spolocnostiach takeho formatu ako Eukanuba, Royal, Neste a pod. skutocnu cenu vyroby pozbnaju len spickovi manazeri z vedenia firmy, v mensich pravdepodobne len analityk a majitel, ci gen riaditel. Takze prosim ta po druhy krat - daj si pokoj z informaciami o vsetkych podobach cien a utajeneho zlozenia a sustred sa na to co je napisane na obale, lebo to je jedine, co mozeme posudzovat s istotou.
O tom ci niekde sa cena upravi rozhoduju obchodnici a nie vyrobca. :joint:

O tom ci sa cena upravi rozhoduje:
a) cena nakupu (cize vyrobca, ktory tovar sam alebo cez sprostredkovatelov predava),
b) vyska DPH v danej krajine, ktore je podstatnou zlozkou ceny,
c) trh s dopytom a konkurenciou (vzhladom na krizu cenu musia znizovat skor vyrobcovia drahych tovarov, lebo oni v prvom rade stracaju zakaznika, ovela menej su tym ohrozeni vyrobcovia lacnejsich veci, dokonca mozu nha tom ziskat),
d) marze jednotlivych obchodnikov, ktore sa ale odvijaju od trhu a dopytu, resp. nakladov obchodnika, sposobu predaja a pod.

Stale si mi neodpovedal:
Ake su dovody pre ktore sa povazujes za odbornika?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Amaguk » Pia 24.04.2009 9:13

agah, necitala si to dost pozorne...na prvom mieste JE rakovina - ved sa pozri na percenta a na ten graf :ach: bakterialna infekcia je z chorob na mieste 4tom.
neviem preco to tak dali, ale ten zoznam neurcuje poradie vyskytu...

btw, ja som ti niekde nieco pisala o konskom mase? :nwm:
ba ani o soji som ti nic nepisala, ale ked ma teda vyzyvas na odpoved, tak vo vseobecnosti to, ze soja je pre psov nevhodna, sa vie uz par rokov, staci trochu pogooglit - nie je to pre nich plnohodnotne stravitelny protein (napr. chovatelia SH vyslovene varuju pred krmivami na sojovej baze), okrem toho je to alergen...ale mne osobne by nedala spavat najma ta chemicka konzervacia...

Tak - nech sa paci - napiste odkial informacia, ze obsahuje soju,

zlozenie krmiva mas napisane na obale...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Pia 24.04.2009 10:37

Citala, mozem sa len domnievat ze napokon srdce je na prvom mieste lebo psi odchadzaju na to v skorsiom veku ako na rakovinu. Zrejme mali na take usporiadanie dovody a preto som odcitovala to zaverecne zhrnutie.
O konskom mase a soji pisal Marco. Ze soja nie je vhodna uz som pocula. Ze ma horsiu stravitelnost obsiahnutych proteinov, to viem tiez, ale ci vyslovenie skodi a preco to neviem?
zlozenie krmiva mas napisane na obale...

Ved prave - nech citam zlava doprava, zhora nadol, a opacne nic o soji tam nenachadzam.
mne osobne by nedala spavat najma ta chemicka konzervacia...

ale ved vsetky krmiva su chemicky konzervovane... a to nehovorim o tom co my jeme!Obavam sa, ze v sucastnosti sa chemii nevyhneme :ua:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Amaguk » Pia 24.04.2009 10:45

ale ved vsetky krmiva su chemicky konzervovane... a to nehovorim o tom co my jeme!Obavam sa, ze v sucastnosti sa chemii nevyhneme :ua:

vsetky nie...

toto je pre mna taky velmi divny argument, lebo v nom nevidim logiku... isto sa jej nevyhnes, ale da sa jej konzumacia obmedzit, nie? neviem, co jes ty, ale ja si vyberam. neladujem do seba hocico bez rozmyslu..mas na vyber, ci nie? navyse, ako moja strava suvisi s vyzivou mojho psa? aj ked by som ja jedla same chemicke junky od rana do vecera, preco by musel moj pes :nwm:
ja si vyberam, moj pes tu moznost nema...a vzhladom na rozdielny life span psa a cloveka si myslim, ze si zasluzi, aby sa stravoval mozno aj lepsie a zdravsie nez ja.imho :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Pia 24.04.2009 17:10

Ktore nie?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Marco Varhol » Pia 24.04.2009 18:25

Ake su dovody pre ktore sa povazujes za odbornika? Nechapem co za dovody a aky odbornik. Nemylis si ma s niekym.
Mna vobec nezaujima ci uvedenym cenam veris alebo nie. Opat sa hras so slovickami e-bay ci e-shop stale je to len jedna z foriem predaja cez internet.
Zlozenie, ktore som uviedol je zlozenie produktu vyrabaneho v USA. To madarske je este vacsia hroza. Co tak nam uviest zlozenie a popisat jednotlive suroviny a analyzu aby si nielen mna presvedcila, ze co pisem nie je pravda.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod krista » Pia 24.04.2009 19:29

agah píše:Ktore nie?

Tak aspoň ktoré poznám :Trainer (fitnes,natural) ,First mate,Eagle pack holistic,Ardengrange,Artemis,Canidae,NG holistic,a aj PP je bez chémie,keď už purina.To len niekoľko,ale je ich viac ,teraz ma napadajú tieto :no:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Pia 24.04.2009 21:11

Akym sposobom su tieto krmiva konzervovane?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod miruš » Sob 25.04.2009 20:29

ja len tolko k tým granuliam,že na odporučenie veterinára som nimi krmila istú dobu,ževraj jeho zákazníci nimi krmili a boli spokojný
môj peso v poho,celkom mu chutili a ani žiadne problémy neboli....no po preštudovaní tohoto fóra som zistila, že vzhladom ku kvalite sú predražené,obsahujú len 4% mäsa a nie som si istá či tam neni aj bht,bha...takže som od nich mierne upustila :joint:
miruš
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Amaguk » Sob 25.04.2009 21:36

agah píše:Akym sposobom su tieto krmiva konzervovane?

vacsinou alfa tokoferolom a rozmarinom
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Pon 27.04.2009 7:45

To ze maju len 4% masa je napisane aj na obale;)
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Marco Varhol » Pon 27.04.2009 9:49

Agah hlboko sa ospravedlnujem ze som napisal 10euro/15kg. Pokial je pravda ze na obale je uvedene 4% masa tak tych 10euro stoji vreco a to co je vo vnutri to je urcite zadarmo. Mna by zaujimalo co je tam potom to ostatne a snad veta urcene pre hydinu bude aj pravdiva... :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Amaguk » Pon 27.04.2009 9:54

jakooo, ved obilie je drahe a na chleba sa tazko robi, v dnesnych casoch kilo stoji aj viac nez 2 Jurose
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Pon 27.04.2009 17:18

Agah hlboko sa ospravedlnujem ze som napisal 10euro/15kg. Pokial je pravda ze na obale je uvedene 4% masa tak tych 10euro stoji vreco a to co je vo vnutri to je urcite zadarmo
. :pac: takze tie ceny, ktore vsade uvadzas to je len taky tvoj odhad, kolko by podla Teba malo stat krmivo, a nie kolko naozaj stoji :pac:

PS.
Vrece mi doslo a nemam teraz doma Purinu, takze si to overim na nete a napisem sklad.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Dog Chow

Poslaťod janka753 » Pia 15.05.2009 15:33

Ahojte

Viete mi poradiť, kde inde ako u zverolekára sa dajú kúpiť granule Dog Chow Sensitive od Puriny? Napríklad na nete ...
Ďakujem

Janka
janka753
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy