Golosi

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Golosi

Poslaťod kukuda » Pon 11.10.2010 20:40

vietorina píše:@kukuda: tvoj pes si zasluzi nieco lepsie! Naozaj to nema dobre zlozenie!


A co hovoris na Trainer Natural Baby Maxi? Zlozenie: čerstvé kuracie a morčacie mäso min.25%, kukurica, ryža, sušené kuracie a morčacie mäso min. 15%, bravčová masť, sušené bravčové mäso min.5%, ľanové semienka, repné odrezky, kukuričný olej, vločky z rybacieho mäsa, čakankový extrakt (inulín a frukto oligo-saccharidy), pivné kvasnice, hrachová múčka, vitamíny a minerálne látky, Slávka pyskatá(Perna canaliculus), nukleotidy, jablkový extract, soľ, Chlorid Cholín, DL-methionín.

Za odpoved dakujem.
kukuda
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Golosi

Poslaťod Whip it » Pon 11.10.2010 21:07

to je omnoho lepsia volba :no:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Golosi

Poslaťod Nelly2010 » Pia 31.12.2010 14:45

ako neviem co mate prtim nim, lebo co ja citam tieto fora tak vam vadia vsetky granule....bohuzial co si mam kupit mraziak kvoli masu...golosi su dobre granule, chutia ma nizky obsah soli....este su dobre science plan.....tiez mam pocit ze su tu velkyy chovatelia...
Nelly2010
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Re: Golosi

Poslaťod hoopgirl » Pia 31.12.2010 15:06

no kedze ja s golosi pracujem, predavam ich uz dva roky, viem aky pokrok nastal v ich vyrobe, celkovom technologickom postupe a aj zlozeni. ten, kto hovori, ze je to zle krmivo, ozaj nevie o com hovori. nemienim tu na vas vytahovat odborne terminologie, pretoze ako citam, je tu vela premudrelych ludi, a tym jednoduchsim ludom a evidentne aj otvorenejsim odkazujem ze golosi je krmivo vyssej strednej triedy, bez chemickej konzervacie, bez soje a umelych farbiv a dochucovadiel. nepatri sice medzi monoproteiny, ale co na tom az tak nezalezi podla mna, mnoho psov oceni, ked v jednom vreci najde niekolko druhov masa. navyse v golosi maxi baby, big croc a lamb and rice najdete aj zapracovany chondroitin a glokosamin. krmna davka nie je vysoka. len to zakoncim tym, ze golosi je dobre krmivo za dobru cenu.
hoopgirl
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Golosi

Poslaťod Mackie » Pia 31.12.2010 15:08

nemienim tu na vas vytahovat odborne terminologie, pretoze ako citam, je tu vela premudrelych ludi,

aby nas nahodou terminologia nevyviedla z omylu, ze su to dobre granule :ach:

ale mas pravdu, jednoduchym ludom, ktorym je jedno co ich pes zerie, staci povedat "su to dobre granule"
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Golosi

Poslaťod hoopgirl » Pia 31.12.2010 15:30

je to kvalitné krmivo, ktoré sa za nič neskrýva, to som chcela povedať
hoopgirl
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Golosi

Poslaťod Mackie » Pia 31.12.2010 15:36

ale to sme pochopili, len s tym nesuhlasime :no:
a takto povedane to aspon trochu rozhladenym ludom jednoducho nestaci
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Golosi

Poslaťod Marvey » Pia 31.12.2010 16:11

Ako čítam niektoré príspevky .... kto sú menej rozhľadení ľudia a kto viac rozhľadení ľudia ???... Na mieste niektorých prispievateľov by sa ma to asi trochu dotklo, len sa pýtajú, informujú. Poznám granule Golosi, poznám Trainer, ProPlan, Eukanubu, RC .. tak ako majiteľ psa ich väčšinou pozná. Vynovená receptúra Golosi je výborná a napísať niekomu ... tvoj pes si zaslúži niečo lepšie je mierne povedané z môjho pohľadu ... urážlivé - je možno to pravé slovo. Každý majiteľ psa, taký ktorý ho miluje chce pre svojho psa to najlepšie čo mu môže dať. Každý z nás má iné podmienky, iný život, iné možnosti. Čo je zlé na človeku ktorý odmieta kŕmiť bežne dostupným marketovým, komerčným krmivom. Hľadá , pozerá a nájde. Absolútne dokonalé, Ideálne granulované krmivo neexistuje. Všetko je veľmi individuálne ... máte podľa Vášho názoru absolútne špičkové krmivo natural holostic ...., podľa Vás má super zloženie, konzervované alfatokoferolom ( žeby prírodným ????? ), podla Vás má vynikajúci obsah mäsa... a pes ho nechce, nezožerie ho. Ani dni, po dvoch, po týždni .... Čo je zlé na krmive vyššej strednej triedy ako tu bolo napísané, ktoré ma podla mňa prijateľné zloženie, pes ho strávi úplne bez problémov, nemá hnačku, stolica je v poriadku, malá / v závislosti od plemena :P / ,pes prospieva, je spokojný. Skúste si pozrieť nové zloženie Golosi ... mám psa a kŕmila by som ho Trainerom ... aj Golosi. Nekrmim a nebudem krmiť RC.
Marvey
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Golosi

Poslaťod hoopgirl » Pia 31.12.2010 16:34

trochu rozhladeni ludia nemaju klapky na ociach, a nejdu tvrdo len za trainerom alebo royal canin, ale su pristupni skusit aj nove, na slovensku nie tak zname krmiva....
hoopgirl
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Golosi

Poslaťod kotrmelc » Pia 31.12.2010 17:34

hoopgirl píše:trochu rozhladeni ludia nemaju klapky na ociach, a nejdu tvrdo len za trainerom alebo royal canin, ale su pristupni skusit aj nove, na slovensku nie tak zname krmiva....

Offtopic: :nwm: :nwm: Ja som mala pocit, že si ťa Marvey zastala, ale tvoj príspevok nebol ani trochu adekvátny :no:
Možno som len rozladená...
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Golosi

Poslaťod Mackie » Pia 31.12.2010 20:22

kedy sem konecne date tu vynovenu recepturu, aby si mohol kazdy vytvorit vlastny nazor? :nwm:
asi nie je az taka vynovena.. alebo naozaj vypadli cerealie z prveho miesta a stratila sa chemicka konzervacia?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Golosi

Poslaťod hoopgirl » Sob 01.01.2011 12:55

Golosi Energy Food generation

Spirulina – posiľnuje a obnovuje organizmus, zlepšuje kvalitu srsti, extrakt z rozmarínu – prírodný antioxidant, bojuje proti voľným radikálom, karnitín – dodáva energiu, umožňuje lepšiu rekonvalescenciu, podporuje aktivitu, F.O.S probiotiká – udržujú optimálne trávenie a zdravú črevnú mikroflóru, taurín – esensiálna aminokyselina – podporuje činnosť srdca, lososový olej – bohatý na vitamíni, ochraňuje kĺby, zlepšuje náladu, kvasnice ( pivné kvasnice ) – prírodný multivitamín, stimuluje imunitný systém, reguluje problémy s trávením (zápchu, kolitídu ), kyselina listová a cholín – zlepšuje okysličovanie organizmu, podporuje jeho zotavenie

Zloženie : mäso a mäsové deriváty ( kuracie mäso min. 15 , hovädzie mäso min. 15% ), obiloviny( ryža min. 6%), kurací tuk, rezky z cukrovej repy, rybia múčka, kvasnice ( pivné kvasnice ), lososový olej, čakanka ( F.O.S ), minerálne látky, taurín, karnitín, rozmarínový extrakt , spirulina. Kompletné krmivo obsahuje : vlhkosť 8%, N-látky 30,00 %, surové tuky 20 %, surová vláknina 2,25%, popol 7,80 %, vápnik 1,45 %, fosfor 1,08 %, sodík 0,32%, chlorečnan 0,55 %, draslík 0,61%, magnézium 0,12%. Doplnkové látky na kg : vit. A 18.000 UI, vit. D3 1.400 UI, Vit. E ( alfatokoferol ) 150 mg, vit. B1 9,0 mg, vit. B2 9,8 mg, vit. B3 73 mg, D-pantoténová kyselina 21 mg, vit. B6 8,7 mg,vit. C 10,0 mg, vit. H ( biotín ) 0,25 mg, vit. K 1,4 mg, vit. B12 0,06 mg, kyselina listová 1,1 mg, cholín 2,400 mg, železo 276,0 mg, jód 2,4 mg , meď 12 mg, selén 0,31 mg, zinok 111,0 mg, magnézium 20,0 mg, omega 3 0,49%, omega 6 2,05%. Pomer vápnik/fosfor 1,34.
hoopgirl
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Golosi

Poslaťod hoopgirl » Sob 01.01.2011 12:57

btw, Marvey nepatrilo to tebe.... :smile:
hoopgirl
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Golosi

Poslaťod Marvey » Sob 01.01.2011 13:10

Zdravím všetkých v Novom roku :) . No myslím si že, to nie o tom koho som sa zastala ... ja len mám pocit, že sa to tu nejak otáča na jednu značku. Internet majú takmer všetci a oči tiež, takže ak zloženie nebude na nete, dá sa prečítať si ho na výrobku. Myslím si, že Hoopgirl sem písala zloženie granulí Golosi Foodgeneration Energy. Toto by mala byt podla toho čo som čítala vynovená receptúra, tá ma totiž označenie Foodgeneration. Na prvom mieste, sú uvedené zložky mäso a mäsové deriváty, na prvom mieste nie je cereália, obilovina ... každý to napíše inak. A mimochodom, v každej granuli je nejaká cereália, obilovina , je to potrebný uhľohydrát. Aj Trainer obsahuje, kukuricu, ryžu či zemiak, hrášok. Aj Golosi a každá značka. Takže myslím, že receptúra tu v tejto téme je napísaná. EC prísady boli v starej receptúre, v novej nie sú uvádzané. Výrobca evidentne napreduje dopredu, čo je na tom zvláštne ?
Marvey
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Golosi

Poslaťod Mackie » Sob 01.01.2011 13:39

problemom ostava rybia mucka a kuraci tuk, ktore zvyknu byt chemicky konzervovane avsak vyrobca tuto konzervaciu uvadzat nemusi
pri mnozstve vit. E 150 mg je velmi pravdepodobne, ze tieto zivocisne tuky su konzervovane chemicky napr. BHA
to, ze vyrobca chemicku konzervaciu nepouzil je tym padom jedno

maso a masove derivaty - kuracie a hovadzie maso spolu 30 %, cize zvysok masovej zlozky je masovy odpad?
ryza 6%, cize zvysok obilovin je.. co?

(resp. v tomto sa nevyznam, ak su tie percenta z celkoveho mnozstva, tak 36 % je maso a ryza a zvysok? tymto predsa nemozeme krmit psov)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy