Pažravo žerie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: pažravo žerie

Poslaťod mirka22 » Str 01.04.2009 19:16

no nas tiez zral pazravo a pomohlo nam ked sme mu dali misky aj so zradlom aj s vodou na vyvysene miesto./spravili sme mu taky stolcek/neberie si aspon tolko vzduchu a ani ho nenaduva :pac:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: pažravo žerie

Poslaťod domimorča » Štv 02.04.2009 14:29

Ďakujem hneď to vyskúšam a potom napíšem či to pomohlo. :smile:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: pažravo žerie

Poslaťod domimorča » Str 08.04.2009 15:38

no trochu to pomáha ale stále hlce ale pomalšie. Ďakujem za typ má aj obrátenú misku ale neviem čo urobím aby to pokusal nie hneď zhltol :nwm:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: pažravo žerie

Poslaťod mirka22 » Štv 09.04.2009 11:13

a aky je stary???nemeni zubky???
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: pažravo žerie

Poslaťod Annie » Štv 09.04.2009 14:16

a keby ste skúsili nejaké granulky, ktoré majú väčší priemer a tým vlastne zabraňujú rýchlemu hltaniu?
Annie
Snoopy
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Prešov

Re: pažravo žerie

Poslaťod domimorča » Sob 11.04.2009 12:43

už bude mať pol roka a mení zúbky aj večšie granule sme skúšali aj varenú ale pomletú teraz chcem vyskúšať k´pili sme brav. bok a skusim to či bude menej pažravý . :nwm:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: pažravo žerie

Poslaťod mirka22 » Sob 11.04.2009 12:59

no tak meni zubky, moze to byt tym ze ho to boli a neda sa mu hryzt,rezu sa mu zuby,bolia ho dasna a tak iba prehlta,je to skoro ako u ludi,ked nas boli zub tiez radsej polievocky ako rezne.skus pockat kym ich vsetky nevymeni a potom uvidis ako bude. :yes: a daj mu na obzuvanie nejake vacsie kosti. :pac:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: pažravo žerie

Poslaťod domimorča » Sob 11.04.2009 13:54

dobre ved hadam to uz nepotrva dlho zadne uz ma
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: pažravo žerie

Poslaťod Lolo » Uto 14.04.2009 23:28

nášho to prešlo ked mal 8-9 mesiacov...predtym jedol tak, ze zjedol 280 g asi do do 50 sekund...a tiez nic nechrumal...
teraz si to uziva ma 12 mesiacov.
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: pažravo žerie

Poslaťod domimorča » Štv 16.04.2009 14:30

no hadam ho to prejde skusim poškať
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: pažravo žerie

Poslaťod white fang » Pia 17.04.2009 14:44

suhlas s lolo... moja kika jedla velmi hltavo a rychlo, ako keby nejedla tyzdne...no a cca od jej polroka sa to zmenilo, uz si to vsetko pekne pokuse, neponahla sa tak ako predtym, a dokonca uz obcas aj nejaku tu odrobinku necha na dne misky :jupi:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
white fang
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 430

Re: pažravo žerie

Poslaťod wewerica » Pia 17.04.2009 22:05

ja by som to riesila tak ze po malych castiach davat granulky alebo masko alebo cokolvek ze aj ked pazravo zerie tak ze mu to potom lepsie vytravi :yes: :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: pažravo žerie

Poslaťod fonty » Pia 22.05.2009 10:45

Ahojte,

My mame 10 tyzdnove steniatko. Chovatelka od ktorej sme ho brali ma taku metodu, ze vsetkym svojim psom a aj odchovom dava staly pristup ku granulam. Psy vobec nehlcu a jedia pekne pomaly vsetko pokusu. Od zaciatku to aplikovala aj u nasho steniatka, my v tom pokracujeme a fakt nehlce a pekne vsetko pokuse.
On si vzdy zozerie len tolko kolko prave potrebuje. Zatial s tym nemame problem, len sme uvazovali, ze mu to zmenime a budeme mu davat granule normalne, aby vedel ze my urcujeme kedy bude zrat. To sme sa docitali ze je preto aby nas akceptoval ako vodcu svorky.
No uvideme este sme sa nerozhodli.
Napiste niekto ci mate s takouto metodou skusenosti a co si o tom myslite.
fonty
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: pažravo žerie

Poslaťod domimorča » Str 27.05.2009 13:16

to sa lahko povie lenže on sa dostal ku granuliam a toľko ich zožral že bol taky nafúknutý a potom vracal a este druhý raz sa stalo že ukradol žranie aj druhemu hafánovi a znova bol nafúknutý ale musím povedať že sa to už celkom dobré lebo keď má pomleté tak to vylíže a je to=D ale raz som mu dala kuracie chrbty nepomleté a pekne papal ale newem či to môžem lebo tam je chrbat a rebra :nwm: :nwm:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: pažravo žerie

Poslaťod Berenise » Sob 30.05.2009 7:17

fonty píše:
Chovatelka od ktorej sme ho brali ma taku metodu, ze vsetkym svojim psom a aj odchovom dava staly pristup ku granulam.


Vraj nie je dobre nechavat granle v miske- kvoli ich kvalite. Su tam zivocisne bielkoviny, ktore na vzduchu oxiduju, psik moze mat problemy, hnacky...Vcera to vravel veterinar v jednej relacii v radiu.(Radio LUMEN, skuste najst archiv)

Ja mojmu davam na davky, vzdy zozerie vsetko (retriever). Tiez papa pazravo,ale neviem, ci u nho to nie je normalne. Nehlta vzduch- teda aspon s tym nemame roblem, ze by ho nafukovalo alebo tak :smile:
Berenise
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy