Pažravo žerie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: pažravo žerie

Poslaťod muffin » Pon 01.06.2009 19:30

inak k tej vyvysenej miske...to sa robilen pri velkych plemenach aby ich nenaduvalo ale male plemena asi tazko..len tolko :aaa:
♥MUFFIN♥DAG♥
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba. (Josh Billings)
muffin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 246
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: pažravo žerie

Poslaťod Monica » Ned 27.09.2009 19:51

Ahojte :smile: Skusal niekto, pomohla ta miska na prvej strane?
Ja mam problem. Moja 4 mesacne labradorka zerie granule ako o dusu. Ani jednu granulku nepohryzie.
Krmili sme ju najprv Arden Grange co su vacsie granule. Ked sa minuli a cakali sme kym nam dovezu nove (zmena na Purinu) kupili sme jej zatial na vahu inu znacku a tie boli mensie. Ardeny pekne hryzla, tie male sa nunuvala.Nic sa ale nedialo. Teraz nam prisla Purina, granule su vacsie , ani jednu granulu nepozuje a Laile pride z toho zle a po par minutach je to vsetko von. 5 krat sme jej dali, dva krat to slo hned von. Neviem co mam robit. Davame jej aj mensie davky.. Vsetko co je von, vyzera tak,ze jej to rovno mozem hodit spat lebo nic nieje pozute.. Viete mi poradit?
Len reci o tom, ze to ju prejde , ze si uvedomi , neviem neviem.... :ua:
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: pažravo žerie

Poslaťod LiENKA » Ned 27.09.2009 22:05

Monica toto robi aj moja, ale nevyvrati ich.. zere ako keby predtym tyzden nejedla.. aj na cvicaku zobre :)
o mne si ludia fakt musia mysliet, ze ju nekrmime.. odkedy ju mame, este sa nam nestalo, ze by nieco nechala v miske.. a je jedno co zerie.. hlta a za 10 az 15 sekund je vsetko prec..
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: pažravo žerie

Poslaťod Monica » Ned 27.09.2009 22:16

TO aj moja.. lenze jej pride potom z toho zle a ide von... :( Jasne, ze by ani ona nikdy v miske nic nenechala :D
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: pažravo žerie

Poslaťod Shel-chan » Pon 10.05.2010 1:51

No, vam sa to hovori, miska, z ktorej bude mat problem jest, lebo nemoze zobrat vela naraz... a co ked mam psa, ktory ma papulu taku tenku, ze nema problem? :lol:

fonty píše:On si vzdy zozerie len tolko kolko prave potrebuje. Zatial s tym nemame problem, len sme uvazovali, ze mu to zmenime a budeme mu davat granule normalne, aby vedel ze my urcujeme kedy bude zrat. To sme sa docitali ze je preto aby nas akceptoval ako vodcu svorky.
No uvideme este sme sa nerozhodli.
Napiste niekto ci mate s takouto metodou skusenosti a co si o tom myslite.

Nie je to dobre z viacerych dovodov, nie len kvoli autorite (:pac:) a kvalite krmiva.

Ale inak keby som ja krmila ze "zoberie si, kolko prave potrebuje", tak by som sa nedoplatila :aaa: Furt si hovorim, ze raz vyskusam dat mu tolko, kolko bude vladat zozrat, a potom dam vediet vysledky :jop: lebo on je bezodny. Len sa bojim, ze ho tym zabijem :lol:

On hlta FURT a VSETKO, aj ked som mu celu davku davala po jednom z misky. Prehltol a chcel dalsie, aj ked som medzi nimi robila take pauy, aby pochopil, ze ma na to cas...

Jedine, na co je to dobre, je, ze sa "neserie" s pamlskami a mozeme cvicit fakt rychlo :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pažravo žerie

Poslaťod agah » Str 12.05.2010 7:20

Pazrave zranie je naozaj nebezpecne, najma u niektorych plemien zvysuje riziko torzie zaludka. Ten tip s prevratenou miskou je velmi dobry a ja pridam nieco podobne: http://inventorspot.com/articles/portio ... dogs_32713 Myslim, ze moze ju nahradit akakolvek tazsia gula alebo hracka hodena do misky.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pažravo žerie

Poslaťod Shel-chan » Str 12.05.2010 17:26

Agah - super tip, len neviem, kde to tu zozenieme... asi skusim najst niekde nejaku tazku loptu :smile:
Offtopic: inak ja nemozem z toho tvojho podpisu... je jednoduchy, ale super
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pažravo žerie

Poslaťod tonamie » Str 12.05.2010 19:07

Offtopic: Som si spomenula, že som ju videla na českom zoohite, ale je aj na slovenskom http://www.zoohit.sk/shop/psi/misky/plastove/166814
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Pažravo žerie

Poslaťod Shel-chan » Str 12.05.2010 23:32

Máte to aj niekto odskúšané?
Mne sa to celkom ľúbi, skôr by som si vybrala to kovové, ale... tá cena! :pac: (akože chápem ju, ale~...)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pažravo žerie

Poslaťod vietorina » Štv 13.05.2010 15:51

Staci ti zajst k najblizsiemu potoku, vybrat nejaky pekny vhodny okruhliak, a je to. Niekto dava do misky aj tenisove lopticky. :jop:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Pažravo žerie

Poslaťod Shel-chan » Štv 13.05.2010 16:49

Ha-ha. No neviem... tenisova lopticka... podla mna tam ide o to, ze to pes z tej misky nedostane von, nie ze to chyti a utecie s tym :lol:
Inak akurat som mu davala granulky po jednom, nech kuse, ale ja takto dojdem o nervy... keby ste videli tie jeho stolicky na jednej strane hore... OTRAS. Taky strasny kamen nemali ani niektore stare utulkove psy :ua:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pažravo žerie

Poslaťod Amis » Sob 03.09.2011 13:48

Aj môj strašne hltá, čítala som že je lepšie dať psíkovi jedlo na rovný plech vraj že nebude jesť po veľkých kusoch - nezabralo. Alebo dať veľký predmet do misky, napríklad loptičku- psík bol šikovný a odsunul ju takže znova papal vo veľkých kusoch :ach: aj takú mištičku máme ale psík si naberá jazýčkom stále veľa jedla, minule ho naplo a išlo všetko von :pac: dostal aj takú topánočku na kuskanie, to pohltal v celých častiach, teda 5 cm jedna strana topánočky aj s tou niťou s ktorou pozošívali topánočku :ach: samozrejme všetko išlo von. Nič nepomáha, tak ho zatváram na kľudne miesto a tam aj pomalšie papá :yes:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Pažravo žerie

Poslaťod Gaštanko » Uto 21.08.2012 22:10

s hltanim mame problem aj my. Moj pes zozerie vsetko, vzdy a vsade. Prave sa ho snazim naucit, ze moze jest az ked mu ja dovolim (je sice maly, ma 3 mesiace, ale troska vychovy zabavnou formou mu neuskodi, ba prave naopak:) )Trva mu to, ale nakoniec pochopi,len si to nie je schopny zapamatat do dalsieho krmenia. Snazim sa mu davat jest castejsie a po mensich davkach, ale nechcem to prehanat, lebo ked zacne skola, tak nebudem moct byt stale s nim a tym padom aj menej casto bude dostavat papat. Rozmyslam o vacsich granuliach, mali sme vzorku nejakych granul, tusim ProPlan Rubust pre stenata, tie boli vacsie, ale neviem, ci by som mu ich davala, mame krizenca setra a vyzly a neiem,ci spada zrovna do kategorie robustnych psikov..
Je to boj, ale my sa nevzdame:)))
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Pažravo žerie

Poslaťod helluska » Str 13.03.2013 11:14

Nasa utulkova fenka tiez pahltne zerie. Je jedno, ci veceru, ci pamlsok...ci vonku cokolvek co najde. Ona nehryzie jedlo, ona ho doslova vysava. Vedla nej v klude veceria nas druhy pes, vsetko hryzie, obzera sa po nas ... dokonca mal zvyk, ze v polke sa ku nam presiel, nechal sa pohladkat a vratil sa dojest. Teraz od misky neodide, lebo by mu to nas vysavac schramstol. Ona je hotova snad za tretinu casu co on a to dostavaju rovnako.
Ked jej vezmem misku a davam po granulke do papule, tak to pohryzie. Ked sa dostane k celej miske, zacne vysavat. Bojim sa o nu a neviem, ako jej mam vysvetlit, ze nikto jej to nevezme. Ked dostavaju jedlo, stale obaja rovnako, aj pamlsky. Uz ju mame doma vyse roka. Najprv som si myslela, ze to len chce cas, aby pochopila, ze jedla ma dost a nemusi on s nikym superit. Ale nic sa nemeni....
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Pažravo žerie

Poslaťod Ayabito » Pon 14.04.2014 22:39

U nás je to podobne, no o to je to horsie, ze máme 10t stena nemeckej dogy. Tie su nachylne na torziu zaludka. :/ Po kazdom krmeni ho chodim kontrolovat, ci je vporiadku. Ja som tak hltavo nevidel este ziadneho tvora jest. Skusal som mu uz dat aj vacsie granule pre juniorov, no nepomohlo. Skusil som aj varit, tiez nie. Taktiez som z 4 davok rozdelil dennu davku az na 5. ...Ale nic nepomaha. Je jedno co ma v miske, nasaje to rychlejsie ako vysavac. Max do 30s. :( Zajtra skusim to s kamenom.

Áron pochadza zo 7 steniatok, tak predpokladam, ze z tamad ma ten zvyk, kedze sa musel urcite bit o granule.
Ayabito
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy