Imagine

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Imagine

Poslaťod Juraj » Str 18.03.2009 15:42

Imagine MAXI ADULT
BÍLKOVINY:
Čerstvé kuřecí maso; kuřecí moučka; pivovarnické kvasnice; kukuřičný gluten; celá sušená vejce; kuřecí hydrolyzát. Stravitelnost bílkoviny: 94 %

ENERGIE:
Rýže; kukuřice; kuřecí tuk; lněné semínko; čekanka.

PODPORA TRÁVENÍ:
Řepné řízky, čekanka, extrakt z juky, methionin zinečnatý, citrónové extrakty.

OCHRANA CHRUPAVEK (pohybového ústrojí):
Glukosamin a chondroitinsulfát

MINERÁLY A VITAMÍNY:
Sůl, monokalcium fosfát, chlorid draselný, uhličitan železnatý, oxid manganatý, seleničitan sodný, oxid zinečnatý, síran měďnatý, jodid draselný, síran kobaltnatý, vitamín A, vitamín D3, cholinchlorid, alfa tokoferol, kyselina nikotinová, riboflavin, thiamin mononitrate, pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), menadion, biotin (vitamín H) - D forma, cyanocobalamine (vitamín B12).

NUTRIČNÍ HODNOTY:
Celková bílkovina 25,00 %, Lysin 1,51 %, Methionin 0,52 %, Cystin 0,48 %, Threonin 0,89 %, Tryptofan 0,22 %, Isoleucin 0,84 %, Arginin 1,07 %, Valin 1,16 %, Celkový tuk 14,00 %, Kyselina palmitová (C16:0) 2,65 %, Kyselina stearová (C18:0) 0,69 %, Kyselina olejová (C18:1) 5,23 %, Kyselina linolová (C18:2) 2,81%, Kyselina linolenová (C18:3) 0,56 %, Celková celulóza (vláknina) 2,50 %, Popel 7,00 %, Vápník 0,90 %, Fosfor 0,70 %, Vitamín A 15.000 UI/Kg, Vitamín D3 1.250 UI/Kg, Vitamín E 110 mg/Kg, Měď 10 mg/Kg

ma niekdo skusenosti konkretne s tymto krmivom. Dakujem.
Juraj
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod Marco Varhol » Str 18.03.2009 17:51

Spanielske krmivo od Visan. Bohuzial kaslu na kvalitne suroviny a vyrabaju hlavne ine znacky pre supermarkety. Imagine je vynimkou ale rozpracovanost slaba.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod compaq25 » Uto 24.11.2009 21:45

Zdravim ,chcem sa tiez opytat na tieto krmiva od spanielskeho vyrobcu Visan? co hovorite na tu znacku ? vyrobca vyraba toho viacej toho od super premioveho krmiva IMAGINE cez HEALTHY DOG az po lacne krmico YAKO .
nechcem chodit okolo horucj kase idem otvarat novy chovatelsky obchod v Bratisleve a planujem tam vyhradne predavat toto krmivo tak preto sa pytam ,som zvedavy na nazory.
Diky
compaq25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod Marco Varhol » Str 25.11.2009 0:16

Hmm to budes otvarat v nejakej chudobnejsej casti BA. Bol som v tej fabrike asi pred 6-timi rokmi. Kupili vtedy Wenger technologiu. Ked som videl tu hrozu co vyrabaju :joint: ale oni boli spokojni, lebo spanielsky trh mal zaujem prave o taketo lacaky. 20kg za 8euro :aaa: No nekup to.
Imagine mali ako superpremiovku s cerstvym masom cca 20%, ale ked sme pocitali podiel po vysuseni no comment. Vtedy to miesali s hydinovou muckou aby to navysovali a udrzali nizku cenu dnes neviem.

Hlavne minusy: nizky podiel masa, vela uhlohydratov a chem. konzervacia

Plusy: zravost

Vela zdaru s Visanom. :winner:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod compaq25 » Str 25.11.2009 8:39

A co teda odoporucas za krmivo? ked sa pozrem na internet vidim vsade len RC,Eukanubu a ACANU,preto neviem ci sa pustat do niecoho coho je vsade prebytok ...Ci je to chudobna alebo bohata cast BA neviem :ha:, bude to na Raciasnskej ulici
compaq25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod Marco Varhol » Str 25.11.2009 10:00

Vsimni si ponuku internetovych a kamennych obchodov. Znacky, ktore vdaka silnej podpore sa dostali do povedomia chovatelov ako kvalitne sa budu predavat dovtedy pokym ludia sa naucia citat a chapat, ze preplacaju nieco co niekde vyrobili za par eur.

Dnes je na trhu tolko dobrych produktov, len treba stravit vela casu hladanim. Otvorit es predavata dat tam vsetko to co maju v kazdej predajni v BA tiez nie je dobre riesenie.

Plati jedno pravidlo ak velkosklad v danom meste ma aj maloobchodne predajne nepredavaj ich produkty robis im len reklamu a s cenou budes uplne inde. Ak sa pozries na ponuku obchodov, zistis ze v BA az na par vynimiek je vsetko to iste. Z chovatelskych potrieb cinske lacaky pod znackou Tr...e ci predrazene konzervy z masovych derivatov atd.

Kvality je v BA malo ale aj tu sa najdu vynimky.

Radit znacku je tazke. Treba mat nejaku filozofiu predaja.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod compaq25 » Str 25.11.2009 13:08

No to co si napisal si myslsim presne aj ja... ale moc si mi neporadil stymi krmivami uz v tom mam pekny chaos,a najst tu spravu cestu bude tazsie ako som si myslel
compaq25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod bullmastiff » Str 25.11.2009 17:06

a nevie niekto čo staoji take 15 kilove balenie pre dospelakov pre veľke plemená???
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod Marco Varhol » Str 25.11.2009 19:59

No zalezi kde ho chces kupovat. Pri Brne ho kupis za cca od 1050 - 1200 czk, myslim ze pre CZ aj SK vozi nejaka ceska firma. Pre mna vsak spanielske krmiva su to najhorsie co sa v EU vyraba. Mam pocit ze tam vyrabaju vsade bud skridle, keramiku alebo krmiva pre psov.
V Zoo partner v Nemecku cca 55euro.

Compaq 25 vis poradit s krmivami je jedna vec a schopnost predavat druha.

Na SK mas niekolko kategorii krmiv. Mozno dobra pomocka je zooplus.de

Ak budes prepocitavat podiel masa a chciet predavat krmiva postavene na mase tak zacnes s Orijenom cez Applaws k Firstmate, Almo Nature az po novu Acanu. A samozrejme dalsie hlavne zamorske znacky krmiv. Tu vsak musis pocitat s vyssou cenou.

Eukanuba ,RC je dobre mat v predajni pre tych, ktori kupuju znacku a je im jedno z coho je to vyrobene a ake podiely tam su.

A samozrejme krmiva, ktore su vyrobene z odpadov ale koli cene dobre predajne.

Co sa tyka konzerv kvalitu najdes opat na obale a po otvoreni sa lahko da vyhodnotit co tam je. Vsetky kvalitne konzervy pochadzaju z Thajska. Lepsie Pate konzervy bud z USA,Novy Zeland, Uruquay alebo Francuzsko.
Konzervy z masovych derivatov najdes u vyrobcov v Nemecku, ktori vyrabaju pre rozne firmy ich privatnu znacku.

Vo vacsine obchodov v BA sa vsak sa nachadzaju prave tie humusacke. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod compaq25 » Štv 26.11.2009 8:48

jojo vidim ze sa vyznas a mas v tom prehlad ,ja stym len zacinam od nuly a chcel by som priniest nieco nove,tak ako si pisal nezda sa mi rozumne ist do znaciek ako RC,ACANA,EUKANUBA a snazit sa konkurovat 10-tkam internetovych obchodov kde toho krmiva je na mraky.Tak ci onak kontaktoval som niekolko velkoskladov na slovensku a kazdy sa snazi preferovat to svoje...na90% sa predavaju krmiva s Kanady a USA, preto som sa rozhodol ist inou cestou a pojdem do toho Visánu ,aj ked pises ze sa ti to krmivo nezda IMAGINE je predsa superpriemiove krmivo a podla toho co som porovnaval v zlozeni ma vacsi podiel masa ako napriklad RC. A dalsi dovod je aj v tej cene tie zamorske krmiva su podstatne draksie no kazdy kto robi v nejakom obchode vie asi preco ,lebo sa natom musi nabalit este X prepravcov a velkoskladov az kym sa to dostane konecnemu spotrebitelovi.
Ale samozrejme niesom v tom nejaky odbornik ale to co sa vyraba v EU je podla mna urcite doraznejsie kontrolovane ako to co sa vyraba v USA a distibujuje do EUROPY, a o CANADE ani nehovorim... mam tiez svoju mienku ,nakupovali sme z Kanady dlhe roky iny tovar nebolo to sice krmivo, ale kazdy robi spinavosti a ked niekto presunie celu vyrobu do CINY a necha si tam znacku vyrobene v CANADE ,tak je podla mna pekne HOVADO.Ono si treba hlavne aj uvedonit ze nieje vsetko zlato co sa blisti ,je rozdiel co sa vyraba v canade a distribujuje a domaci trh a co sa posiela za ocean ,tak je to vsade na celom svete kazdy sa kazdeho snazi odrbkat :ha:
compaq25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod Marco Varhol » Štv 26.11.2009 10:22

a podla toho co som porovnaval v zlozeni ma vacsi podiel masa ako napriklad RC. Omyl. Pozri sa tu mas priklad.

Puppy junior Imagine:

Pollo fresco >20%, arroz, harina de ave, maiz, trigo, pulpa de remolacha, aceite de pollo, harina de pescado, gluten de maiz, huevo, levadura, hidrolizado de pollo, extracto de yucca, achicoria, semilla de linaza, cloruro potásico, sal, metionato de zinc, extractos cítricos, taurina.

kura pri 9% vlhkosti bude v podiele niekde okolo 2.5%, nasleduje varena ryza cca 15-18%, potom hydinova mucka, kukurica, psenica, samozrejme rybacia mucka (KONZERVACIA BHA) vid vit.E 100mg/kg a na konci poprasok kuracieho prasku.

A teraz mi vysvetli ako si prisiel na to, ze RC ma mensi podiel masa ako Imagine.

Ale samozrejme nie som v tom nejaky odbornik ale to co sa vyraba v EU je podla mna urcite doraznejsie kontrolovane ako to co sa vyraba v USA a distibujuje do EUROPY, a o CANADE ani nehovorim...

Hmm no ak by to tak bolo tak spanielske krmiva si budu predavat len u seba a nezaplavovat tzv. OST blog tymito krmivami. V EU je chaos i ked aspon nieco sa presadilo s podmienkami uvadzania zlozenia na obale.

Ked si sa rozhodol a nedovazas si to sam, nie je nic jednoduche si dohodnut odber priamo z ES. Ked zbadas cenu nakupu nebudes asi chapat...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod compaq25 » Štv 26.11.2009 11:21

hehe je to diskutabilne neviem odkial cerpas zdroje, ale ja som nasiel nieco ine ako ty zrejme priamo od vyrobcu?

Imagine PUPPY+JUNIOR - kompletní krmivo pro ŠTĚŇATA MALÝCH A STŘEDNÍCH PLEMEN

SLOŽENÍ:
BÍLKOVINY: Čerstvé kuřecí maso; kuřecí moučka; rybí moučka; pivovarnické kvasnice; kukuřičný gluten; celá sušená vejce; kuřecí hydrolyzát. Stravitelnost bílkoviny: 94 %.

ENERGIE: Rýže; kukuřice; pšenice; kuřecí tuk; lněné semínko; čekanka.

PODPORA TRÁVENÍ: Řepné řízky, čekanka, extrakt z juky, methionin zinečnatý.

MINERÁLY A VITAMÍNY: Sůl, chlorid draselný, uhličitan železnatý, oxid manganatý, seleničitan sodný, oxid zinečnatý, síran měďnatý, jodid draselný, síran kobaltnatý, vitamín A, vitamín D3, cholinchlorid, alfa tokoferol, kyselina nikotinová, riboflavin, thiamin mononitrate, pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), menadion, biotin (vitamín H) - D forma, cyanocobalamine (vitamín B12).

NUTRIČNÍ HODNOTY:Celková bílkovina 30,00 %, Lysin 1,70 %, Methionin 0,63 %, Cystin 0,60 %, Threonin 1,13 %, Tryptofan 0,26 %, Isoleucin 1,12 %, Arginin 1,47 %, Valin 1,54 %, Celkový tuk 20,00 %, Kyselina palmitová (C16:0) 3,93 %, Kyselina stearová (C18:0) 1,18 %, Kyselina olejová (C18:1) 7,97 %, Kyselina linolová (C18:2) 4,04 %, Kyselina linolenová (C18:3) 0,68 %, Celková celulóza (vláknina) 2,00 %, Popel 7,50 %,Vápník 1,30 %, Fosfor 1,10 %, Vitamín A 15.000 UI/Kg, Vitamín D3 1.250 UI/Kg, Vitamín E 100 mg/Kg, Měď 8,8 mg/Kg

a co sa tyka RC som nasiel toto :

Krmivo pre šťeňatá malých plemien (hmotnosť v dospelosti 1 - 10kg) od 2 do 10 mesiacov veku.

* Uspokojenie nárokov rýchleho rastu poskytnutím krmiva s vysokým obsahom energie (4300 kcal/kg), bohatého na bielkoviny (33%).
* granule dokonale prispôsobené malým zubom a čeľustiam šťeňaťa vďaka špeciálnej veľkosti, tvaru a štruktúre, ktorá ich núti žuť
* zohľadnenie nízkej kapacity trávenia šťeňaťa pomocou vysoko stráviteľných bielkovín, zníženého obsahu škrobu (25%), frukto-oligosacharidy a dužina z cukrovej repy pre zachovanie črevnej flóry.

Zloženie:
Dehydrované kuracie mäso, kukuričná múčka, živočíšne tuky, kukurica, kukuričný glutén, repné rezky, kuracia pečeň, minerálne látky, kvasnice, hydinový proteínový izolát, rastlinný tuk, rybí tuk, frukto-oligo-sacharidy, sušené vajcia, stopové prvky, manano-oligosacharidy, taurín, DL-methionin, výťažok z nechtíka lekárskeho (luteín), vitamíny.

Analýza:
bielkoviny 33%, tuk 20%, škrob 25%, popol 6%, vláknina 7%, vápnik 1,0%, fosfor 0,80%, vlhkosť 9%, vitamíny A, C, D, E.

Podla tohoto to vyhrava RC to mas pravdu ale je tam minimalny rozdiel.Mozno som porovnaval inu radu nie prave male plemena. Inak sledoval som co uvadzauju slovenske obchody a nemecke a v podiele masa v % su rozdiely ,takze ako pozeram kazdy si hrabe na svojom kopecku a vtom co vychadza z tovarne a prezentuje sa pri predaji konecnemu zakaznikovi su rozdiely,ale ja sa ani necudujem tak je to zo vsetkym nie len s potravou pre psy ale bohuzial co je vacsia skoda aj s potravou pre ludi.
Tak ci onak na nieco zomret musime vsetci :angel:
compaq25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod Marco Varhol » Štv 26.11.2009 17:14

Pozor na zavadzanie. Vsetky zlozenia oboch krmiv su klamlive a zavadzajuce. Visan pouziva hydinove mucky podobne ako RC. Takze ziadne kuracie mucky.

Ceski dovozca si urcite dokaze prelozit spanielsky text ale lepsie znie pozmeneie textov. Zvlast slovenske internetove obchody pozmenuju zlozenia za ucelom lepsieho predaja. Zlozenie na originalnom obale je zaklad pre hodnotenie krmiva a v novych vyrobkoch uz aj udaj o konzervacii. Co doteraz nebolo povinne. Ale staci sa pozriet na mnozstvo vit.E a je to jasne.

Cerpanie informacii. Zdroj: visan.es a royalcanin.com

Kedze je u oboch hydinova mucka tak asi to budu velmi drahe krmiva. :aaa:

Neodpovedal si na podiel masa v krmive Imagine. Pri predaji je dolezite vediet co najviac o krmive ktore budes predavat.

Kvalitne krmiva maju podiel 40-50% v prepocte na susina/vlhkost.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod dana033 » Štv 26.11.2009 19:17

Marco Varhol píše:Ale staci sa pozriet na mnozstvo vit.E a je to jasne.


Marco a aké by malo byť to množstvo vit E ? Aby sme zistili či je to jediná konzervácia alebo je tam aj "zamlčané" BHT, BHA?
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: superpremiovka imagine

Poslaťod ambra » Štv 26.11.2009 20:11

moja otázka: aký je rozdiel, alebo v čom je rozdiel medzi hydinovou a kuracou múčkou?
ambra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Bydlisko: okres Zlaté Moravce

Ďalší

Späť na Granule a konzervy