Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Aku značku kupujete ??

Royal Canin
374
19%
Eukanuba
124
6%
Trainer (natural, fitness)
176
9%
Eagle Pack
7
0%
Puffins
17
1%
Nutra Gold
9
0%
Frist Mate
57
3%
Purina Pro Plan
269
14%
Acana
154
8%
Darling,Pedigree,Chappi
101
5%
Tesco,Hypernova,Jednota,Bila,Bala a pod.
36
2%
Iné
641
33%
 
Celkom hlasov : 1965

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Renata » Pia 27.05.2016 14:05

Shel-chan píše:nespísal by z toho nejaké resumé? :haha:


resumé :
citroniq84 píše:noa dopičem si sem sam lebo viem
:joint:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod clupko » Pia 27.05.2016 14:07

Offtopic:
Renata píše:citron, uplne mimo temu, ale prosim povedz mi, ako mozes v jednej vete napisat miši myš a myši :otaznik: bez urazky bez vysmechu, ale to fakt ? :bum:

Renata, ja ti odpoviem. lebo sa nesustredi len na gramatiku ano ta mu as tak neide ale su dolezitejsie veci a mi tu nie sme na to abi sme riesili gramatiku vies dolezitejsie su znalosti a tie on ma a vie to dokazat tak preco sa zaoberat takimito hovadinami
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Puk » Pia 27.05.2016 14:56

citroniq84 píše:
A genetika - nie, nie je nezanedbateľná! Ak si to neuvedomuješ, genetika nastaví vždy mantinely


kolega toto je vyložena kravina Genetika urči maximalne predispoziciu vyskum na myšiach ukazal že ak miši uplne odstranili gen zodpovedny za učenie a inteligenciu a nasledne ju dali do prostredia ktore bolo bohate na podnety tak aj myš bez genu sa naučila rovnake veci ako myši ktory tento gen mali len to trvalo o par % dlhši čas Genetika je na to že určuje predispozicie že ak maš služobne plemeno napriklad Nemeckeho Vlčiaka ten je v kinologi poplarny preto lebo jeho geny su nastavene aby sa učil rychlo tym padom sa cviči o niečo lahšie ale presne tak isto ty vycvičiš aj pitbula mopslika bandoga čivavu všetkych aj ked nemaju geny ako služobne psi len im to potrva dlhšie a treba knim iny pristup genetika ti neurčuje mantinely jediny maninel ktori je su schopnosti majitela pracovat zo psom jeho trpezlivost preciznost a znalost osobne poznam psi ktore mali problem a trvalo aj 3 roky kym zmyzli ale ono sa to vzdy neni tto o genoch ten gen urobi pre mna to že mi to ulahči vec že ked viem že chcem psa cvičiť tak si vyberiem služobne plemena lebo su učenlive maju to v krvy a tym padom ja toho psa skor naučim čo chcem ale neni to mantinel v zmysle že pes ktori nao gen nema sa to nenauči nauči len musim navolit spravny pristup :no:

Výskum zdravia psov s PP a krížencov je presne taká istá vec, ako to vajce a sliepka.


nie nieje to vajce a sliepka toto viem priamo poznam 3 veterinarov pravidelne o tom debatujeme to su stovky psov a vetsina tych pravidelnych pacientov su cistokrvne psi s pp a cistokrvne psi bez [b]Vynimkov[/b] su križenci prešlachteich plemien ako Doberman pincher RTW a tot tito ktori su prešlachteny a este ked je to krizenec priamo tychto dvoch tak je to ozaj zle lebo su preslachteny podobny problem ma aj boxer obecne vatsina nemeckych plemien a niesom si isty ci nahodov nie aj cavalier king charles spaniel


Lemon, Ty si teda numero! :jop: Musel som si Tvoj príspevok prečítať dvakrát, kým som pochopil, aký si ty, kolega týpek, a že sa sem vlastne chodíš baviť. Inak - mal by si si zmeniť nick na perlorodku, lebo niektoré Tvoje uzávery sú fakt perly. :poklona:

Genetika dáva rozmer každému jedincovi. rozmer myslím vo viacerých smeroch - tvar a veľkosť tela, vnútorné orgány a vonkajšie orgány, ich fyziológiu, typ vyššej nervovej činnosti a tisíce a tisíce ďalších vecí. Prosím Ťa, teraz ťa chytím za slovíčko - ako je možné, že Tebe a Tvojim súrodencom narástli vlasy a nie šupiny, či perie? Dostal si takúto predispozíciu? A aké iné možnosti predispozície tu boli, lebo tých musí byť vždy niekoľko, minimálne dve! Tak aké tu boli ešte k dispozícii? Počul si už niekedy o pojme genóm?
Nemaj predstavu, že jeden gén = jeden zdedený znak, či podľa Teba, predispozícia. Genetika vôbec na takomto princípe nepracuje. Vieš, že existujú napríklad aj polygénne založené znaky(taká dysplazia bedrových kĺbov napríklad), či funkcie? Predispozície - nuž aj tie sa dedia, to máš pravdu, len nie vždy sa prejavia a na to je potrebné (ako správne píšeš) aby spolupôsobili aj ďalšie vplyvy vonkajšieho prostredia. Vieš čo je genotyp a fenotyp? A dedičnosť inteligencie - aj tá je podmienená tým, ČO do vienka dostaneš od rodičov a zároveň, prostrediu a podnetom, ktoré z neho dostávaš. Chceš mi povedať, že dieťa z incestu z osady, keď dáš do výchovy univerzitnému profesorovi, a ten ho bude vychovávať presne tak, ako svoje originál dieťa, že bude z neho jadrový vedec? Ty si ozaj srandista ... :yes:
K výcviku rôznych plemien - radšej sa nechcem ani vyjadriť... Len jedno - podľa tvojej teórie jeden výcvikár bude mať rovnako vycvičeného prvého, druhého a aj desiateho psa, že? dokonca rôznych plemien :lol: ... Lenže pes je živý tvor a nie motorka, každý pes je iný AJ vďaka genetike, ktorú si "povýšil" na pavedu o dedičnosti predispozícií... :hi: Poviem len snáď toľko - ty si vytvoríš svoju teóriu bez ohľadu na realitu a potom si ju sám odsúhlasíš a hľadáš ako zdôvodniť. Očakávam, bez urážky, že raz vynájdeš železné drievko z umelej hmoty... :nwm:

Prosím Ťa, keď zase budeš mať v pláne debatovať s tými tromi veterinármi, zavolaj ma! Ja sa veľmi rád naučím niečo nové! :yes: Prešľachtenosť nie je chyba plemien, je to záležitosť trendu vývoja v chovateľských kluboch, vedomostí, úrovne a morálky jednotlivých chovateľov a "chovateľov". Plemeno za plemenom a plemeno od plemena.
Posledná vec - ak s tromi veterinármi preberáte aj popieranie hybridizačného efektu F1 generácie dvoch rôznych plemien, potom by ste aj k niečomu mali dospieť. Napríklad k tomu, že už v ďalšej generácii sa tento efekt vytráca...
To, čo sa u psov s PP (žiaľ, len u niektorých plemien) vyhodnocuje po zdravotnej stránke je štatisticky veľmi zaujímavé a pre daný chov cenná informácia. (Otázka je, ako s ňou naložia). Povedz mi, kto takúto štatistiku (či info) o krížencoch má, alebo sa robí? Nikto a preto nie sú info, tak sa jednoducho povie nezmysel : krížence sú zdravšie! Trt a dva orechy...

Dievčatá, trpezlivosť! Nenavážajte sa do neho prosím, ja som zvedavý na pokračovanie!

PS. Ale toto je už fakt OT, mimo témy...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Pia 27.05.2016 17:51

Genetika dáva rozmer každému jedincovi. rozmer myslím vo viacerých smeroch - tvar a veľkosť tela, vnútorné orgány a vonkajšie orgány, ich fyziológiu, typ vyššej nervovej činnosti a tisíce a tisíce ďalších


ano vplyva na fizionomiu jasne ze z ratlia mastifa nespraviš ale prave tie tisice dalsich su tam až tak neni ti sa roky tak robilo že za všetko čo neviem prečo je tak može za to genetika ja som vživote nepovedal že genetika vplyv nema ona vplyv ma ale nieje to až tak za všetko je to len predpoklad neznamena ked mam psa ktori ma predizpoziciu na alergie neznamena že ju musi dostat znamena to že si dam pozor na stravu a bude to ok ked mam velke plemena a alebo mam psa ktori viem že ma predpoklad na nieake problemi tak proste su pripady kedy to neovplyvniš niako ked ti pes dostane epilepsiu tomu nezabraniš ale paradox je že tu maju aj psi s choviek ktory ako šťena prejde testom genetiky ktosi sa ma tu patal čo znamena pes s urobenov Genetikov TJ ked maš psa na business rozumej psa s PP lebo to je business ci sa to niekomu paci alebo nie je to business to je fakt noa ked mas ako chovka stence a chces aby mali mali papiere tak sa musia spravit u vet lekara geneticke testy noa je X psov ktori nimi prešli a stale maju problemi ako to? je to jedno proste tak to je Genetika mi môže pomôcť stym že ked viem načo osa potrebujem kupym si plemeno nato určene tak mi to trocha ulahči vicvik ja som nepovedal že genetika nevplyva ona vplyv ma ale neni to pevne dane že stane sa len čo ma v genoch to že v genoch ma predizpoziciu na epilepsiu neznamena že ju 100% bude mat tak ako to že ju tam nema neni 100% zaruka že ju nedostane je to nepochopitelne??
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Pia 27.05.2016 18:29

Puk píše:Povedz mi, kto takúto štatistiku (či info) o krížencoch má, alebo sa robí? Nikto a preto nie sú info, tak sa jednoducho povie nezmysel : krížence sú zdravšie! Trt a dva orechy...

Offtopic: ja :joint: samozrejme na mojej obmedzenej vzorke cca 200 PP psov, 100 bpp a 100 krizencov, ale teda zdravšie fakt nie sú... aspoň majitelia si to o nich nemyslia

musím to už nejak verejné vyhodnotiť sakriš




Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Puk » Pia 27.05.2016 20:15

Nevplýva, ona ju tvorí!
To, čo píšeš o predispozícii alergie - v podstate súhlasím. Ale je tu aj opak - pes predispozíciu nemá a šmejdovým kŕmením mu ju majiteľ "zaobstará... A časom sa rôznymi vplyvmi zapíše do genómu. Ale keby si mi odpovedal, na to čo je fenotyp a čo genotyp, nemusíme ďalej debatovať, lebo by si to pochopil. Aj keď, obávam sa, že po svojom... :jazyk:
Pes prejde testom genetiky. Taký test neexistuje. A ak máš na mysli dedičnosť, potom pozri, čo znamená výraz v danom znaku heterozygotne založený jedinec. A pochopíš, že ak takýchto dvoch jedincov spojíš, tak...

Shel - chan, tak 400 psov to už je veľmi, ale veľmi slušné čislo a výsledky by mohli ísť relevantne naprieč celým spektrom psov. Budem rád, ak to zosumarizuješ! :poklona: Akurát tí bPP budú trochu problematickí, lebo veď vieš, akí bPP potomkovia majú prevážne rodičov...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Pia 27.05.2016 21:21

Offtopic: 550 :joint: ono to teoreticky zosumarizovane je, len som tú diplomovku tak troooosicku narýchlo spísala a ešte som nenabrala odvahu ju psickarskej verejnosti odprezentovat :hi:
a hej, bPP... práve preto som rozlisovala bezPP a s PP a krížence, lebo aj keď sú výskumy, tak tie rozlišujú len "čistokrvné psy" a krížence... a myslím (teda vlastne teraz už viem!), že tam je veľký rozdiel...


Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Pia 27.05.2016 23:23

ja si to osobne myslim lebo ako vzdy ma to zaujimalo tak vzdy ked idem veterinarom co poznam 3 v strednich slovenskych mestach tak každy jeden ked sa spytam na pacientov hovori jednoznačne vedu čistokrvne psi bez PP zanimi čistokrvny s PP a potom križenci ale aj to vatsinov krizenci preslachtenich plemien ako presne čisla sme sa až ak nebavili ale ako vsetci traja svorne povedali že takto maju pacientov ze vetsinu krizencov vidia tak raz za rok na ockovani povinnom ale zas napr cistokrvnych bez PP je logicke ze je najviac lebo to aj vatsina ludi ked ma psa tak bez PP a mnohy maju takych psov ze ich proste len oklamu proste dostane maltezaka za zhruba 5000€ neviem ci nie 8 ale zda sa mi ze 5 a ten pes keby mu nerobili pravidelnu hygienu chrupu u vet co sa robi stym ultrazvukom ze odstranuje kamen tak uz nema ani jeden zub noale s chovky to je aj sami majitelia niektorich choviek uz hovoria o tom ze povahove standardyy tie psi neplnia to uz je jednoducho minulost a potom vidite tu kvalitu choviek ked dojdes na bazos sk das si kategoriu psi a viskocia na teba 3 chovky pitbull s PP za 200 euri tak ako to uz co je? tam uz hned viem ze chovka ktora sa x mesiacov topi na bazoši a psovi kludne znizi cenu s 600 na 250 a keby mu zavolam tak sa stavim že aj na 180 to dohodnem a toto je to že sa stoho stal biznis a kvalitne chovky v celom byvalom čsr neska v pohode spočitaš na prstoch dvoch ruk možno skratka je to biznis nič ine v tom neni u vatsiny cim nehovorim ze ne existuju vinimky su zriedkave ale su
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod wer » Sob 28.05.2016 6:28

Jaaaj, takze ked nechodia k vetom s krizencami, tak su jasne najzdravsi :haha:
A ptb s pp na bazosi ako priklad chovky... :joint:
Citron, ty sa uvedomujes?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Sob 28.05.2016 6:30

Offtopic: a vieš, prečo to je? lebo majiteľovi čistokrvného psa, ktorý investoval kopu energie a peňazí do zaobstarania si psa potom chodí ku veterinárovi s každou prkotinou, aj preventívne - vybaviť pas, odobrať vzorky na genetické testy, vypýtať potvrdenie o zdravotnom stave na akciu (zvyklo sa robievat), každý soplik, hnačku, zvracanie rieši, lebo mu pes a jeho bolesť nie je ľahostajná. Na rozdiel od kríženca, ktorého väčšinou nadobudli majitelia zadarmo a tak to je aj naďalej -. do psa proste neinvestuju (alebo si to nemôžu dovoliť). Vidno ho raz za rok na vakcinácia (ktorá by mala mať úplne inú schému než raz za rok každý rok, ale ok), a potom posledný raz keď ho (možno) prídu utratiť, v otrasnom stave (za jeden z najhorších prípadov si vybavujem nádor o veľkosti päste v konečníku, zvierac úplne odpaleny, muselo to bolieť jak sviňa).
Nehovorím, že je to tak vždy. A nemám to zo žiadneho výskumu ani "jeden známy povedal", ale z vlastných skúseností na ambulanciách. A inak neplatí to tak len pri psoch, ale aj pri potkanoch (ten rozdiel medzi starostlivosťou o potkana za 1,5€ a takého za 20€ je markantny) alebo králikoch (na Slovensku okolo 10€, v Rakúsku 70€). A je to pochopiteľné, aj keď možno nie nutné správne, keď každé zviera by malo mať rovnaké právo na starostlivosť, a cenu zvieraťa neurčuje papier... just,v konečnom dôsledku ju určuje to, ako veľmi na ňom majiteľovi záleží.
End of rant, to už je fakt veľmi off-topic. To len aby si vedel, že aj iní vedia písať nekonečné príspevky :joint:


Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Puk » Sob 28.05.2016 10:26

Offtopic: Len malý dodatok k tomu zdraviu u krížencov - keďže nie som útlocitný, napíšem to na plnú hubu : Keď sa predsa len ukáže, že daný jedinec až taký zdravý nie je, nejde sa väčšinou k vetovi, ale sa "zavolá známy poľovník"... Pretože utratenie u veta je finančne náročnejšie, ako zaobstarať si nového kríženca. To, že ten pôvodný by mal niečo pre majiteľa znamenať, to radšej nekomentujem... U tých s PP je takéto jednanie skôr výnimkou. Ale dosť podrobne to popísala vyššie Shel - chan, nejdem opakovať.

Lemon, aby som nikoho geograficky neurazil, tak takto (Rusi na toto fórum sotva prídu a v boršči ma neutopia) : v Moskve je tisíc lekárov a majú vždy plnú prdel v čakárni. Na Sibíri nie je lekár, teda ľudia nemajú kam ísť.. . Čo myslíš (ale podľa Tvojej logiky to tak bude), ľudia v Moskve sú chorľavejší a majú vyššiu úmrtnosť, ako tí zo Sibíri?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Sob 28.05.2016 11:15

neviem odkial mas kravinu ze krizencov sa nestaraju ja som mal krizenca a staral som sa v com je akoze rozdiel ked mam psov rad a mam psa tak urcite nehledim nato ze ci je citokrvny alebo nie a poznam x ludi co krizence maju alebo mali v mnulosti ale vzivote by som si nedovolil povedat ze sa nestaraju lebo sa staraju aj ja ked som mal krizenca ziadny problem nikdy nemal akuat raz mal hnacky dosol vet povedal daj mu caj a rizu dal som caj a rizu a pes bol zdravi dosol raz za rok vet kumne zaockoval a bol pokoj .. starostlivost o psa je zalezitost ludská ked niekto je lajdak tak si zanedba tak isto cistokrvneho ako krizenca ja osobne psi lubim cely zivot kazdeho jedneho mam rad a ked am nieakeho tak sa o neh postaram tak jak potrebuje a to ze nikto da prachy neni dovod to su vatsinov ludia jak ja poznam ze tuec nema ani zakladnu skolu akurat sa dobre narodil alebo mu visiel jeden obchod chlapec ma miliony kupy si psa za 10 tisic a keby si mu povedal ze ma draheho psa tak sa to do papule zasmeje lebo nema ani sajn o hodnote penazi a tak isto mnohy polovnicky psi tiez ziju vseliako cize ci sa o psa staram alebo nestaram neni vobec o tom kolko za psa zaplatim je o o tom ako sa chcem alebo nechcem starat
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Puk » Sob 28.05.2016 11:20

citroniq84 píše:neviem odkial mas kravinu ze krizencov


Offtopic: Zo života, veru zo života... :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Sob 28.05.2016 11:29

tak ono je to dost o tom medzi akymi ludmi si ono ano su aj lajdaci ktori sa o psa nestaraju lenze to neni o psoch ale o ludoch sak ja mam takeho suseda ten ked mal krizenca bol na retazi ked mal nemeckeho ovciaka bol na retazi teraz ma dvoch safordov a necham ta hadat kde su a darmo že su čistokrvný
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Sob 28.05.2016 16:35

Offtopic: tak áno, ale to bolo povedané hneď, že sa to líši majiteľ od majiteľa. ak by si sa zaujímal aj s kým sa vôbec bavis, vedel by si, že aj ja mám kríženku... a dokonca vyšetrenú a "se vším všudy"... ale aj sa priznám, že pri DBK mi u nej stačil ortolaniho test, kým sheltia má vystavený ofiko certifikát.

ešte k tomu "keď sa predsa len ukáže, že nie je až taký zdravý"... vieš jak, u PP psa je to DBK - u kríženca to volajú "staroba"...


Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy