Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Aku značku kupujete ??

Royal Canin
374
19%
Eukanuba
124
6%
Trainer (natural, fitness)
176
9%
Eagle Pack
7
0%
Puffins
17
1%
Nutra Gold
9
0%
Frist Mate
57
3%
Purina Pro Plan
269
14%
Acana
154
8%
Darling,Pedigree,Chappi
101
5%
Tesco,Hypernova,Jednota,Bila,Bala a pod.
36
2%
Iné
641
33%
 
Celkom hlasov : 1965

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod elfinka » Štv 26.05.2016 12:45

... umelohmotne krmivo, hladas mikroskopom...
Zas nemusime prehanat :smile:

Ja ked som kedysi hladala, dost mi chybal aspon NEJAKY vyskum ohladne barfu. Hocaky. U nas cele barfovanie bolo naozaj len o pocite ze robim pre svojho psa najlepsie, jedna(druha, tretia) pani na internetoch povedala, ze jej pes na tom prospieva tak som sa snazila a snazila a :prd:
U nas by asi fungovalo varenie, ale to fakt nie, varit takemu megapsovi to by som stala u sporaku od rana do vecera.
Bad píše:genetiku ani krmivem zcela nepřečuráš

Mozes porovnavat jedince z toho isteho vrhu :no: a samozrejme mat dost velku vzorku
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Štv 26.05.2016 12:56

genetiku ani krmivem zcela nepřečuráš

ja len doplnim že genetika sa precenuje a su veci ktore vieš korigovať a posledne vyskumy na ludoch pri liečbe rakoviny nam ukazali že geneticky vplyv ma podstatne menšiu ulohu ako sa myslelo lebo napriklad z 10 ludi co maju rakovinu sa u siedmich vobec nenachadzal geneticky predpoklad ono genetika sa pecenuje pre dve veci ta prva je že jednoducho je stym biznis v tom že taraz ja si založim chovku kupujte geneticky zdraveho psa ty ho odomna kupyš ja dobre zarobim pes ti stejnak bude mat nieake problemi ako to ako pravidelne vidim v ambulanci psov co mali genetiku porobenu presli standardom a tie problemi maju este viac jak bastardi takze neni to az tak o tom je to o pohodli veterinara ochorie pes bez PP tak miesto toho aby povedal neviem povie to je genetika ale :kak: to je keby to bolo o tom tak standardizovany pes by musel byt zdravy a prave ten nekontrolovany by mal problemi ale v skutocno zivote je pravy pravy opak a prave ti grizenci ktori absolutne najdalej od genetickych standardov su najzdravsi ja nehovorim že genetika nema vply ona nieaky vplyv má ale neni tak zasadny jak sa roky hovorilo že je
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Štv 26.05.2016 22:05

citroniq84 píše:nie nevieš ešte si nepočula o antibiotikach v mase z bytunkov? tie kravy prasce atd su chovane na smeskach umelich praskoch kadejakom odpade čo nemaš ani šajnu čo v tom mase je takze ne neviš čo mu davaš

zdroj??

btw neviem o tom, že by sa ATB teplom deaktivovali, čiže tepelná úprava granúl ti v tomto nepomôže


Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Štv 26.05.2016 23:42

zdroj??

Kód: Vybrať všetko
http://www.aktuality.sk/clanok/272744/mnozstvo-antibiotik-v-mase-je-alarmujuce-tvrdia-vedci/


Kód: Vybrať všetko
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/286617-antibiotika-su-v-maese-aj-inych-potravinach/


Kód: Vybrať všetko
http://www.tvnoviny.sk/domace/1788505_zistili-kto-predava-bravcove-plne-antibiotik.-ako-dopadlo-slovensko

stači?

noa dopičem si sem sam lebo viem čo by bolo ked to zajtra uvidite a začnete snoriť a narazite na to že v SR je ZAKAZ ANEP REVENTIVNE APLIKOVANIE ATB V CHOVOCH

tak vam hned vysvetlim ako to beži nakolko moja mama na farme pracovala nieaky cas a poto aj moj otec a mam aj znameho ktori je stredny statkar chova kravy asi 150 až 200 krav aj nieake tie prasiatka

takže vysbetlime si system

To že na Slovensku je zakazane podať preventivne ATB to znamena že nemože ich chovatel xy kupyt bez vet lekara a ten musí indikovať že áno pán statkár naozaj potrebuješ ATB a system beží takto čítajte pozorne jedného pekného dňa keď sa farmár jano rozhodne farmárčiť a kúpy prvých 200 prasiatok zavolá veterinárovi jožkovi a ten ich skontroloval zatiaľ asi chápete že?

potom idu na obed a statkár Jano hovori jožko tak teda mam tu 200 sviň a keď mi tak ochorejú ja by som potreboval tie ATB šak to len odkrmim a pôjde to na bitunok a veterinár jožko hovori ale jano dostal som na obed len tri knedle to budem hladný a hladný to ja ne indikujem ale keď mi ty prihodíš 2 knedliky k tím mojim trom aby som mal ja peť knedlikov tak to by som mal silu a vládal indikovať tak farmár jano prihodí dva knedliky a veterinár jožko indikuje a jano ich podá chápeme sa? ten dobytok tie antibiotika žere zákaz nezakaz len tam je odborná indikácia samozrejme nezavislim a nepodplatiteľným znalcom korupcia chran boh na slovensku vždy všade všetko presne fungovalo v zmysle zákona samozrejme ved inak to nejde :jupi:
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Bad » Pia 27.05.2016 5:57

elfinka píše:Mozes porovnavat jedince z toho isteho vrhu

jsou geneticky identičtí?

citroniq84 píše:tak to ta chemia az taka strasna asi neni ze

nedávno zas proběhl jakýs článeček, jak umělohmotné vitamíny (teď nevím který či které to byly) naopak zvyšují riziko kterýchsi onemocnění - na základu kéhosi výzkumu (jeden z mnoha článků). Co se týká prodloužení doby dožití, to si můžeš naštudovat násobně na internetu, ale skutečnost, že se živíme granulemi, to nebude. S tou chemií máš ale pravdu - s tou v lécích.....

citroniq84 píše:to že mu je prirodzene je pravda ale to je moralne hladisko

nerozumím tomuto argumentu, co má morálka společného s prostým faktem, že se šelmy psovité, kterým se do života nevsral člověk, živí jinými zvířátky a rostlinkami ?

citroniq84 píše:nie nevieš ešte si nepočula o antibiotikach v mase z bytunkov? tie kravy prasce atd su chovane na smeskach umelich praskoch kadejakom odpade čo nemaš ani šajnu čo v tom mase je takze ne neviš čo mu davaš

Shel-chan píše:btw neviem o tom, že by sa ATB teplom deaktivovali, čiže tepelná úprava granúl ti v tomto nepomôže

tak nějak.....nebo maso jdoucí do granulí je nějaké speciální???

citroniq84 píše:ako pravidelne vidim v ambulanci psov co mali genetiku porobenu presli standardom a tie problemi maju este viac jak bastardi takze neni to az tak o tom je to o pohodli veterinara ochorie pes bez PP tak miesto toho aby povedal neviem povie to je genetika ale to je keby to bolo o tom tak standardizovany pes by musel byt zdravy a prave ten nekontrolovany by mal problemi ale v skutocno zivote je pravy pravy opak a prave ti grizenci ktori absolutne najdalej od genetickych standardov su najzdravsi ja nehovorim že genetika nema vply ona nieaky vplyv má ale neni tak zasadny jak sa roky hovorilo že je

- prosím jak "psi, kteří prošli standardem" mají porobenou genetiku??? :oo:
- z čeho prosím vyplývá, že "standardizovaný" pes musí být zdravý??? :oo:
- jak jsi prosím přišel na fakt, že "grizenci" jsoucí nejdále od "genetických standardů" (to co???) jsou ti nejzdravější??? (teda krom toho, jak jsi přišel na genetický standard atd.....takoví kříženci z jedné oblasti jsou obvykle blízce příbuzní, nevím co to má společného s plemennými standardy.....?!) :oo:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Pia 27.05.2016 7:56

díky za články. aj si ich čítala? bo ten prvý je preložený americký, ten sa nás ani netýka. a tie ostatné... no posúďte sami:
Aj keď slovenskí farmári používajú antibiotiká pri chove zvierat len ojedinele a pri rastlinnej výrobe vôbec, vo svete je to inak.

(...) "Testujeme nielen poľské mäso, ale priebežnú kontrolu robíme pri všetkých domácich a zahraničných výrobkoch,“ povedal ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš.

A výsledok? Vlani zachytili slovenskí veterinári jednu zásielku medu a jednu kureniec s prekročenou hladinou antibiotík. Málo či veľa? Šlo pritom o regulárnu kontrolu. Tá tohtoročná bola mimoriadna a podnietila ju investigatívna poľská reportáž. Test vyše osemdesiatich poľských hydinových výrobkov sa skončil jedným pozitívnym nálezom. Kontroly nie sú lacné. Štát však garantuje, že predávané potraviny sú bezpečné, a keď sa objaví podozrenie, musí na mimoriadnu kontrolu nájsť peniaze.


Patríme medzi desiatku krajín, ktoré pri chove ošípaných používajú najmenej antibiotík. Slováci však nejedia len slovenské mäso.


btw myslím že absolútne nemá zmysel o zdraví psov s týmto človekom diskutovať, keď zjavne nemá poňatia, čo taký štandard vlastne je a načo... nehovoriac o volajakej "genetike", hehe, to ma teda pobavilo. "pes so spravenou genetikou" :heh:

btw neviem, aké podklady ma citroniq, ale môj vlastný výskum mi naznačil, že čistokrvné psy s PP sú zdravšie... a akýkoľvek článok ako opozíciu môže dať, pravdepodobne som ho už minulý rok čítala :no: relevantnost zdrojov, ktoré tvrdia, že krížence sú zdravšie, býva väčšinou dosť pochýbna (tak na úrovni topky.sk) .

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Puk » Pia 27.05.2016 8:26

No, aby sme sa nejako zladili :
1., Pre BARFistov - myslíte si, že kura vyliahnuté a odporazené v 38 dňoch veku je kŕmené lege artis /antibiotiká v
zmeskách, rastové hormóny, antimykotické aerosoly, atď.) Viete odkiaľ pochádza mäso zvierat ktoré kupujete?
Lebo predpisy v Číne, či v Poľsku sú od našich odlišné... :ach:
2., Vieme chemickú podstatu ATB, reziduí, atď. Ako sa deštruujú, odbúravajú, čo ich fyzikálne, či chemicka rozkladá?
3., Pre granulistov - ovládame v zložení granúl pojmy zdrojov živočíšnych bielkovín (deriváty, ap.).
3., Pre "mäsových minimalistov" - vieme ako vzniká a z čoho vôbec mäsokostná múčka? Vieme jej kvalitu dešifrovať
aspoň z deklarovanej analýzy daného krmiva?
4., Vieme, že evolúcia psa, čo sa týka jeho "mäsožravosti" nemusí trvať až tak dlho, btw. zmeny tráviaceho traktu, či
enzymatologické zmeny trávenia nemusia trvať stovky generácií? Pes (a dokonca už ani mačka!!!), dnes nie je
striktný mäsožravec!

Ak si na tieto a na ďalšie otázky viete odpovedať, potom zistíte, že celé tieto polemiky, či to, či hento je lepšie a prospešnejšie, sú vlastne asi také, ako to, či bolo prv vajce, alebo sliepka. Všetko má vždy svoje plusy a mínusy, ktoré vôbec, ale vôbec nezáležia od nášho presvedčenia. Všetko vám povie samotný pes - jeho zdravie, prosperita, výkonnosť, dlhovekosť, atď. Len sa treba dívať...

Lemon - k Tebe len dve veci. Predpisovanie antibiotík má trochu iné pravidlá a pozadie, ako keď si kupuješ v Jednote knedľu! Oklamať v tomto smere môžeš aj veta, ale len začínajúceho.
A genetika - nie, nie je nezanedbateľná! Ak si to neuvedomuješ, genetika nastaví vždy mantinely daného jedinca a varírovanie sa odohráva len v rámci týchto mantinelov. Ak sa mantinel z nejakého dôvodu prekročí, je zle. A nejedná sa len o modré oči, farbu srsti, či trávenie...

Výskum zdravia psov s PP a krížencov je presne taká istá vec, ako to vajce a sliepka. Chov psov s PP často dehonestujú samotní chovatelia (a nie je to teraz, ako sa to často pertraktuje "príbuzenská plemenitba"), ale kopec iných chovateľských neduhov. Psy s PP, teda niektoré plemená aspoň pracujú na tom, aby sa nemnožili zvieratá s dedičnými chorobami. To sa u krížencov nerobí a ani nebude. Takže dedičná zaťaženosť u krížencov v tomto smere bude pomerne vysoká. Je faktom, že medziplemenný kríženec F1 je zo zootechnického hľadiska zdravší, plodnejší, s lepšími parametrami rastu, atď. Takže kríženec len z tohto pohľadu je teoreticky zdravší. Ale aby toto bolo to správne kritérium v chove psov je absurdné!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Pia 27.05.2016 11:07

A genetika - nie, nie je nezanedbateľná! Ak si to neuvedomuješ, genetika nastaví vždy mantinely


kolega toto je vyložena kravina Genetika urči maximalne predispoziciu vyskum na myšiach ukazal že ak miši uplne odstranili gen zodpovedny za učenie a inteligenciu a nasledne ju dali do prostredia ktore bolo bohate na podnety tak aj myš bez genu sa naučila rovnake veci ako myši ktory tento gen mali len to trvalo o par % dlhši čas Genetika je na to že určuje predispozicie že ak maš služobne plemeno napriklad Nemeckeho Vlčiaka ten je v kinologi poplarny preto lebo jeho geny su nastavene aby sa učil rychlo tym padom sa cviči o niečo lahšie ale presne tak isto ty vycvičiš aj pitbula mopslika bandoga čivavu všetkych aj ked nemaju geny ako služobne psi len im to potrva dlhšie a treba knim iny pristup genetika ti neurčuje mantinely jediny maninel ktori je su schopnosti majitela pracovat zo psom jeho trpezlivost preciznost a znalost osobne poznam psi ktore mali problem a trvalo aj 3 roky kym zmyzli ale ono sa to vzdy neni tto o genoch ten gen urobi pre mna to že mi to ulahči vec že ked viem že chcem psa cvičiť tak si vyberiem služobne plemena lebo su učenlive maju to v krvy a tym padom ja toho psa skor naučim čo chcem ale neni to mantinel v zmysle že pes ktori nao gen nema sa to nenauči nauči len musim navolit spravny pristup :no:

Výskum zdravia psov s PP a krížencov je presne taká istá vec, ako to vajce a sliepka.


nie nieje to vajce a sliepka toto viem priamo poznam 3 veterinarov pravidelne o tom debatujeme to su stovky psov a vetsina tych pravidelnych pacientov su cistokrvne psi s pp a cistokrvne psi bez [b]Vynimkov[/b] su križenci prešlachteich plemien ako Doberman pincher RTW a tot tito ktori su prešlachteny a este ked je to krizenec priamo tychto dvoch tak je to ozaj zle lebo su preslachteny podobny problem ma aj boxer obecne vatsina nemeckych plemien a niesom si isty ci nahodov nie aj cavalier king charles spaniel
Naposledy upravil citroniq84 dňa Pia 27.05.2016 11:21, celkovo upravené 1
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Sunny » Pia 27.05.2016 11:17

Služobné plemeno nemecký vlčiak :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Pia 27.05.2016 11:23

Sunny píše:Služobné plemeno nemecký vlčiak :haha:

spravne je ro ovčiak to ja viem a pri znalostiach uzivatelov ohoto fora kludne dam hovorove nazvi :D neni to rozdiel je to jeden a ten isty pes
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod wer » Pia 27.05.2016 11:29

:pac:
To su perly...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12686
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Pia 27.05.2016 11:32

wer píše::pac:
To su perly...

co stoho neni pravda? :lol:
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 283

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Shel-chan » Pia 27.05.2016 12:02

jednoduchšie na vymenovanie bude sa spýtať, čo z toho pravda je...

puk :jop: pekne zhrnuté

citrusové príspevky ešte niekto číta? nespísal by z toho nejaké resumé? :haha:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5359
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod clupko » Pia 27.05.2016 13:06

Offtopic: shel, nech sa paci: :kak:
:angel:

ale fakt, to nema zmysel citat ani reagovat, vsak to je jedno co povies, ide si svoje.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Renata » Pia 27.05.2016 13:59

Offtopic:
citroniq84 píše: že ak miši uplne odstranili gen zodpovedny za učenie a inteligenciu a nasledne ju dali do prostredia ktore bolo bohate na podnety tak aj myš bez genu sa naučila rovnake veci ako myši ktory tento gen mali

a preto chodis na toto forum?

Offtopic: citron, uplne mimo temu, ale prosim povedz mi, ako mozes v jednej vete napisat miši myš a myši :otaznik: bez urazky bez vysmechu, ale to fakt ? :bum:

vyjadrila by som sa aj k obsahu tvojich prispevkov, len tie su viac mimo ako tento offtopic
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy