Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Aku značku kupujete ??

Royal Canin
373
19%
Eukanuba
124
6%
Trainer (natural, fitness)
175
9%
Eagle Pack
7
0%
Puffins
16
1%
Nutra Gold
9
0%
Frist Mate
55
3%
Purina Pro Plan
271
14%
Acana
148
8%
Darling,Pedigree,Chappi
101
5%
Tesco,Hypernova,Jednota,Bila,Bala a pod.
36
2%
Iné
622
32%

Celkom hlasov : 1937

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 17:17

Nechcem nikoho uraziť a ani nechcem aby si to niekto bral osobne, ale u mňa je na zamyslenie prečo mladý pes neprospieva na mäse? Veď to by malo byť to najprirodzenejšie čo človek môže psovi dať. :ua:

no takto barf neni len o tom že hodiš psovy kus masa ci je mlady alebo stary dovod prečo ja nebarfujem je že je to velká alchimia a človek musi rozmyšlať ake doplnky navoli plati že defficit vitaminov ja mensi problem ako ich prebytok
citroniq84
Junior

Barfer.sk

Poslaťod Aris » Str 25.05.2016 17:19

Ďakujem za vysvetlenie, BARFujem skoro 8 rokov :heh:
edit: a začala som keď som mala 12 rokov, takže až taká alchýmia to nie je, kedže som to pochopila ako malé decko.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 17:32

Aris píše:Ďakujem za vysvetlenie, BARFujem skoro 8 rokov :heh:
edit: a začala som keď som mala 12 rokov, takže až taká alchýmia to nie je, kedže som to pochopila ako malé decko.

ja viem nehovorim že sa nevyznaš to maš tak jak ja som sa narodil a od narodenia mame doma psa s 2 rocnov pauzov takze cca 21 rokov snimi žijem ja barf chapem ty barf chapeš mi dvaja možme kludne barfovat ja to napr nerobim a niesom ani zastanca barfu ale ked to robiš a vieš to robit tak to rob ale zdaleka to neni pre každeho a museli by vela čitat a vidiš že tu niektory nechapu uplne elementarne principy potom ako by barfovali? no akurat by si zgrcali psov ja mam primarne suche krmivo ale zato aspon 2x do tiždna im davam maso lebo podla mna by ho pes mal mat robim to tak ze to miesam do dnesneho dna nemam stym problem ale barf je o ozaj studijum niekolkych knih minimalne to ako 3 su len zaklad a tu niektori ani jedinu nevideli ako mozes vidiet cize najlepsie by bolo aby uplne zabudli na slovo barf a neisli to stylom a to viem a natrieskam psovi kae co a cakam co sa stane a ty sa cudujes ze jemu na barfe neprospieval pes? proste to nevie zle navolil suplementy ak ich vôbec navolil a potom jasne ze sa mu pes akurat zgrcal lebo tak co ine sa mohlo stat?
citroniq84
Junior

Poslaťod Aris » Str 25.05.2016 17:41

Len baby tuto na fóru si myslím, že nie sú také ako ty popisuješ. Takže áno, nie že prekvapuje ma to, ale zaujalo ma to a zaujíma ma to.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 17:51

Aris píše:Len baby tuto na fóru si myslím, že nie sú také ako ty popisuješ. Takže áno, nie že prekvapuje ma to, ale zaujalo ma to a zaujíma ma to.

a tak ale v barfe to mas uplne jasne ked vsetko robim dobre je to dobre ked ma pes problem zvracia nerastie neco mu je autoomaticky hladam co tam davam zle 100% nieco najdes cize ten barf je v tomto objektivny ja nehovorim ze ste tu dievcence zle en sa moc riadia svojim pocitom a toto neni vzdy dobre niekedy to stači ale ked chcem ludom radit inym ako maju robit co ich psovi je tak tam nestacilo by ze mam psi ale to musis mat nastudovane echt z hora z dola normalka tak jak ty napriklad ten barf keby som volačo nevedel prve co je otvorim knihy druhe čo je napišem ti spravu lebo s tvojho prejavu ja vidim že sa v barfe vyznaš ale tak ako za tie roky zas nepotrebujem nieako vela človek nazbiera zdroje kontakty skusenosti a ide to ale to neoklameš to je proste prax že aj ked ja nemam rad knihy tiez ale mam psi a mam ich rad takze neustale čitam vsetko mozne neda sa to bez študia aj ty si určite čitala knihy članky maa si zaklad trošku si ho pozmenila aby ti vyhovoval a funguje ti to a totmto to je ale nebudem sa ja viadroovať k niečomu čo nemam nieak naštudovane
citroniq84
Junior

Poslaťod elfinka » Str 25.05.2016 17:51

Aris píše:Nechcem nikoho uraziť a ani nechcem aby si to niekto bral osobne, ale u mňa je na zamyslenie prečo mladý pes neprospieva na mäse? Veď to by malo byť to najprirodzenejšie čo človek môže psovi dať. :ua:

U nas je asi hlavny problem nezravost - napriklad vnutornosti nechcel zrat nikdy (drzky ano, ale to nestaci), a aj s ostatnymi zlozkami to bolo biedne.
V prirode by take stena asi dospelosti nedozilo :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 25.05.2016 20:21

citroniq ja si radiť nikomu takto nedovolím, na BARFe som "odchovala" jedného prakticky bez problémového psa. Až ich bude 10 potom môžem :heh:

elfinka, ďakujem za vysvetlenie. :yes:
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod citroniq84 » Str 25.05.2016 20:26

U nas je asi hlavny problem nezravost -

na toto je jednoduchy trik to čo pes nema rad mu zamiešaš z niečim čo naopak miluje a on to zlopne a ak je to niečo čo by sa nemalo alebo nedalo zmiešať tak existuje milion všetkych možnich pripravkov take tie dochucovadla ktore su aj bio aby teda boli lepšie jak nieake v tych lacnych granuliach hento by malo byť lepšie ale zas osobne a to je môj nazor že dnes už maš dost vela kvalitnych suchych krmiv ako nevdim žiadny dôvod prečo psom nedať granule neviem o žiadnom vyskume ktory by nieak preukazoval že psi chovany barfom su nieak zdravši alebo že by sa boli doživali nieak vyššieho veku čo je dôvod prečo to nerobim ale chapem že nativna strava je prirodzena všetko ako ano ale to je skor moralny dôvod že ano aj ja si myslim že by psi mali mať aj maso ale ak krmite suchym krmivom nevidim to ako chybu len tiež sa to tam meni kedysi napriklad boli RC granule ktore mali fame a boli kvalitne dneska sli tak dolu že pomali maš radu Brit Care čo je rovnako dobra jak ten royal ked nie aj lepši a tak isto Proplan Proplan volakey bol uplne že top že si mnohychovatelia nevedeli najst ani slova jak by prechvalili ten proplan neska proplan už neni to čo bol a uchyil sa k tym lacnym frazam tipu nova receptura a popisana tak že zahmlievaju člvek ani nevie čo tam je tak pomali je jedno ktore daš ani jedny niesu vinikajuce ale neni to ani sláva ale ani taka hrozba že dam psovy granule a nemôžem kludne spat je to take že možem povedať že e to v poriadku

citroniq ja si radiť nikomu takto nedovolím, na BARFe som "odchovala" jedného prakticky bez problémového psa. Až ich bude 10 potom môžem :heh:

odchovala si jedneho to je kolko počitam 10 12 rokv zhruba hej možno viac možno menej ale to je relna skusenosť všeličo si snim zažila videla prekoala čiže to už neni že len si myslim ale to už realne poznaš a odhadujem že si niečo aj prečitala alebo sa mylim?
citroniq84
Junior

Poslaťod Puk » Štv 26.05.2016 6:35

citroniq84 píše:
U nas je asi hlavny problem nezravost -

neska proplan už neni to čo bol

Offtopic: Už nič nie je ako bývalo, dokonca už ani cibuľa ťa pri krájaní neštípe v očiach ako kedysi... :dancing:
Puk
Big Dog

Poslaťod Bad » Štv 26.05.2016 6:54

citroniq84 píše:na toto je jednoduchy trik to čo pes nema rad mu zamiešaš z niečim čo naopak miluje a on to zlopne

nebo se ti na to zvysoka vy :kak: a k příštímu krmení se pro jistotu vůbec nedostaví :joint: ....taky praktická násobná zkušenost :ha:

citroniq84 píše:nevdim žiadny dôvod prečo psom nedať granule neviem o žiadnom vyskume ktory by nieak preukazoval že psi chovany barfom su nieak zdravši alebo že by sa boli doživali nieak vyššieho veku čo je dôvod prečo to nerobim

počkej, tak pro tebe je nějaký relevantní důvod neexistence výzkumu :oo:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 26.05.2016 7:06

Jo presne. Tomuto tazko bude rozumiet niekto s normalnym psom. Skor tomu pochopi clovek, ktoremu pes sezere rozok a maso necha tak :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Štv 26.05.2016 7:08

Offtopic: Díky za připomenutí, je třeba koupit chléb pro psy :heh:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Štv 26.05.2016 7:49

Aris píše:Nechcem nikoho uraziť a ani nechcem aby si to niekto bral osobne, ale u mňa je na zamyslenie prečo mladý pes neprospieva na mäse? Veď to by malo byť to najprirodzenejšie čo človek môže psovi dať. :ua:

Neviem... v podstate to nie je až také nepochopiteľné, že zo samotnej svaloviny mäsožravec nebude tak dobre prosperovať, keď je nastavený na to, že žerie aj vnútornosti, kosti a zdochliny? Spolu to obsahuje viac vitamínov a minerálov a menej energie ako samotné mäso...

Ak si myslela mäsom všetky spomínané produkty, tak nerieš :ha:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Štv 26.05.2016 8:35

Offtopic: citron, ty máš nejakú nutkavú potrebu oponovať každému na všetko? tuším som tu nevidela jeden jediný príspevok, kde by si s niekým alebo niečím súhlasil.. a ak, určite tam bolo nejaké ALE :ach:
ale je pravda, že z tvojich príspevkov prečítam tak dve prvé vety, prípadne ich preletím, nečítam celé..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Štv 26.05.2016 8:59

Offtopic:
lucik píše:ale je pravda, že z tvojich príspevkov prečítam tak dve prvé vety, prípadne ich preletím, nečítam celé..

Tak to dáváš 200%...vzhledem k tomu, že citrónovy příspěvky tvoří jedna jediná dlouhatánská věta
:heh: :joint:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy